Канкун

  • 16 624
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 643
Здравейте , пътешественици. Може ли някой , който е ходил до това райско място да ми даде малко повече информация . Да разкаже за пътуването си за атракциите , които е хубаво да се посетят , местната култура , необходимия бюджет и впечатленията си . Ще съм много благодарна за всяка информация т.к. с половинката плануваме меден месец следващия Юли (2015 ) там и се опитваме да съберем повече впечатления .  Hug

# 1
  • Мнения: 63
Здравей Alady,
Ние бяхме това лято в Канкун - много ни хареса, беше най-невероятната ни почивка. За меден месец е идеално, най-добрият избор! Хотелът ни беше само за възрастни, не се допускаха деца и беше тихо и спокойно. Бяхме all inclusive - имаше 7 ресторанта - във всеки можеш да вечеряш, без да плащаш и самите ресторанти бяха много луксозни. Само имай предвид, че сезона на ураганите е от юни до октомври, но мисля че юли ще е ок. Най-неподходящите месеци са септември и октомври.

Интересни места за посещение са руините на Маите - в района на Канкун има много - ЧеченИца, Тулум, Коба. Ние посетихме ЧиченИца за един ден, като екскурзията, която запазихме чрез хотела включваше и посещение на град Валядолид и Сенот Хубику. От хотела предлагаха и много други екскурзии - плуване с делфини, зиплайнинг и т.н.

Хотела и самолетните билети запазих от Hotwire.com

Eто тук съм описала подробно пътуването ни и екскурзията до ЧиченИца, ако имаш конкретни въпроси - питай.

За Канкун - http://www.traveolani.com/?p=451

За ЧиченИца - http://www.traveolani.com/?p=486

  bouquet

# 2
  • Мнения: 643
Благодаря , най-после , някой с подробна информация и впечатления   bouquet А може ли да ми кажеш , колко ви излезе горе долу, защото ние сме планували преди това и посещение на няколко дестинации в щатите  и се опитваме да предположим колко ще ни струва удоволствието , но малко безуспешно  newsm78

# 3
  • Мнения: 63
Няма проблем, радвам се ако мога да помогна, все пак информацията ми е от преди 2 месеца само.
Писах ти лично съобщение Simple Smile

Скоро ще напиша пост и за храната там, така че може да следиш блога Simple Smile
  bouquet

Последна редакция: нд, 17 авг 2014, 22:07 от Juste

# 4
  • Мнения: 743
аз се върнах съвсем скоро от 10 дневна почивка на ол инкл в хотел playa maroma , не е в канкун който е доколкото видях нещо като увеселителен парк за американските туристи,а в  ривиера майа където са европейските туристи а обcтановката е много по-различна и релаксираща,постройките са ниски,карибски стил а морето е прекрасно,в канкун са изтиптосали едни огромни постройки точно до морето ,абе много цимент.

има много екскурзии,всеки хотел ги организира според интересите.

самия град ривиера майя е много интересен и най-вече сигурен,мисля че ако отида втори път в мексико ще отседна в някоя посада там,много семейства с деца(италианците бяха като че ли най-многобройни) почиваха именно в тези посади,нещо като апартаменти,цените са много ниски из градчето ,много заведения,магазини и изобщо е супер ваканционно място(без цимент!)

резервирах чрез испанската агенция domenicanatours и летях с pulmantur air.

# 5
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Да изтупам праха на темата. Предстои ми пътуване до Мексико, по точно в Akumal ще съм. Ще ми е интересно ако някой е ходил да сподели- мнения, впечатления, какво да се види и всякакво инфо за там  Hug

# 6
  • Мнения: 1 354
Преди близо десет години бях в Мексико. Спомням си, че времето беше ужасно горещо, хората и храната - превъзходна Simple Smile Не мога да кажа, че е било "незабравимо". 

Тази екскурзия ми се вижда доста приятна, ако държите да видите повече части на страната: http://allinclusive-pochivki.eu/index.php?nav=Oferta&id=1915 … YTUVANE#.VKKWaAD0

# 7
  • Мнения: 24
През март бяхме за 2 седмици в региона- 1 седмиза бяхме в Плая дел Кармен и 1 в Канкун. В Плая бяхме в Гранд Корал Резорт- там са 5 хотела, ние бяхме в Роял Хасиендас/ Royal Haciendas, другите са Mare Azul, Reef Playacar, Sandos Caracol (прекрасно място за деца) i Nick Price Resindeces. А в Канкун бяхме в Роял Маян/ Royal Mayan.
Около нашия хотел в Канкун плажната ивица е много голяма - дълга и широка, поне на + 2км разстояние, тъй като сутрин се разхождахме редовно по брега. Докато в Плая плажът е по-малък, като залив4е, като всеки от хотелите си имаше собствено залив4е.
Ина4е  на двете места има по-тесни и по-широки ивици, както и плажове с пясък и по-каменисти. Ние държахме на плажна ивица с пясък... плажната ивица на Канкун е доста по-широка. Но пък недостатъка там е, 4е хотелите са един до друг. Докато в Плая и селата наоколо са ризорти- хотелите са сред "облагородената джунгла".

