"За и против" алтернативното лечение на Рака

  • 26 517
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Ако не сте против алтернативните методи за лечение на рак, бих споделила с вас няколко метода на лечение, ползвани от мен и моите колеги, които за момента дават много добър резултат. Стига пак да не ми изтрият темата, разбира се.

# 1
  • Мнения: 197
Хайде, давайте и дано не я изтрият  Praynig Иначе има и други методи на споделяне на инфо на тази тема, така че ако не е тук, тогава на друго място. Пространството е дооооста голямо, никой не може да ни спре. Давайте, защото има много нуждаещи се от такива предложения  Peace

# 2
  • Мнения: 42
Накратко: Завършила съм биология и съм с висше медицинско образование. Казвам го, за да не ме обвинят в невежество. Единственното,което искам да споделя е моят опит при прилагането на нетрадиционен метод на лечение на рак и  последващи метастази. Стоя зад думите си, като за всеки от посочените за пример случай имам необходимите документи, потвърждаващи думите ми. На никой не искам да давам фалшива надежда, нито да се правя на господ. Всеки има право на избор, както и глава на раменете. Години наред работих в БГ болница и се нагледах на какво ли не. Отвратих се и напуснах. Медицината не е вече това, което някога е била. За мен не е нищо повече от една пошла търговска палата. Има разбира се и много добри лекари, както от старото , така и от новото поколение. Борят се. Срещу вятърни мелници. По добре е от нищо.
Работя от дълги години в чужбина. В палеатив. Жалко е да видиш в какво се е превърнал човек след "вещата намеса на медицината".
От край време се интересувам от рака. Сама стигнах до извода, благодарение на всичко, което учих и прочетох, че лечение има. За съжаление никой не вярва. Химио и лъчетерапията носят много пари. Правят се и на този ,който има ,и на този който няма нужда. За всеки случай. В голяма степен това продуцира рецидив, тъй като рака вирее прекрасно в кисела среда( химиотерапията е базирана на киселини).
За рецептата със сода лимон и мед знам от една възрастна жена,при която баба ми ходеше. Тогава съм била на 18 години и нищо от това което се е случвало, не ме е вълнувало в голяма степен. Знам, че баба ми, благодарение на лимона и меда живя 17 години. Умря от инсулт.
Когато започнах работа в палеатива, ми беше много мъчно за пациентите. Някой от които млади хора. Спомних си за рецептата. Попитах роднините и пациентите имат ли против да опитат малко от бабините рецепти. Някой казаха да , някой отказаха. Тези които се съгласиха са доволни. Препоръчват я. Не е просто пиене на чай с лимон и мед. Всичко зависи от теглото, диагнозата и годините. След 70 год. организма отказва да се бори. В случая е само поддържаща терапия. Това е. Ако някой иска да пита нещо, аз съм насреща. Не го правя за пари или с комерсиални цели. Няма хапчета, отвари и всякакви такива.  Хората които не вярват на алтернативната медицина не са длъжни да се съгласяват, още по малко да обиждат. Не им прави чест. Всеки има право на мнение, без значение какво е то. Дори един потребител на сайта да остане доволен, пак е нещо.

# 3
  • Мнения: 197
Скъпа Вълкана Заева! Абсолютно сте права за всичко. Дано никой да не се разболява на този свят. Хората трябва от малки да имат необходимите знания за устройството и работата на организма, но за съжаление това не е практика нито в семейството, нито в училище. Хората се сещат чак тогава, когато се раболеят.

Права сте на 100000% за химиотерапията и за всичко, което предлага медицината. Официалната медицина няма за цел да ни лекува, а да премахва само симптомите. За съжаление истината е, че хората не могат да излязат от матрицата, в която толкова силно вярват, че отново и отново казват: Ще отида на лекар! Да, така е ПО-ЛЕСНО, така никой не поема отговорност за себе си. По-лесно е екарят да поеме отговорността  Peace

Ако някой е повече запознат с въпросната теория, той веднага бива отхвърлен от  обществото и медицинските служители. Веднага те гледат подозрително. А нещата са много прости.

ИМА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ПРИЧИНА ЗА ПОЯВАТА НА БОЛЕСТИТЕ И ТЯ Е PH БАЛАНС!!!!!!!!!!!!!!! АКО ТОВА ГО РАЗБЕРАТ ХОРАТА, НЯМА ДА СА В ТАКИВА СЪСТОЯНИЯ, ЗАБЕЛЕЖЕТЕ - ТУК КАЗВАМ СЪСТОЯНИЯ, А НЕ БОЛЕСТИ, ЗАЩОТО ТЕ ПРИНЦИПНО НЕ СЪЩЕСТВУВАТ. ТАКА ГИ НАРИЧА ФОЦИАЛНАТА МЕДИЦИНА.

И ДРУГО: НЕКА ГО ЗНАЯТ ХОРАТА, ЧЕ:
АКО САМО ЕДИН ПЪТ ЛЕКАР КАЖЕ НА ПАЦИЕНТ, ЧЕ ТОЙ Е БОЛЕН, ДОРИ ДА НЕ Е БОЛЕН, ТОЙ ЩЕ СЕ РАЗБОЛЕЕ. КОЙТО ИСКА, МОЖЕ ДА МИ СЕ СМЕЕ, КОЙТО ИСКА, МОЖЕ ДА МЕ ОСЪЖДА... ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА МНЕНИЕ, В СЛУЧАЯ ЗАПАЗВАМ МОЕТО ПРАВО!!!!

Хора, разберете, че от малки е необходимо да имаме онази култура за поддържане на здравословното ни състояние. Аз няма да говоря за  начините за лечение на рак, защото те са много. Това, което написа Вълкана Заева е абсолютно вярно, но предлагам на всички да се занимаят с PH-баланса си навреме, тогава няма да имате никакви проблеми.

Успех и здраве на всички!!! Дано никой да не се разболява от нищо! И по-често си пречиствайте организма Peace

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Може да пишете и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=777326.0;topicrefid=19

# 5
  • Мнения: 42
Благодаря Ви за предложението, но след кратък преглед се отказах. Там са само потребители, вкопчени в традиционната медицина, освен това има потребител, който веднага започва да обижда, ако мнението на другите не съвпада с нейното. който иска и се интересува да чете ТУК. При хората с различно мнение.

# 6
  • Мнения: 197
Да, точно така, това си е тема за хората, които работят по въпроса с алтернативно лечение, а не официалната медицина...
Ракът подобно на скорбута (авитаминозата) и пелаграта (кожна болест) не се предизвиква от тайнствена бактерия, вирус или токсин, а е болест на витаминния дефицит, предизвикан от недостига на ценни хранителни компоненти в менюто на днешния човек.
Хора, излекували се, пишете тук... Очакваме Вашите предложения!!!!

Последна редакция: ср, 20 авг 2014, 14:58 от Marina I

# 7
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
ИМА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ПРИЧИНА ЗА ПОЯВАТА НА БОЛЕСТИТЕ И ТЯ Е PH БАЛАНС!!!!!!!!!!!!!!!

Сори, но по-чутовна глупост не бях чела наскоро!

# 8
  • Мнения: 197
Цитат
ИМА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ПРИЧИНА ЗА ПОЯВАТА НА БОЛЕСТИТЕ И ТЯ Е PH БАЛАНС!!!!!!!!!!!!!!!

Сори, но по-чутовна глупост не бях чела наскоро!

Хубаво е човек, преди да се изкаже, да бъде поне маааааааааалко запознат с това,за което изказва мнението си. Тук не сме за да спорим, а да споделяме. А още по-добре ще е, ако се запознаваме със споделяната информация възможно най-добре......

Ето и малко информация за по-любознателните:
http://dianadeleva.com/%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B … B5-ph/2014/04/27/

# 9
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Хубаво е човек, преди да се изкаже, да бъде поне маааааааааалко запознат с това,за което изказва мнението си.

С това сьм абсолютно сьгласна.
Убедена сьм, че зная доста повече за алкално-киселинното равновесие от Вас.
Eто ви и чудесна информация по вьпроса:
http://www.merckmanuals.com/professional/endocrine_and_metabolic … e_regulation.html

И да уточня, че аз не споря, а сьщо споделям мнението си.
Дано болни хора не се вслушват в сьветите на човек, твьрдящ, че за всички сьществуващи заболявания има една, единствена причина!

# 10
  • Мнения: 42
Тук и аз съм съгласна, че причината не е само една. Комплексно е. Включва: хранене,начин на живот и заобикалящата ни среда. Всяко ,само по себе си има подразделения. За съжаление идеалната среда за живот май е горе, в"РАЯ". Simple Smile

# 11
  • Мнения: 42
Случайно попаднах на нещо интересно. Това ще бъде за мен следващата тема на проучване. За момента съм на 50%.
http://www.zdravno.bg/%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%B6%D0%B5%D0%B … B0--news1073.html

# 12
  • Мнения: 197
Храненето, начинът на живот и заобикалящата ни среда водят - точно те понижават PH -то.... От храната се окислява организма, ядосването също повлиява на баланса, заобикалящата среда също води до низки показатели на баланса на PH-то. Трябва от малки да сме запознати с това.

Що се отнася до статията, аз задължително ще я прочетя и на английски!!!! Благодаря за статията!


Организъм - това е система, комплекс... Не може да се лекува само един орган... Необходимо е да се храним съобразно природата на нашия организъм, необходимо е да се движим, да пием ПРАВИЛНО вода, да поемаме необходимите витамини и минерали, за да може жлезите и всичко останао да работят добре, кръвопотока - също е необходимо да се следи за него, капилярите са  МНОООГО важни за организма и за сърцето, за снабдяването с кислород всяко едно кътче на тялото ни -

и всичко това се прави, за да бъде баланса в границите на нормалното - 7.4

Ей, хора, разберете, аз не държа да се съгласявате с мен, просто всичко води до там.... Стане ли кисела средата и започват проблемчетата.... които се превръщата с проблемища...
Дано всички да са добре, живи и здрави  Hug

# 13
  • Мнения: 197
Случайно попаднах на нещо интересно. Това ще бъде за мен следващата тема на проучване. За момента съм на 50%.
http://www.zdravno.bg/%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%B6%D0%B5%D0%B … B0--news1073.html


Ето още нещо интересно за млякото:
https://www.youtube.com/watch?v=9pE4_DVzUok

# 14
  • Мнения: 42
http://-spam132-/2012/02/cancer-healing-with-baking-soda/
Ето малко информация, за хората , които се интересуват

# 15
  • Мнения: 42
Толкова страшна ли се оказа тази тема ,или просто няма кой да я коментира? Не мога да разбера, защо трябва да се отхвърля нетрадиционната медицина, само защото някой не е съгласен.

# 16
  • Мнения: 197
Аз ще Ви отговоря защо... ще се направя отново на компетентна Wink

Традиционната медицина е по-лесна за възприемане, тъй като там отговорността се поема от ония човек, който е учил цял живот за целта и сключил ДОГОВОР с .... сами знаете с кого. А нетрадиционната е трудна за приложение, защото тази отговорност се поема от самия човек (независимо дали е болен или не) и тя е за цял живот...

Само че за тази работа са необходими време и акъл, а за другото - пари. Хората не осъзнават, че ние сме природа, а не химия. Хапчетата са химия и премахват симптомите, но не и проблемите!

Много са причините, поради които хората не могат и никога не пристъпват към народната медицина, а забравят, че тя е основата на днешната, която няма за цел да лекува ... Хубаво би било хората да се събудят на време и да  не стигат до хапчетата (химията).... Всичко е в техните ръце и акъл...

# 17
  • София
  • Мнения: 137
Храненето, начинът на живот и заобикалящата ни среда водят - точно те понижават PH -то.... От храната се окислява организма, ядосването също повлиява на баланса, заобикалящата среда също води до низки показатели на баланса на PH-то. Трябва от малки да сме запознати с това.
Що се отнася до статията, аз задължително ще я прочетя и на английски!!!! Благодаря за статията!
Организъм - това е система, комплекс... ...
Дано всички да са добре, живи и здрави  Hug
Начин на живот - някой дали може изчерпателно да го опише ?!
Болестите на телата ни идват от сърцето и ума. От мислите и чувствата. От чистотата ни, вътрешната. В голямата книга /Библията/ е писано, че болестите ни идат поради греховете ни. И каквито и измами да измислим или приемем наготово, няма да променим това. До молекулата да стигнем /а все още сме доста далеч - медицината не знае как точно става онова, което става в най-малката градивна част на тялото ни - клетката/ пак няма да стигнем до силите, които дават живот на телата ни и до законите, по които това става. Един пример за безкрайната измамност на официалната 'наука' - опитът с клонирането на овца беше счетен за успешен, а така и не се продължи с клониране /или бъркам ?!?!/. Истинските лечители на тоя свят са хора посветени на тази служба /лечителската/ търсещи постоянно, осъзнали че - нашата любов лекува. В древността са лекувани болести, които днешната официална, модерна, високо технологична медицина не лекува. Днешнат медицина реже и кърпи много по-прецизно от древната, но това не излекува, а забавя, или в най-добрия случай - просто осакатява. Бог е заложил пребогато лечебни сили в тревите около нас. Още се чудя на някои хора, как превъзнасят нескопосаните фармацевтични произведения над Божиите творения навсякъде около нас......

# 18
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Преди 40 год баща ми преборва рака с билки. За съжаление билкаря, който го лекува беше възрастен и след като почина от естествена смърт, знанията му изчезнаха с него. Синът на този човек е лекар, аз лично съм го питала за книга с рецепти останала от баща му, но той твърдеше, че книгата е изчезнала.
Това, което аз знам е - алкални храни, баланс на витамини и ензими, добра стомашна флора. Лимон или ябълков оцет с мед, 1-2 ч л на ден олио от nigella sativa и пр. са най-малкото, което човек може да направи в такава ситуация. Но това е лично мнение и аз не съм специалист.

# 19
  • София
  • Мнения: 137
сериозно алкализиране + ефективна стимулация отделителните процеси от клетъчно до крайно ниво!

# 20
  • Мнения: 191
Цитат
ИМА ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ПРИЧИНА ЗА ПОЯВАТА НА БОЛЕСТИТЕ И ТЯ Е PH БАЛАНС!!!!!!!!!!!!!!!

Сори, но по-чутовна глупост не бях чела наскоро!

И не само ти  Simple SmileSimple SmileSimple Smile  Такива самородни бисери рядко се пишат Simple Smile

Интересно ми е и авторката какво образование има по биология и медицина и по-скоро ако изобщо има някакво то къде е била в часовете ?

Как изобщо можеш да говориш за "алтернативна медицина" след като всяко работещо средство след съответни тестове и обосновка на ефикасността веднага става лекарство ?

Как е възможно да си учила и работила по специалността и да твърдиш , че химиотерапията са различни киселини ????

# 21
  • Мнения: 191
Накратко: Завършила съм биология и съм с висше медицинско образование.

Химио и лъчетерапията носят много пари. Правят се и на този ,който има ,и на този който няма нужда. За всеки случай. В голяма степен това продуцира рецидив, тъй като рака вирее прекрасно в кисела среда( химиотерапията е базирана на киселини).

Недейте така Sad Ясно е , че нямате съответното образование и не сте работили по такава специалност Sad

Просто като нормален човек споделете своите наблюдения , ако имате такива , това което сте чули , че е ефикасно и т.н

Така някой може да ви послуша и да си навреди с безобидна и неефикасна терапия вместо да започне курс със алкализатор със клинично значима ефективност.

За сведение на тези , които не са запознати - в клиничната практика за борбата с рака се използват предимно алкализатори

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0% … D1%82%D0%B2%D0%B0

# 22
  • София
  • Мнения: 137
Накратко: Завършила съм биология и съм с висше медицинско образование.

Химио и лъчетерапията носят много пари. Правят се и на този ,който има ,и на този който няма нужда. За всеки случай. В голяма степен това продуцира рецидив, тъй като рака вирее прекрасно в кисела среда( химиотерапията е базирана на киселини).
Недейте така Sad Ясно е , че нямате съответното образование и не сте работили по такава специалност Sad
Просто като нормален човек споделете своите наблюдения , ако имате такива , това което сте чули , че е ефикасно и т.н
Така някой може да ви послуша и да си навреди с безобидна и неефикасна терапия вместо да започне курс със алкализатор със клинично значима ефективност.
За сведение на тези , които не са запознати - в клиничната практика за борбата с рака се използват предимно алкализатори
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0% … D1%82%D0%B2%D0%B0
По-добре Вие недейте така. Почти откак съществува 'официална' медицина ракът се лекува по един и същ начин. Подобряват се на чисто техническо ниво съотвените апарати. А най-големите специалисти /официални, признати/ споделят  'под сурдинка', че ако заболеят от това заболяване никога няма да се подложат нито на лъче- нито на химио- терапия. Щото няма по-ефективно средство за скапване на цялата имунна система от тези две 'терапии'. Отнася се и за ред други 'смъртоносни' заболявания. Диабетът до ден днешен официално се счита за нелечим - абсолютна лъжа. Но лъжа, която носи милиарди. Или няма да признаете фактът, че стотиците милиарди търговски оборот на цялата фармацевтична промишленост я нареждат на второ място след единствено оръженйната индустрия ?! ....
И защо изобщо се забраняват 'алтернативни' подходи, стотици пъти по-ефективни от 'законните', след като последните не покриват и 1% излекуване ?!!? ......

