"За и против" алтернативното лечение на Рака

  • 26 597
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 42
Толкова страшна ли се оказа тази тема ,или просто няма кой да я коментира? Не мога да разбера, защо трябва да се отхвърля нетрадиционната медицина, само защото някой не е съгласен.

# 16
  • Мнения: 197
Аз ще Ви отговоря защо... ще се направя отново на компетентна Wink

Традиционната медицина е по-лесна за възприемане, тъй като там отговорността се поема от ония човек, който е учил цял живот за целта и сключил ДОГОВОР с .... сами знаете с кого. А нетрадиционната е трудна за приложение, защото тази отговорност се поема от самия човек (независимо дали е болен или не) и тя е за цял живот...

Само че за тази работа са необходими време и акъл, а за другото - пари. Хората не осъзнават, че ние сме природа, а не химия. Хапчетата са химия и премахват симптомите, но не и проблемите!

Много са причините, поради които хората не могат и никога не пристъпват към народната медицина, а забравят, че тя е основата на днешната, която няма за цел да лекува ... Хубаво би било хората да се събудят на време и да  не стигат до хапчетата (химията).... Всичко е в техните ръце и акъл...

# 17
  • София
  • Мнения: 136
Храненето, начинът на живот и заобикалящата ни среда водят - точно те понижават PH -то.... От храната се окислява организма, ядосването също повлиява на баланса, заобикалящата среда също води до низки показатели на баланса на PH-то. Трябва от малки да сме запознати с това.
Що се отнася до статията, аз задължително ще я прочетя и на английски!!!! Благодаря за статията!
Организъм - това е система, комплекс... ...
Дано всички да са добре, живи и здрави  Hug
Начин на живот - някой дали може изчерпателно да го опише ?!
Болестите на телата ни идват от сърцето и ума. От мислите и чувствата. От чистотата ни, вътрешната. В голямата книга /Библията/ е писано, че болестите ни идат поради греховете ни. И каквито и измами да измислим или приемем наготово, няма да променим това. До молекулата да стигнем /а все още сме доста далеч - медицината не знае как точно става онова, което става в най-малката градивна част на тялото ни - клетката/ пак няма да стигнем до силите, които дават живот на телата ни и до законите, по които това става. Един пример за безкрайната измамност на официалната 'наука' - опитът с клонирането на овца беше счетен за успешен, а така и не се продължи с клониране /или бъркам ?!?!/. Истинските лечители на тоя свят са хора посветени на тази служба /лечителската/ търсещи постоянно, осъзнали че - нашата любов лекува. В древността са лекувани болести, които днешната официална, модерна, високо технологична медицина не лекува. Днешнат медицина реже и кърпи много по-прецизно от древната, но това не излекува, а забавя, или в най-добрия случай - просто осакатява. Бог е заложил пребогато лечебни сили в тревите около нас. Още се чудя на някои хора, как превъзнасят нескопосаните фармацевтични произведения над Божиите творения навсякъде около нас......

# 18
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Преди 40 год баща ми преборва рака с билки. За съжаление билкаря, който го лекува беше възрастен и след като почина от естествена смърт, знанията му изчезнаха с него. Синът на този човек е лекар, аз лично съм го питала за книга с рецепти останала от баща му, но той твърдеше, че книгата е изчезнала.
Това, което аз знам е - алкални храни, баланс на витамини и ензими, добра стомашна флора. Лимон или ябълков оцет с мед, 1-2 ч л на ден олио от nigella sativa и пр. са най-малкото, което човек може да направи в такава ситуация. Но това е лично мнение и аз не съм специалист.

# 19
  • София
  • Мнения: 136
сериозно алкализиране + ефективна стимулация отделителните процеси от клетъчно до крайно ниво!

# 20
  • Мнения: 191
Цитат
ИМА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ПРИЧИНА ЗА ПОЯВАТА НА БОЛЕСТИТЕ И ТЯ Е PH БАЛАНС!!!!!!!!!!!!!!!

Сори, но по-чутовна глупост не бях чела наскоро!

И не само ти  Simple SmileSimple SmileSimple Smile  Такива самородни бисери рядко се пишат Simple Smile

Интересно ми е и авторката какво образование има по биология и медицина и по-скоро ако изобщо има някакво то къде е била в часовете ?

Как изобщо можеш да говориш за "алтернативна медицина" след като всяко работещо средство след съответни тестове и обосновка на ефикасността веднага става лекарство ?

Как е възможно да си учила и работила по специалността и да твърдиш , че химиотерапията са различни киселини ????