В Канкун също има магазин4ета, сергийки, ресторанти, барове, дискотеки, молове- на 21км булевард в хотелската зона има 6 мола с магазини на Гу4и, Верса4е, Шанел, LV и т.н.
Ако си избирате хотел заради баровете и магазините, задължително препоръ4вам Канкун, ако търсите релакс и спокойствие - идете в някой от ризортите около Плая. И ако изберете края на сезона, със сигурно ще си лежите по4ти сами на плажа.

В самия център на Плая няма такива  ризорти, а само хотели, както в Канкун. А Гранд Корал е то4но до самото на4ало на 5 авеню. До центъра на Плая са 3км, лошото е, 4е такситата са скъпи- за тея 3км искат 14$  #Crazy Но Хасиендата имаше шатъл до центъра през деня.

Да се сравнява Плая с Канкун е излишно. Хареса ми спокойствието в нашия ризорт, от джунглата са направили приятен парк за разходки, но Плая си е село, за мен няма какво да се прави там и ако искаш готини барове, мястото е Канкун. Радвам се, 4е си букнахме нощувки и на двете места, и успяхме да усетим атмосферата им.

На място си резервирахме ексурзии до разли4ните забележителности, по съвет от приятелка в тур. бюра в града, а не в хотела- по-евтино ни излизаха. Аз предпо4итах дори и тях сами да си направим, но моят френд си забрави книжката, а пък аз съм мн. зле с шофирането. Та се налагаше да се съобразяваме и вси4ко трябваше да е по план под 4ас. Наем на кола на място е 30$/ден.

Ходихме на екскурзии до Тулум и Коба, Playa Paraiso,в уж устинско село на маи, според мен атракция за туристи, до резервата Сиан Каан, до Чиченица, Валядолид и сеноте Ик-кил, до Исла де Мухерес. Невероятни места.
в Чиченица улу4ихме пролетното слънцестоене- в 4h след обяд слънцето пада така, че се образува змия по едната страна на пирамидата. това става само 2х в годината- на пролетното и на есенното слънцестоене. сенотетaтa също са удивително красиви. В нета има снимки и инфо, как са възникнали. Аз имах снимки в dropbox-а, но съм ги изтрила или преместила в друг албум, а в момента съм в Италия и не си помня паролата.
на Исла де Мухерес си наехме колела и обиколихме острова. Там има и голям делфинариум, предлагат плуване с делфини. аз не пробвах... много делфини на едно място не ми е хигиени4но.

в Сиан Каан видяхме свободно плувасти делфини, големи водни костенурки, мангрови, пеликани, само крокодилите не се показаха.
много рекламираха Xcaret Eco Theme Park , но ние не ходихме, защото останах с впе4атление, 4е е изкуствено създаден увеселителен парк... пък и от скитане нагоре-надолу не оставаше време за мързелуване на плажа.

искаше ми се да си направим екскурзия само с посещение на 5-6 сенотета от разли4ен тип. видяхме само една и много ми хареса. но за съжаление не открихме такава екскурзия, а както споменах шофиорът си беше забравил книжката.
на Исла де Мухерес има подводен музей- за сега май единствен по рода си, но аз не мога да плувам, камо ли да се гмуркам и не го видях. около Puerto Morelos май има хубав риф за гмуркане, ако се интересувате, но не бил така красив като египетските.

да спомена, 4е не е нужно да обменяте тяхна валута предварително- приемат долари и евро, а ве4е на място от банкомат по курса на деня ще си теглите пари.

video na cenote Ik-kil:   https://www.facebook.com/video.php?v=10152364048162386&l=5190714946582430913

Последна редакция: ср, 31 дек 2014, 15:28 от ???? ????????

