Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 27

  • 52 202
  • 813
  •   1
Отговори
# 450
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
БХС е платен, между 100 и 120 лв е, ЗК не го поема;
Между 20-20 седмица се прави фетална морфология;

# 451
  • Мнения: 618
БХС е платен, между 100 и 120 лв е, ЗК не го поема;
Между 20-20 седмица се прави фетална морфология;

Продължавам да твърдя, че БХС е 40лв а ФМ ми струваше 120лв
БХС правих в Майчин дом ФМ в Марковс

# 452
  • Мнения: 267
Моят БХС беше 20, а ФМ 120. Simple Smile

# 453
  • Мнения: 354
Сигурна съм на 100%, че има и късен БХС  Peace Даже ми бяха написали на листа на ранния - "късен", но реших да не го правя. На мен ми струваше 75 лв., в УМБАЛ „Свети Георги" Пловдив. Феталната отделно - 60.

# 454
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
Да, има и късен БХС  (15 до 19+3 г.с.) ,но се прави, ако при първия е имало някакви опасения, поне така ми казаха на мен;
За  БХС - 120 лв. в МЦ "Света Петка", 20 ДКЦ, но след това като си оставих копие от изследванията в ЖК, сестрата твърдеше че било БХС + ФМ.
ФМ , която правих в 20 г.с ми беше 100 лв. , ок съм с прегледите, отделено време, отношение и т.н.

# 455
  • Мнения: 267
Grim Reaper, и аз там го правих, БХС е 20лв., ФМ е по-скъпа- 120лв. при мен, защото са близнаци.

# 456
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
Ок, вероятно аз не съм разбрала, просто тогава си повръщах и ходех замаяна, може и да е било БХС+ ФМ, помня, че ми взеха кръв, но и сумата си я спомням, даже си имам папка в която си редя всички неща, мога да погледна довечера Simple Smile

# 457
  • Мнения: 471
извинявам се , но забравих да попитам какво следва след като ти дадат 45 дни болничен преди термина ..
в смисъл след като изтече излизаш отпуска ? или продължаваш да вземаш болнични ? и за колко дена ?

благодаря за другите отговори !!

# 458
  • Варна
  • Мнения: 287
Ако не си родила в рамките на тези 45 дни, ще ти дадат друг болничен, няма да се налага да взимаш отпуска.

# 459
  • Мнения: 821
Аз правих ранния скрининг в лаборатория Рамус, където платих 44 лв. Отделно преди това при АГ дадох само 40 лв. /колкото си плащам за видеозон всеки път/
Иначе феталната морфология в 20 г.с ми струваше 80 лв.
За втори БХС не са ми казвали да правя

# 460
  • Плевен
  • Мнения: 144
Не знам това БХС не ми вдъхва доверие, но ще го видя на 7ми другия месец и дали ще искат пари и така нататъък пък и след това ми е 2рата консултация, което ме подсеща да питам на нея какво ще ми взимат ?

# 461
  • Мнения: 27
Здравейте момичета! Днес ходих на лекар и най - сетне чух дългоочакваната новина бременна съм ! Обаче лекарят каза,че бременността не отговаря на закъснението! Закъснението ми е 10 дни а според ехографа било 3/4 Sad някак не успях да се зарадвам! Казаха ми също ,че имам някаква малка киста в матката. изписаха ми  утрогестан 2х2 и магнерич 2х1 и след седмица пак да отида на преглед! ще се побъркам вече ,какво да мисля?! Какво значи това ,че не се развива плодът ли?! Cry  някой чувал ли е подобни неща?!

# 462
  • Мнения: 703
Аз ли не съм те разбрала правилно или лекаря ти говори пълни глупости. При закъснение от 3-4 дни не може да се види плоден сак. Ако аз не съм те разбрала правилно поправи ме.

# 463
  • Мнения: 196
извинявам се , но забравих да попитам какво следва след като ти дадат 45 дни болничен преди термина ..
в смисъл след като изтече излизаш отпуска ? или продължаваш да вземаш болнични ? и за колко дена ?

благодаря за другите отговори !!

След като родиш  от болницата ще ти напишат болничен.Ако родиш след термина,т,е преносиш,този период го запълва с болничен АГ.А след това болничен дава личния лекар на бебето.

# 464
  • Мнения: 11 906
Аз ли не съм те разбрала правилно или лекаря ти говори пълни глупости. При закъснение от 3-4 дни не може да се види плоден сак. Ако аз не съм те разбрала правилно поправи ме.

И защо  да не може да се види newsm78 аз отидох на 5 дена закъснение и с вагинален видеозон се видя плодния сак, е не се виждаше в него има ли плод, но самият сак се видя.



Vasi Kostova успокой се, все още нищо не значи. Ако си била с по-късна овулация т.е. зачеването е станало по-късно, е възможно такова разминаване. А на този ранен етап, нещата са много субективни от към замерване имам в предвид. Пий си лекарства и изчакай спокойно следващия преглед  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт