НЕ купувайте от детски магазин СЛЪНЧИЦЕ гр София в ж.к Люлин!!!!

  • 10 637
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 700
Месец март 2014г. купихме за бебка от магазин Слънчице в Люлин детска количка на Бейби Дизайн Тини. След няма и 3 месеца употреба задните гуми на количката се разлепиха и ги занесохме за ремонт, ок, смениха ги с нови-това м.7.2014г.Няма и месец след ремонта отново гумите се разлепиха и отделно се появи един ужасен шум от едното колело. На 17.08.2014 ги занесохме отново за ремонт, количката е в гаранция!!!! след 4 дни.т.е вчера ми се обади една дама и ми заяви,че от сервиза казали,че тази количка повече няма да ремонтират нито сега нито в бъдеще Shocked гаранцията не покривала ходовата част и че първия ремонт бил по милост Shocked

Няма да оставя така нещата и ще се обърна към КЗП!
Имайте си не едно,а няколко на ум дали въобще нещо трябва да се купува от въпросните! Това е нова количка, в гаранция,не ги е срам!

ПС а приемайки колелата за ремонт служителката мазно ми се озъби,че закупуването на читава количка било до късмет!

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 21:44 от magnet_for_happiness

# 1
  • Мнения: 15 376
А какво пише в гаранционната карта на количката?

Возех моя с Пег перего, на едната количка се развали спирачката и макар, че количката беше в гаранция, това не се покриваше, та си платих ремонта.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 700
Гаранционната е в тях и сега няма как да погледна, днес-утре ще вземем счупените колела и нея.
По-страшното е,че каза, че и ремонт срещу заплащане не може, никога нямало да може да се поправят тези колела,думи нямам.


Ако гаранцията не покрива колелетата,защо тогава още при първата рекламация не обясниха това,защо ги приеха за ремонт и го извършиха???????

# 3
  • Мнения: 15 376
Обади се в КЗП, гаранционната карта би следвало да е у теб, не у тях.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 700
Обади се в КЗП, гаранционната карта би следвало да е у теб, не у тях.
Взеха ми я заедно с колелетата.

# 5
  • Мнения: 768
Е, как и със заплащане няма да я поправят, бе, тия откачени ли са? Добре, че каза, имаме си количка, ама се бях засилила да купувам друго от там.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 700
Каза нещо от сорта,че нямали гуми,нямало и да имат-НИКОГА-това ме втрещи също,направо дадох на заето.
Мъжа ми ще отиде да вземе нещата, ще ги накара да се подпишат,че отказват ремонт на гаранционната карта.

Не ги знам откачени ли са,не са ли..какви служители имат,как ще ми приеме нещата за ремонт и после ще заяви,че нямам право на такъв??Какъв е този служител който не знае какво покрива гаранцията и подвежда клиентите! #Cussing out

о още един важен елемент-при закупуването още, не ми дадоха касова бележка,нямало нужда Shocked,но аз изисках за да я закача към гаранционната карта. Crossing Arms

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 12:34 от magnet_for_happiness

# 7
  • Мнения: 3 461
На 17.08.2013 ги занесохме отново за ремонт, количката е в гаранция!!!! след 4 дни.т.е вчера
Тая количка една година ли е седяла в сервиз?

# 8
  • София
  • Мнения: 10 700
На 17.08.2013 ги занесохме отново за ремонт, количката е в гаранция!!!! след 4 дни.т.е вчера
Тая количка една година ли е седяла в сервиз?
оппа техническа грешка Simple Smile тази година,сега в неделя 17.08.2014 Naughty
оправих годината, действието се развива настоящата 2014г. и закупуването на количката и носенията за ремонт