# 8
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Ще сме тук доколкото разбрах http://bookit.com/mexico/akumal/hotels/grand-sirenis-riviera-may … MICFeKWtAodfjEAEQ и ми се иска инфо какво  мога да видя наоколо  newsm78 , че това ми е странна дестинация за момента  Crazy

# 9
  • Мнения: 3 410
Ние имаме наградно пътуване до Канкун в края на септември. Наистина ли това е сезона на ураганите?

# 10
  • Мнения: 63
Ние имаме наградно пътуване до Канкун в края на септември. Наистина ли това е сезона на ураганите?

Сезонът на ураганите е от юни до ноември. Най-голяма е вероятността да има ураган от август до октомври, като септември е пикът. Въпреки това хората ходят и се надяват да няма ураган. Щом не плащате, отивайте.

Има някаква вероятност, но никой не може да каже каква. Няма ли възможност да изберете друга дата?

# 11
  • Мнения: 3 410
Ами не, това е мероприятие на фирмата в която работим Simple Smile
Остава да се надяваме точно седмицата в която сме там, да няма урагани Simple Smile
И понеже ние можем да си изберем датите за самолетни билети, ни се иска да отидем предварително там, да имаме повече време. Приемам предложения за хубав и спокоен хотел Simple Smile

# 12
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
След всяко посрщение в Мексико, все повече се разочаровам. Особенно олл инслузив. След 4-то тази година сме решили повече никакво Мексико

# 13
  • Мнения: 63
Ами не, това е мероприятие на фирмата в която работим Simple Smile
Остава да се надяваме точно седмицата в която сме там, да няма урагани Simple Smile
И понеже ние можем да си изберем датите за самолетни билети, ни се иска да отидем предварително там, да имаме повече време. Приемам предложения за хубав и спокоен хотел Simple Smile

Ние бяхме в ето този хотел и изкарахме най-невероятната почивка досега! Препоръчвам го горещо, единственото е, че хотела не приема деца под 18 години.

http://www.liveaqua.com/en/hotel-live-aqua-all-inclusive

Беше all inclusive, ресторантите бяха изключително луксозни, храната неше много добре приготвена и вкусна. Ето и поста ми за ресторантите: http://www.traveolani.com/food-dining-inclusive-resort-mexico

Титина - това заради хотелите ли е? виждала съм снимки от почивките на приятели, уж 5 звезден хотела, но не ме грабва и и не изглежда нищо особено.

# 14
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Сравнявам с предходни почивки....нивото на обслужване, храна са паднали много. Липсват богатите туристи, има много латиноамериканци....

# 15
  • Мнения: 63
Да, и аз забелязах, че имаше много латино и южноамериканци.

# 16
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Ами на бразилците им е по-евтино да отидат в Мексико, отколкото на почивка в самата Бразилия.

# 17
  • Мнения: 2 237
..., уж 5 звезден хотела, но не ме грабва и и не изглежда нищо особено.

2008 бяхме в Grand Palladium Kantenah Resort  Spa, беше чудесен избор. Препоръчахме го на приятели, които бяха там миналата година. И те останаха много доволни- и от обстановката, и от обслужването. Единствен минус е, че е извън градовете (Канкун 100 км). Може да се наеме шофьор и екскурзовод за обиколка на забележителностите наблизо. Но за пирамидите може само с група. Бяхме осем човека и останахме повече от доволни.

# 18
  • Мнения: 1 434
Здравейте , след  две седмици  заминаваме за Мексико , избрахме  Grand Palladium Kantenah Resort  Spa -  апартамент ,  две седмици почивка , дано избора да е  добър ...

# 19
  • Мнения: 2 237
Bluevelvet, чудесен избор!
Писах ти подробности на ЛС.

# 20
  • София
  • Мнения: 157
Здравейте!

И ние заминаваме за Канкун на 11.03 за 1 седмица.
Избрали сме си хотел Exellence Playa Mujires , надявам се да останем доволни.
След Куба и Доминикана , това е третото ни пътуване на Карибите.