# 23
  • Мнения: 191
 
По-добре Вие недейте така. Почти откак съществува 'официална' медицина ракът се лекува по един и същ начин. Подобряват се на чисто техническо ниво съотвените апарати. А най-големите специалисти /официални, признати/ споделят  'под сурдинка', че ако заболеят от това заболяване никога няма да се подложат нито на лъче- нито на химио- терапия. Щото няма по-ефективно средство за скапване на цялата имунна система от тези две 'терапии'. Отнася се и за ред други 'смъртоносни' заболявания. Диабетът до ден днешен официално се счита за нелечим - абсолютна лъжа. Но лъжа, която носи милиарди. Или няма да признаете фактът, че стотиците милиарди търговски оборот на цялата фармацевтична промишленост я нареждат на второ място след единствено оръженйната индустрия ?! ....
И защо изобщо се забраняват 'алтернативни' подходи, стотици пъти по-ефективни от 'законните', след като последните не покриват и 1% излекуване ?!!? ......


След като откриете такъв подход господине , просто го споделете с колкото е възможно повече хора или си го патентовайте за себе си а след това мислете дали да го продавате или да го подарите..
Понеже идеята на медицината е да лекува хората , нанасяйки колкото е възможно по-малко вреда, то вашето откритие ще бъде подложено на редица тестове и ако докаже своята ефективност повярвайте ми , все ще се намери кой да го разпространява.

Това пък е една друга страна на монетата - денонощно търсещите машини на Гугъл и докладват за подобни публикации защото повярвайте ми ако искате, че всички биха желали изнамирането на следващата панацея.

Изобщо не съм против да науча нещо ново и с радост бих го разпространила с всички сили , но просто содата бикарбонат и лимона се знаят от 100 години , но нямат клинична значимост приемани перорално освен минимална при рак на хранопровода.

И ако авторката беше учила медицина щеше да знае , че содата бикарбонат е основата на много химиотерапии наред със над 200 по-ефективни алкализатори и нямаше да твърди , че всички са киселини.

Тук просто се спекулира със твърдението , че медицината не използва еди какво си , което просто не е вярно.

# 24
  • Мнения: 197


Понеже идеята на медицината е да лекува хората , нанасяйки колкото е възможно по-малко вреда, то вашето откритие ще бъде подложено на редица тестове и ако докаже своята ефективност повярвайте ми , все ще се намери кой да го разпространява.




Стана доста интересно. Много ми хареса как звучи това, че идеята на медицината е да лекува хората, нанасяйки колкото е възможно по-малко вреда. Хъм... но това за съжаление само звучи така.
Реалността е друга!!!!!
Нито искам някой да ми вярва, нито пък искам някой да спира да вярва в официалната медицина. Всеки прави своя избор!

Но когато си в "играта" с "официалната" и не можеш да се откажеш от нея, тогава тя те преборва с нейните ГРЕШКИ.

Живот и здраве, съвсем скоро ще направим филм за това, как алтернативната медицина даде на един човек 3 години живот след поставената диагноза - 4-ти стадий и 3 месеца живот. Във филма ще има доказателства черно на бяло как официалната медицина прави грешки и буквално убива човек от друго нещо, а не от рака. Нека мине време след загубата и ще го направим. Филма ще го преведем на Български език, защото това се случи в чужбина. Трябва повече хора да знаят, че основната цел на официалната медицина е: не да лекува хората, а да печели пари; не да лекува причините, а само симптомите! И всичко това със странични ефекти за по-голяма печалба в бъдеще!

Не споря с никой. Просто пиша истината, която е от моя гледна точка! Ако някой има друга гледна точка, нека я опише!

С уважение,
Марина


# 25
  • София
  • Мнения: 137
По-добре Вие недейте така. Почти откак съществува 'официална' медицина ракът се лекува по един и същ начин. Подобряват се на чисто техническо ниво съотвените апарати. А най-големите специалисти /официални, признати/ споделят  'под сурдинка', че ако заболеят от това заболяване никога няма да се подложат нито на лъче- нито на химио- терапия. Щото няма по-ефективно средство за скапване на цялата имунна система от тези две 'терапии'. Отнася се и за ред други 'смъртоносни' заболявания. Диабетът до ден днешен официално се счита за нелечим - абсолютна лъжа. Но лъжа, която носи милиарди. Или няма да признаете фактът, че стотиците милиарди търговски оборот на цялата фармацевтична промишленост я нареждат на второ място след единствено оръженйната индустрия ?! ....
И защо изобщо се забраняват 'алтернативни' подходи, стотици пъти по-ефективни от 'законните', след като последните не покриват и 1% излекуване ?!!? ......

След като откриете такъв подход господине , просто го споделете с колкото е възможно повече хора или си го патентовайте за себе си а след това мислете дали да го продавате или да го подарите..
Понеже идеята на медицината е да лекува хората , нанасяйки колкото е възможно по-малко вреда, то вашето откритие ще бъде подложено на редица тестове и ако докаже своята ефективност повярвайте ми , все ще се намери кой да го разпространява.
Това пък е една друга страна на монетата - денонощно търсещите машини на Гугъл и докладват за подобни публикации защото повярвайте ми ако искате, че всички биха желали изнамирането на следващата панацея.
Изобщо не съм против да науча нещо ново и с радост бих го разпространила с всички сили , но просто содата бикарбонат и лимона се знаят от 100 години , но нямат клинична значимост приемани перорално освен минимална при рак на хранопровода.
И ако авторката беше учила медицина щеше да знае , че содата бикарбонат е основата на много химиотерапии наред със над 200 по-ефективни алкализатори и нямаше да твърди , че всички са киселини.
Тук просто се спекулира със твърдението , че медицината не използва еди какво си , което просто не е вярно.
http://www.earths-book.com/2013/04/goliamata-taina-na-sodata.html
http://vbox7.com/play:ed53e944
http://rasper-bg.com/?p=461
http://snaiper-bg.net/2012/03/retseptite-za-lechenie-na-rak-sa-s … simonchini-video/
http://bacu.blog.bg/lichni-dnevnici/2013/03/31/lechenie-na-rak-s … o-simonch.1070186
http://www.blitz.bg/article/31667
http://www.ezoterikabg.com/tyalo-i-dusha/babini-retzepti/za-zdra … ikarbonat-chast-2
http://-spam132-/2012/02/cancer-healing-with-baking-soda/
http://www.maple-bg.com/articles/soda-i-klenov-sirop-topqt-raka.html
http://anonybulgaria.wordpress.com/2013/06/03/%D0%BA%D0%BE%D0%B9 … 1%81%D0%BF%D0%B5/
http://www.gobio.bg/%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D … TIBKD&print=1
...
...................................................................
................

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Трябва повече хора да знаят, че основната цел на официалната медицина е: не да лекува хората, а да печели пари; не да лекува причините, а само симптомите! И всичко това със странични ефекти за по-голяма печалба в бъдеще!

за жалост и аз съм стигнала до това заключение  Confused даже не лекува симптоми, ами ги замазва... Sick
живея в чужбина и плащам високи вноски за здравна застраховка, която де факто не ползвам. последно я ползвах за следенето на бременността и раждането.

даже ми прави впечатление, че тук лекарите ти тупват "новината", т.е. диагнозата и веднага ти тръсват някакво лечение, тип интервенция, без да ти оствят време да се освестиш от случващото се.

много малко лекари се стремят към бързо и ефикасно лечение (говоря за ЛЛ) и имам чувството, че са в доста неизгодно финансово състояние. Whistling

# 27
  • София
  • Мнения: 137
Трябва повече хора да знаят, че основната цел на официалната медицина е: не да лекува хората, а да печели пари; не да лекува причините, а само симптомите! И всичко това със странични ефекти за по-голяма печалба в бъдеще!

за жалост и аз съм стигнала до това заключение  Confused даже не лекува симптоми, ами ги замазва... Sick
живея в чужбина и плащам високи вноски за здравна застраховка, която де факто не ползвам. последно я ползвах за следенето на бременността и раждането.
даже ми прави впечатление, че тук лекарите ти тупват "новината", т.е. диагнозата и веднага ти тръсват някакво лечение, тип интервенция, без да ти оствят време да се освестиш от случващото се.
много малко лекари се стремят към бързо и ефикасно лечение (говоря за ЛЛ) и имам чувството, че са в доста неизгодно финансово състояние. Whistling
Абсолютно вярно!
От известно време /2-3 г/ ходя и водя познати при истински майстор на източната медицина - нещо изумително е. Официалната не може да й стъпи на малкото пръстче.

# 28
  • Мнения: 197
Точно за това говоря и аз, че навсякъде - не само в чужбина, и тук, медицината е една голяма печеливша организация, меко казано. По-добре е всеки да се заеме със себе си на време и да се предпазва през целия си живот. Време е да поемем отговорността сами за себе си, а не да стоварваме всичко на лекарите. Тук не си противореча, а имам в пред вид едно нещо, което знам отдавна, но го видях вчера, написано от друг човек. Следното нещо напълно покрива моето мислене:
https://www.facebook.com/ididi8/posts/884851808191904?fref=nf

Нека се отървем от зависимостта от лекарите на време. Съществуват много начини да се прави профилактика на организма. Важно е тя да се прави коректно, предварително проучено за противопоказанията. Както почистваме нашите жилища, където живеем временно, така е и необходимо да почистваме нашите тела, временните жилища на нашите души Simple Smile

Това е първата стъпка за превенция срещу появата на Рак. Пощадете себе си и се допитвайте по възможност до природата, а не до лекарите!

Желая на всички крепко здраве и много, много спокойствие и любов!




# 29
  • Мнения: 1 274
Ами освен да изброя каквото знам за превенция и лечение на рака. Не съм имала рак или първа ръка опит с раково болни, но от години се интересувам от здраве по естествен път и има неща, които постоянно ми попадат.
- Ракът се храни със захар - необходимо е да се извади от храната нишесте, зърнени, захари, сладки плодове
- Необходими са омега 3 мастни киселини
- Помага билката плод от тревист бъз. Ето как се прави бъзово вино
http://bulti.forumn.org/t88-topic
- Хранене по Йоанна Будвиг (Johanna Budwig)
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1951157097
- Хранене по Терапията Герсон
http://e-zdravey.com/bg/terapiyata-gerson-ot-migrena-do-rak-lech … a-beznadezhdnite/
- Консумация на лечебни гъби. Например, Каваратаке (дървесна гъба - coriolus versicolor) расте обилно в България. Няма отровни дървесни гъби.
http://geronimo14.blog.bg/zabavlenie/2009/03/11/kavaratake-koriolus.303064
- Добри нива на вит. Д (за това се прави изследване на кръвта - по най-новите разбирания, необходимо е ниво над 40 на този витамин в кръвта). Витаминът се продава много евтино (под наименованието Вигантол - във всяка аптека) - извлича се от овчи ланолин.
- Избягване на химикали в храната, водата, околната среда.

# 30
  • Мнения: 191
Много внимателно трябва да установите какъв точно е вашия случай. С 2-3 и ако не сте сигурни 4-и 5 мнения .

След това от първостепенна важност е да започнете веднага да приемате антидепресант - кой каквото му харесва . Ако желаете идете на психолог да ви предпише безопасен за вашия случай , а ако толкова са ви неприятни психолозите просто си купете жълт кантарион и си направете чай .

Ако рака ви не е автоимунен може да пиете по 1 грам пчелен клей / прополис / леко размекнат в един грам медицински спирт на водна баня при 60-70 градуса в затворено шишенце. След водната баня се прави на топчета , като се овалва в брашно и се гълтат цели.

При имунен дефицит най-ефективния способ да го коригирате е като дишате чист кислород който е добре да е медицински чист , но дори да е технически това е по-малко зло от това да не се използва. Редуват се 1 вдишване кислород с 2 вдишвания обикновен въздух в продължение на 10 минути 3 пъти дневно.

Това изпитани , но само помощни терапии , които не могат да заместят основното лечение.

# 31
  • Мнения: 1 274
По отношение на автоимунните проблеми, тази година открих, че имам непоносимост към глутенови храни и млечни продукти. Не е трудно да се провери тази непоносимост - махат се тези храни за 3 седмици и после се вкарват една по една за няколко дни, вади се, почивка, вкарва се следващата. Човек си следи организма. Тези храни са основни причинители на автоимунни реакции и не е трудно да се изкарат от менюто с положителен ефект за здравето.

Другото, което се сетих е, че на запад много пият един чай есиак essiac tea като средство срещу рак. Виждала съм го в iherb.

Ако се установи, че имам рак, определено не бих се подложила на химиотерапия и лъчетерапия, защото самите те са канцерогенни и отслабват организма.

# 32
  • София
  • Мнения: 137
Много внимателно трябва да установите какъв точно е вашия случай. С 2-3 и ако не сте сигурни 4-и 5 мнения .
След това от първостепенна важност е да започнете веднага да приемате антидепресант - кой каквото му харесва . Ако желаете идете на психолог да ви предпише безопасен за вашия случай , а ако толкова са ви неприятни психолозите просто си купете жълт кантарион и си направете чай .
Ако рака ви не е автоимунен може да пиете по 1 грам пчелен клей / прополис / леко размекнат в един грам медицински спирт на водна баня при 60-70 градуса в затворено шишенце. След водната баня се прави на топчета , като се овалва в брашно и се гълтат цели.
При имунен дефицит най-ефективния способ да го коригирате е като дишате чист кислород който е добре да е медицински чист , но дори да е технически това е по-малко зло от това да не се използва. Редуват се 1 вдишване кислород с 2 вдишвания обикновен въздух в продължение на 10 минути 3 пъти дневно.
Това изпитани , но само помощни терапии , които не могат да заместят основното лечение.
Това са антидепресанта си беше в десятката. Значи важното е да не ти пука. Може до гуша да си в ......, но да не ти дреме, а ?!? Simple Smile)
А кое всъщност е основното лечение, което излекува рака ?!
Питахте ме за известни вече такива. Наредих не един и два примера. При положение, че 'основното' лечение не носи и 1% успеваемост, за какво лечение изобщо всъщност говорим !?!?
При положение, че само при Симончини успеваемостта още преди да разясни на цялата мед-колегия е 100% защо изобшо го тикнаха в затвора !??
Толкова ли са много наивниците все още, които вярват на 'официалната' медицина, чиито интереси са 100% концентрирани върху джоба на човека, а не върху неговото здраве!
Ето още веднъж някои от линковете
http://www.earths-book.com/2013/04/goliamata-taina-na-sodata.html
http://vbox7.com/play:ed53e944
http://rasper-bg.com/?p=461
http://snaiper-bg.net/2012/03/retseptite-za-lechenie-na-rak-sa-s … simonchini-video/
http://bacu.blog.bg/lichni-dnevnici/2013/03/31/lechenie-na-rak-s … o-simonch.1070186
http://www.blitz.bg/article/31667
http://www.ezoterikabg.com/tyalo-i-dusha/babini-retzepti/za-zdra … ikarbonat-chast-2
http://--рекламен спам--/2012/02/cancer-healing-with-baking-soda/
http://www.maple-bg.com/articles/soda-i-klenov-sirop-topqt-raka.html
http://anonybulgaria.wordpress.com/2013/06/03/%D0%BA%D0%BE%D0%B9 … 1%81%D0%BF%D0%B5/
http://www.gobio.bg/%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D … TIBKD&print=1
А за този пример какво ще кажете -
http://www.youtube.com/watch?v=0amE4PmQWOA
А за този -
http://www.youtube.com/watch?v=D2EKxHw4NFI
!?!?
Нещо конкретно  ниския тревист черен бъз - да, има имуномодулиращо действие, но това далеч не е най-силната му страна. Ако иде реч за имуностимулация, подходите са съвсем други, много-много по-ефективни от действието на бъзито. Нета прелива от 'copy-paste' по въпроса, гарнирано с планини от глупави тълкувания/разсъждения по темата. Разгледайте всичко от Симончини. Достатъчно е конкретизирал....

# 33
  • Мнения: 191
Кратко разяснение за тези , които желаят да научат защо содата бикарбонат не е предпочитан метод за химиотерапия.

Содата бикарбонат е евтин и широко достъпен алкализатор използван от съвременната медицина под формата на таблетки със забавено освобождаване , както и като основа на различни инфузионни разтвори за кръвно вливане.

