Впечатление от Шейново

  • 1 959
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
И аз в Шейново се нагледах на раждания,а веднъж отивам до тоалетната и от родилно излиза една акушерка ли беше,санитарка ли и като се засилила с една тава с плацента вътре и като се бутна в мене,е мойта не си я видях ама тая плацента така добре я видях,че замалко да ми се лисне в лицето-гадост Sick.

# 16
  • Мнения: 440
В Майчин дом пък има друг куриоз. Докато лежах в реанимация след секциото цяла нощ чувах зверските писъци на нормално раждащите в съседна зала. Сърцето ми се късаше и не можах да мигна, хем бях прилично "надрусана" с обезболяващи.

# 17
За Св.София ще пиша-лежах за задържане и се молех да задържа бебчето си, когато до моето легло буквално изсипаха жена след аборт. Беше доста упоена, но това не пречеше да стене постоянно. Няколко месеца след това, минути преди да родя, гледах 3 раждания - видях как излизат мъничките слънчица. Накрая се тресях от нерви, въпреки че знаех, че ще съм секцио. После се наложи да вземат бебока ми в Пирогов и цели 3 дни бях при всички други щастливи майки, гледайки ги как си гушкат рожбите, докато аз се молех за собствената си. В крайна сметка ме преместиха в гинекологично отделение. Е, всичко ще изтърпим, нашите слънчица го заслужават!

# 18
  • Мнения: 149
...и друго ме потресе мен в Шейново - в стаята, където се правят прегледи на тъкмо-започващи-да-раждат-жени, магарето е поставено по такъв начин, че си разтваряш краката директно срещу вратата, която винаги стои отворена, а нищо не прикрива ...прекрасната гледка на междукрачието.. на гърчещи се от болки жени ....(верно, че в такъв момент изобщо не ти пука дали някой отвън гледа, ама и за онези отвън си е доста стресиращо).
Поне да я затваряха тази врата!!!!!!!!!!!!

# 19
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Сега ще се намери някой да каже: "Абе вие какво искате - лукс, отделни родилни зали за всяка една родилка ли? Специалистите там са супер, не съм отишла на 5-звезден хотел, болница като болница, лигли такива."
Не не съм лигла и въобще не ми пукаше, че магарето е срещу вратата, че тоалетните са отврат, че се пада по една тоалетна на 20 жени поне, ако не и повече, че санитарката крещеше на момичето до мен (току що родило), че социализма си бил отишъл и трябвало да си носи лъжица и вилица от вкъщи Shocked... Благодарях на Бога, че детенцето ми е добре и тези детайли някак си минаваха покрай мен. Но никога няма да им простя на великите специалисти в Шейново, че ме посъветваха да гушкам бебето цял ден вместо да го кърмя, защото съм нямала кърма. Та, после що ядове брах...
Но нека сме благодарни все пак, че сме попаднали там, а не в Майчин Дом например за където се чуват още по-страховити неща...

# 20
  • Мнения: 4 458
Незнам за другите болници, но аз раждах в Шейново и съм много доволна.

Вярно е че се чуват "разни неща" но то пък не може и без тях все пак си в болница.

Най-трудно ми беше докато лежах за задържане (в Шейново) където се наслушах на ужасни истории които психически не ми повлияха особено добре. Мисля че лошото идва не толкова от обстановката колкото от "съкватрирантките" които с цел убиване на времето разказват всякакви ужасии.

За абортите в Шейново..... те поне са на последен етаж и възможно най-далече от всички. Използват мисля че 2 последни/крайни стаи от етажа.

За самото раждане.... аз имах честта и удоволствието да родя в обикновена стая тъй като родилната зала беше в ремонт. Тогава беше много неприятно защото стаята е до стаите където лежат останалите родилки, вратите широко отворени.... Предродилна беше една стая а родилата беше стята с/у нея. Гадост и задух от всякъде но......
За мен беше по-важен факта, че там са доста добри специалисти на които съм благодарна за помощта и отношението. Моите деца са преждевреммно родени и бяха в кувиози доста време.
Категорино  съм ЗА Шейново!!!!

# 21
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
.... магарето е поставено по такъв начин, че си разтваряш краката директно срещу вратата, която винаги стои отворена, а нищо не прикрива ...прекрасната гледка на междукрачието..

Честно да ти кажа, в края на бременността след толкова много качвания и чепения по магарета най- накрая не ми дремеше грам, честно Mr. Green Толкова бях свикнала, че...
А пък и от какво толкова да се притеснявам- за всичките лекари в Шейново ( е, и не само там де) тази гледка е не ежедневие, а ежеминутие Tired И от другите жени не се притеснявах- всички бяхме там на един хал.

# 22
  • Мнения: 157
За "Шейново" ли?Ще ви разкажа и аз своите изпитания там.Освен,че не затварят вратите и всички ти гледат вътрешностите,ами и никой не ти обръща внимание.Когато аз раждах,болницата беше в ремонт и навсякъде имаше гипс и др.строителни материали.Адска кочина и ние и децата ни в нея.А и специалистите,за тях ще кажа:да им............ детенцето ми щеше да умре,защото вместо да си вършат работата,отидоха да хапнат и да пият кафе.Просто като чуя "Шейново" и мога да говоря много #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 23
  • Мнения: 811
хигиена нулева... Sad

# 24
  • София
  • Мнения: 9 977
Аз бях точно до стаята за аборти, миналата година февруари. Лежах 11 дни и имаше само един ден, в който имаше фрапиращо много аборти, другите дни имаше по 2-3. Не е имало адски викове и освен, че ни бяха предупредили да не излизаме много, много по това време, да не ни бутне някой, друг съществен проблем не видях.
Има една родилна, която е точно срещу "трапезарията" на Патологията, но и раждане не видях - ама не съм и стояла постоянно да гледам.
Та, болницата е малка, какво да се прави като няма място - да спрат да приемат ли?

А сега се сетих, когато ми правеха запис, точно преди да ме приемат, в стаята вкараха едно момиче, което беше дошло, за да го изчистят след некадърен аборт. Е, от нейната история ми стана мъчно.

А да, и като ме преглеждаха известно време след това, имаше някакъв ремонт на тавана и влизаха разни хора и  оставяха вратите отворени - ама то бях претръпнала вече кой какво вижда, докторът обаче адски се ядоса, че не се затварят вратите.

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 12:05 от Lana

# 25
  • Мнения: 5 647
Ами те нали казаха по бТВ, че на 1000 раждания има 1394 аборта. /за последната цифра не съм 100% сигурна, но беше нещо в този дух/

# 26
  • Мнения: 5 468
Аз раждах във Втора градска болница и нито беше блъсканица, нито аборти видях, нито жени по магарета, нито превръзки по земята в тоалетната..., ама това се чудя - защо всички отиват да раждат в 3 болници, като има толкова други? В една болница се блъскат 100 жени, в друга 20 се разпростират. Защо? Като в първата е мръсно, безразлично и гадно, а във втората е светло, приветливо и хубаво...

# 27
  • Мнения: 7 640
защо всички отиват да раждат в 3 болници, като има толкова други?
въпрос на избор, няма райониране

# 28
  • Мнения: 1 341
Ама действително на  лекарите и акушерките не им пука. Докато чакахме лакаря ми, с който  имах уговорка да дойде ме прегледа друг. После моя го попита  дали имам нужда  от тоалет. А този, който ме преглеждаше каза "не  обърнах внимание". Аз щях да падна като чух това

Общи условия

Активация на акаунт