# 21
  • Мнения: 3 410
Nelka супер да си изкарате и като се върнеш моля те да споделиш впечатления Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 157
Здравейте!
Прибрахме се тази вечер от Канкун. Изкарахме страхотно със съпруга ми. От всички екзотични дестинации , които сме посетили за мен Мексико е номер 1. Peace Peace
Прекрасни хора, прекрасна природа, прекрасна храна, всичко беше невероятно.
Хотелът ни се намираше на 8-9 километра северно от Канкун и на 10-12 -незнам с точност от Зона хотелиера - това е полуострова с хотелите един до друг.
Нашият ризорт беше в Плайа Мухерес, но нито за миг не сме съжалили , че не сме в Зона хотелиера, тъй като не ни допадна там.
Хотелът ни имаше 9 ресторанта, 11 бара , безплатен мини бар, безплатен рум сервиз и всичко това на огромна площ от красиви тропически градини, които са перфектно поддържани.
Всеки ден разнообразна анимация - на плажа , на басейна , тематични вечери , имаше театър с различни представления - балети и изпълнители и т. н. и т.н. Grinning
Много съм въодушевена  ще продължа да разказвам. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 63
Здравейте!
Прибрахме се тази вечер от Канкун. Изкарахме страхотно със съпруга ми. От всички екзотични дестинации , които сме посетили за мен Мексико е номер 1. Peace Peace
Прекрасни хора, прекрасна природа, прекрасна храна, всичко беше невероятно.
Хотелът ни се намираше на 8-9 километра северно от Канкун и на 10-12 -незнам с точност от Зона хотелиера - това е полуострова с хотелите един до друг.
Нашият ризорт беше в Плайа Мухерес, но нито за миг не сме съжалили , че не сме в Зона хотелиера, тъй като не ни допадна там.
Хотелът ни имаше 9 ресторанта, 11 бара , безплатен мини бар, безплатен рум сервиз и всичко това на огромна площ от красиви тропически градини, които са перфектно поддържани.
Всеки ден разнообразна анимация - на плажа , на басейна , тематични вечери , имаше театър с различни представления - балети и изпълнители и т. н. и т.н. Grinning
Много съм въодушевена  ще продължа да разказвам. Simple Smile

Звучи чудесно! Върна ме 9 месеца назад, когато и ние бяхме там, наистина в Канкун е невероятно!

# 24
  • Мнения: 3 410
nelka, супер!
Давай подробности около пътуването - с коя авиокомпания , как стигнахте до хотела и изобщо всичко което мислиш че може да е полезно около организацията на едно пътуване до канкун

# 25
  • София
  • Мнения: 157
Пътуването ни беше организирано от агенция и имахме включени трансфери. Чакаха ни с табелки на летището и пътувахме 20-25 минути до хотела .
На връщане си изпуснахме трансфера, тъй като дойде много рано, а ние не бяхме готови .
Имахме съобщения на телефона на немски език , а ние говорим малко английски  и нещо не се разбрахме за обратния трансфер.
Както и да е таксито до летището ни струваше 45 долара.
Но пък си ползвахме последния ден , направихме късен чек аут към 17 ч. Полета ни беше с Еьр Франс в 20.00.
И сега започва сагата с багажа. Не ни пристигна единия куфар и няколко дни се занимавам това - правих опис на багажа и едва днес 4 ден закъснение го откриха по съдържанието, надявам се да не липсва нищо.
На връщане имахме нощувка в Париж , поета от авиокомпанията.

# 26
  • Мнения: 11
Здравейте,

Юни месец ми предстои пътуване до Канкун със сина ми,който е на 9 г.
Може ли по подробна информация относно пътуването,коя авиокомпания да избера,колко трае пътуването долу -горе.

Благодаря ви предварително Simple Smile
Поздрави,

# 27
  • Мнения: 63
Здравей Dannis,
Това, колко да е дълго пътуването си зависи от вас. Това почивка на море ли ще е или по-скоро като екскурзия с обикаляне по забележителности? Зависи и от това колко отпуска имате и с какъв бюджет разполагате.

Относно авиокомпанията, тази, която предлага най-изгодна цена и условия за вас при положение, че ще си с дете. Според мен купувай билета скоро, защото няма много време и цените ще Започнат да се вдигат колкото по-дълго чакаш.

# 28
  • Мнения: 11
Благодаря за отговора,

Планувала съм около месец престой там,в някой от Resort-тите ще бъдем,но все още не съм получила информацията,тъй като отиваме на гости.

Не мога да преценя с коя авиокомпания ще ми е най - комфортно,досега съм пътува само из Европа и на круизи ,тръгващи от Италия Simple Smile
Много ми е притеснено,тъй като съм и с паническо разстройство Simple Smile

Целувки

# 29
  • Мнения: 3 410
С Луфтханза ще ти е най-комфортно и спокойно, Еър Франс хранят най-добре, за други не смея да препоръчам.

# 30
  • Мнения: 274
Миналия месец пътувахме с  Еър Франс до Карибите, никак, ама никак не съм доволна  ooooh!  Нито храната беше хубава, нито нищо. За хигиената няма да говоря.....Как може за 9 часа полет да не си напарвят сметка и да свърши всичко, безалкохолно, сладолед, бира ....няма да изреждам, накрая само кафе и вода  Mr. Green  и по едно плодово млекце с хляб  Mr. Green  за закуска. Пълна смешка.