# 21
  • Мнения: 191
Накратко: Завършила съм биология и съм с висше медицинско образование.

Химио и лъчетерапията носят много пари. Правят се и на този ,който има ,и на този който няма нужда. За всеки случай. В голяма степен това продуцира рецидив, тъй като рака вирее прекрасно в кисела среда( химиотерапията е базирана на киселини).

Недейте така Sad Ясно е , че нямате съответното образование и не сте работили по такава специалност Sad

Просто като нормален човек споделете своите наблюдения , ако имате такива , това което сте чули , че е ефикасно и т.н

Така някой може да ви послуша и да си навреди с безобидна и неефикасна терапия вместо да започне курс със алкализатор със клинично значима ефективност.

За сведение на тези , които не са запознати - в клиничната практика за борбата с рака се използват предимно алкализатори

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0% … D1%82%D0%B2%D0%B0

# 22
  • София
  • Мнения: 136
Накратко: Завършила съм биология и съм с висше медицинско образование.

Химио и лъчетерапията носят много пари. Правят се и на този ,който има ,и на този който няма нужда. За всеки случай. В голяма степен това продуцира рецидив, тъй като рака вирее прекрасно в кисела среда( химиотерапията е базирана на киселини).
Недейте така Sad Ясно е , че нямате съответното образование и не сте работили по такава специалност Sad
Просто като нормален човек споделете своите наблюдения , ако имате такива , това което сте чули , че е ефикасно и т.н
Така някой може да ви послуша и да си навреди с безобидна и неефикасна терапия вместо да започне курс със алкализатор със клинично значима ефективност.
За сведение на тези , които не са запознати - в клиничната практика за борбата с рака се използват предимно алкализатори
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0% … D1%82%D0%B2%D0%B0
По-добре Вие недейте така. Почти откак съществува 'официална' медицина ракът се лекува по един и същ начин. Подобряват се на чисто техническо ниво съотвените апарати. А най-големите специалисти /официални, признати/ споделят  'под сурдинка', че ако заболеят от това заболяване никога няма да се подложат нито на лъче- нито на химио- терапия. Щото няма по-ефективно средство за скапване на цялата имунна система от тези две 'терапии'. Отнася се и за ред други 'смъртоносни' заболявания. Диабетът до ден днешен официално се счита за нелечим - абсолютна лъжа. Но лъжа, която носи милиарди. Или няма да признаете фактът, че стотиците милиарди търговски оборот на цялата фармацевтична промишленост я нареждат на второ място след единствено оръженйната индустрия ?! ....
И защо изобщо се забраняват 'алтернативни' подходи, стотици пъти по-ефективни от 'законните', след като последните не покриват и 1% излекуване ?!!? ......

# 23
  • Мнения: 191
 
По-добре Вие недейте така. Почти откак съществува 'официална' медицина ракът се лекува по един и същ начин. Подобряват се на чисто техническо ниво съотвените апарати. А най-големите специалисти /официални, признати/ споделят  'под сурдинка', че ако заболеят от това заболяване никога няма да се подложат нито на лъче- нито на химио- терапия. Щото няма по-ефективно средство за скапване на цялата имунна система от тези две 'терапии'. Отнася се и за ред други 'смъртоносни' заболявания. Диабетът до ден днешен официално се счита за нелечим - абсолютна лъжа. Но лъжа, която носи милиарди. Или няма да признаете фактът, че стотиците милиарди търговски оборот на цялата фармацевтична промишленост я нареждат на второ място след единствено оръженйната индустрия ?! ....
И защо изобщо се забраняват 'алтернативни' подходи, стотици пъти по-ефективни от 'законните', след като последните не покриват и 1% излекуване ?!!? ......


След като откриете такъв подход господине , просто го споделете с колкото е възможно повече хора или си го патентовайте за себе си а след това мислете дали да го продавате или да го подарите..
Понеже идеята на медицината е да лекува хората , нанасяйки колкото е възможно по-малко вреда, то вашето откритие ще бъде подложено на редица тестове и ако докаже своята ефективност повярвайте ми , все ще се намери кой да го разпространява.

Това пък е една друга страна на монетата - денонощно търсещите машини на Гугъл и докладват за подобни публикации защото повярвайте ми ако искате, че всички биха желали изнамирането на следващата панацея.

Изобщо не съм против да науча нещо ново и с радост бих го разпространила с всички сили , но просто содата бикарбонат и лимона се знаят от 100 години , но нямат клинична значимост приемани перорално освен минимална при рак на хранопровода.

И ако авторката беше учила медицина щеше да знае , че содата бикарбонат е основата на много химиотерапии наред със над 200 по-ефективни алкализатори и нямаше да твърди , че всички са киселини.

