Баба и дядо далече-как се оправяте?

  • 2 385
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 515
Не исках да прозвучи като оплакване! Ние също се справяме. Аз свиквам с обстоятелствата и се оправям (понякога и аз не знам как), но в момента, в който видя какво се случва в Бургас, ми става много тежко. Осъзнавам колко съм изморена и колко много ми (ни) липсват родителите. Просто, защото се отпускам.

Едно към едно. И аз се отпускам от време на време, добре че мъжът ми се прави, че не забелязва и не се сърди. А на мен ми действа много добре отпускането от време на време.
Много пъти ми е идвало да се обадя на майка ми (живеят на 6 км от нас ) да дойде за ден-два-три в къщи, ей така, за да имаме свидетел на новите думички и други постижения. Мъчно ми е, че трябва да преразказвам първите смешки и бели и т.н , вместо да ги видят на живо - както се казва. За организацията в къщи - покрай детето разбрах колко съм не-организирана всъщност. Но се надявам покрай нея да се понауча да си подреждам приоритетите...

Попадаме май в класическата ситуация - аз уча нея - тя учи мен.  Laughing

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 14:54 от nad

# 16
И ние сме в това положение-родителите ни живеят в други градове. Моите са по-близо (50 км.) и идват всеки месец. Тогава майка ми остава 4-5 дни и гледа дъщеричката, а аз използвам времето, за да свърша това-онова из града и да се видя с приятелите. Родителите на съпруга ми обаче са в другия край на България и идват по-рядко и за кратко.
Липсата на баби на мен не ми пречи особено,защото със съпруга ми от години живеем отделно и съм свикнала всичко да върша сама. А и той много ми помага, особено сега с бебето. За да се справя с повечето задължения съм си създала организация според режима на малката. След сутрешното хранене в 6ч. тя спи отново 2-3 ч. Винаги използвам това време ,за да свърша повечето домакински задължения. Пера и гладя всеки ден, за да не ми се събират много дрешки.  Готвя през ден, а в деня,когато не трябва да върша това, чистя с прахосмукачката. Така не ми се натрупва много работа и ми остава време да се занимавам с детето. Имам късмет, че тя е спокойна и спи добре нощем.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Въпрос на организация е, просто човек се мобилизира и си върши всичко сам като знае, че няма на кого да разчита. Майка ми и баща ми са виждали Преслава само веднъж, но отношенията ни са по сложни. Но и така съм доволна - не ми се месят, няма акъли и си гледам децата както си знам, преди като не ми бяха сърдити постоянно намираха за какво да ми се карат по телефона - каквото и да направя все беше криво, сега поне не ги и чувам. Вярно, не мога да мръдна никъде без малката, откакто се е родила съм я оставяла три - четири пъти на батковците за половин час, иначе съм неотлъчно заедно с нея, но не се оплаквам - ще оживея и без помощта на бабите и дядовците, пък и те губят, не ние, нали Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 089
и нашите родители не са в сф. трудно е да нямаш и 1 час само за себе си, но се справяме някакси. наскоро си направих сметката, че от началото на годината до сега съм излизала сама с приятелки, без детето, само 2 пъти за х 2.5 часа - кърмим се и денонощието е разделено на 3-часови интервали Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 3 826
Понякога ми е трудно без помоща на бабите,защото съм денонощо с бебо и никъде не мога да отида без него.Мъжът ми ходи на работа и само вечер мога да разчитам на помощ от негова страна.Напоследък започнах  да се справям и с грижите около бебето и дом. работа,е когато видя зор оставям домашната работа и се захващам с детенцето.То е на първо място smile3521.

# 20
  • Мнения: 1 645
От както се е родил Дани го гледам само аз,а мъжът ми помага когато не е на работа.И двете баби работят,а майка ми е непрекъснато в движение.
Въпреки това оставям Дани само на нея(но само когато не мога да го взема със мен)
 Аз съм свикнала да си го мъкна навсякъде със мен(има и изключения де)..Колкото по малко хора ми се месят ,толкова по добре.А и наистина развалят дисциплината.