# 31
  • Мнения: 3 410
Ужас, все едно описваш Бритиш, ние имахме същия полет от Далас с тях Sad
Тогава остава Луфтханза Peace

# 32
  • Мнения: 11
Благодаря ви момичета,

Пътувала съм в Луфтханза и съм доволна,но трансфера им е с Кондор( нямам идея с тях )
Друг вариант,който ми предлагат е с Air Berlin ,с тях не съм пътувала.

Спорен и успешен ден Simple Smile

# 33
  • Мнения: 274
dannis, хубава ваканция ти желая! Важна е сигурността,  другото се преживява....

# 34
  • Мнения: 63
Привет момичета!
Аз след почти една година в Канкун, днес написах ревю на хотела, в който бяхме. Ето това е линка ако ви е интересно:

http://www.traveolani.com/%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BD% … D0%BA%D0%B0%D0%BD

Приятна седмица!  bouquet

# 35
  • Мнения: 85
Здравейте планираме пътуване до Канкун края на октомври началото на ноември може ли някой да сподели за евтини полети кои компании са изгодни.

Благодаря ви предварително!

# 36
# 37
  • Мнения: 1 865
Видях, че в темата не е писано от много време, но съм загледала Мексико като дестинация. Да препоръчате авиокомпания? Ясно, че ще е с прикачане, но предпочитам, ако може да е едно, защото ще сме с малко дете. Бих се радвала и да споделите най-добра цена за билет, който сте закупували.

# 38
  • Мнения: 4 936
ние бяхме сега - по НГ в Мексико - в Плая дел Кармен - невероятно беше!
Изключително сме доволни. Пътувахме през испански туропреатор от МАдрид с Evelop - много добър полет,
храна, обслужване. Самолета е 2-4-2 седалки - доплащахме за запазени места за да сме на седалка 2-ка - по-широко и комфортно е.
Препоръчвам хотела:
https://www.google.bg/search?q=riu+tequila+5+riviera+maya+beach& … rome&ie=UTF-8

много ни хареса ол инклюзив, минибарове, барове, невероятна храна, анимация, обслужване!
Ходихме на 1 екскурзия до Чичен ица, ценоте и Валядолид. през този сайт я взех:
https://www.viator.com/tours/Cancun/Chichen-Itza-Day-Trip-from-C … n/d631-3206CHI_01
и хотела и агенцията предлагат същата екскурзия с 40 -50 $ по-скъпо на човек
Иначе е близо до Тулум.
Бяхме и на гмуркане от Козумел - останалите дни - реклас - широка плащна ивица, барове и ресторант на плажа, безплатни шезлонги - пак ми се иска да ида там.... Blush

# 39
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Има предупреждение за опасност и в тази част на Мексико.
Скоро имаше избухнало туристическо корабче, отвличания и т.н.
Бъдете внимателни и най-вече предпазливи при излизанията извън хотелите.

# 40
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
За полет през Мадрид и всичко включено в цената ога да дам много добри оферти, също през Истапнски, и то проверени ТО - мени, пакет, обслужване и настаняване:)
Пътувахме ноември месец по оферта Черен петък за цена от 740 евро - всичко в цената, пълен пакет, полет от и до Мадрид, трансфери, 7 нощ. на ол инклузив в 5* хотел и застроховки.
Този октомври в края със същия ТО запинавеме за ДОМИНИКАНА, Х пълун пакет отново, хотел Amresort Sunscape Bavaro bech Punta Cana 5*, оферта за 730 евро на човек - всичко в цената Simple Smile
За Мексико мога да дам пълна информация - допълнителни екскурзии, къде си заслужава, всичко - ако някой се интересува, да пише...

# 41
  • Мнения: 4 936
Има предупреждение за опасност и в тази част на Мексико.
Скоро имаше избухнало туристическо корабче, отвличания и т.н.
Бъдете внимателни и най-вече предпазливи при излизанията извън хотелите.
много странно - доколкото зная не е ОК да се ходи в северната част на страната.
Нито за момент не сме се почувствали  застрашени - навсякъде всичко е добре организирано, вечер като излезем на разходка на всяка пресечка има полицейска кола - в целия огромен комплекс Плая кар, както ив хотелите не  може да влезе външен човек - проверяват се карти, гривни, таксито си оставя една карта на портала и като излиза си я взема, Същото е и с автобусите - контрол има много повече отлколкото в Израел например - там ме беше повече страх, но в Мекскико си беше ок - естествено - ходим само в тур зони. не наемаме съмнителни таксита- само такива извикано от хотела, не влизаме в местните жил квртали..т.е не си търсим белята, но това си важи навсякъде.