Тук просто се спекулира със твърдението , че медицината не използва еди какво си , което просто не е вярно.

# 24
  • Мнения: 197


Понеже идеята на медицината е да лекува хората , нанасяйки колкото е възможно по-малко вреда, то вашето откритие ще бъде подложено на редица тестове и ако докаже своята ефективност повярвайте ми , все ще се намери кой да го разпространява.




Стана доста интересно. Много ми хареса как звучи това, че идеята на медицината е да лекува хората, нанасяйки колкото е възможно по-малко вреда. Хъм... но това за съжаление само звучи така.
Реалността е друга!!!!!
Нито искам някой да ми вярва, нито пък искам някой да спира да вярва в официалната медицина. Всеки прави своя избор!

Но когато си в "играта" с "официалната" и не можеш да се откажеш от нея, тогава тя те преборва с нейните ГРЕШКИ.

Живот и здраве, съвсем скоро ще направим филм за това, как алтернативната медицина даде на един човек 3 години живот след поставената диагноза - 4-ти стадий и 3 месеца живот. Във филма ще има доказателства черно на бяло как официалната медицина прави грешки и буквално убива човек от друго нещо, а не от рака. Нека мине време след загубата и ще го направим. Филма ще го преведем на Български език, защото това се случи в чужбина. Трябва повече хора да знаят, че основната цел на официалната медицина е: не да лекува хората, а да печели пари; не да лекува причините, а само симптомите! И всичко това със странични ефекти за по-голяма печалба в бъдеще!

Не споря с никой. Просто пиша истината, която е от моя гледна точка! Ако някой има друга гледна точка, нека я опише!

С уважение,
Марина


# 25
  • София
  • Мнения: 136
По-добре Вие недейте така. Почти откак съществува 'официална' медицина ракът се лекува по един и същ начин. Подобряват се на чисто техническо ниво съотвените апарати. А най-големите специалисти /официални, признати/ споделят  'под сурдинка', че ако заболеят от това заболяване никога няма да се подложат нито на лъче- нито на химио- терапия. Щото няма по-ефективно средство за скапване на цялата имунна система от тези две 'терапии'. Отнася се и за ред други 'смъртоносни' заболявания. Диабетът до ден днешен официално се счита за нелечим - абсолютна лъжа. Но лъжа, която носи милиарди. Или няма да признаете фактът, че стотиците милиарди търговски оборот на цялата фармацевтична промишленост я нареждат на второ място след единствено оръженйната индустрия ?! ....
И защо изобщо се забраняват 'алтернативни' подходи, стотици пъти по-ефективни от 'законните', след като последните не покриват и 1% излекуване ?!!? ......

След като откриете такъв подход господине , просто го споделете с колкото е възможно повече хора или си го патентовайте за себе си а след това мислете дали да го продавате или да го подарите..
Понеже идеята на медицината е да лекува хората , нанасяйки колкото е възможно по-малко вреда, то вашето откритие ще бъде подложено на редица тестове и ако докаже своята ефективност повярвайте ми , все ще се намери кой да го разпространява.
Това пък е една друга страна на монетата - денонощно търсещите машини на Гугъл и докладват за подобни публикации защото повярвайте ми ако искате, че всички биха желали изнамирането на следващата панацея.
Изобщо не съм против да науча нещо ново и с радост бих го разпространила с всички сили , но просто содата бикарбонат и лимона се знаят от 100 години , но нямат клинична значимост приемани перорално освен минимална при рак на хранопровода.
И ако авторката беше учила медицина щеше да знае , че содата бикарбонат е основата на много химиотерапии наред със над 200 по-ефективни алкализатори и нямаше да твърди , че всички са киселини.
Тук просто се спекулира със твърдението , че медицината не използва еди какво си , което просто не е вярно.
http://www.earths-book.com/2013/04/goliamata-taina-na-sodata.html
http://vbox7.com/play:ed53e944
http://rasper-bg.com/?p=461
http://snaiper-bg.net/2012/03/retseptite-za-lechenie-na-rak-sa-s … simonchini-video/
http://bacu.blog.bg/lichni-dnevnici/2013/03/31/lechenie-na-rak-s … o-simonch.1070186
http://www.blitz.bg/article/31667
http://www.ezoterikabg.com/tyalo-i-dusha/babini-retzepti/za-zdra … ikarbonat-chast-2
http://-spam132-/2012/02/cancer-healing-with-baking-soda/
http://www.maple-bg.com/articles/soda-i-klenov-sirop-topqt-raka.html
http://anonybulgaria.wordpress.com/2013/06/03/%D0%BA%D0%BE%D0%B9 … 1%81%D0%BF%D0%B5/
http://www.gobio.bg/%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D … TIBKD&print=1
...
...................................................................
................