Именно скоростта , с която взаимодейства с киселините е причината да бъде на първа линия като предпочитано средство при животозастрашаващи състояния на метаболитна ацидоза /състояние при което  ph на кръвта е под 7,35-7,45/

Поради простия факт , че при взаимодействие с киселини се отделя въглероден двуокис , който в кръвния поток е безопасен само в много ниски количества обаче такива вливки се правят бавно , с повишено внимание и при постоянен мониторинг на сърдечните и дихателни параметри и задължителен кръвно-газов анализ.

Ако ацидозата е от респираторен тип се започва лечение с  кислород и бронходилататори но в никакъв случай Сода бикарбонат защото това би убило пациента.

Въпреки, че содата бикарбонат е безвредна в ниски дози - не повече от 1 грам дневно приети перорално и относително безопасна за здрав организъм в дози до 3 грама , задължително трябва да имате предвид , че един грам сода бикарбонат освобождават натрий колкото и 1 грам готварска сол при препоръчителна дневна доза от 2 грама.

Баланса на задържаните и отделяни течности в нашия организъм се определя от натрия и калия и това е една от причините медицината да препоръчва употребата на двата метала под формата на цитрати , когато се налага корекция на ph.

Това са само няколко  примера , с които искам да покажа , че фанатизираните и некомпетентни твърдения биха могли да бъдат много опасни особено без предварително изследване на състоянието на пациента.

Не искам да бъда груба като продължа да изброявам медицински състояния при които Сода Бикарбонат е напълно безполезна или опасна а просто апелирам към внимателно отношение към проблема - веществото е много подробно изучено от съвременната медицина , но за съжаление не е типичната панацея.

# 34
  • София
  • Мнения: 137
Кратко разяснение за тези, които желаят да научат защо содата бикарбонат не е предпочитан метод за химиотерапия.
Содата бикарбонат е евтин и широко достъпен алкализатор използван от съвременната медицина под формата на таблетки със забавено освобождаване , както и като основа на различни инфузионни разтвори за кръвно вливане.
........
Не искам да бъда груба като продължа да изброявам медицински състояния при които Сода Бикарбонат е напълно безполезна или опасна а просто апелирам към внимателно отношение към проблема - веществото е много подробно изучено от съвременната медицина, но за съжаление не е типичната панацея.
За жалост не дадохте пример за типична панацея, за да може всеки лесно и обективно да направи сам извода за себе си и за содата.
Да разясня ли колко опасен може да бъде кусненският нож при неправилна употреба или даден в неподходящи ръце например на много малко дете ?!!?! Или всеки може и сам да се сети !? И въпреки това го има  във всеки дом - ?!?!? Вреден ли е или е полезен обикновеният кухненски нож ?! От много векове истинската медицина е 'разбрала', че отровата е в количеството! Хайде замислете се най-сетне - всичко опира до начина на приложение и нищо не е винаги полезно или винаги вредно!!! Защо в крайна сметка и змийската отрова се ползва за лекарство ?! И защо в упътването към всяко лекарство задъжително се включват т'нар' странични ефекти ?! Защо е разрешено със закони да бъдат лъгани хората - та това са чисто и просто узаконени вреди, които са толкова уклончиво 'описани', т.е. замазани ... колкото да се отбие номера!
Най-висшия закон на лечителството - Да не се вреди!!!!! И е абсолютна лъжа, демагогия и грозен популизъм, че не може без нанасяне на вреда при почти всяко лечение!!!
Всъщност, някъде в материалите, които ви пратих да прочетохте, че при лечение содата може да се пие/яде на корем, с шепата.....  ?!!??
Ако можете, като медик разяснете и с няколко думи при неправилно приложение на един силен, широкоспектърен антибиотик какви поразии можем да си причиним на организма!
Аз също не искам да бъда груб, но посочете поне едно здравно заведение, където и да е по света, в което има ПОНЕ 10% успеваемост при лечение на раково болни. Като под успеваемост визирам пълно излекуване /в последствие човек може отново да допусне дълготрайни ацидози и отново да се срещне с онези лоши гъбички.
После сравнете с опитността на хората, за които Ви препратих материали /линковете/. Всъщност не може да се сравни, защото отношението е едно към много-много-много.
Антибиотици, скалпели, ..... за щяло и нещяло! Важното е че всичкото това тровене и клане е описано в законови процедури! Не отхвърлям официалната медицина. Но за огромно съжаление тя отхвърля почти всичко извън нея. Та тя няма и 200 години сериозна история и по-голямата си част от тази история е брутално подчинена на грубото печалбарство!
Още през 1861 г. един от основоположниците на естествената хигиена Р. Трол формулира по следния начин кредото й: "...системата на лекарствената медицина е лъжлива, невярна от философска гледна точка и абсурдна от научна, враждебна към природата, противоречи на здравия разум, катастрофална като резултат. Тя е проклятие за човешкия род... Системата на хигиенната медицина, която утвърждаваме и практикуваме, се намира в хармония с природата, съответства на законите на живия организъм, правилна е от научна гледна точка, дава положителни резултати, благодеяние е за човешкия род."
"От самото начало на съществуването си, природната хигиена решително се обявява против всяко насилствено въздействие върху болния организъм, смятайки, че болестта и здравето се намират в единство, че треската, възпалението, повишената температура, кашлицата, хремата, диарията, повръщането — всичко това се подчинява на единни закони на живота. Болестта е начин, чрез който организмът се лекува сам.
По данни на съвременната наука, клетките на лигавицата на стомаха се самообновяват за 3-4 денонощия, червените кръвни клетки за — 90 денонощия, т.е. за 3 месеца, а целият организъм — на всеки седем години. Това означава, че ако се създадат здравословни условия и ако се придържаме към здравословен начин на живот, тогава, при каквото и да е заболяване, човешкият организъм е способен сам да се излекува, да се възстанови и обнови."

"Може да се възрази, че медицината в крайна сметка е експериментална наука, а хигиената не е такава. Но истината е тъкмо в обратното — медицината не е и никога не е била наука, тя е метод, начин, стил на лечение. Физиологията, биологията, анатомията и други се отнасят към науката, но те не са медицина. В медицината отсъства единен принцип, който би могъл да се демонстрира рационално или експериментално. Нейните методи са ефемерни, което не би било, ако тя беше наука...
Хигиената не само е определено истинска, тя е неизменно истинска наука. Практиката, която се основава на нейните широки принципи, следва определени правила, а резултатите могат да бъдат предвидени във всички случаи. Това обаче не може да се каже за медицинската практика — всеки път, когато на човек се дава доза лекарство, трябва да се очаква неочакваното." - цитат от книгата на Майя Гогулан за труда на Ниши

А ние се въртим около "вредно - полезно" - ?!?!? Като говорим за полезно и вредно винаги ще Ви питам - полезен или вреден е обикновеният кухненски нож!!!!!!! А Вие разбирайте, че Ви говоря за медицината и всичките и форми на въздействие.
Прочетете поне няколко страници от достиженията на Ниши, в книгата на Майя Гогулан. А ако ще търсиом безгрешен изследовател, но такъв най-малко ще намерим в учебниците или труовете на формалните медици.
Интернет предлага уникална възможност да търсене, за споделяне на купища информация, Да, плявата също е в колосални количества, но...мислете, търсете и ще намерите! Не в учебниците и в упътванията към лекарствата - те отдавна са подчинени 100% на грубата човешка алчност - това са неоспорими факти! Факт е че в световен мащаб фармацевтиката отдавна е на второ място по търговски обороти единствено след оръжейната индустрия. Факт е и че отношението между себестойност на едни от най-масовите лекарства и крайна търговска цена най-често варира между 100 и 200 пъти! Е, всеки тълкува фактите по своему, но е факт и че неудобните за световната фармация се укриват и замаскират по какви ли не уродливи начини.
Истинската медицина дава оценка '3' на онзи лечител, който излекува болеста; дава оценка '4' на онзи лечител, който е открие и излекува при първите симптоми; и дава оценка '6' на онзи лечител, който не допуска и в най-малка степен заболяването. Дали можем да кажем същото за днешния 'официален' медик ?! Това са факти, а не приказки или мечти!

# 35
  • Мнения: 1 274
Наскоро научих, че при тумор 4-та степен официалната терапия има едва 2% успеваемост, поне в САЩ.

Също по отношение на рака на гърдата ми се иска да споделя, че носенето на сутиен и използването на дезодоранти под мишниците, които спират потенето, допринасят за тази широко-разпространена болест.

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 17:39 от hjkl;

# 36
  • Мнения: 191
Ти конкретно в този случай знаеш ли какво рекламираш Игончев  ?

Цитирания от теб лекар в момента практикува в клиника в Япония , където най-евтината му терапия започва от 10000 долара при третиране на бенки Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Човека си прави успешна реклама със сода бикарбонат като лекува пациентите си със съвременни средства.

Ако някой желае да научи как функционира индустрията за митове около конвенционалната медицина нека да погледне направения от нас експеримент в точно този форум Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=554720.msg29265701#msg29265701

# 37
  • София
  • Мнения: 137
Ти конкретно в този случай знаеш ли какво рекламираш Игончев  ?
Цитирания от теб лекар в момента практикува в клиника в Япония , където най-евтината му терапия започва от 10000 долара при третиране на бенки Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Човека си прави успешна реклама със сода бикарбонат като лекува пациентите си със съвременни средства.
Ако някой желае да научи как функционира индустрията за митове около конвенционалната медицина нека да погледне направения от нас експеримент в точно този форум Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=554720.msg29265701#msg29265701

Не рекламирай никакъв лекар! А ако ще говорим за пари - само преди около 2 години онкологията в София е ремонтирана за над 80 милиона. Смяташ ли, че ще се хвърлят толкова пари, ако не се печелят много повече !?!?!?
Ако говориш за Симончини, по всяка вероятност бъркаш.
Точно затова го вкарват в затвора - защото не им кандисва да патентоват и т.н. цялата му 'технология' на лечение, за да печелят милионите си.
Но всеки има право на мнение, безспорно!

# 38
  • Мнения: 191
 Това лечение не е новост. Американецът и народен лечител Джим Келмън започва да го практикува в средата на миналия век като за времето си това се счита за добра терапия при възможност разтвор на сода и лимонена киселина да се вкарат директно в тумора посредством инжектиране.

По този начин Келмън твърди , че е успял да излекува десетки болни от тумори по крайниците и скалпа , както и няколко с видими тумори в областта на торса.

Няколко години след първите си успехи Келмън започва да експериментира със сода и кленов сироп като тук успеха е още по голям имайки предвид , че вече става възможно да се влияе на рака на хранопровода без содата да се инжектира директно ,като дори докладва за няколко случая на тотален рецидив

Като цяло обаче терапията е заменена в началото на 20 век поради невъзможността на увредения организъм да отдели високите количества натрий , който води до задържане на течности и промяна на електролитния баланс.

Замяната става възможна с изнамирането на 8 пъти по-ефективния алкализатор бусулфан.

От тогава до момента са изследвани и одобрени над 800 алкализатора с по-висока терапевтична стойност от содата , но за голямо съжаление количествата необходими за постигане на терапевтичен ефект при метастази е са като цяло токсични ...

И до сега при единичен доброкачествен тумор на достъпно място и с малки размери се прилага метода на директно инжектиране .

# 39
  • Мнения: 16
помош! лекарите буквално оставиха баша ми и дигнаха ръце с мотива - много метастази в бял и черен дроб,лекуващит му с ХТ иска биопсия на ч.дроб при положение че знае истината и ми я каза и на мен ! С една дума отписват го! Приема само Трансметил,Легалон И урзофалк в момента - за черен дроб. Състоянието му е безнадеждно! Моля ви дайте идея за латернатива за удължаване на живота му. Моля Ви тук някакви идеи - някой постигнал ремисия в случая? Да обясня още подробности – Първоначалноро огнище беше на лявата буза и беше опериран.След това се появи под брадичката му злокачественоо образувание под формата на топче и от него явно са тръгнали метастазите в слюнчните жлези и кръвопотока! цялата работа е ЗАБАВЕНАТА медицина и лечение ! Не ни останаха надежди след като ни казаха за множество метастази в белия и черния дроб.Корема м му е подут ! Моля ви  има ли някой тук който се справилл с подобен проблем ?

# 40
  • Мнения: 1 274
Най-добре се успокойте и изчетете темата. За содата не знам, но това което съм написала знам, че се използва.

На първо време - да си смени хранителния режим. Ракът се храни със захар - рафинирана, но не само. Захар е и всяка храна, съдържаща нишесте. Може да яде малко нисковъглехидратни плодове - най-подходящи са горските плодове. Продават се и замразени. Задължително да махне глутена и млечните продукти. Вижте другите неща, за които съм писала в тази тема.

# 41
  • София
  • Мнения: 137
Най-добре се успокойте и изчетете темата. За содата не знам, но това което съм написала знам, че се използва.
На първо време - да си смени хранителния режим. Ракът се храни със захар - рафинирана, но не само. Захар е и всяка храна, съдържаща нишесте. Може да яде малко нисковъглехидратни плодове - най-подходящи са горските плодове. Продават се и замразени. Задължително да махне глутена и млечните продукти. Вижте другите неща, за които съм писала в тази тема.
искаш да умориш от глад 'рака'  ли !? човекът ще свърши много преди него!!!
случаите като този са почти ежедневие вече; и все по-маркантилните ни официални лечители все по-малко се интересуват от хората и все повече от сметките им, за съжаление....

# 42
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен. Според мен тези неща които сте написали са точно така. За голямо съжаление здравето е бизнес за много ама много пари.Няма как да се признаят алтернативни методи за лечение на рака,да не са луди това ще им донесе огромни загуби. Баща ми почина от рак на дебелото черво преди три години натъпкаха го с какви ли не лекарства,и като се връщаше от поредното вливане на уж лекарство което ще го оправи все казваше още един от тези с които съм днес не дойде и така докато не останал само той все още жив последен от групата всички си отидоха накрая и той...Ако подобни лечения бяха успешни нямаше толкова много хора да не са сред нас.Виждат,че хората умират но продължават да им вкарват още и още  от тези отрови. Cry Майка ми има също онкологично заболяване,и тя всеки месец ходи за вливания,лекуват уж едно а накрая се оказва,че лекарството уврежда други части от тялото. Просто това е един порочен кръг от който малко хора остават накрая. Много болна тема ми е това.

# 43
  • Мнения: 16
някой знае ли некаква надежда панацея освен приемане на билкови отвари ,незнам дали приема на СОДА СЪС КЛЕНОВ СИРОП ИЛИ МЕД ЩЕ ПОМОГНЕ в тази ситуация изобщо донякъде .Даваме му БЪЗАК  за стимулиране на имунната система , от вчера  му давам  и  пчелна клей прополис със 50 градусов спирт алкохол -незнам да ли е уместно ? Осъзнавам че случая е .......  с  фатален изход ..... но все пак няма ли ЧУДО ?

# 44
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
..... но все пак няма ли ЧУДО ?

чудо само отгоре
Скрит текст:
молитви, смирение.
не е задължително да ходиш на църква и вкъщи можеш да се молиш.
поискай помощ отгоре

при толкова метастази незнам дали алтернативната медицина може да помогне.
незнам на колко години е баща ти и колко е отворен за подобни неща, но може да пробвате с визуализация - да си представя как капсулова метастазите и как те изсъхват.

има фунготерапия, незнам колко е приложима при баща ти. едно време се бях интересувала за баба ми, но при нея бяха изрязаха туморите. отиде си от усложнение от операцията...  Cry
те са поддържаща терапия, та незнам дали могат да лекуват, в този смисъл, който ти търсиш.

пожелавам ви много сила в този труден момент. стойте близо до човека и не унивайте, усмихвайте се повече и си разказвайте хубавите моменти, които заедно сте преживели.

# 45
  • Мнения: 1 274
По повод рака на дебелото черво - имах фисури и кървящи хемороиди - щом преминах на безглутеново хранене - изчезнаха тези проблеми.

Иначе за захарта - поне да махне рафинираната захар и да консумира въглехидратни храни само в цял вид, нерафинирани, минимално обработени, най-бизко до естествения им вид.

# 46
  • Мнения: 197
По повод на Дебелото черво и храносмилателния тракт като цяло Ви предлагам да прочетете следното:
http://squat.beinsa.info/

# 47
  • Мнения: 1 274
По повод на Дебелото черво и храносмилателния тракт като цяло Ви предлагам да прочетете следното:
http://squat.beinsa.info/
Това също го практикувам повече от 10 години, но не ми помогна с кървенето на правото черво. Иначе напълно подкрепям!

# 48
  • Мнения: 197
Дано се оправите с това. Имам идея как може да се спре, но предпочитам на лични. Иначе аз самата бих искала вкъщи да махна тоалетна-стол и това ще е следващото нещо, което мечтая да направя.