# 42
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Напълно ти вярвам, в случая,  изтъквам ситуацията в момента, предепруждението е навсякъде по тукашните медии.


 State Department warns of ‘security threat’ in Playa del Carmen, … rt city in Mexico

# 43
  • Мнения: 274
Момичета, преди 2 седмици се върнахме от Мексико.  Бяхме и свидетели на пострадалия ферибот, акостирахме 1ч. След инцидента. Не знам, но нито за миг не съм се почувствала застрашена или в някаква опастност. Нямаше видима паника след случилото се....нямаше и напрежение, поне видимо, като изключа тежката охрана на порта, но в града всичко беше нормално, магазини ...заведения работеха, туристи пълно... Голям късмет извадихме, 2 земетресения, които не усетихме и инцидента с ферибота. Като заключение ще кажа, при първа възможност ще се върна там...Мексико остава в сърцето....

# 44
  • Мнения: 1
За полет през Мадрид и всичко включено в цената ога да дам много добри оферти, също през Истапнски, и то проверени ТО - мени, пакет, обслужване и настаняване:)
Пътувахме ноември месец по оферта Черен петък за цена от 740 евро - всичко в цената, пълен пакет, полет от и до Мадрид, трансфери, 7 нощ. на ол инклузив в 5* хотел и застроховки.
Този октомври в края със същия ТО запинавеме за ДОМИНИКАНА, Х пълун пакет отново, хотел Amresort Sunscape Bavaro bech Punta Cana 5*, оферта за 730 евро на човек - всичко в цената Simple Smile
За Мексико мога да дам пълна информация - допълнителни екскурзии, къде си заслужава, всичко - ако някой се интересува, да пише...
 
Здравейте, интересувам се за почивка през октомври до Канкун, а вие сте писали доста добри оферти като цени.
Може ли да споделите туристически агенции, които сте ползвали и сте доволни?
Благодаря Simple Smile

# 45
  • САЩ
  • Мнения: 666
Знам, че темата е от 2014 , но в началото се споменава all inclusive, в който не се допускат деца. Някой има ли инфо/препоръки за подобен хотел в Канкун или Плая дел Кармен?
Гледам, че точно заради предупреждението за пътуване, мексиканците пускат страхотни оферти напоследък, че искат да си задържат туристите.

# 46
  • Мнения: 743
Знам, че темата е от 2014 , но в началото се споменава all inclusive, в който не се допускат деца. Някой има ли инфо/препоръки за подобен хотел в Канкун или Плая дел Кармен?
Гледам, че точно заради предупреждението за пътуване, мексиканците пускат страхотни оферти напоследък, че искат да си задържат туристите.

познавам доста двойки които за меден месец са били в secrets akumal resort adults only  -ол инкл, ,
канкун предполагам от европа никой не ходи,не е определено красива гледка
акумал,тулум,марома,пуерто авентурас -там са хубавите резорти
за следващия път съм си харесала на барсело комплекса,ако не се лъжа имат и adults only

# 47
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Знам, че темата е от 2014 , но в началото се споменава all inclusive, в който не се допускат деца. Някой има ли инфо/препоръки за подобен хотел в Канкун или Плая дел Кармен?
Гледам, че точно заради предупреждението за пътуване, мексиканците пускат страхотни оферти напоследък, че искат да си задържат туристите.
Бих ти препоръчала да гледаш ризорти извън Канкун.
Бих ти препоръчала поне 5, в които сме били и съм доволна, но са южно от града.
Сега е spring break  и предполагам, че там е доста стряскащо (няма общо с престъпността), ако разбираш какво имам предвид.
Dreams, Gran Velas, Barcelo

# 48
  • САЩ
  • Мнения: 666
Мерси, аз обмислям за майските празници около мемориъл дей, ще пропусна спринг брейк-а Simple Smile ще разгледам, мерси за предложенията

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 067
Знам, че темата е от 2014 , но в началото се споменава all inclusive, в който не се допускат деца. Някой има ли инфо/препоръки за подобен хотел в Канкун или Плая дел Кармен?
Гледам, че точно заради предупреждението за пътуване, мексиканците пускат страхотни оферти напоследък, че искат да си задържат туристите.

