Канкун

  • 16 619
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
канкун е едно от най-грозните места които съм виждала и не познавам никой на  когото да е харесало; да се сравни с плая дел кармен ,тулум,акумал и т.н. е като сравенение между красавицата и звярът,място за американци,с цялото ми уважение към американците с вкус,но огромните хотели между един и друг плаж са меко казано ужасни,само морето и плажът са хубави но без да се обръщаш назад, един ден е даже много за там -бетон,кич,алкохол и все в този ред.
препоръчвам абсолютно Catalonia Playa Maroma ,и друг път съм го споменавала -страхотно място,ол инкл  на европейско ниво,плаж и море приказни,построено с вкус и типичния колониален стил.
за там по-малко от 2 седмици според мен няма смисъл да се ходи ,една за екскурзии и една за релакс в резорта.

Абсолютно съм съгласна - Канкун е най- грозният плаж, а Тулум е уникално място, по-скъпо, по -ексклузивно, по-еко, повече джунгла, повече природа, по- спокойно , заслужава си 100 %!
Точно се върнахме в края на ноември от Куба и Мексико и преди това бях на нокти, мъжът ми да не мрънка, че като на повечето мъже му е писнало да го мъкна по някакви екскурзии, а иначе на снимки Куба си изглеждаше доста мизерно. Но една мацка от Пловдив ни помагаше и даваше съвети непрекъснато и ни помогна в организирането на пътуването, тя не е агенция ,а дизайнер на пътувания индивидуално....така че даже и спестихме доста пари, тъй като решихме да направим една седмица Куба и една седмица Мексико и ни излезе всичко и с полета Куба- мексико и Мексико сити- Мерида и джобни и всичко - 1800 евро. (в агенциите тези две седмици щяха да ни излезнат 4000 евро) А и иначе ако трябваше да ходим един път до куба и после някой ден до Мексико , смятайте всеки път едно 700 евро за билет до карибите. Така че това беше много умно решение, навсякъде пътувахме с такси колективо, тази жена ни организира всичко, и не сме се разправяли да ходим до автогари всеки път и после от там пък до квартири. Освен това с такси колективо се пътува с часове по-бързо отколкото с автобус , а това е много важно в Куба Simple Smile Тя искаше да ни спести и ходенето в Сиенфуегос, ама ние не я послушахме - е голяма тъпотия там!!! Спахме навсякъде по чудесни casa particulares за различни цени от 5 евро до 15 евро , а в мексико сити- луксозен апартамент в най-хубавия квартал за 12 евро на човек, от там посетихме и Пуебла и Чолула и пирамидите в Теотитуакан, после летяхме до Мерида,посетихме Чичен Ица пирамидите и от там на морето!!! Simple Smile в щата Юкатан. Последните 3 дни бяха върхът, когато си направихме заслужена почивка след голямото препускане - луксозен хотел в джунглата , страхотни плажове , най -хубвия , който сме виждалли, дори и пред малдивите го слагам, но това не е в Канкун. Хиляди благодарности, че не отидохме в Канкун. От там летяхме и го видяхме - отврат, бетон и голи плажове, тук там палма, 10х слънчев бряг, заведения много , улици, направо се задушавахме.
С една дума- комбинирайте Мексико с Куба за да спестите и организирайте умно! Simple Smile

П.с. имам приятелки ,които бяха в Канкун на почивка и ги питах за инфо, те дори не знаеха какво е това Тулум, седяли са на ол инкл. в Канкун и това е .. хубаво де ама поне да имаше природа в този Канкун..



# 61
  • Мнения: 2 108
Има ли други наскоро завърнали се от Мексико? Двоумим се между Мексико и Доминикана? Какво мислите?

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Има ли някой посещавал хотел Xcaret Mexico? Пише, че в цената на настаняването е вкл. достъп до тематичния парк. Обмислям за Новогодишните празници посещение с децата и ми се иска да имам отзив от първа ръка.

# 63
  • Down south
  • Мнения: 7 715
Има ли други наскоро завърнали се от Мексико? Двоумим се между Мексико и Доминикана? Какво мислите?
Имайки предвид, какво се случва в ДР, бих избрала Мексико.

# 64
  • Мнения: 1 165
Здравейте.
Плануваме меден месец края на ноември и се бяхме насочили към Доминикана, но предвид увеличаващия се брой инциденти с неизяснени обстоятелства се отказахме. Насочихме се към Мексико, но много ме притеснява ситуацията с водораслите. Бих се радвала да споделите лични впечатления за ситуацията.

# 65
  • Мнения: 434
И аз да попитам - някой наскоро завърнал се да разкаже какво е положението с водораслите в района на Ривиера Мая?

Общи условия

Активация на акаунт