Продажба в Ebay

  • 17 429
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
Ако искам да продавам не само във Великобритания, а и в др. европейски страни, трябва ли да се регистрирам отделно във всички сайтове на Ибей? До колкото знам има за Великобритания, Германия и САЩ, къде трябва да се регистрирам за да продавам във Финландия например?

Не е необходимо. Достатъчно е в .com или в .co.uk - тоест там, където се визуализира информацията на английски. При търсене в ebay.fr излизат и резултати от другите сайтове. Основната разлика, е че се Ибей удържа сумите си във валутата спрямо домейна - примерно паунди ако имаш акаунт в .co.uk
В такъв случай, щом излиза  във fr. и de. например информацията за там не трябва ли да бъде преведена на френски и немски съответно цените в евро? Как става във Франция да не им излиза заплащане в паунди, както съм писала в обявата на UK?
Щом разликата е само в удържаната валута не е ли най-изгодна регистрацията в com. за да ми удържат сумата в долари? Но там пък доставчиците бяха само за САЩ...
Извинявай за въпросите, но ми е трудно да се ориентирам, оценявам помощта ти и благодаря  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 87
Ако искам да продавам не само във Великобритания, а и в др. европейски страни, трябва ли да се регистрирам отделно във всички сайтове на Ибей? До колкото знам има за Великобритания, Германия и САЩ, къде трябва да се регистрирам за да продавам във Финландия например?

Не е необходимо. Достатъчно е в .com или в .co.uk - тоест там, където се визуализира информацията на английски. При търсене в ebay.fr излизат и резултати от другите сайтове. Основната разлика, е че се Ибей удържа сумите си във валутата спрямо домейна - примерно паунди ако имаш акаунт в .co.uk
В такъв случай, щом излиза  във fr. и de. например информацията за там не трябва ли да бъде преведена на френски и немски съответно цените в евро? Как става във Франция да не им излиза заплащане в паунди, както съм писала в обявата на UK?
Щом разликата е само в удържаната валута не е ли най-изгодна регистрацията в com. за да ми удържат сумата в долари? Но там пък доставчиците бяха само за САЩ...
Извинявай за въпросите, но ми е трудно да се ориентирам, оценявам помощта ти и благодаря  bouquet


Да ти кажа и на мен ми е трудно да обяснявам така. Всичко се превежда на езика на дадената държава, с изключение на този текст, който ти пишеш в самата обява. Но пък ако искаш можеш да си го напишеш на няколко езика.

Сумите и цените се изчисляват с кръстосани курсове. Набързо погледнах таксите на Ибей и видях, че имат промени, за които не съм запознат. Така че дали е по-изгодно в .com отколкото в co.uk не мога да кажа. По-скоро не.

Не забравяй, че като продавач плащаш и таксите за получаване на парите в PayPal. Някъде около 3% върху общата сума с пощенските разходи.

# 17
# 18
  • Мнения: 71
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали как се комбинират пощенски разходи, ако един купувач закупи няколко артикула.
Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 2 755
Имам проблем в настройките - искат ми цена на пощенските разходи, аз пиша 4 паунда, казват ми, че не може по-малко от 7. Защо, преди май не беше така или аз не правя нещо както трябва? 7 паунда ми се виждат доста и цената много се качва, почти равно на цената на стоката, става непродаваема.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 18:41 от acer

# 20
  • София
  • Мнения: 186
здравейте,от скоро съм в ибей и също така  от скоро станах и продавач там.
Имам един въпрос към по-вещите!
Вече имам 2 продадени артикула,но за нито един не съм получила  парите  си,и за двата  ми седи един пясъчен часовник и пише следното

другото ми седи неплатено от 8 октомври,моля ви кажете  ми какво трябва да направя,явно някъде трябва да натисна в и бей или  в пей пал,но не  зная къде?

# 21
  • Мнения: 10
Здравейте, колко от вас продават в ибей? Гледам някой неща в БГ са доста по евтини от Англия примерно и много си мисля, че ще мога да продавам доста по 100-200 бройки месечно, но как стоят нещата законово трябва ли да имам фирма, някакви фактури или нещо да издавам необходимо ли е някой по навътре в нещата ако може да отговори.

# 22
  • Мнения: 224
Здравейте,
бихте ли ми обяснили горе-долу как се продават неща по Ибей ?

Общи условия

Активация на акаунт