познавам доста двойки които за меден месец са били в secrets akumal resort adults only  -ол инкл, ,
канкун предполагам от европа никой не ходи,не е определено красива гледка
акумал,тулум,марома,пуерто авентурас -там са хубавите резорти
за следващия път съм си харесала на барсело комплекса,ако не се лъжа имат и adults only

може ли да обясните защо? може и на лични ако не ви се пише тук

# 50
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Красиво е на юг от Канкун, в града е твърде наблъскано, комерсиално, мръсно, опасно или поне това е моето мнение.

# 51
  • Мнения: 743
канкун е едно от най-грозните места които съм виждала и не познавам никой на  когото да е харесало; да се сравни с плая дел кармен ,тулум,акумал и т.н. е като сравенение между красавицата и звярът,място за американци,с цялото ми уважение към американците с вкус,но огромните хотели между един и друг плаж са меко казано ужасни,само морето и плажът са хубави но без да се обръщаш назад, един ден е даже много за там -бетон,кич,алкохол и все в този ред.
препоръчвам абсолютно Catalonia Playa Maroma ,и друг път съм го споменавала -страхотно място,ол инкл  на европейско ниво,плаж и море приказни,построено с вкус и типичния колониален стил.
за там по-малко от 2 седмици според мен няма смисъл да се ходи ,една за екскурзии и една за релакс в резорта.

# 52
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Мерси, аз обмислям за майските празници около мемориъл дей, ще пропусна спринг брейк-а Simple Smile ще разгледам, мерси за предложенията
През къде гледаш офертите?
Имай предвид, че много често за едно и също нещо, цените са различни.
Applevacation.com и Funjet.com са добър пример. Попаднала съм на цени с няколкостотин разлика за абсолютно същия пакет, като полет, ризорти, дати.
Не пропускай да купиш и застраховка към ваканцията. Изключително полезна опция.

# 53
  • САЩ
  • Мнения: 666
Билети през Google Flights и Skyscanner основно гледам. Пакети през kayak, но ползвам и търсачките на travel pirates , че търси в доста от тия сайтове

# 54
  • Мнения: 18
За полет през Мадрид и всичко включено в цената ога да дам много добри оферти, също през Истапнски, и то проверени ТО - мени, пакет, обслужване и настаняване:)
Пътувахме ноември месец по оферта Черен петък за цена от 740 евро - всичко в цената, пълен пакет, полет от и до Мадрид, трансфери, 7 нощ. на ол инклузив в 5* хотел и застроховки.
Този октомври в края със същия ТО запинавеме за ДОМИНИКАНА, Х пълун пакет отново, хотел Amresort Sunscape Bavaro bech Punta Cana 5*, оферта за 730 евро на човек - всичко в цената Simple Smile
За Мексико мога да дам пълна информация - допълнителни екскурзии, къде си заслужава, всичко - ако някой се интересува, да пише...

Здравейте, обмисляме през пролетта на 2019г пътуване до Мексико, можете ли да споделите ТО, който ползвате.
Благодаря предварително.

# 55
  • Мнения: X
Някой бил ли е юни или август да сподели за ситуацията с водораслите и времето? Също хубав хотел за дете на 6г?

# 56
  • Мнения: 133
Октомври нямаше водорасли, не и в количеството, което очаквах. Сутрин разчистваха, до обед беше перфектна водата, но при вълнение следобяд се появяха. Но нищо фрапантно и непоносимо

# 57
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Бяхме през май и сега в края на ноември.
Водорасли имаше. МНОГО. Close

Зависи и къде е разположен ризорта, ако е по-тихо мястото, водораслите прииждат, като маса. Виждаш движеща се поляна, която за кратко време стига до брега. Водораслите са кафяви, бодливи и изключително неприятни. Чистят ги, доколкото могат.
За миризмата и дума няма да отварям.

Последна редакция: ср, 26 дек 2018, 04:58 от Daylily

# 58
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Здравейте,по кое време е добре да се посети Мексико?
Мислим да заложим за юни,юли,август,тогава са ваканциите на дечицата.Ще се радвам някой да сподели мнение за времето,храната,дали е добре за деца на 6 и 12 год.
Приятели споделиха,че август било страхотно миналата година,но явно времето си е време и няма как да знаем.
Благодаря много и весело посрещане на новата година на всички!

# 59
  • САЩ
  • Мнения: 666
Аз още не съм стигнала дотам, че все за други места ми изкачат добри оферти и оставям Мексико "за другия път"  , ама вече е редно да ида най-сетне.
@Daylily в самия Канкун ли бяхте? Аз обмислям  Isla Mujeres може би.