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Трябва повече хора да знаят, че основната цел на официалната медицина е: не да лекува хората, а да печели пари; не да лекува причините, а само симптомите! И всичко това със странични ефекти за по-голяма печалба в бъдеще!

за жалост и аз съм стигнала до това заключение  Confused даже не лекува симптоми, ами ги замазва... Sick
живея в чужбина и плащам високи вноски за здравна застраховка, която де факто не ползвам. последно я ползвах за следенето на бременността и раждането.

даже ми прави впечатление, че тук лекарите ти тупват "новината", т.е. диагнозата и веднага ти тръсват някакво лечение, тип интервенция, без да ти оствят време да се освестиш от случващото се.

много малко лекари се стремят към бързо и ефикасно лечение (говоря за ЛЛ) и имам чувството, че са в доста неизгодно финансово състояние. Whistling

# 27
  • София
  • Мнения: 136
Трябва повече хора да знаят, че основната цел на официалната медицина е: не да лекува хората, а да печели пари; не да лекува причините, а само симптомите! И всичко това със странични ефекти за по-голяма печалба в бъдеще!

за жалост и аз съм стигнала до това заключение  Confused даже не лекува симптоми, ами ги замазва... Sick
живея в чужбина и плащам високи вноски за здравна застраховка, която де факто не ползвам. последно я ползвах за следенето на бременността и раждането.
даже ми прави впечатление, че тук лекарите ти тупват "новината", т.е. диагнозата и веднага ти тръсват някакво лечение, тип интервенция, без да ти оствят време да се освестиш от случващото се.
много малко лекари се стремят към бързо и ефикасно лечение (говоря за ЛЛ) и имам чувството, че са в доста неизгодно финансово състояние. Whistling
Абсолютно вярно!
От известно време /2-3 г/ ходя и водя познати при истински майстор на източната медицина - нещо изумително е. Официалната не може да й стъпи на малкото пръстче.

# 28
  • Мнения: 197
Точно за това говоря и аз, че навсякъде - не само в чужбина, и тук, медицината е една голяма печеливша организация, меко казано. По-добре е всеки да се заеме със себе си на време и да се предпазва през целия си живот. Време е да поемем отговорността сами за себе си, а не да стоварваме всичко на лекарите. Тук не си противореча, а имам в пред вид едно нещо, което знам отдавна, но го видях вчера, написано от друг човек. Следното нещо напълно покрива моето мислене:
https://www.facebook.com/ididi8/posts/884851808191904?fref=nf

Нека се отървем от зависимостта от лекарите на време. Съществуват много начини да се прави профилактика на организма. Важно е тя да се прави коректно, предварително проучено за противопоказанията. Както почистваме нашите жилища, където живеем временно, така е и необходимо да почистваме нашите тела, временните жилища на нашите души Simple Smile

Това е първата стъпка за превенция срещу появата на Рак. Пощадете себе си и се допитвайте по възможност до природата, а не до лекарите!

Желая на всички крепко здраве и много, много спокойствие и любов!




# 29
  • Мнения: 1 273
Ами освен да изброя каквото знам за превенция и лечение на рака. Не съм имала рак или първа ръка опит с раково болни, но от години се интересувам от здраве по естествен път и има неща, които постоянно ми попадат.
- Ракът се храни със захар - необходимо е да се извади от храната нишесте, зърнени, захари, сладки плодове
- Необходими са омега 3 мастни киселини
- Помага билката плод от тревист бъз. Ето как се прави бъзово вино
http://bulti.forumn.org/t88-topic
- Хранене по Йоанна Будвиг (Johanna Budwig)
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1951157097
- Хранене по Терапията Герсон
http://e-zdravey.com/bg/terapiyata-gerson-ot-migrena-do-rak-lech … a-beznadezhdnite/
- Консумация на лечебни гъби. Например, Каваратаке (дървесна гъба - coriolus versicolor) расте обилно в България. Няма отровни дървесни гъби.
http://geronimo14.blog.bg/zabavlenie/2009/03/11/kavaratake-koriolus.303064
- Добри нива на вит. Д (за това се прави изследване на кръвта - по най-новите разбирания, необходимо е ниво над 40 на този витамин в кръвта). Витаминът се продава много евтино (под наименованието Вигантол - във всяка аптека) - извлича се от овчи ланолин.
- Избягване на химикали в храната, водата, околната среда.

Общи условия

Активация на акаунт