Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 638
  • 1 193
  •   1
Отговори
# 1 050
  • HH
  • Мнения: 3 257
Тогава е по-вероятно да се откажете да използвате метрото. Mr. Green Елица, чесно да ти кажа ми е все тая дали някой опитвайки се да те задмине ще те блъсне или не, дали ще пострадаш или не, но ти няма да можеш да го осъдиш,ако това се случи, защото от метрото са написали няколко изречения. Аз никой не съм блъскала, както и мен не са блъскали. Не ти го пожелавам разбира се. Тогава правилата, тъпи или остри ще са срещу теб  Wink

# 1 051
  • Мнения: 1 804
Мен пък изобщо не ме интересува коя за къде бързала, коя била закусила, коя ставала в 5.
Не съм съгласна да се пренебрегват указанията за безопасност на производителите на ескалатори заради нечии претенции, капризи и прочее фасони.

Тогава уведоми Софийска община. Може да откликнат и да променят нещата.

Почвам да си мисля, че наистина тази тема трябва да прерастне в нещо такова! Mr. Green Защо да не се обърнем по някакъв начин към общината и да попитаме как именно да се тълкуват тези указания, защото виждам, че всеки доста свободно си ги интерпретира  - ако е необходимо да се праразгледат, ако не - да се изиска да се спазват!

# 1 052
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Ако ти ме блъснеш, като ти гледам капацитета, ще те осъдя така, че и внуците ти ще плащат.
Мен няма да осъдиш, защото аз няма да те блъсна случайно!

Второ никой съд няма да ти даде обещетение повече от 5-10к лв за два счупени таза! И това ти го казвам сериозно и то само ако осъдиш изобщо някой, което в тази ситуация най-вероятно няма да стане  Peace

Но като знам точно как функционира съда, то накрая ще те осъдят теб за това, че си пречила целенасочено на хората да минават, оказала си съпротива и в крайна сметка в опита си да спреш човека да мине, си се подхлъзнала. Дори тези ти постове, тук във форума, съда ще ги вземе предвид (както вече има прецеденти със снимки и материали от фейсбук, например). Та, накрая хем в болница, хем ще поемаш разходите по делото, като загубила страна! Така, че продължавай да пречиш на хората да минават както е по правилника на метрото!  Hug

# 1 053
  • Мнения: 19 013
Цитат
НА ЕСКАЛАТОРИТЕ/ПОДВИЖНИТЕ ПЪТЕКИ
- да се стои от дясната страна, с лице по направление на движението, като се придържа за парапета;
- да се преминава от лявата страна, като се придържа за парапета;

 @etwas_anderes, стои се на ескалатора, преминава се, когато се наложи и то в този момент, човек трябва възможно най-бързо да се хване за парапета, за да не загуби равновесие. Никъде не пише да се остави лявата половина на ескалатора свободна, за да може да бързат по нея желаещите. Както и да е, няма смисъл да се обяснявам, просто имах излишно свободно време за губене.

Юлианчо, стига се пеняви, мойто момче. В никой от постовете си не съм писала, че стоя по средата на ескалатора Simple Smile

# 1 054
  • София
  • Мнения: 5 883
Е, недейте да се бутате де. Ако попаднете пък на някой по-едър и по-изнервен, може и боя да си изядете. Пък после го съдете. Mr. Green



Бе указания... преписали са нещо папагалски умниците, както обикновено. И добре че не се спазват, иначе случаите с изтъркаляли се бързащи и подобни инциденти щяха да са по-чести.

# 1 055
  • Мнения: 1 804
Тогава е по-вероятно да се откажете да използвате метрото. Mr. Green Елица, чесно да ти кажа ми е все тая дали някой опитвайки се да те задмине ще те блъсне или не, дали ще пострадаш или не, но ти няма да можеш да го осъдиш,ако това се случи, защото от метрото са написали няколко изречения. Аз никой не съм блъскала, както и мен не са блъскали. Не ти го пожелавам разбира се. Тогава правилата, тъпи или остри ще са срещу теб  Wink

Само да вметна, че това изобщо не е така. Тези изречения нама да спасят никого, освен може би самото метро(и то точно защото е институция, за която ще се застъпят). В България, ако гръмнеш човек, която е влязал в собствената ти къща с нож - ще те осъдят, ти ми говориш за блъскане!? Дори и някой да не спазва правилата за движение - ти пак си длъжен да предпримеш такива действия, че да избегнеш сблъсък. Ако се разсъждаваше така - на магистрала щом някой е в ляво, а не в дясно и се бави - ти можеш да го блъснеш без всякакви проблеми. Дано никой, никого не блъска! Sad

# 1 056
  • София
  • Мнения: 5 883
Интересно ми е кое ще има по-голяма тежест в съда - указанията за безопасност на производителите или измислените правила на метрополитена. Някой юрист да каже.

# 1 057
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Змия, въпросът "Защо бързате?" е некоректен, ако е зададен в този вид. Аз много пъти питах "Защо бързате по ескалатора, след като встрани има стълби?". Никой не може да ме убеди, че, ходейки с еднакъв ритъм по двата вида стълби, винаги може да стигнете по-бързо по ескалатора. Най-малкото, защото там 100 на 100 ще има поне един "тъпанар" (извинявай, че те цитирам), който ще ви изяде всичките спестени милисекунди. Наскоро си правих експеримент (принудена бях, поради единичния асансьор). Два етажа се преодоляват по-бързо по стълбите, отколкото с онези плавноспиращи асансьори. Сигурно и за повече етажи, ако се забързаш малко. Особено в посока надолу - на 100%, без да бягам. Не съм на 20 и не съм слаба. Метрото ви не е на дълбочина повече от 40-50 стъпала (средно).