# 49
  • Мнения: 4
Б17 инжекции и комбинация от витамини също е алтернативно лечение. В момента правя първата фаза от това лечение.

# 50
  • Мнения: 191
По повод на Дебелото черво и храносмилателния тракт като цяло Ви предлагам да прочетете следното:
http://squat.beinsa.info/

Ехаа не бях виждала по-хитро направена рекламна статия   #Crazy Адмирации за търговците  !

# 51
  • Мнения: 1 274
Само не разбрах търговците на какво?

# 52
  • Мнения: 191
Само не разбрах търговците на какво?

Не видя ли линка в края на статията - големия мигащ бутон ?? На  онлайн магазина за санитарен порцелан ?

Хората просто си рекламират продажбата на клекала и имат доста модели  Laughing

# 53
  • Мнения: 4
По повод на Дебелото черво и храносмилателния тракт като цяло Ви предлагам да прочетете следното:
http://squat.beinsa.info/

Ехаа не бях виждала по-хитро направена рекламна статия   #Crazy Адмирации за търговците  !

Нямам намерение да се оплаквам и да пиша сърцераздирателни истории за рака. Не ме иронизирай, защото, за да си доставя това лекарство си ипотекирах жилището. Пробвах много неща и засега съм видяла резултат само от Имунофан и Б17. В отчаянието си хората са готови на какво ли не.

# 54
  • Мнения: 1 274
Само не разбрах търговците на какво?

Не видя ли линка в края на статията - големия мигащ бутон ?? На  онлайн магазина за санитарен порцелан ?

Хората просто си рекламират продажбата на клекала и имат доста модели  Laughing
Ами дадени са инструкции как човек сам да си направи платформа. Ако се продаваха такива платформи бих си взела. Едва ли някой би си сложил клекало в апартамента. Един майстор ми обясни, че са прекалено дълбоки за апартамент. Вярно е че има ненатрапчив и трудно забележим линк. Така или иначе тази информация я има и на други езици из нета. Смятам, че е полезна. Същата фирма продава и седящи тоалетни. Може да се окаже, че клекалата са дори по-евтини.

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 15:26 от hjkl;

# 55
  • Мнения: 191
Само не разбрах търговците на какво?

Не видя ли линка в края на статията - големия мигащ бутон ?? На  онлайн магазина за санитарен порцелан ?

Хората просто си рекламират продажбата на клекала и имат доста модели  Laughing
Ами дадени са инструкции как човек сам да си направи платформа. Ако се продаваха такива платформи бих си взела. Едва ли някой би си сложил клекало в апартамента. Един майстор ми обясни, че са прекалено дълбоки за апартамент. Вярно е че има ненатрапчив и трудно забележим линк. Така или иначе тази информация я има и на други езици из нета. Смятам, че е полезна.

Да де  Laughing Съвсем ненатрапчиво се приканва потребителя да избере един от двата варианта  Laughing

И за да не вземе да се обърка на долния пише "най добрия вариант е:"

http://squat.beinsa.info/squat_ideas.htm

# 56
  • Мнения: 1 274
Да, но същата фирма продава и седящи тоалетни, които едва ли ще са по-евтини, особено ако се вземе и порцеланово казанче. Освен това препратката е към съвсем външен сайт. След повече от десетилетие практика съм доволна. Конвенционалният метод веднага се усеща зле, когато човек е свикнал с другия. Говорих веднъж с един индиец, дори на запад човекът си клечеше, има причина за това.
 Joy
Темата е забавна. Ако някой реши да клечи върху тоалетната, да предупредя да внимава. Някои тоалетни се чупят. Може човек ужасно да се нареже на остър порцелан!

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 15:38 от hjkl;

# 57
  • Мнения: 42
Наскоро научих, че при тумор 4-та степен официалната терапия има едва 2% успеваемост, поне в САЩ.

Също по отношение на рака на гърдата ми се иска да споделя, че носенето на сутиен и използването на дезодоранти под мишниците, които спират потенето, допринасят за тази широко-разпространена болест.
Според мен в цял свят успеваемостта е дори и под 2%. Колкото до причините те като че ли са безкрайни

# 58
  • Мнения: 1 274
Понеже се спомена за фунготерапията, бих искала да спомена, че в България расте голяма част от лечебните азиатски гъби.
Има една книга, която наскоро закупих, с много илюстрации, където са описани тези гъби и как се използват, къде растат и т.н.
Лечебните гъби в България от Владимир Въжаров
В България се намира и чага и рейши и каваратаке и разни други.

# 59
  • Мнения: 42
Ти конкретно в този случай знаеш ли какво рекламираш Игончев  ?
Цитирания от теб лекар в момента практикува в клиника в Япония , където най-евтината му терапия започва от 10000 долара при третиране на бенки Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Човека си прави успешна реклама със сода бикарбонат като лекува пациентите си със съвременни средства.
Ако някой желае да научи как функционира индустрията за митове около конвенционалната медицина нека да погледне направения от нас експеримент в точно този форум Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=554720.msg29265701#msg29265701

Само да вметна,че великата раса (която ръководи фармакологичната индустрия)няма да допусне налагането на метод от който няма финансова облага. Защото всеки онкологично болен е златна мина, или не сте съгласна с мен Георгиева Маги?
Не рекламирай никакъв лекар! А ако ще говорим за пари - само преди около 2 години онкологията в София е ремонтирана за над 80 милиона. Смяташ ли, че ще се хвърлят толкова пари, ако не се печелят много повече !?!?!?
Ако говориш за Симончини, по всяка вероятност бъркаш.
Точно затова го вкарват в затвора - защото не им кандисва да патентоват и т.н. цялата му 'технология' на лечение, за да печелят милионите си.
Но всеки има право на мнение, безспорно!
]Само да вметна,че великата раса (която ръководи фармакологичната индустрия)няма да допусне налагането на метод от който няма финансова облага. Защото всеки онкологично болен е златна мина, или не сте съгласна с мен Георгиева Маги?

# 60
  • Мнения: 42
Само не разбрах търговците на какво?

Не видя ли линка в края на статията - големия мигащ бутон ?? На  онлайн магазина за санитарен порцелан ?

Хората просто си рекламират продажбата на клекала и имат доста модели  Laughing
Хайде до тук с глупостите, а? Идеята беше в статията ,а не в рекламата на тоалетните....

# 61
  • Мнения: 191
Само не разбрах търговците на какво?

Не видя ли линка в края на статията - големия мигащ бутон ?? На  онлайн магазина за санитарен порцелан ?

Хората просто си рекламират продажбата на клекала и имат доста модели  Laughing
Хайде до тук с глупостите, а? Идеята беше в статията ,а не в рекламата на тоалетните....

И аз на това се надявам Заева  ама пусто не само , че не спират ами стават и все по-нагли Sad

И понеже надеждата на човек умира последна такива безскруполни и нагли търговци измислят какво ли не за да се възползват от болката на хората Sad

# 62
  • Мнения: 2
Накратко: Завършила съм биология и съм с висше медицинско образование. Казвам го, за да не ме обвинят в невежество. Единственното,което искам да споделя е моят опит при прилагането на нетрадиционен метод на лечение на рак и  последващи метастази. Стоя зад думите си, като за всеки от посочените за пример случай имам необходимите документи, потвърждаващи думите ми. На никой не искам да давам фалшива надежда, нито да се правя на господ. Всеки има право на избор, както и глава на раменете. Години наред работих в БГ болница и се нагледах на какво ли не. Отвратих се и напуснах. Медицината не е вече това, което някога е била. За мен не е нищо повече от една пошла търговска палата. Има разбира се и много добри лекари, както от старото , така и от новото поколение. Борят се. Срещу вятърни мелници. По добре е от нищо.
Работя от дълги години в чужбина. В палеатив. Жалко е да видиш в какво се е превърнал човек след "вещата намеса на медицината".
От край време се интересувам от рака. Сама стигнах до извода, благодарение на всичко, което учих и прочетох, че лечение има. За съжаление никой не вярва. Химио и лъчетерапията носят много пари. Правят се и на този ,който има ,и на този който няма нужда. За всеки случай. В голяма степен това продуцира рецидив, тъй като рака вирее прекрасно в кисела среда( химиотерапията е базирана на киселини).
За рецептата със сода лимон и мед знам от една възрастна жена,при която баба ми ходеше. Тогава съм била на 18 години и нищо от това което се е случвало, не ме е вълнувало в голяма степен. Знам, че баба ми, благодарение на лимона и меда живя 17 години. Умря от инсулт.
Когато започнах работа в палеатива, ми беше много мъчно за пациентите. Някой от които млади хора. Спомних си за рецептата. Попитах роднините и пациентите имат ли против да опитат малко от бабините рецепти. Някой казаха да , някой отказаха. Тези които се съгласиха са доволни. Препоръчват я. Не е просто пиене на чай с лимон и мед. Всичко зависи от теглото, диагнозата и годините. След 70 год. организма отказва да се бори. В случая е само поддържаща терапия. Това е. Ако някой иска да пита нещо, аз съм насреща. Не го правя за пари или с комерсиални цели. Няма хапчета, отвари и всякакви такива.  Хората които не вярват на алтернативната медицина не са длъжни да се съгласяват, още по малко да обиждат. Не им прави чест. Всеки има право на мнение, без значение какво е то. Дори един потребител на сайта да остане доволен, пак е нещо.

Точно от това имам нужда !!! От няколко месеца лекуват мой приятел от рак на вътрешната страна на бедрото . Последното обяснение беше , че не смеят да го режат защото било около голям кръвоносен съд.В момента му набиват яка химия но се чувства все по зле и най много се оплаква от киселини !
Често повръща вчера 5 пъти и каза че чак гърлото му е изгоряло! Какво трябва да пие за киселините и дали се чуди да не спре с тъпата химиотерапия и да пробва нещо друго. Като питам лекарите ми казват , че всичко било наред млад бил и се подобрявал а на мнего му е по зле!Дайте ми идея какво да прави.мерси на всички предварително.

# 63
  • Мнения: 1 274
http://www.vesti.bg/novini/kokosovoto-maslo-unishtozhava-rakovi-kletki-6025622
Цитат
Кокосовото масло унищожава ракови клетки

Лауринската киселина, съдържаща се в кокосово масло, намалява 93% от раковите клетки на дебелото черво и то само за 48 часа лечение, показват последните научни изследвания.

Кокосовото масло едновременно унищожава раковите клетки и намалява нивото на глутатион, необходим на раковите клетки да се защитават от външни радикали.
Лечебните свойства на кокоса отдавна са известни. Той помага при борбата с вирусите, бактериите, гъбичките и паразитите, но е полезен и за подобряване на работата на храносмилателната система и черния дроб. Кокосът подхранва кожата и заздравява раните. /БГНЕС

# 64
  • Мнения: 1 274
Цитат
Като повечето ядки и семена, кайсиевите ядки са много питателна храна. Сред хранителните вещества, които те съдържат, е намерен амигдалин, който е известен също като витамин B17. Той атакува ракови клетки и по този начин може да помогне за предотвратяване на рак в телата ни.

Освен от кайсиевите ядки, примери на други храни, богати на амигдалин са горчивите бадеми (амигдалин има горчив вкус - сладките бадеми не го съдържат и кайсиевите ядки, които не са горчиви, също не го съдържат).  
Да си кажа мнението, че тези неща трябва да се консумират в малки количество, прекалено много може да е вредно.
Витамин Б17 се продава като добавка, може да се намери в интернет.

http://gotvach. bg/n5-30188-K%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B8_%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%B8_%E2%80%93_%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D0%B8_%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 12:19 от hjkl;

# 65
  • Мнения: 1 274
Снощи научих, че бета глюканът действа противораково.
Намира се в някои храни, но се продава и като хранителна добавка. Може да го разучите в интернет.

Освен това научих, че различните хора са различни и за това има различни начини на хранене срещу рак. Все пак, не бих препоръчала рафинирана захар, рафинирани брашна.
Също така, известно е, че маргарините, рафинираното олио, слънчогледовото, царевичното, соевото олио, съдържат много омега 6 мазнини и вредни мазнини и не трябва да се консумират.
Мисля, че човек с рак би следвало да се храни с максимално близки от естествения им вид храни (без рафиниране, извличане и т.н.) в които няма добавени химикали.

# 66
  • Мнения: 191
Точно от това имам нужда !!! От няколко месеца лекуват мой приятел от рак на вътрешната страна на бедрото . Последното обяснение беше , че не смеят да го режат защото било около голям кръвоносен съд.В момента му набиват яка химия но се чувства все по зле и най много се оплаква от киселини !
Често повръща вчера 5 пъти и каза че чак гърлото му е изгоряло! Какво трябва да пие за киселините и дали се чуди да не спре с тъпата химиотерапия и да пробва нещо друго. Като питам лекарите ми казват , че всичко било наред млад бил и се подобрявал а на мнего му е по зле!Дайте ми идея какво да прави.мерси на всички предварително.



Нямам нищо против г-а Заева освен това , че се представя за медицинско лице със съответното образование  , но точно тя няма с какво да ти помогне в случая защото си мисли , че всички химиотерапевтични препарати са киселини Sad

Нека сподели проблема си с лекуващия си лекар или ако на него му е неудобно , ти иди и настоявай на този проблем да се обърне внимание . Ако приятеля ти няма завишени нива на натрий спокойно може да пие обикновена сода.
Ако има проблем с натрия или бъбреците най-вероятно ще му назначи комбинация от
Фамотидин и Деган , цитрати или каквото друго реши.

Видовете състояния са колкото и пациентите и единственото правилно решение е да информирате лекуващия лекар за всичко , което ви притеснява . Ако той не се намеси , няма нищо лошо в това да поискате второ мнение от негов колега.

Ако вече лекаря не желае да вземе мерки , без да се обоснове защо - ами просто поискайте друг негов колега да поеме случая.

# 67
  • Мнения: 16
и моят баща е така в резуктат на ХТ и а има метастази от първичното огнище вече в белия и черния дроб и само вливания на кръв може да закрепи мисля положението но никъде не правят вливания на кръв поради фактът ч е е безсмислено Само тук намерих нещо  http://www.integramed.org/ но е заплатено изцяло а пари няма  лекуват доколкото разбрах с  НЕТРАДИЦИОННИ СРЕДСТВА  и поради фактът че не разполагат с леглоден на БАЗА  към клиниката говори за това тъй като изискват наети квартири където служители на на клиниката ходят да извършват процедури Върху онкоболните. има факти - примерно Гергана на 29 год се лекува там от стадий 4  по думите на проф Аврамов мисля с е казваше завеждащ шеф на клиниката по нетрадиционна медицина. безисхидно положение  съм - при баща ми ситуацията е  3  ст -й ! Няма време а  пари също за лечение там. дайте идеи за събиране на средства някой да има  идея ? сега взема стимуланти но без влияние и подобрение 1

# 68
  • София
  • Мнения: 137
и моят баща е така в резуктат на ХТ и а има метастази от първичното огнище вече в белия и черния дроб и само вливания на кръв може да закрепи мисля положението но никъде не правят вливания на кръв поради фактът ч е е безсмислено Само тук намерих нещо  http://www.integramed.org/ но е заплатено изцяло а пари няма  лекуват доколкото разбрах с  НЕТРАДИЦИОННИ СРЕДСТВА  и поради фактът че не разполагат с леглоден на БАЗА  към клиниката говори за това тъй като изискват наети квартири където служители на на клиниката ходят да извършват процедури Върху онкоболните. има факти - примерно Гергана на 29 год се лекува там от стадий 4  по думите на проф Аврамов мисля с е казваше завеждащ шеф на клиниката по нетрадиционна медицина. безисхидно положение  съм - при баща ми ситуацията е  3  ст -й ! Няма време а  пари също за лечение там. дайте идеи за събиране на средства някой да има  идея ? сега взема стимуланти но без влияние и подобрение 1
http://www.integramed.org/ - "Ние използваме наред с утвърдените методи за лечение научно доказани методи от алтернативната и комплементарна медицина, както и нови, високо-технологични методи."
T.e. щом са и утвърдени и научно доказани, значи могат да гарантират крайния резултат - ?!!? Щото ако не могат да го гарантират, значи и научността и утвърждаването на методите им не струва. А ако не струва, за какво им се плаща изобщо ?!?! Споменаваш Гергана, която се лекува там. А знаеш ли за некой напълно излекуван ?! Според мен това е важното в случая. Както онзи център в Родопите, който оплюха както си занят - подло, долно, продажнически, но не споменаха, че точно там са излекувани напълно от аутизъм вече няколко десетки деца. И тук не ми се слушат научни доказателства, защото не струват и пет пари за народа. Само за 'изобретателите' си докарват милиони с измамните си 'твърдости'!

