ДЕКЕМВРИйчета 2013

  • 29 026
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 130
Аз съм детска учителка,та поне за това няма да мисля Simple Smile

# 46
  • Мнения: 54
точно , че е голям проблем и незнам като сега почти сме на 8м кога трябва да започна да я записвам и вече да си чакам , кога ще има късмет за прием  Grinning. Дали някой е записал или още чакате , защото на мен ми се иска поне на 1г и нещо да я пускам, пък друг е въпроса кога ще  я приемат, защото за частните по- добре е да не ходя на работа а да се гледама, защото знам, че хич не са ефтини  #Crazy

# 47
  • Мнения: 768
Труден въпрос. Преди 10 месеца не класират така, или иначе. Ние сме записани, но преди годината не вярвам да го приемат.

# 48
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Труден въпрос. Преди 10 месеца не класират така, или иначе. Ние сме записани, но преди годината не вярвам да го приемат.
Не е точно така, класират преди 10м.  Naughty Набор 2013 имаха възможност да кандидатстват още през пролетта с началото на кампанията за прием за учебната 2014/2015г.
Цитат
24. 02. 2014- Обявяване на свободните места за набори 2011, 2012 и 2013 за учебната 2014/2015 г.
От календара на ИСОДГ.
В този ред на мисли малката я регистрирах и я пуснах в жребиите още за първото класиране, което беше през май месец. Peace Резултатът- класирана,записана в срок и от октомври тръгва на ясла  Flutter


Иначе ето какво казва системата:
Из ИСОДГ:
4.1. Детето ми все още няма навършени 10 месеца. Можем ли да кандидатстваме от сега за догодина?
Не. Може да се регистрирате, но във всички градини ще получите надпис „Избрали сте заведение, в което няма подходяща група за Вашето дете”, ако се опитате да добавите кандидатури. Изчакайте обявяването на свободните места за прием от септември следващата година. Свободните места ще се обявят в края на февруари. Тогава ще може да добавите кандидатури.

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 20:33 от MISHANA13

# 49
  • Мнения: 768
За София ли говориш? Много зависи точно за къде, даже за кой район, както и от точките на детето. Поне аз нямам познати в Сф на които детето да е прието преди да е навършило поне година и половина.

# 50
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
За София ли говориш? Много зависи точно за къде, даже за кой район, както и от точките на детето. Поне аз нямам познати в Сф на които детето да е прието преди да е навършило поне година и половина.
Да,за София!
Но има и нещо друго освен всичко, което си споменала...,а то е ,че много от родителите не искат да пускат децата си толкова малки на ясла и съответно следващата година приема за набор 2013 ще доста претоварен и шансовете тогава съвсем намаляват. ooooh!

# 51
  • Мнения: 768
От щастливите изключения сте, определено.

# 52
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Да, осъзнах го!  Crazy Все едно кандидатствахме за някой университет в чужбина... ooooh! Много нерви и напрегнато очакване...за списъците. #Crazy

Иначе видях,че говорите за зъбите..Моята щерка ги докара до 3, чакаме 4-я всеки момент. Засега добре ги преживява. Аз давам ''Камилия''-хомеопатичен продукт и от време на време мажа с ''Дентинокс''-а.

Вилхелм Тел, да те успокоя за мерките  Mr. Green Дъщеря ми 5 месеца нямаше покачване на теглото. Все едни и същи кг. Даже от последното море с 200гр. надолу. Но ето,че на следващия месец вече беше +1кг и близо 7 см на височина. Нормално е! И аз го мислих,но пердиатърката каза,че всичко е ок. Иначе и ние сме мънички:7.800 и 71см.
Ето я:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 53
  • Мнения: 510
Малката сладка мишка  Heart Eyes
С Марти са с почти еднакви мерки и бузки.

Ей го и шошона:

https://www.dropbox.com/s/a7k7vquaexfo97g/2014-08-16%2013.26.16.jpg

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 00:34 от Kate pate

# 54
  • Мнения: 183
Добро утро!

Много са ни сладки дечицата Simple Smile Аз пак не спах цяла нощ, но поне минахме с мрънкане, не с викове...

