Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 27

  • 52 113
  • 813
  •   1
Отговори
# 465
  • Плевен
  • Мнения: 144
Ще ми кажете ли или покажете незнам как точно изглеждат резултатите от цитонамазката защото имам чувството, че като ходих да си взема другите изследвания само тях не са ми дали? #Crazy

# 466
  • Мнения: 27
Благодаря ! Това и правя за момента. Дано всичко е наред .Целувки на всички  Hug

# 467
  • Мнения: 1 421
Здравейте, момичета   bouquet
Аз имам едно притеснение и понеже е неделя, реших първо да пиша тук, а утре да се обадя на Аг.
Напоследък имам по-воднисто течение, без мирис и цвят и много се притесних да не би да ми изтичат водите по-малко  Confused В 32 седмица съм, тъкмо почнах 8 месец, нямам контракции, нито стягания. Преди да разбера, че съм бременна също имах подобно чувство на подмокряне. Само да допълня, че през цялата бременност имам по-обилно бяло течение. Възможно ли е без да е паднала тапата да има изтичане на водите?

# 468
  • Мнения: 3
Здравейте. Интересувам се за симптомите при бременност заради една моя приятелка. Тя е бременна и някой от симптомите ги има като умора, болка в ниско на корема и от време на време и се гади. Единствено от симптомите ги няма повръщане и запек и това нея я притеснява да не се окаже някакъв проблем. Приятелката ми иначе беше посетила гинеколога си преди да започне да се притеснява че ги няма тези симптоми повръщането и запека и този гинеколог и каза че бебето се развива но нищо друго не и обяснил. Но нейното безпокойство е че ги няма тези симптоми и изпитва страх защо ги няма като при наши приятелки ни разказваха за техните симптоми и че постоянно са повръщали.

# 469
  • Мнения: 6 789
Здравейте. Интересувам се за симптомите при бременност заради една моя приятелка. Тя е бременна и някой от симптомите ги има като умора, болка в ниско на корема и от време на време и се гади. Единствено от симптомите ги няма повръщане и запек и това нея я притеснява да не се окаже някакъв проблем. Приятелката ми иначе беше посетила гинеколога си преди да започне да се притеснява че ги няма тези симптоми повръщането и запека и този гинеколог и каза че бебето се развива но нищо друго не и обяснил. Но нейното безпокойство е че ги няма тези симптоми и изпитва страх защо ги няма като при наши приятелки ни разказваха за техните симптоми и че постоянно са повръщали.
Всяка бременност е абсолютно индивидуална, няма задължителни симтоми. Някои повръщат, някои не. Запек аз започнах да имам чаак в 8ми месец. Нека приятелката ти се успокои, да си купи книга за бременността или да потърси информация в интернет. Нека се радва, че някои неприятни симптоми ги няма. Аз повръщах 5 месеца и завиждах мнооого на моя колежка, на която дори не и прилошаваше  Laughing В коя седмица е? Леко бременеене.

# 470
  • Мнения: 618
 Joy много малоумни въпроси хора не е нормално
Приятелката ми не повръщами няма запек а е бременна нормално ли е? -  ooooh! ужас горкото момиче как са я пропуснали тези блага на бременността  Joy
Как изглеждат резултатите от цитонамазка? - красиви или грозни  Joy сигурно различно във всяка лаборатория мислете малко какво се случва  newsm78

# 471
  • София
  • Мнения: 39 844
shushimishi, както е писала  Radeva-87  - няма еднакви бременности, няма задължителни и незадължителни симптоми.
Липсата на гадене или запек не е признак за наличие на някакъв проблем.
Кажете на приятелката си, че е щастливка Simple Smile

# 472
  • София
  • Мнения: 8 680
На цитонамазката трябва напечатано или на ръка дапише нещо "Пап " след което има някакво число. Или на латиница PAP.  Нормалните резултати при цитонамазка за Pap 1 или Pap 2. 
 
Иначе наистина за симптомите е малко излишно  Laughing Някои нямат никакви симптоми, даже им проличава в 6-ия месец. Други веднага започват с повръщането, чак до болница стигат.

# 473
  • Мнения: 3
Благодаря ви много за информацията An Mary и Radeva87. Приятелката ми лично прочете вашите отговори и много се зарадва и много се успокой. Още веднъж ви благодаря и от нейно име.

# 474
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Здравейте, момичета   bouquet
Аз имам едно притеснение и понеже е неделя, реших първо да пиша тук, а утре да се обадя на Аг.
Напоследък имам по-воднисто течение, без мирис и цвят и много се притесних да не би да ми изтичат водите по-малко  Confused В 32 седмица съм, тъкмо почнах 8 месец, нямам контракции, нито стягания. Преди да разбера, че съм бременна също имах подобно чувство на подмокряне. Само да допълня, че през цялата бременност имам по-обилно бяло течение. Възможно ли е без да е паднала тапата да има изтичане на водите?
възможно е по принцип, но по-вероятно е просто воднисто течение. Нека АГ те прегледа и измери нивото на водите, предполагам, че напразно се шашкаш Hug

# 475
  • Плевен
  • Мнения: 144
Добре още един глупав въпрос изследванията са ми тук а цитонамазката при АГ-то ли е понеже от лабораторията ми казаха да питам АГ-то?

# 476
  • Мнения: 6 789
Добре още един глупав въпрос изследванията са ми тук а цитонамазката при АГ-то ли е понеже от лабораторията ми казаха да питам АГ-то?

Има два варианта, резултатите от цитонамазката още да не са готови, защото отнема повече време това изследване, поне беше така в лабораторията, където аз пусках. Втори вариант е, резултатите да отидат направо при АГ-то ти. Аз като бях бременна всички резултати отиваха директно при лекарката, ако исках, от лабораторията ми даваха код да ги видя в интернет. След като са ти казали да питаш АГ-то, питай я. Сама разбираш, че няма как ние да знаем къде са твоите резултати  Peace

# 477
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 080
Гинеколога в частната клиника в която ходя ми взе цитонамазка, и се ангажира с носене до лаборатория, след няколко дни ми се обади да ми каже, че е ок, и когато се видяхме на следващ преглед, ми даде хартийките да си ги прибера за архива;

# 478
  • Плевен
  • Мнения: 144
Значи са при него Simple Smile мисълта ми беше да не са се забавили както казвате въпреки, че той каза, че в петък са готови т.е миналия петък но ми дадоха само другите значи ще го попитам отново благодаря Simple Smile

# 479
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 080
Вие си знаете какво сте се уговорили, аз ходя при гинеколог, които аз съм избрала и си плащам за прегледите, отделно съм записала ЖК по ЗК за разкош, оттам като ми даваха направления за изследвания ( кръв, урина, болести ( ХИВ, сифилис и др.) ходя в лаборатория, вземат ми проби, и след това си ги вземам аз, и ги връщам на ЖК-то, когато имам записан час;

Общи условия

Активация на акаунт