За ходенето в яслата

  • 2 588
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Приети сме в 1- ва яслена група на одз.
Моето дете ходи за ръчичка много време. Пусна се сама юли месец на година и пет месеца. Август месец началото изкара летен вирус и загуби ентусиазъм да ходи сама. Вече правим стъпки самички но сме нестабилни.
Вчера ММ беше в градината и сестрата казала, че трябва да ходи срабилно за да тръгне на ясла. Директорката е отпуска. Това е нещото което ме притеснява. Какво бихте ме посъветвали да направя? За съжаление ми се налага да се върна на работя.

# 1
  • Мнения: 15 033
Ходенето не е критерий за прием в яслата. Това й кажи и на лелята и на директорката, когато се върне. Моят син се пусна два дни преди да тръгне на ясла. В петък бяхме казали, че не ходи още сам, в понеделник им казахме, че вече ходи. Той навакса много бързо и си беше много стабилен, защото доста време преди това си ходеше, просто го беше страх да се пусне. Не е имало проблеми, макар според директорката най-добрия момент за пускане да е 2 месеца след пускането. Ами нямапе как да стане. Така че не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: X
Ами според техния измислен критерии - 2 месеца след пускането - тя го прави средата на септември.
Момичета не мога да преценя дали съм повече гневна или притеснена. Според вас какво да направя - да търся директорката или да просто да в я заведа на ясла и да не им обяснявам много за ходенето

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Водиш в яслата, не се обясняваш за ходенето, а и според мен детето ще започне да ходи само там, като няма избор. Единствения проблем е, че ако не пожелае да ходи само, никой няма да го развежда насам-натам. Но дори и да го приемат, знаейки че не ходи сама, пак няма да го развеждат  Peace

# 4
  • Мнения: 15 033
Водиш детето в яслата и толкова! Това не е критерий, просто като го записвахме, директорката каза, че най-добре за детето е да тръгне 2 месеца след пускането. Записахме го, когато беше на 10 месеца, нямаше как да знам кога ще се пусне. Пусна се на 1.2 г., но си беше абсолютно стабилен и никой не го е носил на ръце. Още повече, че той и преди това се придвижваше отлично и изненадващо бързо, къде с ходене, с лазене и т.н. Водиш детето, когато сте се уговорили и не се обясняваш, казваш само да я държат за ръка, докато я заведат вътре, после те ще се ориентират.

# 5
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета.

# 6
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Ходенето не е критерий за прием в яслата. Това й кажи и на лелята и на директорката, когато се върне. ....
  Peace Точно така!
Моят син се научи да ходи в яслата беше на 1г и 2 седмици, до тогава само се придържаше към разни предмети.
Въобще не се притеснявай, те лелите гледат да си улесняват дейностите с тези измислени критерии.
  Crossing Arms
На една позната пък директорката й казала,че ще вземе дъщеря й след  1г.6 м. До тогава не ги приемали!!?? ooooh! Stop
Явно има доста злоупотреби! Shocked

# 7
  • Мнения: X
А и другото кога носихте изследванията в градината?
Вчера сестрата е казала на 15-16 да занесем остатъка от документите и ще се разберем за тръгването. А на детето не е занесено личния картон, последната ваксина също не е поставена защото няма пентиксим при педито и изследванията.

# 8
  • Мнения: 2 052
Няма какво да се обясняваш, водиш детето и толкова. Там ще проходи стабилно. Особено, ако другите деца са по-големи ще видиш колко бързо ще започне да се учи от тях. Дъщеря ми е на 2г. и ходи на ясла от 3 седмици, с 3-годишните, тъй като и аз я пуснах по-рано, а нейната група почват септември. За 2 седмици се научи да яде сама, да пишка на гърнето (преди не искаше), да се опитва да се съблича/облича, събува/обува.
За изследванията - занеси ги когато са ти казали. Аз ги занесох в деня в който отиде на ясла, но на моя приятелка в друга ясла ги искат 3 дни преди да тръгне. Искай картона от педиатъра, в яслата ще препишат каквото им трябва и ще ти го върнат.

# 9
  • Мнения: X
 quote author=Малиш link=topic=795940.msg28864191#msg28864191 date=1408696956]
Вчера ММ беше в градината и сестрата казала, че трябва да ходи срабилно за да тръгне на ясла.


  Ами какво да каже, то е ясно, че за детето е по-добре да знае поне да ходи, преди да тръгне на ясла, не за лелята. Но ще се научи и там, какво да прави.
[/quote]


АКо имаше подобно изискване с удоволствие щях да го приема..



Дафи благодаря

# 10
  • Мнения: 21 477
  Щом се приемат деца на десет месеца не би могло да бъде изискване.

 

# 11
  • Мнения: 8 942
В яслата до нас има дори бебета в колички.
Нещо си измислят улесняващи критерии.
Заведи детето и хич не им се обяснявай, ако ти кажат нещо им кажи че си прочела правилата и че не си видяла такова нещо да пише.

# 12
  • Мнения: 21 477
  
Нещо си измислят улесняващи критерии.

Улесняващи кого? Не мога да разбера защо и говорите такива работи, като че ли сестрите в яслата са някакви врагове, на които трябва да прави напук. Нали ще и гледат детето и ще разчита на тях.
  Жената е казала съвсем правилно на мъжа  на авторката - за детето преди всичко, предвид режима в яслата и условията там, е необходимо детето да ходи стабилно.
 След като трябва да тръгнеш на работа, няма какво да се разсъждава, направи както всички в темата са ти казали - оставяш го там и те да се оправят.

# 13
  • Мнения: 2 352
Аз ли не чета правилно? Става дума за детенце на годинка и 7-8 месеца. Нали така?
Личната лекарка на какво мнение е по въпроса за детенце на тази възраст, което ходи трудно да посещава ясла с всичките екстри от бацили и липса на лично отношение? Съвсем човешки, но и професионално педиатърът какво казва?   

# 14
  • Мнения: X
Аз ли не чета правилно? Става дума за детенце на годинка и 7-8 месеца. Нали така?
Личната лекарка на какво мнение е по въпроса за детенце на тази възраст, което ходи трудно да посещава ясла с всичките екстри от бацили и липса на лично отношение? Съвсем човешки, но и професионално педиатърът какво казва?   
Става въпрос за дете на година и половина в момента...
Личната ми лекарка няма отношение към детето. Педиатърът на детето каза че няма нищо притеснително и че е нормално детето да посещава ясла.
Във връзка с ходенето детето е водено на невролог и ортопед. Според двамата лекари е нормално едно дете да проходи стабилно между година и половина и две години.

Общи условия

Активация на акаунт