Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 3

  • 63 804
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 485
Ще помоля за мнение относно слинг шал. Решили сме да вземем, обаче сега изниква въпросът за дължината и ширината на плата. При положение, че аз съм дребна - 155 см, а таткото е към 175 см дали може да вземем слинг, който да е удобен и за двама ни? Колко голям да е според вас?
5 м дължина и 70 см ширина голям ли ще ми е?  Rolling Eyes

# 691
  • София
  • Мнения: 1 402
little afternoon, свободните краища се завързват и висят, така че няма значение дали ще ти е дълъг, важното на мъжът ти да не е къс; аз съм метър и 80 и при 5 метра шал накрая остава едвам да го вържа; ти спокойно можеш да се опашеш през хълбоците още веднъж и вместо отпред да го вържеш отзад - така няма да виси остатъка много

# 692
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Няма проблем, ако е по-дълъг.  Peace

Тук има таблица с размерите, която би могла да ти помогне да се ориентираш: http://www.fairyknot.org/blog/main/razmeri-sling-shal/

# 693
  • Мнения: 2 485
Благодаря, Dao, Нощни очи!
Точно там гледах вчера за размерите Simple Smile Това означава, че към 5 м е добре Simple Smile

Сега пък мъжът ми искал mai tai  Crazy  шалът му се виждал сложен, ама аз да съм направила избор и направо да поръчвам  Laughing . Нали и двете са подходящи за бебе над 6 мес?
Притеснява ме да не би да го купим и да не мога да разбера как да го ползвам, въпреки че уж съм гледала клипчета. Но те там все слагат едни малки бебенца...  Crazy

# 694
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
little afternoon, тъканият шал и мей тая стават за 6+ месеца.  Peace
Почти няма значение колко е голямо детето на клиповете, принципа е един и същ. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 1 067
Литъл аз съм с тъкан слинг на Шушулка и изобщо не ми е трудно да го връзвам,но таткото не мога да го накарам да го сложи,че му било сложно това омотаване  hahaha
Имам и мей тай ръчно производство(не е много добре направен обаче) и определено по-лесно се слага  Peace
Ако мислите и таткото да го слага аз ти препоръчвам мей тай  Peace

# 696
  • Варна
  • Мнения: 283
Момичета, това добър начин за носене ли е? https://m.youtube.com/watch?v=6_NRExB4vgk
Когато бях лятото на среща, организирана от Нощни очи тя показа нещо подобно, но мисля че не беше точно същото.  Embarassed Имате ли под ръка някое клипче за носене на новородено в тъкан слинг шал? Благодаря

# 697
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Това връзване е за еластичен слинг само и доста го усложняват с тия джобове. Краката на бебето не трябва да са прибрани по този начин.
Ето основното връзване за тъкан слинг:

# 698
  • Мнения: 2 485
Мики, и аз на Шушулка хвърлих око. Другият ми вариант е от Зилана. Довечера ще го помислим пак и ще видим Simple Smile

# 699
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Имайте предвид, че на ЗиЛана имат една разтегливост на ширина (говоря за шаловете им), която не е съвсем ок.  Rolling Eyes Възможно е с натежаване на детето, дупето да започне да се изхлузва заради нея и да се налага да се използват по-сложни връзвания.
Иначе МТ на ЗиЛана са много готини.  Peace

# 700
  • Мнения: 1 067
Зиланата не съм я виждала,но моята Шушуллка страшно си я харесвам  smile3521

# 701
  • Мнения: 7 002
И аз имам на Шушулка, страхотен е.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 402
Аз онзи ден изкарах слинга на Зилана, ползвам го вече само когато раницата е изпрана и мокра. Заръчала съм си слинг с халки, да видим дали ще се окаже удачен избор. Ето и една снимка на шиши в слинга. Ще я изтрия после, че не съм много фен на снимките на бебета в нета.

Скрит текст:

# 703
  • Мнения: X
То добре, но не знам дали някой видя снимката въобще.  Mr. Green

# 704
  • Варна
  • Мнения: 283
Нощни очи, благодаря ти! Значи правилно си спомням, добре си ми обяснила  Heart Eyes
Аз също си поръчах слинг на Шушулка и раница Боба 4. Надявам се на първо време да ми стигнат. А и един слинг-джоб за вкъщи смятам да взема. Мислите ли, че е достатъчно?

Общи условия

Активация на акаунт