На море в Гърция 2014 - X

  • 58 116
  • 778
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 3 774
mimozata
Прекрасно инфо за Дубай    bouquet
Абсолютен риск е плаж през октомври.
Въпреки, че нашите последни плажове са били и ноември, но това са много редки изключения.
Дори да смените с Крит, пак не се знае, но там имате повече шанс.
Дори в момента слънцето в Гърция се скри, писаха ми приятели, че скучаят.
И малко ги е раздрусало тази сутрин отново...

# 316
  • Мнения: 11 288
Момичета, подходящо ли е времето за плаж от 27.09 или дори от 06.10 нататък?
...
И въобще кой раойн или остров са най-подходящи през този период на годината?
Крит и Додеканиса.
Сега, не че няма луди, които и в Северна Гърция се къпят през октомври, но... не става. Гърция все пак не е екватора Grinning
При слънчево време, разбира се, е топличко и можете да се попечете, но водата се обръща след първите дъждове.

# 317
  • София...........
  • Мнения: 961
Здравейте, не съм чела скоро темата и се извинявам че нахлувам така.
Имам предожение да се актуализират цените на банковите преводи на първа страница. Например всеки, който наскоро е правил превод  да напише име на банка и такса. Аз днес платих 35 лв. за превод от ОББ към National Bank of Greece. Предполагам, че тази информация ще е полезна на доста хора.

 Shocked За каква сума е бил превода? Ние за 120 Е от ОББ към National Bank of Greece платихме 6 лв. + 2 лв. (едното беше за превода, а другото за откриване на сметка в ОББ). Няма логика да се плати повече , защото е вътрешен превод !

# 318
  • Мнения: 4 429
Крит отпада понеже ще имаме време за 5-6 нощувки и ни е много далеч..Ще чакаме до последно и ще решаваме,но моля препоръчайте добри места за настаняване !
http://www.travelcenter.bg/разгледай/all-inclusive-почивка-на-ов-закинтос-5-или-7-нощувки-в-konstantin-beach-hotel-3-за-467-лв-на-човек.html
това изглежда добре напр...Не държа на ол инкл. така ,че ако имате инфо дайте.
За съжаление периода ни за почивка е този по ред причини ,а ми е мечта Гърция отдавна и затова на там се насочвам, но ако времето се захлади ще отпадне като вариант.
Параход Додеканиса къде е ?Сега ще търся ..

# 319
  • Мнения: 11 288
Додеканези също се казват на български, островите в близост до турското средиземноморско крайбрежие - Родос, Кос и още 10 (додеканиса значи 12).

До Крит има седмични чартърни полети през октомври, както за Закинтос, също тази година видях предложения и за Родос и Кос.
Миналата година май последните (за Закинтос конкретно) бяха за 5 и 12 октомври, т.е. имаш добри шансове да се класираш.

# 320
  • Мнения: 4 429
От София ли са полетите или Букурещ?Защото сега проверявам Блу еър нямат ..
Ние сме 4 ма и с кола ни е по-изгодно и интересно ,но ще проверя полетите.

# 321
  • Мнения: 2 255
.....Здравейте и от мен, аз дори никак не пиша, но също разчитам на форума като на надежден справочник и съветник.
Историята на нашите (не)организирани пътешествия е дълга, но сега имам сравнително спешно и конкретно питане към тези, които са отсядали в района на Амудия. Почивката, макар и предложена ми от друга агенция, е тази: ......
Ако сте били в някой от тях, бихте ли ми го препоръчали?.....
Wicked Birdie link, ние в Амудия не сме отсядали, само плажуваме и мога да ти дам само странични наблюдения ....
- Spiros и Ammoudia Beach  са един до друг в единия край на плажа...от към по-широката и облагородена с чадъри, шезлонги и кафета част и имат гледка към залива ...изглеждат добре поне отвън
- Paradies е  по в селото и към реката ...не мисля, че има видимост към морето, тъй като се пада зад рехава горичка, в която акостират караваните ....не ми изглеждаше на хотел с 4* ....може би заради басейна ги има ....то друг с басейн там май не видях  newsm78 ...но ако и собствениците са "особени" както е споменала Блед ...надали има смисъл да се предпочете заради един басейн  Thinking
....но въпрос на приоритети....
Обаче както и Параход каза мястото е много убито ....и не ми се стори да има лесен вариант за стигане до Парга без кола ....може и да умрете от скука ....освен ако целта не ви е само плаж, който наистина е чудесен и поради факта, че е плитък най-вероятно водата е по-топла до по-късно в сезона  Peace

# 322
  • Мнения: 11 020
Здравейте, извинявайте, че така нахлувам в темата, аз съм от четящите само.
Благодаря на всички за полезната информация   bouquet След като прочетох няколко теми се спрях на Торони и току що резервирах едно студио през booking.com
За пръв път ползвам сайта, обикновено резервираме през airbnb, и в момента не мога да разбера иска ли се от мен да превеждам някаква сума на хотела, защото на едно място в резервацията пише следното:
Предплата    
30 процента от общата сума ще бъдe поискана като плащане в деня на резервацията.