Скрит текст:
П.П. Не обичам да правя забележки за правопис, но стига с тая тъпа дума "преценя". Няма такава дума в българския език. Преценява се

Аз сама мога да прецеНЯ, но всеки си преценяВА. Че сега ще почнат навсякъде да преценяват и  ooooh!

И, в този ред...Казва се "на когото", а не "на който", щом се отнася за човек, а не за мост, примерно.


П.П. извинявай... "тъпанар след лоботомия".

Последна редакция: ср, 20 авг 2014, 15:20 от beljata

# 1 058
  • Мнения: 1 804
Ако ти ме блъснеш, като ти гледам капацитета, ще те осъдя така, че и внуците ти ще плащат.
Мен няма да осъдиш, защото аз няма да те блъсна случайно!

Второ никой съд няма да ти даде обещетение повече от 5-10к лв за два счупени таза!

Нещо не разбрах точно как ще стане блъскането за да се озове накрая с два счупени таза!? newsm78 И от къде имаш ценоразпис!?

# 1 059
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Интересно ми е кое ще има по-голяма тежест в съда - указанията за безопасност на производителите или измислените правила на метрополитена. Някой юрист да каже.
В случая са валидни само публикуваните официално такива от фирмата осигураваща превоза и достъпа до метрото, стига да може да се докаже, че тези указания за ползване на метрото са поставени от служители на метрото (в което съм сигурен, че е така). Няма как хората ползващи метрото да знаят какви са указанията на производителя  Peace

# 1 060
  • София
  • Мнения: 11 987
Змия, въпросът "Защо бързате?" е некоректен, ако е зададен в този вид. Аз много пъти питах "Защо бързате по ескалатора, след като встрани има стълби?". Никой не може да ме убеди, че, ходейки с еднакъв ритъм по двата вида стълби, винаги може да стигнете по-бързо по ескалатора. Най-малкото, защото там 100 на 100 ще има поне един "тъпанар" (извинявай, че те цитирам), който ще ви изяде всичките спестени милисекунди. Наскоро си правих експеримент (принудена бях, поради единичния асансьор). Два етажа се преодоляват по-бързо по стълбите, отколкото с онези плавноспиращи асансьори. Особено в посока надолу - на 100%, без да бягам. Не съм на 20 и не съм слаба.


Темпото на ескалатора е същото като на вървящ с нормална скорост човек. Посоката няма значение. А това означава, че всяко преодоляно стъпало на ескалатора автоматично води до намаляване на времето за изкачване/спиране.

# 1 061
  • HH
  • Мнения: 3 257
Следващото ми предложение е да пишете на производителите на съотвените ескалатори и да ги уведомите, че Метрополитен София не спазва инструкциите им за безопастност. Сугурна съм, че веднага ще дойдат да си махнат ескалатори и ще си платят и глобите.

# 1 062
  • София
  • Мнения: 5 883
Да де, julian, ама от метрополитена са наясно, те също носят отговорност.
Даже скоро четох за случай на паднал човек по ескалатор, който са опитали да замажат. Ще потърся.


Към последната потребителка: Аз изобщо няма къде да пиша, никой не я спазва тая тъпотия.

# 1 063
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Ако ти ме блъснеш, като ти гледам капацитета, ще те осъдя така, че и внуците ти ще плащат.
Мен няма да осъдиш, защото аз няма да те блъсна случайно!

Второ никой съд няма да ти даде обещетение повече от 5-10к лв за два счупени таза!

Нещо не разбрах точно как ще стане блъскането за да се озове накрая с два счупени таза!? newsm78 И от къде имаш ценоразпис!?
Ценорасписа е на база това, което съдилищата отсъждат за нанесени средни до тежки телесни повреди. Не си мисли, че един съдя ще ти даде 1000лв , а друг милион. Наскоро човек, каращ (доста бързо и безотговорно - около 20 метра назад) блъсна две бабички и им счупи два таза + още една фрактура. Човека беше осъден условно + глоба от 8 000лв.

Второ говорихме за непредумишлено бутане все пак и то при условие, че "жертвата" оказва съпротива на преминаващият, по правилник в ляво, от където ми е и тезата, че може и "жертвата" да загуби делото тъй или иначе.

# 1 064
  • София
  • Мнения: 10 825
Интересно ми е кое ще има по-голяма тежест в съда - указанията за безопасност на производителите или измислените правила на метрополитена. Някой юрист да каже.
Това е малко както във всеки автомобил има монтирани предпазни колани и производителите на автомобили казват, че е трябва да се слага предпазен колан, защото може да спаси живота ти при катастрофа. Но пък нашите законотворци (не знам дали и европейските такива) решиха че шофьорите на таксита могат да се возят и без колан.... рискът си е за тяхна сметка.
Та и тук така: производителите на ескалатори казват "Стойте на едно място върху ескалатора".... по-нататъшните рискове произтекли от неспазване на препоръките на производителя са си за сметка на неспазващите.  

beljata, правилна вметка в скрития текст и важно уточнение  Wink

Общи условия

Активация на акаунт