# 21
  • Мнения: 3 447
Ами справям се криво-ляво... И едните, и другите баби не живеят в София, така че от тях нямаме грам помощ. Но май предпочитам да не ми помагат, но и да не ме изнервят. Сега съм уморена, но поне съм спокойна. Ако не успея да сготвя вечеря някой път или да изчистя, не се правят драми. В общи линии откак се е родил малчо, непрекъснато сме заедно като скачени съдове. Добре поне, че съм се находила по кръчми и клубове, та не ми липсва... засега Rolling Eyes

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Има разлика между баба и баба. И ние живеем сами,родителите ни са на 150км.Майка ми много ми липсва,работи в детски ясли и определено знае с какво да го занимава.Винаги отбелязва големи напредъци когато е с нея.А няма да казвам каква любов са с баба ми...

# 23
  • Мнения: 641
И двете баби живеят в София, но помощ до сега не съм искала и нямам намерение, предпочитам да поизостана с домакинската работа. Не мога да приема като нормално "бебешкото говорене" от 60 годишна жена, даване на домашни бисквити на 3 месечно бебе и все от този род изпълнения! За песничка, стихче или залъгалка не мога и га мечтая...
В общи линии се справяме Grinning, щом намирам време да "повися" във форума Wink.

# 24
  • Мнения: 313
Бабите се наблизо, но бяха разгонени още с пристигането от родилния дом. Пристигат на гости само с предварително обаждане. Не ми липсват, ама никак Naughty

# 25
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Не съм и мислила да живея с баби и дядовци!
...Но май предпочитам да не ми помагат, но и да не ме изнервят. Сега съм уморена, но поне съм спокойна. Ако не успея да сготвя вечеря някой път или да изчистя, не се правят драми...
newsm10
Роднините са далеч - по на 300-400км. Налагало се е на няколко пъти да викам майка ми/баща ми по за седмица, когато баткото беше малък, но тогава майка ми беше безработна. Лятото пращам баткото за по 2 седмици при едната и при другата баба и ни е едно пусто в къщи. Свикнали сме сами да се оправяме Peace

# 26
  • Мнения: 529
Еми това е положението, който си ражда деца, да си ги гледа  Naughty  Mr. Green
НИе живеем с едните родители все още, но до един месец се изнасяме. Мечтая за момента да останем сами, да чистя и да готвя когато си поискам, а не са де притеснявам от другите, че не съм изгладила и изпрала детето.
Предпочитам да си го мъкна с мен, отколконо непрекъснато да мисля какво ли правят в момента, дали не плаче, дали не съм най-лошата майка, че си оставих детето за 1 час, луда работа. Между другото време за себе си и сега не намирам  Confused

# 27
  • Мнения: 648
    Още преди да родя, сестра ми ме убеждаваше колко трудно се гледат деца и как съм щяла да видя, че трудно ще се справя без баба- щото аз си казвах, че сама искам да си гледам детето. Родих, помагаха ми майка и свекърва ми до 3 месец, това продължи дълго щото карах тежка постродилна депресия, ама като ми светна, запретнах ръкави и се гледаме тримата Hug Свикнах на режима й, тати като почива ме отменя, чуствам се в своите си владения, не искам никой да ми се бърка Stop
Аз съм отгледана от бабите си,  щото мама учеше,искам моето дете да не е така. И двете баби са далече, идват да ни видат, но тъй за по малко най- хубаво!
Усещането за семеен уют и навици, надделява над желанието да имам повече време за себе си........ И по дискотеки съм се кефила, и на барове съм се наситила, шопинг и сега си правим тримата, и с приятели се виждаме, но детето ни е най- важно Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 306
ние също се справяме без помощ от баби и дядовци.разчитам само на мъжо да ме отмени.е,понякога изтерясвам,но като си отидем при мама и тате си наваксвам пропуснатото! newsm68.не ми е пречка детето,а и си мисля,че точно трудните моменти са тези,които сплотяват семейството.не мисля да я лиша от моментите с баба и дядо,но за сега още е рано.а и не мога да си представя аз тук,а тя на n км.от мен smile3518

# 29
  • Мнения: 382
Ние също се  справяме сами,за което не съжалявам особено,единствено,че нямаме възможност да имаме време за нас,да излезем,да отидем на ресторант или кафе.Понякога майка ми идва събота и неделя и тогава е мноооого добре Hug
Иначе съм се  примирила с разхвърляната къща и все нещо не свършено Grinning но

В общи линии се справяме Grinning, щом намирам време да "повися" във форума Wink.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт