Продажба в Ebay

  • 17 423
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 613
Здравейте, интересува ме как става продажбата в английския ибей. Има ли нещо сложно? Поръчвали сме си с моя мъж доста неща, имаме си акаунти и в ибей , и в пей пал. Сега мисля да пробвам да продам някои дрехи, тук в продавалник нищо не става!
Как например в ибей да посоча сума за доставкката? Дали да звъня на Габко да ги питам, тях ще ползвам, те ли трябва да кажат сума?
Също така кой вариант е по- добър- да ги пусна с наддаване или с крайна цена?
Моля, който има опит да го сподели! Ще съм много благодарна!   bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 241
Аз съм продавала, според мен най-добре е с крайна цена, освен ако не смяташ да манипулираш по някакъв начин наддаването. Като продадеш артикул имаш такса към ибей около 1 паунд и ако искаш да си преведеш парите от пейпал акаунта към картата също имаш такса, някъде 2 евро май беше.
Доставка съм правила с Български пощи, ако става с Габко ще те помоля да разкажеш как точно.

# 2
  • TX
  • Мнения: 590
Здравейте, интересува ме как става продажбата в английския ибей. Има ли нещо сложно? Поръчвали сме си с моя мъж доста неща, имаме си акаунти и в ибей , и в пей пал. Сега мисля да пробвам да продам някои дрехи, тук в продавалник нищо не става!
Как например в ибей да посоча сума за доставкката? Дали да звъня на Габко да ги питам, тях ще ползвам, те ли трябва да кажат сума?
Също така кой вариант е по- добър- да ги пусна с наддаване или с крайна цена?
Моля, който има опит да го сподели! Ще съм много благодарна!   bouquet

скоро и аз се блъсках по въпроса и в този форум мнение 2 ме открехна
Скрит текст:
  Peace успех с продажбите

# 3
  • Мнения: 2 755
Аз днес опитах да се регистрирам в Ибей като продавач, но ми иска за доставчик да избера от Кралските пощи и от още едни техни пощи. Не можах да пиша, че ще изпращам с Български пощи. Как става да напиша с кого ще пращам, като ми дава да избирам само от двете?

# 4
  • TX
  • Мнения: 590
от тук изпращате с БГ пощи, но от там поемат Британски кралски пощи и избирате опция с Бриански кралски пощи вижте приложения линк по-горе доста щателно е обяснено

# 5
  • София
  • Мнения: 613
Намерих ценоразписа на Бг пощи за пратки, само не мога да разбера за Англия кое се отнася:

http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/Ceni_EMS_01012008.

murka или АБОРИГЕНА- благодарности за споделения линк, много полезна информация съдържа!  bouquet


Аз мисля още днес да пробвам да кача нещо в ибей и ако закъсам, пак ще пиша тук, за помощ!  Simple Smile

# 6
  • TX
  • Мнения: 590
в сайта на БГ пощи има в дясно калкулатор на пратка, от там има опция пратки в чужбина и се генерира страница, която директно конвертира сумата според зададените параметри от падащите менюта

# 7
  • София
  • Мнения: 613
Ориентирах се, благодаря ти отново!

# 8
  • София
  • Мнения: 613
Нещо друго не ми е ясно с доставката- значи аз тук си плащам на Бг пощи- те до къде доставят пратката? Например за едни дънки ми излиза 12-18 лв. Тези пари си ги начислявам върху цената на дънките, нали така? А купувача в Англия коя доставка поема? До адреса си, пратката там я доставят Британските пощи- така ли? И аз как да знам те колко пари ще вземат?