Това дали означава, че днес трябва да преведа тези 30%, нали днес е денят на резервацията (?) от друга страна анулирането ми е безплатно, изобщо объркаФ се тотално  Rolling Eyes
Много ще съм благодарна на малко помощ, за съжаление не намерих тема за Booking.com и затова пиша тук. Извинявам се ако не е на място.  Embarassed

# 323
  • Мнения: 120
divna_  много благодаря за бързия отговор. Всъщност превода се оказа не 35, а 90 лв. Сега мъжа ми е в банката и се оказало, че се е получила грешка някаква в системата.

# 324
  • Мнения: X
Ули,
В деня на резервация ще изтеглят 30% от картата, която си въвела при резрвацията. Ако отмениш резервацията преди срока в който е написано, че вече търпиш глоба, то тогава ще ти върнат парите по картата. Но все пак разгледай хубаво условията или най добре пусни линк от букинг да го разгледаме.

# 325
  • Мнения: 11 288
Мимозата,
не става дума за редовни полети, а чартърни, на български туристически агенции. Планет, Солвекс, Астрал холидейс и от този род. От София (за някои острови има и от Варна). Щом сте 4-ма, с кола определено ще е по-изгодно до Закинтос, но до далечните острови не е съвсем ясно, фериботите за кола струват майка си и баща си.

Zipy,
съжалявам, обаче такъв превод с 90 ЛЕВА такса няма, това е пладнешки грабеж и са се възползвали от незнанието на мъжа ти.

# 326
  • София
  • Мнения: 1 954
mimozata, сега гледам, че последния чартър до Закинтос е от 04.10 до 11.10. Това е 1 седмица.  Времето дали ще става за плаж е малко съмнително. Там морето е открито и бързо изстива водата. В средата на юни си беше доста студена за разлика от други части на Гърция. Но тази година по принцип си е по-хладно лятото.
Аз всъщност разбрах, че искате да отидете с кола до Закинтос. Със самолет излиза доста по-скъпо, но се пести много време за път. Хотелът, който си избрала изглежда добър и плажа на Аликес съм чела, че е хубав, макар че не съм го посещавала.
Ние бяхме в югоизточната част на острова около Василикoс. Там откъм плажове е перфектно, но ако искате оживеност и социален живот не е там мястото.

# 327
  • Мнения: 11 020
Bliss, много ти благодаря за бързия отговор. Аз обаче не съм въвеждала карта никъде не ми поиска.
Резервирах тук, сега голямо чудене се чудя, има ли резервация, няма ли. Аз днес, дори и да разбера къде да преведа пари, няма да успея най-вероятно. Освен да анулирам, знам ли.

# 328
  • София
  • Мнения: 3 774
Ули
Тези 30% те ще си ги вземат. Може да ги вземат и общо когато сте вече там, случва се.
Не се притеснявай, нали сте получили в пощата потвърждение.
Теми има:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=425706.0;topicrefid=4
Даже две
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=775177.0;topicrefid=4

# 329
  • Мнения: 11 288
Ули
Тези 30% те ще си ги вземат.

Блед,
престани да пишеш лъжи.

Къщата Пагона приема само кеш, не работи с кредитни карти и момичето не е въвеждало карта в резервацията (ясно си пише - no credit card needed, we only accept cash payments). Така че нищо няма да й вземат. Не преписвай, както обикновено действаш - в случая общите условия, а си ползвай главата върху конкретното питане, ако искаш да бъдеш от полза. Ако не си бот, разбира се.

Ули,
за да си сигурна за резервацията, можеш да пишеш имейл за потвърждение на собствениците, от букинг са го изпратили адреса.
Ще платите, като пристигнете.

Скрит текст:
А последната година като гледам тъпата политика и евтините номера на Букинг, почвам да мисля, че някои потребители работят там Grinning

Общи условия

Активация на акаунт