# 69
  • Мнения: 16
при напреднал стадий какви имуни се дават ? приема бъзак,чеснов екстракт,гл с сода и налагам компреси със кислородна вода на тялото!

# 70
  • Мнения: 191
и моят баща е така в резуктат на ХТ и а има метастази от първичното огнище вече в белия и черния дроб и само вливания на кръв може да закрепи мисля положението но никъде не правят вливания на кръв поради фактът ч е е безсмислено Само тук намерих нещо  http://www.integramed.org/ но е заплатено изцяло а пари няма  лекуват доколкото разбрах с  НЕТРАДИЦИОННИ СРЕДСТВА  и поради фактът че не разполагат с леглоден на БАЗА  към клиниката говори за това тъй като изискват наети квартири където служители на на клиниката ходят да извършват процедури Върху онкоболните. има факти - примерно Гергана на 29 год се лекува там от стадий 4  по думите на проф Аврамов мисля с е казваше завеждащ шеф на клиниката по нетрадиционна медицина. безисхидно положение  съм - при баща ми ситуацията е  3  ст -й ! Няма време а  пари също за лечение там. дайте идеи за събиране на средства някой да има  идея ? сега взема стимуланти но без влияние и подобрение 1

Тези нещо не ми вдъхват доверие заради "биорезонансната терапия" - това го знам , че е измама.
За ваксината на Коули ми стана интересно и има логика да има ефект! - но казват , че не я правят още Sad

За кръвопреливането знам , че помага - онкоболните след кръвопреливане се чувстват по-добре - това е доказано !

За детоксикация мога да дам съвет - не е толкова скъпо - прави се с Ацетилцистеин - това същото прахче от рекламите за отхрачване - обаче след като питате лекуващия лекар .

Като че ли най-достъпната помощ в твоя случай е да му дадете да диша обогатен с кислород въздух - и туморните клетки и нормалните използват хемоглобин , но повишеното ниво на хемоглобина е най-мощния известен имуностимулатор . Питайте лекаря за дози , метод и  концентрация . Не е моя работа аз да ги определям , но ако лекаря разреши мога да ви подаря първата доза за 1 месец . Между впрочем изобщо не е скъп .

# 71
  • Мнения: 42
и моят баща е така в резуктат на ХТ и а има метастази от първичното огнище вече в белия и черния дроб и само вливания на кръв може да закрепи мисля положението но никъде не правят вливания на кръв поради фактът ч е е безсмислено Само тук намерих нещо  http://www.integramed.org/ но е заплатено изцяло а пари няма  лекуват доколкото разбрах с  НЕТРАДИЦИОННИ СРЕДСТВА  и поради фактът че не разполагат с леглоден на БАЗА  към клиниката говори за това тъй като изискват наети квартири където служители на на клиниката ходят да извършват процедури Върху онкоболните. има факти - примерно Гергана на 29 год се лекува там от стадий 4  по думите на проф Аврамов мисля с е казваше завеждащ шеф на клиниката по нетрадиционна медицина. безисхидно положение  съм - при баща ми ситуацията е  3  ст -й ! Няма време а  пари също за лечение там. дайте идеи за събиране на средства някой да има  идея ? сега взема стимуланти но без влияние и подобрение 1 смятам де хората .
Чета,отново Ви пращат за съвет при бялата мафия...

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 11:22 от Вълкана Заева

# 72
  • Мнения: 1 274
В момента за уикенда са активни едни интервюта с лекари, които лекуват рак в САЩ. По-горе споменах някои от нещата, които те използват.
www.thetruthaboutcancer.com/live/replay.php

Последното, което казаха, че лекува рак, е мимийо или shilajit в англоезичните сайтове. Също споменаха куркума в комбинация с джинджифил и черен пипер, зелен чай.
Също така, че пчелният прашец помага, както и клеевата тинктура. Клеевата тинктура се купува или се прави от клей (прополис) и водка, рецепти има в интернет.

# 73
  • Мнения: 16

Тези нещо не ми вдъхват доверие заради "биорезонансната терапия" - това го знам , че е измама.
За ваксината на Коули ми стана интересно и има логика да има ефект! - но казват , че не я правят още Sad

За кръвопреливането знам , че помага - онкоболните след кръвопреливане се чувстват по-добре - това е доказано !

За детоксикация мога да дам съвет - не е толкова скъпо - прави се с Ацетилцистеин - това същото прахче от рекламите за отхрачване - обаче след като питате лекуващия лекар .

Като че ли най-достъпната помощ в твоя случай е да му дадете да диша обогатен с кислород въздух - и туморните клетки и нормалните използват хемоглобин , но повишеното ниво на хемоглобина е най-мощния известен имуностимулатор . Питайте лекаря за дози , метод и  концентрация . Не е моя работа аз да ги определям , но ако лекаря разреши мога да ви подаря първата доза за 1 месец . Между впрочем изобщо не е скъп .
[/quote]                                                                                                                                                                           аз съм на същото мнение и колкото повече време губя по зле ще става . ЗА АЦЕТИЛЦИСТЕИН НЕЗНАМ КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА , НО СЪМ ЕДНО КЪМ ЕДНО СИГУРЕН ЧЕ АКО ДИША ОБОГАТЕН КИСЛОРОД ТУМОРНИТЕ МЕТАСТАЗИ ДОРИ В БЕЛИЯ И ЧЕРНИЯ ДРОБ КОЙТО ВЕЧЕ ПОЧТИ НЯМА ФУНКЦИЯ ЩЕ ЗАПОЧНАТ ДА СЕ СВИВАТ ДО закрепването им на определено положение .много съм навит на тази хипотеза .познавах човек който е с проблема и се излекувал с ммляко и много чист въздух ! какжете какво да правя като тука мой близки не дават каквото и да му се  прави - било  късно !

# 74
  • Мнения: 16
пффффффф     никаква идея нямам - и докато никаква идея нямам аз , времето лети -  и всички са го отписали ,защото е на легло ,жълт цвят на кожата заради метите в белия и черния дроб и незнам дали пи примерно едно преливане на кръв ще се справи черния  му дроб и за ОЗОНОТЕРАПИЯ-КИСЛОРОДОТЕРАПИЯ съм сигурен че ще помогне “ Искам да опитам тези варианти НО БЛИЗКИ НЕ МИ ДАВАТ щото са обезкуражени,леля ми например е същата -вече  е късно нищо неможе да се  направи  казва тя щото изпрати съпруга си по същия начин в 4 стадий вече от белите дробове - т е   той ми бе свяко и понеже е гледала онкоболен на гърба си и по добре да не съм предприемал нищо ! те тва е  -  баща ми засега мисля  че да е  в  3 СТАДИЙ  - идиотите от онкоцентъра го объркаха с МОНИТОРИНГА   те е проследяването на заболяването  докато  НИ  казваха че  нищо  му няма - ИЗЛЕЗЕ  ЧЕ МУ  ИМА  бере  душа и аз с ъм  върха не  нервна  криза - гледам да съм спокоен ....... незнам  идеи  нямам    докато  още     диша  поне  ........   

# 75
  • Мнения: 42
Точно от това имам нужда !!! От няколко месеца лекуват мой приятел от рак на вътрешната страна на бедрото . Последното обяснение беше , че не смеят да го режат защото било около голям кръвоносен съд.В момента му набиват яка химия но се чувства все по зле и най много се оплаква от киселини !
Често повръща вчера 5 пъти и каза че чак гърлото му е изгоряло! Какво трябва да пие за киселините и дали се чуди да не спре с тъпата химиотерапия и да пробва нещо друго. Като питам лекарите ми казват , че всичко било наред млад бил и се подобрявал а на мнего му е по зле!Дайте ми идея какво да прави.мерси на всички предварително.



Нямам нищо против г-а Заева освен това , че се представя за медицинско лице със съответното образование  , но точно тя няма с какво да ти помогне в случая защото си мисли , че всички химиотерапевтични препарати са киселини Sad

Нека сподели проблема си с лекуващия си лекар или ако на него му е неудобно , ти иди и настоявай на този проблем да се обърне внимание . Ако приятеля ти няма завишени нива на натрий спокойно може да пие обикновена сода.
Ако има проблем с натрия или бъбреците най-вероятно ще му назначи комбинация от
Фамотидин и Деган , цитрати или каквото друго реши.

Видовете състояния са колкото и пациентите и единственото правилно решение е да информирате лекуващия лекар за всичко , което ви притеснява . Ако той не се намеси , няма нищо лошо в това да поискате второ мнение от негов колега.

Ако вече лекаря не желае да вземе мерки , без да се обоснове защо - ами просто поискайте друг негов колега да поеме случая.
Госпожо,моля, ограничете коментарите относно моите познания. Когато и пред когото е трябвало съм се доказала. Нито имам намерение да Ви показвам Диплома. Защото просто не кажете на хората,че сте против алтернативното лечение..... И Какво правите изобщо в тази Тема.,? Вие сте от хората, незачитащи нищо в страни от официалната медицина.

# 76
  • Мнения: 1 274
Прослушах още една лекция на алтернативните лекари:
помагат
- инфрачервена сауна - раковите клетки не издържат на топлината
- ресвератрол - мощен антиоксидант - продава се като добавка
- протеолитни ензими

Също много важна е храната - на храната трябва да се гледа като на лекарство.

# 77
  • Мнения: 191
                                                                                                                                                                       аз съм на същото мнение и колкото повече време губя по зле ще става . ЗА АЦЕТИЛЦИСТЕИН НЕЗНАМ КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА , НО СЪМ ЕДНО КЪМ ЕДНО СИГУРЕН ЧЕ АКО ДИША ОБОГАТЕН КИСЛОРОД ТУМОРНИТЕ МЕТАСТАЗИ ДОРИ В БЕЛИЯ И ЧЕРНИЯ ДРОБ КОЙТО ВЕЧЕ ПОЧТИ НЯМА ФУНКЦИЯ ЩЕ ЗАПОЧНАТ ДА СЕ СВИВАТ ДО закрепването им на определено положение .много съм навит на тази хипотеза .познавах човек който е с проблема и се излекувал с ммляко и много чист въздух ! какжете какво да правя като тука мой близки не дават каквото и да му се  прави - било  късно !

Ацетилцистеина извежда токсини през бъбреците заедно с урината , но май е късно за него Sad

Съпруга ми е водолаз и за това ти казах , че мога да помогна - мога да ти пратя някой негов редуцил вентил и ще го питам от къде си купуват кислорода . Техническия кислород е по 15-18 лева на голяма бутилка а самата бутилка ти я дават срещу депозит от 60 лева и като я върнеш ти връщат депозита . Само че това не е чист и не знам дали е безвреден .
А този за водолази не знам дали е скъп - довечера ще го питам и от къде се купува .
Мисля , че ще мога да уредя и бутилка и вентил и кислород безплатно.

Ти само питай някой лекар как се дава да се диша.

# 78
  • Мнения: 16
благодаря на съфорумниците си  тук за подкрепата кой  с каквото може и  знам че Вие тук не сте отписали баща ми за разлика от сестра ми и леля ми който хората навиха да се примирят щото било късно ......  мисля че ако има кислород може да повлияе добре на всички функции ........ 

# 79
  • София
  • Мнения: 137
благодаря на съфорумниците си  тук за подкрепата кой  с каквото може и  знам че Вие тук не сте отписали баща ми за разлика от сестра ми и леля ми който хората навиха да се примирят щото било късно ......  мисля че ако има кислород може да повлияе добре на всички функции ........ 
чувал съм, че е доста ефективна комбинация за имуностимулация - джинджифил с мед - 1 кг джинджифил се настъргва на стино и се смесва с 0,5 к мед; разбърква се добре, до 'изчезването' на меда /той просто се втечнява с бъркането/; слагаш в буркана и в хладилника - първите 48 часа - по една чаена лъжичка на всеки два часа, деонощно; после продължаваш сутрин, обед и вечер по лъжичка; успоредно с това, бих опитал сода с чист кленов сироп - 1:3, веднъж на ден по чаена лъжичка; сипва се содата в сиропа и се загрява и бърка до пълното разтваряне на содата; щом е толкова отпаднал, най-много по една чаена лъжичка на ден; нищо друго сладко!;
пращам ти и на лични

# 80
  • Мнения: 191
Пращам ти редуцил в понеделник.

# 81
  • Мнения: 1 274
Цитат
резултатите от изследване на български колектив - 75 на сто от населението има дефицит или недостиг.

дефицитът на витамин D е свързан с поне 14 вида рак! Между тях и много разпространени като рак на гърдата, на простата и на дебелото черво.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3151706

# 82
  • Мнения: 16
положението е все същото - първо умориха баща ми от 1  курс ХТ и казаха повече неможе ! Ха доизживяване .

# 83
  • Мнения: 1 274
Салвестролите – Естествени противоракови химикали, съдържащи се в плодовете
http://zdravivsekiden.com/salvestroli-sreshtu-rak/

Препоръчва се консумация на горски плодове - продават се замразени по магазините.

# 84
  • Мнения: 191
Госпожо,моля, ограничете коментарите относно моите познания. Когато и пред когото е трябвало съм се доказала. Нито имам намерение да Ви показвам Диплома. Защото просто не кажете на хората,че сте против алтернативното лечение..... И Какво правите изобщо в тази Тема.,? Вие сте от хората, незачитащи нищо в страни от официалната медицина

Госпожо Заева ! Има разлика между алтернативна медицина и алтернативна шарлатания .

Само за миналата година печалбата в световен мащаб от спа и хранителни добавки е 3,4 трилиона долара  newsm78
Само за миналата година Валмарк отчете само за България печалба от 17 милиона евро от продажбата на "панацеи" ....

Вие Заева сте типичния рекламен агент на тази индустрия - представяте се за по-авторитетно за БИОЛОГ И ЛЕКАР - Тоест държите на асоциирането ви с ОФИЦИАЛНАТА МЕДИЦИНА за да кажете малко по-долу , че ОФИЦИАЛНАТА МЕДИЦИНА НЕ ВЪРШИ РАБОТА  newsm78

Какво търся в тази тема ли? Ами опитвам се да помагам без да търся девиденти ....

А вашата роля каква е ? Да лъжете хората , че "химиотерапията е базирана на киселини"?

Не държа да ми показвате дипломата си , но ми се иска да узная : Дали наистина имате медицинско образование и нарочно лъжете хората за химиотерапията ?

Или пък излъгахте за медицинското си образование и изказването ви за киселинната химиотерапия е просто от незнание?

# 85
  • Мнения: 1 274
Освен останалото, има билкови рецепти срещу рак. Тях могат да ги изпълнят във всяка билкова аптека. Евентуално там могат и да препоръчат такава рецепта.

Георгиева Magi , а какви са печалбите на фармацевтичните компании и лекарите? Точно Валмарк не е марка, която бих препоръчала.

# 86
  • Мнения: 42
Госпожо,моля, ограничете коментарите относно моите познания. Когато и пред когото е трябвало съм се доказала. Нито имам намерение да Ви показвам Диплома. Защото просто не кажете на хората,че сте против алтернативното лечение..... И Какво правите изобщо в тази Тема.,? Вие сте от хората, незачитащи нищо в страни от официалната медицина

Госпожо Заева ! Има разлика между алтернативна медицина и алтернативна шарлатания .

Само за миналата година печалбата в световен мащаб от спа и хранителни добавки е 3,4 трилиона долара  newsm78
Само за миналата година Валмарк отчете само за България печалба от 17 милиона евро от продажбата на "панацеи" ....

Вие Заева сте типичния рекламен агент на тази индустрия - представяте се за по-авторитетно за БИОЛОГ И ЛЕКАР - Тоест държите на асоциирането ви с ОФИЦИАЛНАТА МЕДИЦИНА за да кажете малко по-долу , че ОФИЦИАЛНАТА МЕДИЦИНА НЕ ВЪРШИ РАБОТА  newsm78

Какво търся в тази тема ли? Ами опитвам се да помагам без да търся девиденти ....

А вашата роля каква е ? Да лъжете хората , че "химиотерапията е базирана на киселини"?

Не държа да ми показвате дипломата си , но ми се иска да узная : Дали наистина имате медицинско образование и нарочно лъжете хората за химиотерапията ?

Или пък излъгахте за медицинското си образование и изказването ви за киселинната химиотерапия е просто от незнание?
Бихте ли ми цитирали пасаж от написаното от мен до момента, където рекламирам или искам пари.? За момента само Вие рекламирате..... Или членовете на форума са длъжни за пореден път да се съобразяват с лекарско мнение?. Или Вие сте най -вещата между нас?

