На море в Гърция 2014 - X

  • 58 127
  • 778
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 374
Срещу Камена Вурла са Лихадонисия, предполагам, че от там идва сравнението. Но на тях им казват гръцките Сейшели, а не Малдиви  Wink

Камена Вурла е средна работа като селце и плаж. Отбихме се за кратко на връщане от Атина, че ми беше интересно. Ок е, но имаше доста народ, и то през юни.

# 16
  • Мнения: 79
На мен не ми пречат каменисти плажове. Само забравих да питам дали за плажовете на Лефкада и Кефалония ще имаме нужда от аква обувки?

Ще имате!  Wink

Параход, благодаря!  Hug  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 4 330
Благодаря за темата!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 679
Да попитам къде се намира Каменна Вурла? Чета в нета предложения за екскурзия до там, рекламира се ката гръцките Малдиви?


Малдиви - не! Хубаво, типично гръцко /основните туристи са гърци/, има минерални извори, плажът не е хубав, хотелите поостарели, а пейзажът наоколо е много хубав, но оставаш с чувството, че си някъде на езеро, а не на море, заради планините на Евия от отсрещния бряг, както и това, че се намира в твърде дълбок залив.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 774
Срещу Камена Вурла са Лихадонисия,

Точно това имах предвид, островите Строгили , Манолия, Стено и Вайя/островите са общо 15/. Отдавна ги бяхме коментирали, наистина райско местенце, но не и Камена Вурла в списъка.
На тях има открити останки на живот от праисторията, явно отдавна привличат внимание....
 

Последна редакция: ср, 20 авг 2014, 22:56 от Bled

# 20
  • Мнения: 761
Запис да ви следя за идеи  Simple Smile

Благодаря за темата!   bouquet

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 692
  bouquet Благодаря за темата.

# 22
  • Мнения: 2 255
оооо изпуснах ви  за няколко дни докато се задоволявам с леко "спа"  Wink вместо неосъществен отскок до гръцко  Rolling Eyes  и сте почнали и нова тема ....Браво  Peace
Параход   bouquet
И да не е просто запис да взема да ви се оплача .... изневиделица си изкопчих 5 дни отпуск ...ама от днес за утре направо  Grinning и няма да ви кажа колко мейли размених с агенции за оферти с организиран транспорт до нейде из Гърция ....че съм само с хлапето и без колата  Sad  ...и от всякъде ми върнаха едно и също ....Ама за сега ли ....Ами то няма места ....Заповядайте през септември  Sick
..Та така аз и малкия се разминахме с второ гръцко море .....за съжаление и на двама ни  Mr. Green

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Направете пътешествие с влака до Солун  и от там някъде вътрешно  Party 

# 24
  • Мнения: 5 173
Засега запис, че имам въпроси. Нашата сага продължава, ама чакам крайното решение и ще пиша.
Параход, благодаря за темата!

# 25
  • София
  • Мнения: 243
продължавам и аз да ви чета.

# 26
  • София...........
  • Мнения: 961
И аз в новата тема записче и въпросчета?  Embarassed

Интересува ме каква цена е ферибота Волос-Скиатос? , защото аз намерих 160 Е в посока за 3-ма възрастни+ дете+ джип Sad
Така ли е или аз нещо греша  newsm78 , поне се надявам да греша ...
Освен от Волос има ли и от друго пристанище по-удобно от БГ?

  bouquet

# 27
  • Мнения: 11 306
2K,
може да стане и с обществен транспорт Simple Smile нали ти беше голямо детенцето?

Третата и четвъртата снимка са Китнос и суперлуната над Акропола.

Дивна,
толкова някъде ще да е. За лека кола, двама възрастни и дете е около 250 в двете посоки без намаления, с късмет и по-ранна дата може да се смъкне докъм 200.
Другото пристанище е Агиос Константинос (до обсъжданата по-горе Камена Вурла), но то е по-далеч от България, не по-близо, а и по едно време бяха спрели фериботите за коли оттам и качваха само пасажери. Скоро не съм проверявала.

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 00:47 от Параход

# 28
  • София
  • Мнения: 783
Тази суперлуна над Акропола е нереална просто!

# 29
  • София...........
  • Мнения: 961

Дивна,
толкова някъде ще да е. За лека кола, двама възрастни и дете е около 250 в двете посоки без намаления, с късмет и по-ранна дата може да се смъкне докъм 200.


Параход-че, 200-250 в двете посоки е добре, но на мен ми даде двупосочен - 319 Е.
Като питах за друго пристанище се надявах нещо за Солун  Wink  Embarassed
При тази цена май е по-добре една хубава Евия (Тайс, засрами се - много си виновна  Heart Eyes ) за 7-8 дена с едно круиз-че до Скиатос- 4 човека х 20Е=80 Е ?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт