Електронни четци - XV

  • 121 254
  • 823
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 29
Благодаря за коментарите, оправи се проблема. Имаше отметка за опресняване на всяка страница Peace

# 151
  • Me? I'm a raging sea trapped inside of a raindrop.
  • Мнения: 21 806
хъм..., супер е, че си го оправила.  Simple Smile
Ползвам Калибре за конвертиране -  става лесно, бързо и е удобно. Чета само моби, останалите формати не съм ги пробвала.  Peace  

# 152
  • Мнения: 7 154
Здравейте!
Ако някой е пазарувал от olx.bg, моля да сподели опита си. Как преценявате продавача дали е читав? Има ли някакъв рейтинг? Видях коментари за един, който продава Пейпъруайтчета, на много свястна цена, само 25 лв. над цената на немския Амазон. Хората са доволни, освен едно мрънкало...
И какво, по дяволите, е Книгите НЕ са Refurbished
Също, като си получи човек четеца, може ли веднага да го изпробва, т.е. има ли някакъв заряд в батерията?

И двата ми четеца са от там. От описанието ти ми прилича на "моя" продавач. Ако искаш ми го пусни на ЛС да ти кажа ако е той. Аз съм доволна от човека, дал ми е координати за връзка, ако имам проблем или нужда от съдействие за рекламация  Peace

# 153
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
С нетърпение очаквам един Киндъл тъч, за половинката Simple Smile. Напоследък не мога да се добера до моя, защото е все в неговите ръце.

# 154
  • Мнения: 447
Хайде и аз се подреждам сред вас вече официално с новичкото ми Kobo Aura! Купих го от OLX. Не беше разпечатвано, поръчах го в комплект с калъфче и зарядно.

Това с черните страници и на мен ми се случва. Мислех си, че е нормално... Thinking

# 155
  • София
  • Мнения: 47 991
За аурата това пише -  В допълнение са предоставени и възможности за задаване на интервал за опресняване на страниците (от 1 до 6 през една страница) и опция за настройка на различни движения за прелистване с помощта на сензорния екран.

# 156
  • Мнения: 447
За аурата това пише -  В допълнение са предоставени и възможности за задаване на интервал за опресняване на страниците (от 1 до 6 през една страница) и опция за настройка на различни движения за прелистване с помощта на сензорния екран.

Точно така е, порових и ги открих. Може да ъпдейтва и на всяка глава, ако в книгата са обособени такива. Сега си свалих цялото упътване и ще си го чета.

Я кажете, момичета, вие най-вече от Читанката ли си сваляте книги?

# 157
  • Мнения: 2 861
За аурата това пише -  В допълнение са предоставени и възможности за задаване на интервал за опресняване на страниците (от 1 до 6 през една страница) и опция за настройка на различни движения за прелистване с помощта на сензорния екран.

Точно така е, порових и ги открих. Може да ъпдейтва и на всяка глава, ако в книгата са обособени такива. Сега си свалих цялото упътване и ще си го чета.

Я кажете, момичета, вие най-вече от Читанката ли си сваляте книги?
От Читанката, от Мейлбукс и от 2-3 групи във Фейса основно.

# 158
  • Мнения: 447
За аурата това пише -  В допълнение са предоставени и възможности за задаване на интервал за опресняване на страниците (от 1 до 6 през една страница) и опция за настройка на различни движения за прелистване с помощта на сензорния екран.

Точно така е, порових и ги открих. Може да ъпдейтва и на всяка глава, ако в книгата са обособени такива. Сега си свалих цялото упътване и ще си го чета.

Я кажете, момичета, вие най-вече от Читанката ли си сваляте книги?
От Читанката, от Мейлбукс и от 2-3 групи във Фейса основно.

Ами, ще бъде ли удобно да ми пратиш линк към групите, освен ако не са тайни... Praynig
Там, предполагам, се и коментират книгите, така че ще ми е интересно!

# 159
# 160
# 161
  • VelikoTurnovo, Bulgaria
  • Мнения: 35
Здравейте, от три години чета книги на телефона си и сега съм се навила да си купя електронен четец. Чудя се какъв да си взема - колебая се между Kindle и Soni. Ще си го купя от olx-са. Всеки съвет ще ми е добре дошъл, защото съм начинаеща в ел.четците. Чета само на кирилица и книгите които имам са ми в txt и doc формат.

# 162
  • София
  • Мнения: 47 991
Може да погледаш малко клипчета https://www.youtube.com/results?search_query=sony+vs+kindle сравнителни и да си прецениш. Вече зависи и точно между какви модели ще избираш.
Киндъл няма проблем с кирилицата, до колкото знам новите модели на сони също. Сони евентуално директно ще ти отварят и тхт и док, докато за киндъл може да се наложи .док да си ги минава през калибре(не съм чела книги такива формати). Ако смяташ да купуваш книги от бг издатели, с киндъл ще ти е доста орязан избора, заради защитените епъбове.
Хубаво е все пак ако се продават при вас в някой магазин да отидеш и лично да си ги видиш, пипнеш, поразцъкаш, да видиш кой ти е по приятен.
А защо от олх?

# 163
  • Мнения: 170
Привет!
Два дена ви чета и съм на кантар при избора на четец. От една страна на Киндъл има много приятни промоции и визуално са доста симпатични, от друга страна това с промяната на форматите на книгите, а и орязването от към купуването на бг книги малко ме притеснява. Спряла съм се на KINDLE Paperwhite  и на TOLINO VISION 2 . Сякаш повече клоня към второто, заради улеснението с четенето на всичко без допълнителни разправии, но тук никой не споменава дори тази марка...та ако някой има такъв да свирне два пъти и да каже дали е доволен Simple Smile

# 164
  • VelikoTurnovo, Bulgaria
  • Мнения: 35
Благодаря Angel_Dust  изгледах няколко клипа, ще изгледам още и дано реша кой да си взема.
 Искам да чете .док формат защото имам доста книги на компютъра които чакат да ги прочета.
В магазините в които съм гледала има много малко модели, а в olx-са има доста и то на добри цени. 

Общи условия

Активация на акаунт