# 87
  • Мнения: 2
Мерси Марина , Мерси Маги !!!Много много помогнахте и двете !Лекаря каза, че разрешава и сода до 5 грама дневно но е по добре да му дават алмагел таблетки защото имал лек магнезиев дефицит.Права беше Марина за вливки със кислородна вода - не разреши , защото било опасно.
Мерихме и пх на кръв и урина накръвта е 7,4 което било идеално. Оставиха и тестлентички за да си мери сам ако иска. ЛИмон и сода можело да пие ако иска - било безопасно.
Днес няма киселини !!! мерси хора Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 274
Използва се вит. С интравенозно. Кислородната вода можела да разтвори вените.

Специално содата през устата на мен ми причинява стомашни киселини. Не знам дали сода през устата може да стигне до рака.

# 89
  • Мнения: 197
Здравейте!
Разбира се, че содата през устата може да стигне до рака, защото в нашия организъм всичко се поема през дебелото черво (това е нашата имунна система - там се образуват Т-клетки и т.н.). Ако то е чисто, тогава всичко стига до кръвта. Така Натрия (в случай, че изследването показва, че няма излишък от него), стига до кръвта, както и до засегнатите участъци от тялото.

За вливането на кислородната вода вътревенно:
няма лекар, който да се съгласи да го направи, защото в Института ги учат така. Но ще предложа на тези, които следят темата да прочетат следното нещо:
Водородният прекис е много силен окислител и в определено количество присъства във всеки
човешки организъм, изпълнявайки функция на детоксикация. Още от времето на И. И. Мечников е
известно, че левкоцитите в кръвта на човека изпълняват функция на убийци на всяка инфекция, като
извършват това чрез «окислителен удар», произвеждайки от кислорода и водата водороден прекис, който се явява враг на бактериите и вирусите. Този ефект се усилва при получаване от организма на
допълнителна доза водороден прекис. У. Дъглас (САЩ) в своята книга «Целебните свойства на
водородния прекис» пише следното: «...левкоцитите прекрасно си знаят работата и я изпълняват с
истинско изящество. Отначало те определят кой е решил да нахлуе в организма – «добър» или «лош»,
след това, в случай на необходимост се подготвят за атака. Обкръжават неканения гост и го отравят с
помощта на Н2О2. Просто и гениално». И по-нататък : «Ако левкоцитите (белите кръвни телца в нашия
организъм) не произвеждаха Н2О2, то окислителният удар не би бил възможен и бактериите щяха
отдавна да унищожат живота на Земята. По такъв начин водородният прекис се превръща от средство
за изплакване на зъбите в най-важен компонент на биосферата».

Така че, ако Н2О2 се вкара в организма в такива пропорции, с които той се произвежда от нашия организъм, то тогава излиза, че тези пропорции няма да му навредят. Но това не се изучава вИнститута, защото е твърде елементарно за лечение и НЕ НОСИ ПЕЧАЛБА!

Ако всички се лекувахме така, нямаше Бялата Мафия да прави тези печалби, пък и кога ще се изпълни плана на НОВИЯ СВЕТОВЕН РЕД да живеят на Земята по-малко хора?

Извинете ме, всички, за толкова отрицателно отношение към "УПРАВЛЯВАЩИТЕ СВЕТА", но това е самата истина. И, повярвайте ми, ИМА НАЧИНИ КАК ДА СЕ БОРИМ СРЕЩУ ТОВА!!!!! НО САМО ДА Е НА ВРЕМЕ И ПО ПРАВИЛНИЯ НАЧИН!

Много ще се радвам, ако сте разбрали, че Кислородната вода в пропорции, съответстващи на пропорциите, с които се образува тя в нашия организъм не е опасна, а напратив.

И още едно нещо: имунната ни система НЕ МОЖЕ ДА ОБРАЗУВА Н2О2 В СЛУЧАЙ НА ЗАМЪРСЕНО ДЕБЕЛО ЧЕРВО, КАКТО И ДРУГИ КОМПОНЕНТИ, КОИТО СЕ ПОЯВЯВАТ В ИМУННАТА НИ СИСТЕМА ЗА ДА УБИВАТ "ЛОШИТЕ" !!!!!!! СЛЕДОВАТЕЛНО ИЛИ ПОЧИСТВАМЕ СТОМАШНО ЧРЕВНИЯТ ТРАКТ, ИЛИ ПРИЕМАМЕ ДОПЪЛНИТЕЛНИ МААААЛКИ ДОЗИ Н2О2, ЗА ДА СМЕ ЗДРАВИ. НА КОЙТО НЕ МУ ПОНАСЯ, Е ПО-ДОБРЕ ДА НЕ ПРАВИ. ВСЕКИ ОРГАНИЗЪМ Е РАЗЛИЧЕН И Е ХУБАВО ДА СЕ ВСЛУШВАМЕ В ЗНАЦИТЕ!!!!

ВСЕКИ ВЕЧЕ МОЖЕ САМ ДА НАМЕРИ НЕОБХОДИМАТА ИНФОРМАЦИЯ ПО ТЕМАТА И ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ НЕЩА, КОИТО Е НЕОБХОДИМО ДА ЗНАЕ, ЗА ДА СЕ ПРАВИ ВСИЧКО ПРАВИЛНО.

ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ МНОГО ЗДРАВЕ И УСПЕШНА НОВА СЕДМИЦА!

С УВАЖЕНИЕ,
МАРИНА

# 90
  • Мнения: 16
официалната медицина  не желае да прелива КРЪВ  НА  онкоболни ей се га  преди малко им се обадих с надежда да правят  това но ........ идиоти , а положението се влошава .като им казах къкъв е пациента  казаха ние не  извършваме такава услуга МАМИЦАТА  ИМ  сори за израза ОДИОТИ  те  знаят че преливането на кръв на онкоболен ще подобри състоянието и има също противоположни функции  !

# 91
  • Мнения: 197
Да, така е за съжаление! Просто са Мафия. И аз се извинявам за моите некрасиви  думи, но това е самата истина. Те нямат интерес да го правят Sad

# 92
  • Мнения: 1 274
Мисля, че темата би трябвало да се преименува на "Алтернативно лечение на рака". Не знам дали авторката на темата може да я промени. Все пак сме във форум Алтернативна медицина. Ако не, да се обърне към модератор, който да го направи.

За содата - стомашните проблеми ги получавам, защото реагира със стомашната киселина и след последвалата химична реакция се получава нещо друго.

# 93
  • Мнения: 197
Организмът трябва мноооого бавно да свиква със Содата. Не бива да му се дават големи дози изведнъж. Започва се с щипка. А щом не понася, е по-добре да не се прави на сила.

# 94
  • Мнения: 191
Леко Марина леко с някои непотвърдени или грешни твърдения .
Нали нямаш нищо против да те поправяме тук там? Като набереш инерция си като парен влак Simple Smile

1 Няма никакъв начин Сода бикарбонат да извърви пътя от устата до дебелото ти черво .
Единствения начин да я доставиш там е с анална апликация.
 Има таблетки със забавено освобождаване , които биха извървели този път и дори мога да ти кажа как да си направиш такива в домашни условия .

2 Следващата преграда пред това Содата да достигне до тумора е твоята кръв, чиято ph е 7,35-7,45.
Всеки опит да я алкализираш ще принуди тялото ти да увеличи продукцията на киселина за да я върне пак в тази граница , в противен случай умираш.
Не напразно изследователите на терапиите със Сода говорят за инжектиране в тумора.

Не ме разбирай погрешно , може да помогне при гастрит , язва и рак на хранопровода .

Кислородната вода се изследва от 1920 година насам и се използва масово в медицината!
До тук всеки път се развива един и същ сценарий и все се оказва , че не е панацея или е много реактивна та не стига до тумора Sad

Иначе малко по горе имаше един съфорумец , който пропагандираше за медикамент за блокиране на глутатиона в човешкия организъм  Joy

Единственото , което е сигурно - не е вредна в малки дози .

За това , че нашия организъм не може да я синтезира при замърсено дебело черво направо уби рибата Simple Smile

# 95
  • Мнения: 42
Мисля, че темата би трябвало да се преименува на "Алтернативно лечение на рака". Не знам дали авторката на темата може да я промени. Все пак сме във форум Алтернативна медицина. Ако не, да се обърне към модератор, който да го направи.

За содата - стомашните проблеми ги получавам, защото реагира със стомашната киселина и след последвалата химична реакция се получава нещо друго.
ще опитам да го направя,но ще ни обвинят, че се правим на господ. Опитайте следното: сока на един лимон, половин чаена лъжица сода и две лъжици мед. Допълнете до половин литър с вода и пийте в продължение на деня. Ако не е по добре ще Ви предложа и друг вариант.

# 96
  • Мнения: 42
Да, така е за съжаление! Просто са Мафия. И аз се извинявам за моите некрасиви  думи, но това е самата истина. Те нямат интерес да го правят Sad


Напълно те подкрепям,но скоро ще бъдеш оплюта по въпроса за содата.

# 97
  • Мнения: 191
официалната медицина  не желае да прелива КРЪВ  НА  онкоболни ей се га  преди малко им се обадих с надежда да правят  това но ........ идиоти , а положението се влошава .като им казах къкъв е пациента  казаха ние не  извършваме такава услуга МАМИЦАТА  ИМ  сори за израза ОДИОТИ  те  знаят че преливането на кръв на онкоболен ще подобри състоянието и има също противоположни функции  !

Ти май нещо започваш да се бъзикаш или ни бъзикаш от самото начало ?

"официалната медицина  не желае да прелива КРЪВ  НА  онкоболни"

Кой стои зад това профилче?

# 98
  • Мнения: 191
Вълканче , ти ли си мила?

# 99
  • Мнения: 197
Да, така е за съжаление! Просто са Мафия. И аз се извинявам за моите некрасиви  думи, но това е самата истина. Те нямат интерес да го правят Sad


Напълно те подкрепям,но скоро ще бъдеш оплюта по въпроса за содата.

Това, че ще бъда оплюта, го знам Simple Smile

# 100
  • Мнения: 42
Не, Магенце, не съм аз.  Heart Eyes

# 101
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Разбира се, че содата през устата може да стигне до рака, защото в нашия организъм всичко се поема през дебелото черво (това е нашата имунна система - там се образуват Т-клетки и т.н.). Ако то е чисто, тогава всичко стига до кръвта. Така Натрия (в случай, че изследването показва, че няма излишък от него), стига до кръвта, както и до засегнатите участъци от тялото.

Божеее, боже!
Без думи сьм просто!
 Shocked

# 102
  • Мнения: 191
"Бялата мафия" Sad Господи прости им Sad

Има мафия , да , но не е тази която си мислите......

Не се е минал месец без някой политик да се изкаже поучително и назидателно "колко много пари дава държавата на здравната каса" - нагла лъжа при това лесна за проверка , но българина с овчето си робско самочувствие не може да види в коя посока се движат парите  Sad

Разбира се ние като примерно възпитани комсомолчета трябва да ръкопляскаме и да пишем по форуми за бялата мафия - това се очаква от нас ...

И докато индустрията за хранителни добавки и пенкелери трупа милиардите си от болката на хората с височайша протекция ,такива "будни българи" като нас тук осигуряваме медийната подкрепа без дори да се усещаме , че ни водят за носовете. 

Вместо до сега да имаме два Киберножа в България всеки с капацитет 2000 болни на година , ние съвсем примиренчески  допускаме нашите собствени политици да откраднат парите за тях от здравната каса .

Не ги мислете , с откраднатите пари те ще се лекуват в Истанбул пък ние ще го караме не само на химиотерапия ами и без нея поради липса на средства

Е туй то - нормално е - все пак от 1300 години история бяхме роби 700 години .

# 103
  • Мнения: 16
г голямо съалемие съобщавам че баща ми  почина на 30.10  към 8 : 00- 8 :30 часа вечерта просто ГАДОВЕТЕ НА ОСНОВНИЯ ГАД БЯХА МНОГО Sad

# 104
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моите съболезнования

# 105
  • Мнения: 42
г голямо съалемие съобщавам че баща ми  почина на 30.10  към 8 : 00- 8 :30 часа вечерта просто ГАДОВЕТЕ НА ОСНОВНИЯ ГАД БЯХА МНОГО Sad
Искренно съжалявам. Моите съболезнования.

# 106
  • Мнения: 197
г голямо съалемие съобщавам че баща ми  почина на 30.10  към 8 : 00- 8 :30 часа вечерта просто ГАДОВЕТЕ НА ОСНОВНИЯ ГАД БЯХА МНОГО Sad

Мнооого съжалявам Sad МОИТЕ ИСКРЕНИ СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ Sad   

# 107
  • Мнения: 42
 Пчелният прополис притежава естествени свойства за унищожаване на патогените и още от древността е употребяван като средство за лечение на рани. Изследванията показват, че той предотвратява множество заболявания, като атакува активно бактериите, вирусите и другите микроорганизми, които са причинители на инфекцията.
Прополисът би могъл да играе важна роля в борбата срещу някои видове рак. Според проучване, публикувано в САЩ (в Американски журнал по биохимия и биотехнологии), екстрактът от прополис има свойства да унищожава раковите клетки и да подтиска по-нататъшния растеж на туморите. Резултатите показват, че екстракт от прополис подтиска развитието на злокачествените клетки при рак на простатата и рак на дебелото черво.
Тук, в България, българските учени също се занимават с изучаване на полезните свойства на прополиса. Проф. д-р Вася Банкова твърди, че 30 капки прополис дневно в чаша с хладка вода предпазват от рак.
Според проф. д-р Людмил Пейчев, ръководител на Катедрата по фармакология и лекарствена токсикология, който изучава лечебните качества на българския прополис над 30 години, прополисът трябва да се приема в периода преди и след химио-и лъчетерапия, тъй като засилва имунната система. След химиотерапия трябва да се приемат капки от прополис, разтворени в чаша с вода минимум половин година.

# 108
  • Мнения: 191
Пчелният прополис притежава естествени свойства за унищожаване на патогените и още от древността е употребяван като средство за лечение на рани. Изследванията показват, че той предотвратява множество заболявания, като атакува активно бактериите, вирусите и другите микроорганизми, които са причинители на инфекцията.
Прополисът би могъл да играе важна роля в борбата срещу някои видове рак. Според проучване, публикувано в САЩ (в Американски журнал по биохимия и биотехнологии), екстрактът от прополис има свойства да унищожава раковите клетки и да подтиска по-нататъшния растеж на туморите. Резултатите показват, че екстракт от прополис подтиска развитието на злокачествените клетки при рак на простатата и рак на дебелото черво.
Тук, в България, българските учени също се занимават с изучаване на полезните свойства на прополиса. Проф. д-р Вася Банкова твърди, че 30 капки прополис дневно в чаша с хладка вода предпазват от рак.и
Според проф. д-р Людмил Пейчев, ръководител на Катедрата по фармакология и лекарствена токсикология, който изучава лечебните качества на българския прополис над 30 години, прополисът трябва да се приема в периода преди и след химио-и лъчетерапия, тъй като засилва имунната система. След химиотерапия трябва да се приемат капки от прополис, разтворени в чаша с вода минимум половин година.
Peace
Понеже е почти нетоксичен и с ниска метаболизация може да се приема и в по-големи количества . Има доказани ползи като съпътстваща терапия при лечение на язвена болест и чревни инфекции . Не повишава киселинността на стомаха и устната , кухина като в същото време унищожава ефективно поти всички патогени .

Ако целта е да действа и зад стомаха , се правят около 3-5 милиметрови топчета от прополис обвити максимално тънко в пчелен восък .

Само не трябва да се забравя , че рядко , но е възможно да сте алергични към конкретната партида . Проверявайте я , като размесено топче се търкаля 20-30 секунди по вътрешната част на лакътя.

Последна редакция: чт, 06 ное 2014, 00:22 от Георгиева Magi

# 109
  • София
  • Мнения: 137
На далеч по-сериозни изследвания се е 'радвал' въпросния природен продукт, векове наред!
Цели родове са посветили живота си на това дело.
И е безкрайно жалко, че целият онзи труд бива така арогантно неглижиран от съвременните 'професори'!
Фактът, че не са описали на елементарно химични и физично ниво съотвените процеси, въздействия и прочие изобщо не е основание за подобно отношение. Лошото е че отново от борбата с дивата алчност, като резултат от тази умишлена и брутална дезинформация страдат милиони хора по света!

# 110
  • Мнения: 191
На далеч по-сериозни изследвания се е 'радвал' въпросния природен продукт, векове наред!
Цели родове са посветили живота си на това дело.
И е безкрайно жалко, че целият онзи труд бива така арогантно неглижиран от съвременните 'професори'!
Фактът, че не са описали на елементарно химични и физично ниво съотвените процеси, въздействия и прочие изобщо не е основание за подобно отношение. Лошото е че отново от борбата с дивата алчност, като резултат от тази умишлена и брутална дезинформация страдат милиони хора по света!

Ти конкретно как предлагаш да се направи това? - Да се вземе една проба от Германия от Баден Баден от 34-я кошер на Шулц и с магическа пръчка да се размножи на 2 милиарда проби ли ?