# 60
  • Мнения: 7
канкун е едно от най-грозните места които съм виждала и не познавам никой на  когото да е харесало; да се сравни с плая дел кармен ,тулум,акумал и т.н. е като сравенение между красавицата и звярът,място за американци,с цялото ми уважение към американците с вкус,но огромните хотели между един и друг плаж са меко казано ужасни,само морето и плажът са хубави но без да се обръщаш назад, един ден е даже много за там -бетон,кич,алкохол и все в този ред.
препоръчвам абсолютно Catalonia Playa Maroma ,и друг път съм го споменавала -страхотно място,ол инкл  на европейско ниво,плаж и море приказни,построено с вкус и типичния колониален стил.
за там по-малко от 2 седмици според мен няма смисъл да се ходи ,една за екскурзии и една за релакс в резорта.

Абсолютно съм съгласна - Канкун е най- грозният плаж, а Тулум е уникално място, по-скъпо, по -ексклузивно, по-еко, повече джунгла, повече природа, по- спокойно , заслужава си 100 %!
Точно се върнахме в края на ноември от Куба и Мексико и преди това бях на нокти, мъжът ми да не мрънка, че като на повечето мъже му е писнало да го мъкна по някакви екскурзии, а иначе на снимки Куба си изглеждаше доста мизерно. Но една мацка от Пловдив ни помагаше и даваше съвети непрекъснато и ни помогна в организирането на пътуването, тя не е агенция ,а дизайнер на пътувания индивидуално....така че даже и спестихме доста пари, тъй като решихме да направим една седмица Куба и една седмица Мексико и ни излезе всичко и с полета Куба- мексико и Мексико сити- Мерида и джобни и всичко - 1800 евро. (в агенциите тези две седмици щяха да ни излезнат 4000 евро) А и иначе ако трябваше да ходим един път до куба и после някой ден до Мексико , смятайте всеки път едно 700 евро за билет до карибите. Така че това беше много умно решение, навсякъде пътувахме с такси колективо, тази жена ни организира всичко, и не сме се разправяли да ходим до автогари всеки път и после от там пък до квартири. Освен това с такси колективо се пътува с часове по-бързо отколкото с автобус , а това е много важно в Куба Simple Smile Тя искаше да ни спести и ходенето в Сиенфуегос, ама ние не я послушахме - е голяма тъпотия там!!! Спахме навсякъде по чудесни casa particulares за различни цени от 5 евро до 15 евро , а в мексико сити- луксозен апартамент в най-хубавия квартал за 12 евро на човек, от там посетихме и Пуебла и Чолула и пирамидите в Теотитуакан, после летяхме до Мерида,посетихме Чичен Ица пирамидите и от там на морето!!! Simple Smile в щата Юкатан. Последните 3 дни бяха върхът, когато си направихме заслужена почивка след голямото препускане - луксозен хотел в джунглата , страхотни плажове , най -хубвия , който сме виждалли, дори и пред малдивите го слагам, но това не е в Канкун. Хиляди благодарности, че не отидохме в Канкун. От там летяхме и го видяхме - отврат, бетон и голи плажове, тук там палма, 10х слънчев бряг, заведения много , улици, направо се задушавахме.
С една дума- комбинирайте Мексико с Куба за да спестите и организирайте умно! Simple Smile

П.с. имам приятелки ,които бяха в Канкун на почивка и ги питах за инфо, те дори не знаеха какво е това Тулум, седяли са на ол инкл. в Канкун и това е .. хубаво де ама поне да имаше природа в този Канкун..



# 61
  • Мнения: 2 109
Има ли други наскоро завърнали се от Мексико? Двоумим се между Мексико и Доминикана? Какво мислите?

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Има ли някой посещавал хотел Xcaret Mexico? Пише, че в цената на настаняването е вкл. достъп до тематичния парк. Обмислям за Новогодишните празници посещение с децата и ми се иска да имам отзив от първа ръка.

# 63
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Има ли други наскоро завърнали се от Мексико? Двоумим се между Мексико и Доминикана? Какво мислите?
Имайки предвид, какво се случва в ДР, бих избрала Мексико.

# 64
  • Мнения: 1 165
Здравейте.
Плануваме меден месец края на ноември и се бяхме насочили към Доминикана, но предвид увеличаващия се брой инциденти с неизяснени обстоятелства се отказахме. Насочихме се към Мексико, но много ме притеснява ситуацията с водораслите. Бих се радвала да споделите лични впечатления за ситуацията.

# 65
  • Мнения: 435
И аз да попитам - някой наскоро завърнал се да разкаже какво е положението с водораслите в района на Ривиера Мая?

Общи условия

Активация на акаунт