# 9
  • TX
  • Мнения: 590
Нещо друго не ми е ясно с доставката- значи аз тук си плащам на Бг пощи- те до къде доставят пратката?  пратката ти приета от тук си отива до адреса на получателя където и какъвто го посочиш Например за едни дънки ми излиза 12-18 лв. Тези пари си ги начислявам върху цената на дънките, нали така? точно така А купувача в Англия коя доставка поема? ти като си начислила доставката в цената на него му се калкулира примерно дънките си ги обявила за 10 паунда и на теб пощенските ти излизат 12 лв което е приблизително 4 паунда то тази сума посочваш като пощенски. и ти се възстановяват в пей пал. т.еза да тръгне пакета ти плащаш пощата , а после си получаваш сумата на стоката в примера 10 паунда и 4 паунда поща ти се възстановяват и така излиза че той си поема пощата До адреса си, пратката там я доставят Британските пощи- така ли? да, ако избереш тях, но те са най изгодниИ аз как да знам те колко пари ще вземат? калкулатора в БГ пощи те смята до там

# 10
  • Варна
  • Мнения: 87
В сайта на Български пощи има калкулатор, с който може да изчислите пощенските разходи до Англия. Ако изпращате дреха, нещо малко, което тежи до 2кг. изберете МАЛЪК ПАКЕТ.

Като цяло доставката не излиза изобщо евтино в сравнение с "безплатната доставка" на Royal Mail. Трябва да продавате нещо, което е сравнително леко, на много добра цена, така че купувачът на Острова да реши да плати и пощенските разходи.

За куриерски услуги и дума не става. Но до 1 седмица с "Предимсто" и по въздуха пратката стига.

В самия профил в Ибей трябва да има опция за Друг източник на пощенски разходи, или международна пратка нещо подобно. Отдавна не съм продавал и може да има някакви промени в структурата.

# 11
  • Мнения: 2 755
Ако искам да продавам не само във Великобритания, а и в др. европейски страни, трябва ли да се регистрирам отделно във всички сайтове на Ибей? До колкото знам има за Великобритания, Германия и САЩ, къде трябва да се регистрирам за да продавам във Финландия например?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 87
Ако искам да продавам не само във Великобритания, а и в др. европейски страни, трябва ли да се регистрирам отделно във всички сайтове на Ибей? До колкото знам има за Великобритания, Германия и САЩ, къде трябва да се регистрирам за да продавам във Финландия например?

Не е необходимо. Достатъчно е в .com или в .co.uk - тоест там, където се визуализира информацията на английски. При търсене в ebay.fr излизат и резултати от другите сайтове. Основната разлика, е че се Ибей удържа сумите си във валутата спрямо домейна - примерно паунди ако имаш акаунт в .co.uk

# 13
  • София
  • Мнения: 613
Аз все още нищо не съм направила, не мога да разбера- трябва да имам два профила ли, един като купувач и един за продавач? Като съм в профила си на купувач и отида на ''Продай продукт" ме изхвърля да се логвам отново. Защо така? Всеки път е така и това ме наведе на мисълта да не би да трябва да имам профил като продавач. Но, в такъв случай не мога да се регистрирам със същия си имейл.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 87
Аз все още нищо не съм направила, не мога да разбера- трябва да имам два профила ли, един като купувач и един за продавач? Като съм в профила си на купувач и отида на ''Продай продукт" ме изхвърля да се логвам отново. Защо така? Всеки път е така и това ме наведе на мисълта да не би да трябва да имам профил като продавач. Но, в такъв случай не мога да се регистрирам със същия си имейл.

Един акаунт е достатъчен. Персонален акаунт. Понякога Ибей изисква повторно логване за допълнителна сигурност.

# 15
  • Мнения: 2 755
Ако искам да продавам не само във Великобритания, а и в др. европейски страни, трябва ли да се регистрирам отделно във всички сайтове на Ибей? До колкото знам има за Великобритания, Германия и САЩ, къде трябва да се регистрирам за да продавам във Финландия например?