Просто от кошер до съседния има огромна разлика а в един кошер може да има и сто сорта .

Вчера си си разтворил партида от личния кошер и си си оправил язвата - утре пчеличката кацнала на грешното цвете и ти докарала алергичен шок.

Недей да търсиш и тук конспирация ами по-добре измисли методика , как да го селектираш.

# 111
  • Мнения: 1 274
Веднъж бях чела че пчеларите не боледуват от рак. Това се обяснявало с факта, че продавали меда, а дояждали утайката на кошера - смес от мед, клей, восък, прашец и частици от насекоми.

# 112
  • София
  • Мнения: 137
На далеч по-сериозни изследвания се е 'радвал' въпросния природен продукт, векове наред!
Цели родове са посветили живота си на това дело.
И е безкрайно жалко, че целият онзи труд бива така арогантно неглижиран от съвременните 'професори'!
Фактът, че не са описали на елементарно химични и физично ниво съотвените процеси, въздействия и прочие изобщо не е основание за подобно отношение. Лошото е че отново от борбата с дивата алчност, като резултат от тази умишлена и брутална дезинформация страдат милиони хора по света!
Ти конкретно как предлагаш да се направи това? - Да се вземе една проба от Германия от Баден Баден от 34-я кошер на Шулц и с магическа пръчка да се размножи на 2 милиарда проби ли ?
Просто от кошер до съседния има огромна разлика а в един кошер може да има и сто сорта .
Вчера си си разтворил партида от личния кошер и си си оправил язвата - утре пчеличката кацнала на грешното цвете и ти докарала алергичен шок.
Недей да търсиш и тук конспирация ами по-добре измисли методика , как да го селектираш.
Злоба ли се усеща, приятелю ?!
За тази разлика ли искаш да говорим, между кошерите ?!
И на мен ми е писнало от това, колко са различни хората .... И колкото и да са различни, всички се разболяват, остаряват и т.н. А някой дето се брой за безкрайно различен, като го 'помоля' да направи нещо много различно и се размрънква до небето. Разлики има, но са в някакви обозрими толеранси. А както има разлики, така има правилни, достатъчно ясни и обесопасяващо напътствия - как да с еориентираме при дозирането на едно или друго лечение, приложение, .....

# 113
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Много се извинявам, че така нахлувам във темата ви, но искам да ви попитам нещо.
Има ли начин да се поръча имунофан някакси от България и как става това?

# 114
  • Мнения: 191
Много се извинявам, че така нахлувам във темата ви, но искам да ви попитам нещо.
Има ли начин да се поръча имунофан някакси от България и как става това?

Стига реклами де Sad

Мога ли да те попитам дали мога да си поръчам аспирин някъде от България?

Чиста измама е имунофан Sad Прополиса вдига имунитета 100 пъти по-добре , само че не струва 120 лева  hahaha

# 115
  • Мнения: 191
Злоба ли се усеща, приятелю ?!
За тази разлика ли искаш да говорим, между кошерите ?!
И на мен ми е писнало от това, колко са различни хората .... И колкото и да са различни, всички се разболяват, остаряват и т.н. А някой дето се брой за безкрайно различен, като го 'помоля' да направи нещо много различно и се размрънква до небето. Разлики има, но са в някакви обозрими толеранси. А както има разлики, така има правилни, достатъчно ясни и обесопасяващо напътствия - как да с еориентираме при дозирането на едно или друго лечение, приложение, .....

Няма злоба , просто казвам защо е невъзможно да бъде регламентиран като лекарство .

Иначе няма лекар , който да ти каже недей да го пиеш , освен в случай на алергии и автоимунни заболявания , защото наистина се знае , че усилва имунитета.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Стига реклами де Sad

Мога ли да те попитам дали мога да си поръчам аспирин някъде от България?

Чиста измама е имунофан Sad Прополиса вдига имунитета 100 пъти по-добре , само че не струва 120 лева  hahaha

 Shocked В никакъв случай не съм искала да прозвучи като реклама. Аз нямам ни най малка представа какво е това лекарство и за какво служи. Приятелка ме помоли да потърся информация във форума, защото преди време съм й помагала по този начин със съвети за проблемна бременност на дъщеря й. Просто написах името в търсачката на форума и излезе тази тема...
Ще й предам съвета за прополиса.
Желая много здраве на всички ви!   bouquet

# 117
  • Мнения: 191
Shocked В никакъв случай не съм искала да прозвучи като реклама. Аз нямам ни най малка представа какво е това лекарство и за какво служи. Приятелка ме помоли да потърся информация във форума, защото преди време съм й помагала по този начин със съвети за проблемна бременност на дъщеря й. Просто написах името в търсачката на форума и излезе тази тема...
Ще й предам съвета за прополиса.
Желая много здраве на всички ви!   bouquet

Извинявай ! Помислих , че е поредния пропагандатор сори  Peace
За продукта- имат си сайт и си го продават легално в България като хранителна добавка.
За действието - Твърди се , че подобрява отговора на организма към конвенционалните лекарства.
От към доказателства за действието - не е подлаган на тестове поради желанието на авторите да се разпространява като хранителна добавка а не като лекарство.
От към безопасност - съдържа микроколичества от популярни хранителни добавки , които в такива дози са безвредни.
Цена - около 10000 пъти по-скъп отколкото да си купите добавките , които съдържа и да си ги пиете по отделно.



# 118
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Благодаря!
Копирах този пост и го изпратих по Скайп на приятелката ми.

# 119
  • Мнения: 42
Маги,защо все си опозиция и си мислиш, че някой прави реклама. Някаква параноя те тресе, май?

# 120
  • София
  • Мнения: 137
Маги,защо все си опозиция и си мислиш, че някой прави реклама. Някаква параноя те тресе, май?
Цитираш мислите на не малко от читателите, предполагам. Но ... не се гаси туй, що не гасне.
Лека и безаварийна!

# 121
  • Мнения: 191
Маги,защо все си опозиция и си мислиш, че някой прави реклама. Някаква параноя те тресе, май?

Прочетете по-горе и ще видите , че не съм все в опозиция .

# 122
  • Мнения: 197
Маги,защо все си опозиция и си мислиш, че някой прави реклама. Някаква параноя те тресе, май?
Цитираш мислите на не малко от читателите, предполагам. Но ... не се гаси туй, що не гасне.
Лека и безаварийна!

Подкрепям написаното!

# 123
  • София
  • Мнения: 137
Приятели, не забравяйте, че целият свят знае защо тревата е зелена /кое вещество и дава зелената окраска/ и никой, никога, ниъде не е успял да промени този факт.
Не забравяйте и че Титаник е строен от топ професионалистите на света, а ноевият ковчег от абсолютни лаици!
Това, което ни е дадено, ведно с мъдростта как да го ползваме и т.н. е безброй пъти по-добро от всичко останало, т.е. 'съотвореното' от 'нас'!
Спорна и много усмивки!!!

# 124
  • Мнения: 197
Приятели, не забравяйте, че целият свят знае защо тревата е зелена /кое вещество и дава зелената окраска/ и никой, никога, ниъде не е успял да промени този факт.
Не забравяйте и че Титаник е строен от топ професионалистите на света, а ноевият ковчег от абсолютни лаици!
Това, което ни е дадено, ведно с мъдростта как да го ползваме и т.н. е безброй пъти по-добро от всичко останало, т.е. 'съотвореното' от 'нас'!
Спорна и много усмивки!!!

Много добре казано  Party Право в целта  newsm74
Хубав ден на всички и нека всички да са спокойни и здрави  bouquet
Марина

# 125
  • Мнения: 191
Приятели, не забравяйте, че целият свят знае защо тревата е зелена /кое вещество и дава зелената окраска/ и никой, никога, ниъде не е успял да промени този факт.
Не забравяйте и че Титаник е строен от топ професионалистите на света, а ноевият ковчег от абсолютни лаици!
Това, което ни е дадено, ведно с мъдростта как да го ползваме и т.н. е безброй пъти по-добро от всичко останало, т.е. 'съотвореното' от 'нас'!
Спорна и много усмивки!!!

Тоест спрете да мислите , спрете да учите и да изнамирате нови и нови лекарства ! Четете библията и се молете да оздравеете

Вярвайте , че земята е плоска и содата ще ви излекува от всички видове рак !

Успех на всички фанатици във форума , а когато нещата станат сериозни те лекарите ще са длъжни да ви помогнат - това им е орисията и за това са се жертвали - да учат по 10 години и да търпят лишения и унижения от ваша страна !

# 126
  • Мнения: 42
Маги,защо не искаш да приемеш,че някои хора са отчаяни от медицината. И двете прекрасно знаем за това до колко и как помага химио и лъчетерапията. Разликата е ,че аз лекувам тези, които съсипват колеги,невиждащи по далеч от носа си,а ти ги подкрепяш. А може би и сама даваш направления за лъче и химия......или се лъжа. Разбери едно. Медицината като цяло е нещо прекрасно,но когато са намесени огромни печалби,тогава всичко е на заден план.

# 127
  • София
  • Мнения: 137
Маги,защо не искаш да приемеш,че някои хора са отчаяни от медицината. И двете прекрасно знаем за това до колко и как помага химио и лъчетерапията. Разликата е ,че аз лекувам тези, които съсипват колеги,невиждащи по далеч от носа си,а ти ги подкрепяш. А може би и сама даваш направления за лъче и химия......или се лъжа. Разбери едно. Медицината като цяло е нещо прекрасно,но когато са намесени огромни печалби,тогава всичко е на заден план.
Не й се връзвай!
Поздравявам те за подхода в службата ти! Ти май наистина си приела професията, като служба на обществото. Желая крепко здраве и много много успехи в борбата, ведно с достатъчно удовлетворение, разбира се Simple Smile
За съжаление днешната медицина е защитена и по закон за бруталните вреди и дори убийства, в световен мащаб, Като за целта е повече от достатъчно да бъдат спазени съответните процедури.

# 128
  • Мнения: 197
Здравейте, уважаеми!
Понеже има голямо затишие по темата и всеки знае защо настана то....., Ви предлагам да прочетете от начало до край следната статия:

http://www.burgasnovinite.bg/D-r-Lionel-Kolduel-Rak-se-lekuva-za-6-8-sedmizi.html

Вижте какво казва един доктор..... Обърнете внимание на всяка една думичка. Неговото мнение за болестта не се отличава от мнението на Проф. Д-р. И.П. Неумивакин (РФ), нито пък от Д-р У. Дъглас (САЩ).

Приятно четене и успешна нова седмица на всички!
С уважение,
Марина 

# 129
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
откъде идва стъклото в солта?!

"Проблемът е в това, че в такива случаи те имат предвид трапезната сол - тя много често съдържа една трета стъкло, една трета пясък и една трета сол. Стъклото и пясъка драскат артериите, които започват да кървят. "


 newsm78

# 130
  • Мнения: 197
откъде идва стъклото в солта?!

"Проблемът е в това, че в такива случаи те имат предвид трапезната сол - тя много често съдържа една трета стъкло, една трета пясък и една трета сол. Стъклото и пясъка драскат артериите, които започват да кървят. "


 newsm78

Имам предложение: да изследваме трапезната сол, която се предлага на ПАЗАРА... според мен е хубава идея, хем ще можем да се уверим в истинността на споменатото изречение от статията.

Иначе за Холестерола - не знаех и още се съмнявам в това. Нека някой, който е на "ТИ" с Медицината, да сподели мнението си.

# 131
  • София
  • Мнения: 137
откъде идва стъклото в солта?!

"Проблемът е в това, че в такива случаи те имат предвид трапезната сол - тя много често съдържа една трета стъкло, една трета пясък и една трета сол. Стъклото и пясъка драскат артериите, които започват да кървят. "

 newsm78
Имам предложение: да изследваме трапезната сол, която се предлага на ПАЗАРА... според мен е хубава идея, хем ще можем да се уверим в истинността на споменатото изречение от статията.
Иначе за Холестерола - не знаех и още се съмнявам в това. Нека някой, който е на "ТИ" с Медицината, да сподели мнението си.
За холестерола се знае отдавна. А на "ТИ" с медицината са доказаните лечители - лично за мен това са онези, които МОГАТ да поставеят достатъчно ТОЧНА диагноза и  могат да ИЗлекуват съответната аномалия/болест. Всички останали, в речника на които водещи изрази са - "при всеки е различно", "не се знае", "всичко може да се очаква" и прочие .... са измамници, макар и с дипломи. От личен опит знам, че има истински лечители. За съжаление, най-голям е процентът им /на фона на общия брой дипломирани такива/ в най-бедните страни /където световната мафия-фармация обръща най-малко внимание/. Ракът е старо заболяване. Лекува са от векове, напълно успешно, без 'зависи', 'не се знае', 'при всеки различно' .... Тук препъни камъкът е - ако беше така, защо толкова хора умират от рак, а има и много богати хора сред тях. От личен опит мога да твърдя, че колкото и да не ви се вярва, повечето от сред нас не са склонни да се отклонят и крачка от налаганото от 'официалната' медицина. В много случаи съм давал съвети/рецепти, които не костват нито съществени усилия, нито пари - и пак не, и не, и не. Ако не е в официалния лекарски кабинет, сред 'официалната' позната отдавна среда и атмосфера повечето от нас не го считат за сериозно. За рака специално, много публикации, вкл видео, има на Тулио Симончини. Прочетете и гледайте тях. Има доста детайлни описания на съвсем конкретни 'ракови ситуации'. Съгласен съм с изложеното и от Колдуел за сериозна и експедитивна детоксикация и алкализация на организма. Прочетете за содата и рака. Прочетете за содата в писанията на Елена Рьорих, а и не само в тях. Тези истини никога няма да видят бял свят през официалните медии, защото не носят милиони и милиарди на никого ! ! ! От векове е известно, че храната е нашето лекарство /в смисъл, че ни лекува или разболява/. От много векове е известно, че отровата е в количеството - прекалено малко  (нищожно) не действа, 'умерено' количество е полезно; прекалено много вреди. И това се отнася за всичко природно около нас, без изключение. Замислете се - змийската отрова се използва за лекарства. А ножът се ползва за готвене и за убиване. Лечителя знае достатъчно, за да прецени всичко това - за теб, за мен, за него ..... И няма подобни глупави 'ограничения' - 'при всеки е различно и аз не мога да знам как точно е при теб', ... Да, това не са приказки. Но дори при такъв, когато съм водил не малко хора - не приемат, не вярват, не допускат дори, че в тези 'бабешки' на пръв поглед приказки е спасението им, а търсят отново и отновно онези отрови и ножовете на т.нар. официална медицина. За съжаление,  последните десетилетия, тя се превърна изцяло в официален убиец - законоутвърден, 'научно' доказан, брутално печеливш. Днес, щатните лекари са длъжни преди всичко да спазват установените /неясно как, от кого и защо/ процедури, и ако въпреки това болният не се излекува или дори умре, те са напълно чисти - пред 'закона'. ТЕ СА СПАЗИЛИ СЪОТВЕТНТА ПРОЦЕДУРА! Убийствена медицина, утвърдена с убийствени закони, гарантиращи брутални печалби на шайка алчни печалбари, в световен план.
С появата на интернет, иинформационният обмен нарастна неизмеримо. Контролът върху него е невъзможен. И като така, тази мафия-фармация /наясно съм, че звучи повече от конспиративно/ инжектира всячески нета  с всевъзможни 'медицински' лъжи. Човек може да срещне неподозирано долни лъжи, предназначени да навредят на хиляди, не - на милиони хора по света. И това също е факт. Разбира се, поднесени в достатъчно напудрени и накъдрени форми, тон и 'благоприличие'. Че какво благоприличие може да има в лъжата !?!?
По време на преглед в 'стандартен' лекарски кабинет, нарочно изчаквам 'докторът' да си каже /ако изобщо каже нещо  съществено, а не надраска мърляшки някаква рецепта/ и го запитвам - "сигурен ли сте", при което в общия случай срещам невероятно учудени/изненадани/облещени/... физиономии. Обърнете внимание - диагностицирането днес не се документира, лечението - също, крайните резултати - хич. Кой от вас е получил подробно разписана диагноза в ръцете си ?!? Кой е получил подробен план за лечението ?!!? И кой е видял поне еднозначно ясно описани крайни разултати /за успешни говоря/ ?!?! На някой може и да не им се вярва, но познавам лекар, който прави всичко това. Не си го измислям! Извинявам се за многословието!

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 18:32 от igochev

# 132
  • Мнения: 191
Здравейте, уважаеми!
Понеже има голямо затишие по темата и всеки знае защо настана то....., Ви предлагам да прочетете от начало до край следната статия:

http://www.burgasnovinite.bg/D-r-Lionel-Kolduel-Rak-se-lekuva-za-6-8-sedmizi.html

Вижте какво казва един доктор..... Обърнете внимание на всяка една думичка. Неговото мнение за болестта не се отличава от мнението на Проф. Д-р. И.П. Неумивакин (РФ), нито пък от Д-р У. Дъглас (САЩ).