# 55
  • София
  • Мнения: 130
Големи сладурчета за малките Simple Smile
Да Ви попитам,вие какво количество пюрета давате? Знам то си зависи от децата де,но аз давам едно бурканче 190.И Влади,докато яде,все вика "ам-ам" Вчера към 17ч. му давам кашата,той все вика "ам-ам" и накрая като свърши той продължи да търси още,може би около половин часа след това и аз му дадох и едно плодово пюре и го изяде цялото на един дъх Simple Smile Дали да не му давам по букранче и половина.........сега като го написах осъзнавам,че е малко глупав въпроса ми-хахаххахаха естествено,че мога,но ме е страх да не го прехраня.Аз имам чувството,че колкото и да му дам,той ще го изяде цялото Laughing Laughing Laughing
И още едно въпросче,пак за това,колко вода изпиват малките ви мишлета.
Влади не знам,дали ми се лигави или както ви казах,колкото има толкова пие,но сега му дадох да си пие водичката и нещо се размотавам из стайте и съвсем забравих,че съм му дала шишето.Като отидох беше празно,нямаше разлята вода,което значи,че го е изпил цялото 200мл. Дали наистина е жаден или ми прави номера.Та затова Ви питам,по колко водичка изпиват вашите бебковци Simple Smile?

# 56
  • Мнения: 248
Герито87 София пие по около 100-150 мл. вода на ден, понякога ако е по-горещо и повече. Инъче аз давам на обяд по 190 гр. пюре и половин бурканче плодово, но това е само на обяд, сутрин и след обяд не е особено ящна, въпреки че днес закуси с кисело мляко сутринта, но преди малко ме видя да ям и взе да зяпа и тя и и дадох малко плодчета  Simple Smile

Kate pate MISHANA13 много са сладки бебоците  Hug

# 57
  • Плевен
  • Мнения: 35
здравейте , tdi мерси за темичката.
герито ние понякога стигаме до 300 мл за водата понякога по-малко,относително е според жегата ,а за пюретата щом детето е гладно пробвай да му даваш едва ли ще яде повече отколкото му е необходимо.Ние понякога не можем да изядем едно бурканче друг път пък бурканче и половина като не ми отказва по принцип храна ,но то се разбира кога се  е заситил.
Леле много ви се кефя на озъбилите се вече бебчета на с само ни мъчат тези зъби ама не излизат.
За спането ние преди две седмици махнахме нощното хранене ,но той продължава да се буди не иска да суче а просто да се гушкаме ,което на мен не ми допада защото не искам да свиква да спи при мен.
оставях го да си пореве и да заспи но откарваме по два час рев без да спре и за секунда ,но не заспива надявам се да е от зъбите инскоро и аз да успея да поспя повече от два часа.
През деня много рядко спи събират се дни с по около час два за цял ден.
( моята майка се бъзика че детето не иска да си проспива младините  Joy )
за кошчетата за кола сме още със първото до 13 кг,което ни е перфектно за сега ,но после мисля да сме такова което да има също легнало положение ...

# 58
  • Мнения: 510
Мами, пак проблем! Хелп!
От вчера му е зачервена ушната мида на едното ухо в горната част и е топличка и леко подута. Болка няма, други никакви симптоми няма. Дали нещо го е ухапало, не знам дали е повод за притеснение? Че напоследък много досаждах на нашата педиатърка, та... на първо четене да питам вас.   bouquet

# 59
  • Мнения: 16
Герито87 Като ги гледам пюретата за 8 месечни бебета на Хип са по 220 гр, така че може би е време да увеличиш порциите Simple Smile

Kate pate най-вероятно я някаква реакция от нещо- ухапано, одраскано, нещо такова. Ако се притесняваш за ушна инфекция, Йоана имаше и педиатърката ми показа как да проверявам- притискаш ушето (по-откъм бузката) към отвора и ако извърне рязко глава и реагира остро, значи има проблем

Общи условия

Активация на акаунт