Дали е от значение?

  • 1 070
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 885
Аз ще се радвам малкият да си служи с лявата ръка.
Аз съм левичарка /непълна, насилствено педагожка ме учила да си служа с дясната/, мъжът ми и той.
Стефан сега посяга повече с лявата ръка, отколкото с дясната.
Но е само на 5 месеца и има много време...
Детенце ще си покаже, но ако си остане с лявата ръка и ми го мъчат в яслата/градината, ще се караме с лелките. Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 7 430
До преди няколко месеца Вики повече си служеше с левите ръка и крак, но сега вече не - може и пак да се промени Wink Както са ти писали мисля, че до към 2 - 3 годинки нямат точна ориентация за това Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 241
По едно време /3-4 месец/ и Коси беше по-активен с лявата ръка - с нея ръкомаха, хваща играчките и т.н. Някои дори заключиха, че ще е левак. Но... в момента действа еднакво добре и с двете ръце/крачета...   wavey

# 18
  • Мнения: 4 392
абе кофти си е да си левичар- всичко уреди са предназначени за боравене с дясната ръка
В Западна Европа не е така Wink
А ние нали ще станем част от голямото европеиско семеиство,така че това не е проблем Laughing

# 19
  • Мнения: 1 910
Объркващо е за едно дете да гледа как мама показва с дясна ръка и да се опитва да го обърне от ляво.
Ами аз се съмняван да е така.Сега да не би да има проблеми да хваща, като ти й подаваш нещо с дясната? Според мен всичко ще си дойде естествено...между другоото много от по-артистичните натури са левичари  Wink...

# 20
  • София
  • Мнения: 11 710
Моята дъщеря също посяга с лявата ръка,но не мога да кажа още дали ще бъде левичар,а и не мисля,че това е толкова голям проблем,както някои се опитват да го изкарат.Но няма да се учудя,ако впоследствие се окаже така,понеже и синът ми е левичар.Нямала съм проблеми с него,от рода аз да му пкажа нещо с дясната,
а той да не може да го направи с лявата ръка.
Било е проблем едно време,когато партията е повелявала друго и другарките не даваха да пишеш,рисуваш с лявата ръка...

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Никога не съм мислила, че има значение човек с коя ръка пиши или се храни. Ние нямаме левичари в рода си. Баткото ми е ученик 2 клас и си е десничар.
При малката ми принцеса обаче не стоят така нещата. Винаги съм й показвала всичко за дясната ръка, дори умишлено слагам лъжичката от дясно, но тя винаги си я прехвърля в лявата. Вече е на 2г и 4м и смятам, че ще бъде левичар. Но мен това не ме притеснява. Когато й покажа как да държи молив или лъжичка с дясната ръка и тя се опита с тях да извърши конкретното действие, винаги е свързано с неуспех и за това тя сама е разбрала, че с лявата се справя по-добре.
Чувала съм, че хората, които работят с дясната ръка, някакъв център на движението (не помня как точно се наричаше) се намира в лявата половина на мозъка, а при левичарите - съответно в дясната половина. Е щом природата така го е заложила защо да се мъчим да я променяме - просто можем да се постараем да помогнем на децата си да не се травмират и да се научат да се справят добре, пък с коя ръка ще бъде няма значение.
Успех за левичарите! Те не са леваци и с нищо не са по-лоши от десничарите!   bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
Аз съм чела, че до 2 години децата си служат еднакво добре и с двете ръце, след това вече показват предпочитанията си.

 newsm10 и аз съм чела същото по "дебелите книги"  Mr. Green

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при нас е същото,но си спомням скоро при марта имаше някакъв лекар или педиатър ,който каза че до 2 годинки водеща е лявата ръка.Говореха си как особено преди години родителите са връзвали левите ръце на децата си ,за да се развиела дясната.Представяте ли си какъв тормоз.Найстина е трудно за възприемане детето ти да е левичар,но чак такива методи.Дано всичко да е наред и при нас и при всички бебчовци.

Общи условия

Активация на акаунт