Приятно четене и успешна нова седмица на всички!

С уважение,
Марина  

Леле тоз доктор съвсем е изтрещял  Sad  Една трета стъкло и една трета пясък Sad Че нали всеки може да си я провери лесно солта???

Взема се една прозрачна чаша , сипва се 200 грама вода и една супена лъжичка сол и се разбърква. Ако остане нещо неразтворено значи е пясък или стъкло / не слагайте много сол , защото водата се насища /

А как ще стигнат стъклото и пясъка до кръвта направо не ми се мисли и то толкова едри , че да драскат вените . Сигурно пилешкото дето го ядем постоянно ни хрупа между зъбите , след като кокошките ядат пясък за да храносмилат ?

Разбира се сега някой ще каже , че стъклото в солта може да е разбито до нано-частици и да не го виждаме но това , дори икономически погледнато не се връзва - стъклото е 3 пъти по-скъпо от солта на международната борса пък камо ли в нано форма .

Е вярно - за този случай проверката би била по-трудна но и ефекта от "драскане" по вените абсолютно нулев .

Последна редакция: вт, 25 ное 2014, 04:35 от Георгиева Magi

# 133
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Разбира се сега някой ще каже , че стъклото в солта може да е разбито до нано-частици и да не го виждаме но това , дори икономически погледнато не се връзва - стъклото е 3 пъти по-скъпо от солта на международната борса пък камо ли в нано форма .

според мен този лекар изхожда, че в изходния материал сол има частици пясък и стъкло, а не, че някой обогатява солта със стъкло  Wink
та цените на борсата са без значение...
обаче коя сол е трапезна - в Германия се консумира основно каменна сол, по Средиземноморието морска... коя е трапезна?

igochev , доколкото знам Стийв Джобс е прилагал и алтернативни методи налечение...
не вярвам безмълвно да се е доверявал на един лекар...

# 134
  • Мнения: 191

Разбира се сега някой ще каже , че стъклото в солта може да е разбито до нано-частици и да не го виждаме но това , дори икономически погледнато не се връзва - стъклото е 3 пъти по-скъпо от солта на международната борса пък камо ли в нано форма .

според мен този лекар изхожда, че в изходния материал сол има частици пясък и стъкло, а не, че някой обогатява солта със стъкло  Wink
та цените на борсата са без значение...
обаче коя сол е трапезна - в Германия се консумира основно каменна сол, по Средиземноморието морска... коя е трапезна?

igochev , доколкото знам Стийв Джобс е прилагал и алтернативни методи налечение...
не вярвам безмълвно да се е доверявал на един лекар...

А според мен този човек е пълен мушенник , който чрез идиотски твърдения е решил да си направи скандална реклама.

# 135
  • Мнения: 191
Ей хора , пропуснахме  другия илач срещу рак бе! За ММС никой нищо не казва...
Натриевия хлорит нали и той бил лекувал рак?

Маринче , я вземи да информираш аудиторията...

# 136
  • Мнения: 197
Георгиева Magi,  няма да ти се хвана на въдицата, както ти се хвана на моята, когато пуснах тази тема: http://www.burgasnovinite.bg/D-r-Lionel-Kolduel-Rak-se-lekuva-za-6-8-sedmizi.html

А думите на igochev  ги подкрепям на 100% Simple Smile

# 137
  • Мнения: 197
Ей хора , пропуснахме  другия илач срещу рак бе! За ММС никой нищо не казва...
Натриевия хлорит нали и той бил лекувал рак?

Маринче , я вземи да информираш аудиторията...

Пък и не мога така добре да я информирам, както го можеш ти, защото нямам "Диплома"...

# 138
  • Мнения: 191
Ми Марина тук нали би трябвало да четат хора , които търсят решение на проблем ???

Защо пускаш въдици  newsm78

# 139
  • Мнения: 197
Ми Марина тук нали би трябвало да четат хора , които търсят решение на проблем ???

Защо пускаш въдици  newsm78

Пускам "въдицата", за да има постове като на igochev, даващи просветление и отварящи очите на хората... А тези, които търсят решение на проблем - решението идва самичко при тях, когато самите те са готови да го приемат.

# 140
  • Мнения: 1 274
Nigella Sativa, черен кимион, също би могъл да помогне в борбата срещу рака, както и да послужи за профилактика
http://ladyzone.bg/article/zdrave/nigella-sativa-habatu-al-barak … heren-kimion.html

# 141
  • Мнения: 1 274
За кверцетина (продава се и като добавка quercetin)
Цитат
Съгласно някои научни изследвания, той спира развитието на левкемията и ограничава растежа на тумора на млечната жлеза.
Именно през 1996 г. в списанието Clin. Cancer Res. (1996, 2, 659) е публикувана статията на Д. Р. Фери и съавтори „Първата фаза на клиничните тестове на флавоноида на кверцетина: фармакокинетиката и доказателството за инхибиране на тирозин „in vivo”, в която е показано, че кверцетинът притежава наистина уникалното свойство за възстановяване в раковите клетки на функциите на гена р53.
Именно мутациите на гена р53, са отговорни за възникването на 50 ÷ 60 % случая на новообразувания.


Реабилитирайки ген р53, кверцетинът спомага за лечението на рак на: млечната жлеза, на простатната жлеза (простатата), на дебелото черво, на белите дробове, на мозъка, на лимфосаркомата, на лимфогранулематозата (Болестта на Ходжкин).
http://www.zdravnitza.com/a/nav/rubrics/raz/10/cat/1/sub/1/rub/5

# 142
  • София
  • Мнения: 137
Пак безпосочни общи приказки!!!
Какво представлява т.нар. тумор ?!?! И защо изобщо 'науката' медицина го отстранява при всички случаи!?!
Това са бариери, които тялото ужасно бързо създава от съвсем нов тип клетки /туморните/, наричани и изродени /не е грешно/, защото са създадени много бързо и нормално съществуват и се размножават  в кисела среда. Това е бариерата, която организмът гради по най-бързия начин срещу главоломното нашествие на гъбичките кандида.
Високо ефективна имуностимулация + крайно ефективна алкализация + умерено движение е основната формула при т.нар. рак !!!
Като опре до статистика, спокойни ли се чувствате, без да знаете от кой точно процент ще сте точно вие ?!?!?!?
Каква е официалната статистика за работата на столичната онкология, например - какъв е процентът на ИЗлекуваните за последните 50 години, например ?!? Колко още доказани схеми за излекуване на рака трябва да има публикувани, за да им светне на масите, че световната мафия-фармация няма НИКАКЪВ интерес от излекуването, а само от повече и повече болни, с все по-продължително 'лечение'. И това не се отнася само за рака!
Добре е писано - който търси намира. А който очаква другите да търсят вместо него .... за съжаление!
И ако ей тоя е късметлия, какви са лекарите, които му 'обещали', че ще мре ?!?! -
http://www.blitz.bg/news/article/304773
Надути, високо 'квалифицирани' малоумници! Добре го е казал и другия - 'няма нищо по-досадно от начетения глупак'. За съжаление, все по-голяма част от официалните медици по света са точно такива - леко начетени, високо 'образовани' търговци, които са длъжни единствено да следват определените от 'закона' /закон, твърдо насочен срещу човечеството/ процедури и правила, и които не носят никаква друга отговорност. Чест, морал, достойнство, човещина, любов към човека ........!?!! Няма място за такива в света на алчната фармацевтична мафия.
Извинявам се за многословието си, но май по-добре да не чете човек безпосочното празнодумие на чешещите си езиците.

# 143
  • Мнения: 1 274
Ако имаш предвид предходната ми публикация, кверцетинът не е лекарство, а е природно вещество
Цитат
Кверцетин представлява един от най-активните биофлавоноиди с мощно антиоксидантно действие, подпомагащ оптималното функциониране на имунната система. Той осигурява на организма ефективна защита от оказващите вредно влияние свободни радикали чрез свойството си да съхранява целостта и здравината на клетъчните мембрани. Чрез тази си функция, кверцетинът подобрява съпротивителните сили на организма и по-леката му адаптация към промените, настъпващи при смяната на годишните сезони. Научно е установено свойството на кверцетина да оказва превантивно действие по отношение на риска от поява на рак на белите дробове. Установена е и ключовата способност на кверцетина да предпазва и укрепва клетъчните стени.
http://natrol.bg/bg/quercetin-500mg.html

# 144
  • Мнения: 65
хм, стъкло, което да се усвоява през стените на червата.....или глупост или кофти превод

# 145
  • София
  • Мнения: 137
хм, стъкло, което да се усвоява през стените на червата.....или глупост или кофти превод
в повечето случаи си е точно глупост, на фона на купища научни титли и помпозност;
науката /онази, меркантилната, долната, измамната, ..../ толкова лесно 'доказва, че капката вода преляла чашата, при положение, че 5 пъти преди това наливала кал и помия, но без да прелее, а последната капка чиста вода преляла от чашата; и научния извод е - 100% то опитите с кал са успешни и 100% от тези с вода показват негативни резултати; а истинските изследвания - !?!?? какво струват и как се 'печели' от тях !?!? усилия, усилия, усилия, труд, нерви и прочие .... ' кое движи тези хора ?! в никой слчуай не и долните печалбарски страсти! те нямат тази сила;
един 'се обади', че обикновено масовите лекарства са с около 100-200 ПЪТИ добавена стойност и го вкараха в затвора /т.е. пазарната цена, отнесена към производствената себестойност е 100-200/; ако беше псувал на воля държавници, политици и прочие, щеше да се брои за съвсем 'естествено'; друг обясни как витамин А съкращава  живота - и него - на топло; и няма и няма кой да се замисли...... освен шепа 'траещи си' под страха; туък си плямпаве за вещества и 'научни' статистики-стъкмистики; статистика, дебело платена от мафията-фармация - ?!?
който не вярва да погледне по-внимателно 'търговската атмосфера' в кварталния хранителен магазин и в кварталните аптеки; в общия случай няма място за сравнение;
защо повечето покрай нас отхвърлят така глупаво силата на създаденото в природата, сиреч от Първосъздателя и 'благоговеят' пред 'съотвореното' от човешки ръце !?!?! никой не знае какво и как точно става в най-малката градивна единица на тялото човешко - клетката, но хиляди знаят много повече - ?!?!!? да, по пътя на опитването, наблюдението и прочие; докато някой не 'забеляза', че има купища пари в човешкото боледуване ...

# 146
  • Мнения: 65
100-200 пъти цена над себестойността? Бре, а в ИТ-то някои неща достигат да се продават само до 70-80 пъти над себестойността.....

Лошото е, че възпитаха хората, че някои неща са много трудни и скъпи, а че други пък неща са много лесни и общодостъпни, което и в двата случая не е вярно, а е средство за манипулация

# 147
  • Мнения: 191
Игончев , не мислиш ли , че достатъчно оспами темата , без да кажеш нищо конкретно?

Тя и Маринка ги ръси едни странни , но поне се старае да публикува нещо ново момичето !

Кажи сега твоя кумир Симончини дето лекува със сода бикарбонат защо му започва от 10000 $ лечението в клиниката?

Той според теб колко процента надценка си слага на содата ? 10000000 % ?

И защо твърдиш , че бил низвергнат от лекарската общност та и чак в затвора бил лежал?

Наясно ли си , че в тази област има стриктни правила и с отнети лекарски права не би могъл да практикува а пък той дори завежда отделение в Япония ?

Не ти ли се струва , че доста наивно вярваш на субекти , които си правят реклама на твой гръб?

Последна редакция: нд, 30 ное 2014, 02:13 от Георгиева Magi

# 148
  • София
  • Мнения: 137
Игончев , не мислиш ли , че достатъчно оспами темата , без да кажеш нищо конкретно?
Тя и Маринка ги ръси едни странни , но поне се старае да публикува нещо ново момичето !
Кажи сега твоя кумир Симончини дето лекува със сода бикарбонат защо му започва от 10000 $ лечението в клиниката?
Той според теб колко процента надценка си слага на содата ? 10000000 % ?
И защо твърдиш , че бил низвергнат от лекарската общност та и чак в затвора бил лежал?
Наясно ли си , че в тази област има стриктни правила и с отнети лекарски права не би могъл да практикува а пък той дори завежда отделение в Япония ?
Не ти ли се струва , че доста наивно вярваш на субекти , които си правят реклама на твой гръб?
Докторе, да те питам ли и теб какъв е процентът на ИЗлекуваниите от теб !??!? А тези 10000 $ колко ли са в България !?? Не мислиш ли, че не са чак толкова малко хората, които могат, макар и трудно да  съберат толкова пари за ИЗлекуване ?! Щото, доколкото имаХ познати, онкологично болни, които дадоха повече, но ги няма на тоя свят отдавна! А за продукта на  Продан Христов какво ще кажеш - и той ли е шарлатанин ?!
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1900444
Или интервюираните напълно излекувани с негова помощ бяха някакви измамници !?
Казах го и пак ще го кажа - навит съм да си платя за преглед при най-маститите медик в Бг, за да разпише подробна диагноза, план за лечение /до излекуване/ и гаранция за същото. Ти сещаш ли се за такъв или продължаваш да държиш, че медицината е велика наука, но фактът, че от нея не може да се очаква нищо конкретно, камо ли точно не пречи на величието й ?!
Мояв комуир Симончини - ?!!?! А твоя кой беше ?!? И какво е ИЗлекувал ?!!?
Ето един от безбройните крещащи примери за 'стриктните правила', за които говориш:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1900444
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1908166
Пак подчертавам - това е САМО един от безбройните крещащи примери за 'стриктните правила', за които говориш!
Или продължаваш да вярваш на 'учебниците' по медицина, които вече почти всички знаят по чии и какви поръчки са писани. Болните носят печалба, а не здравите и излекуваните! Някой все още да не е наясно !??!
Почти два века вече световната  фармация диктува всичко в медицината. Вместо обратното!
За Симончини - аз ли твърдя, че е бил в затвора ?!?! Пише го на хиляди места! А за източните народи е ясно, че трудно се поддават на долните западни манипулации, по отношение на лечителството. В една Индия, ракът се лекува с по-голяма лекота, отколкото грипа в България, от векове. Но коя официална медия ще дръзне да го популяризира !?!?  ......... Темата е безкрайна, доколкото опира до спор.

Последна редакция: нд, 30 ное 2014, 20:38 от igochev

# 149
  • Мнения: 191
Игончев не се сърди де Sad Не искам да те обиждам или да омаловажавам усилията ти !
Между другото пиша в тази тема , защото ми е интересна и от много време ме вълнува , макар че съм със друга специалност .
Повода да пиша за първи път беше едно странно и абсолютно погрешно твърдение , че химиотерапията е набор от киселини .

Защо си останал с впечатление , че не се интересувам от алтернативна медицина не знам , само знам , че всяка медицина до момента на нейното доказване е винаги алтернативна .

По повод на "лекарството" на Продан Христов само напиши в гугъл "хранителни добавки" и се наслаждавай на хилядите продукти съществуващи по света. Никакъв проблем не му е било да го регистрира ,  още повече , че е билково !!!
Никакъв проблем не му е да го регистрира и сега - придружено със патент и правото да го продава като хранителна добавка стига да докаже , че не е токсично!

Стотиците страници , които съм изчела по темата са ме научили да разпознавам нещата с потенциал и да ги разграничавам от поредните "панацеи". Моето лично мнение е , че това е рекламна кампания на следващата безполезна "панацея"

# 150
  • У дома
  • Мнения: 1 741
А пелин?

# 151
  • Мнения: 191

Нямам идея .. аз лично не съм чувала .. може ли малко повече информация ако не те затруднява?

# 152
  • Мнения: 191
В последните месеци все повече се дискутира изненадващо високата ефективност на Метформин за спиране на растежа на тумори.

Неговата ефективност и ниска цена го правят първото предпочитано лекарство при диабет тип две , поликистозни яйчници и други а от скоро и при хормоно-зависимите видове рак.

Интересното в случая е , че за пръв път е бил извлечен през 1929 година от френски люляк /Galega officinalis/ по нашему "жаблек", който е многократно споменаван в народната медицина.

# 153
  • Мнения: 191

Това според мен има потенциала да не е само реклама !
Има и изолирана именно активната съставка в препарат против малария под името РИАМЕТ.
Съдейки обаче по схемата на приемане това може да бъде много опасна билка и е необходимо да се уточни как се приема , по колко и за колко време .

В интернет има и спекулативни статии по въпроса свързани с предстояща рекламна кампания за пускане на такава хранителна добавка  на цена около 300 лева под предлог ,че трудно се извлича.

Общи условия

Активация на акаунт