утре ще ходя до магазина и ще пиша после.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 381
Накратко: И ние през март си купихме количка от същата верига, но от магазина им във Варна. Количката беше Еспиро, но те са под една шапка с Бейби Дизайн. За 2 месеца 3 пъти ходи на ремонт (не заради гумите, други проблеми имаше), като след последния ни я върнаха така, както я изпратихме и се почнаха същите обяснения, че няма да я ремонтират, последния ремонт дори бил извънгаранционен и са го направили на добра воля едва ли не. Говорихме с един господин (собственик и управител на фирмата-вносител и който в нашата гаранционна карта се е разписал, че е извършил лично ремонта, т.е. СЕРВИЗ няма), той от своя страна се държа изключително арогантно, а пък управителката на магазина ме посъветва да си ползваме така количката и да я продадем есента  #Cussing out В крайна сметка подадохме жалба в КЗП и след 2 седмици ни върнаха парите  Peace
Моят съвет е да си търсите правата, задължително подайте жалба в КЗП, в която опишете абсолютно всичко и колкото по-подробно, толкова по-добре.

# 10
  • Мнения: 100
Нещо не ми се връзва,моите впечатления и това,което чета??????!!!!!

Преди година три месеца си купих количка на Еспиро,и понеже си я поръчах от интернет не знаех как се разгъва.Обадих се по телефона във въпросния магазин и много любезно ми обясниха всичко,и как ако се наложи пак да се обадя.Понеже след година си купих и лятна количка( и този път макар да ми беше ясно) се обадих пак до магазина,пак за сгъване,обратно на очакванията ми госпожата по телефона пак беше много любезна.Аз съм доволна от количките на Еспиро,а също така и от отношението по телефона,за ремонт не мога да говоря,защото не ми се е налагал,някои колички явно наистина са до късмет.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 700
Няма 6-5, пускам жалба до КЗП, взех си чарка и гаранционната с протоколите за извършения ремонт и за отказа.
В гаранционната пише, за гумите че не подлежат на гаранция при случай
на амортизация. Каква амортизация за няма и месец след като са ги сменили даже веднъж, аз не возя слон, возя  бебето си. В отказа пише, че е извън гаранционно искане, хаха, а и да возя товар до 3 кг., в интерес на истината освен беба друго не съм качвала в количката, тия са много зле.
Ще пиша за развръзката, щом ме правят на луда, за едни колелета и НАП може да ги посети.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 381
elica79, не ти се връзва, защото не ти се е налагало да ти правят ремонт  Peace
Служителките в магазина са любезни безспорно, но управителката на варненския магазин и особено вносителят са под всякаква критика (или поне в такива ситуации). Количките определено са много хубави и след като ни върнаха парите си купихме пак Еспиро, но втора употреба. 

# 13
  • Варна
  • Мнения: 381
Няма 6-5, пускам жалба до КЗП, взех си чарка и гаранционната с протоколите за извършения ремонт и за отказа.
В гаранционната пише, за гумите че не подлежат на гаранция при случай
на амортизация. Каква амортизация за няма и месец след като са ги сменили даже веднъж, аз не возя слон, возя  бебето си. В отказа пише, че е извън гаранционно искане, хаха, а и да возя товар до 3 кг., в интерес на истината освен беба друго не съм качвала в количката, тия са много зле.
Ще пиша за развръзката, щом ме правят на луда, за едни колелета и НАП може да ги посети.

Явно са заучени реплики, защото на нас пък ни казаха, че се е возил възрастен в количката  Joy Двамата с мъжа ми бяхме втрещени, понеже колкото и да сме елегантни, трудно можем да си съберем Д-тата на 30см седалчица  Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 10 700
При случай на износване не подлежат гумите на гаранция, аз не претендирам да са се изтъркали, самата гума се отделя от джантата и това не е на всички колелета, след ремонта- смениха и двете задни гуми и сега едната се разлепи ли, не знам как се казва и се появи дразнещ шум.
Пуснах жалбата.

Последна редакция: сб, 23 авг 2014, 20:59 от magnet_for_happiness

Общи условия

Активация на акаунт