Не е необходимо. Достатъчно е в .com или в .co.uk - тоест там, където се визуализира информацията на английски. При търсене в ebay.fr излизат и резултати от другите сайтове. Основната разлика, е че се Ибей удържа сумите си във валутата спрямо домейна - примерно паунди ако имаш акаунт в .co.uk
В такъв случай, щом излиза  във fr. и de. например информацията за там не трябва ли да бъде преведена на френски и немски съответно цените в евро? Как става във Франция да не им излиза заплащане в паунди, както съм писала в обявата на UK?
Щом разликата е само в удържаната валута не е ли най-изгодна регистрацията в com. за да ми удържат сумата в долари? Но там пък доставчиците бяха само за САЩ...
Извинявай за въпросите, но ми е трудно да се ориентирам, оценявам помощта ти и благодаря  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 87
Ако искам да продавам не само във Великобритания, а и в др. европейски страни, трябва ли да се регистрирам отделно във всички сайтове на Ибей? До колкото знам има за Великобритания, Германия и САЩ, къде трябва да се регистрирам за да продавам във Финландия например?

Не е необходимо. Достатъчно е в .com или в .co.uk - тоест там, където се визуализира информацията на английски. При търсене в ebay.fr излизат и резултати от другите сайтове. Основната разлика, е че се Ибей удържа сумите си във валутата спрямо домейна - примерно паунди ако имаш акаунт в .co.uk
В такъв случай, щом излиза  във fr. и de. например информацията за там не трябва ли да бъде преведена на френски и немски съответно цените в евро? Как става във Франция да не им излиза заплащане в паунди, както съм писала в обявата на UK?
Щом разликата е само в удържаната валута не е ли най-изгодна регистрацията в com. за да ми удържат сумата в долари? Но там пък доставчиците бяха само за САЩ...
Извинявай за въпросите, но ми е трудно да се ориентирам, оценявам помощта ти и благодаря  bouquet


Да ти кажа и на мен ми е трудно да обяснявам така. Всичко се превежда на езика на дадената държава, с изключение на този текст, който ти пишеш в самата обява. Но пък ако искаш можеш да си го напишеш на няколко езика.

Сумите и цените се изчисляват с кръстосани курсове. Набързо погледнах таксите на Ибей и видях, че имат промени, за които не съм запознат. Така че дали е по-изгодно в .com отколкото в co.uk не мога да кажа. По-скоро не.

Не забравяй, че като продавач плащаш и таксите за получаване на парите в PayPal. Някъде около 3% върху общата сума с пощенските разходи.

# 17
# 18
  • Мнения: 71
Здравейте!
Бихте ли ми помогнали как се комбинират пощенски разходи, ако един купувач закупи няколко артикула.
Благодаря предварително!

# 19
  • Мнения: 2 755
Имам проблем в настройките - искат ми цена на пощенските разходи, аз пиша 4 паунда, казват ми, че не може по-малко от 7. Защо, преди май не беше така или аз не правя нещо както трябва? 7 паунда ми се виждат доста и цената много се качва, почти равно на цената на стоката, става непродаваема.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 18:41 от acer

# 20
  • София
  • Мнения: 186
здравейте,от скоро съм в ибей и също така  от скоро станах и продавач там.
Имам един въпрос към по-вещите!
Вече имам 2 продадени артикула,но за нито един не съм получила  парите  си,и за двата  ми седи един пясъчен часовник и пише следното

другото ми седи неплатено от 8 октомври,моля ви кажете  ми какво трябва да направя,явно някъде трябва да натисна в и бей или  в пей пал,но не  зная къде?

# 21
  • Мнения: 10
Здравейте, колко от вас продават в ибей? Гледам някой неща в БГ са доста по евтини от Англия примерно и много си мисля, че ще мога да продавам доста по 100-200 бройки месечно, но как стоят нещата законово трябва ли да имам фирма, някакви фактури или нещо да издавам необходимо ли е някой по навътре в нещата ако може да отговори.

# 22
  • Мнения: 224
Здравейте,
бихте ли ми обяснили горе-долу как се продават неща по Ибей ?

Общи условия

Активация на акаунт