Електронни четци - XV

  • 121 252
  • 823
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 425
С  много интересна политика се сблъсках онзиден... Реших да си купя електронна книга от Barnes & Noble, защото съм с Nook. Въведох си информацията, номера на картата, всичко и... покупката ми беше отказана, защото не съм в USA.
Добре де, това е електронна книга, какво значение има къде съм ???  newsm78
Както и да е, купих си я от Amazon, наложи се да сваля DRM защитата, за да си я кача на четеца, обаче още ме мъчи въпросът защо не ми я продадоха от Barnes & Noble. Много тъпо.

# 661
  • София
  • Мнения: 37 510
С  много интересна политика се сблъсках онзиден... Реших да си купя електронна книга от Barnes & Noble, защото съм с Nook. Въведох си информацията, номера на картата, всичко и... покупката ми беше отказана, защото не съм в USA.
Добре де, това е електронна книга, какво значение има къде съм ???  newsm78
Както и да е, купих си я от Amazon, наложи се да сваля DRM защитата, за да си я кача на четеца, обаче още ме мъчи въпросът защо не ми я продадоха от Barnes & Noble. Много тъпо.

Има значение, защото тези, които държат правата на книгата, явно имат право да я продават само в САЩ.

# 662
  • Мнения: 871
Момичета, здравейте  Grinning
Включвам се с питанка- за кандидат-снахата взехме киндъл с тъч и без подсветка от Техномаркет. Има wifi поне. Менюто е доста по-различно от PW. Четох документите на киндълчето, име на модел не видях.
Подозирам, че е http://www.technopolis.bg/bg/Ebook-readers/Ebook-reader-KINDLE-G … OUCH-4GB/p/523805 но не съм сигурна колко му е паметта.
За капак имам бойна задача да търся калъфче.

Идеи да имате как да открия името на модела?

# 663
  • София
  • Мнения: 2 030
Съжалявам,че нахлувам в темата ви,две колежки имат ето този четец
http://www.altech.bg/bg/product/43719
Много се чудя дали да си взема и аз,те са доволни,но не са пробвали нищо друго и не знам...Според вас струва ли си,един приятел ме навива за Киндел,но колежката каза,че той поддържал по-малко формати.Признавам,че нямам опит,дори се чудя дали си струва да взимам,честно според вас струва ли си?Много чета,но се чудя дали ще сде оправя с него и дали има достатъчно безплатни книги,защото реално ми се иска и безплатно да чета,дето се вика дза избия парите.
Та вие на какво мнение сте?

# 664
  • Мнения: 13 956
Идеи да имате как да открия името на модела?
Мисля, че е този http://www.amazon.co.uk/Kindle-Glare-Free-Touchscreen-Display-Wi … p;keywords=kindle

Калъфът му се води за Киндъл 7-мо поколение,  New Kindle with touch /7th generation 2014/. Тоест нещо такова
http://www.amazon.co.uk/Amazon-Protective-Kindle-Generation-Coba … er+7th+generation
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601. … over&_sacat=0

# 665
  • Мнения: 3 505
hetera, защо съжаляваш, тази тема е за това Simple Smile
Аз не бих си взела Покетбук. За същите и по-малко пари, по-добре Киндъл.
Отиди в някой магазин, виж, пипни, сравни и ще намериш този, който ти подхожда.
Броят на форматите хич не е важен.

# 666
  • Мнения: 871
Vapor, благодаря  Grinning
  bouquet

# 667
  • Мнения: 13 956

И един български сайт, с който вероятно може да се свържете по телефона и да уточните, за да сте сигурни, че това е моделът.
http://shop.eread.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%84%D0%B8/%D0%BA … -new-kindle-touch

# 668
  • София
  • Мнения: 10 958
Вчера сравних моя Киндъл (5) с Kindle PW (предполагам 2 ген, закупен есента на миналата година).
Та, разликата в качеството на буквите е като PS 1 vs PS2  Grinning Опресняването въпреки, че го прави на 14стр (спрямо 5 на моя) - текста не се пикселизира/избледнява преди цялостния рефреш. А и подсветката е голям плюс, главно заради това ще ъпгрейдвам.
С тъча по-лесно се борави.

Въпроса ми е дали пада под 100Е? Ако не да го поръчвам, стига да продам моя.

Kobo Aura - как ви се струва?
Поздрави

# 669
  • Мнения: 1 623
Вчера сравних моя Киндъл (5) с Kindle PW (предполагам 2 ген, закупен есента на миналата година).
Та, разликата в качеството на буквите е като PS 1 vs PS2  Grinning Опресняването въпреки, че го прави на 14стр (спрямо 5 на моя) - текста не се пикселизира/избледнява преди цялостния рефреш. А и подсветката е голям плюс, главно заради това ще ъпгрейдвам.
С тъча по-лесно се борави.

Въпроса ми е дали пада под 100Е? Ако не да го поръчвам, стига да продам моя.

Kobo Aura - как ви се струва?
Поздрави

Аз имам Киндъл 4  , но искам Пейпър Уайт , тк повече чета вечер ...
За този Киндъл ли става въпрос  ?
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00JG8GBDM/ref=fs_pnwf/276-2188010-4243515

# 670
  • Мнения: 20 077
много се надявам до края на годината да има добра сделка за Пейпъруайт (80 евро примерно)
защото новият обикновен тъч има много неприятна и обемиста кутия, изобщо не ми харесва

# 671
  • Мнения: 3 505
Какво не ти харесва? Самият четец ли е по-дебел? Може ли линк?
Аз отдавна обмислям да се "разведа" с моя Nоок, но още се моткам, уж избирам между Коbо и Кindle

# 672
  • Мнения: 4 529
Ако се развеждам с моа Нуук с подсветка и мога да си го позволя финансово, си взимам Киндъл с подсветка.
В момента Нуука отговаря перфектно на нуждите ми.

# 673
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз днес ще си купя Киндъл пейпъруайт....юхууу. Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 12:51 от wa_wa

# 674
  • Мнения: 20 077
Какво не ти харесва? Самият четец ли е по-дебел? Може ли линк?
Аз отдавна обмислям да се "разведа" с моя Nоок, но още се моткам, уж избирам между Коbо и Кindle


четецът е по-дебел и изглежда като най-евтината пластмаса


Общи условия

Активация на акаунт