Очерк на един англичанин за България

  • 6 767
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 597
Отчайвам се като видя как се разпространява поредната статия от бъзикилийкс и повечето не се замислят нито за секунда, а директно приемат за чиста монета каквото е написано... И това в ерата на Гугъл и безбройните начини да се открие първоизточника ooooh! Плащещо е това сляпо доверие на всичко написано в която и да е медия!

Редактирам се - дори в линка, откъдето е копирана статията, е посочен източникът, значи не е нужно дори да се издирва по други начини - направо е написано, че е бъзик! Отчаях се още повече!

# 16
  • Мнения: 1 788
Потърсих в Гугъл оригиналния източник, но такова нещо не намерих.
Подозирам, че статията е писан от наши хора за наш'те хора.
Написана е грубо, остро и на моменти леко преувеличено, но реално има и истини в нея.

Защото такива примери:
Не знам дали статията е автентична , но знам един чужденец  с имот на Черноморието ни ,който съжалява за инвестицията си  и сега се опитва да го продаде .
... и аз знам.
За съжаление съм ставала и свидетел на много разговори, в които чужденци говорят за България (без да знаят, че имат представител на държавата пред себе си). И не са говорили хубави неща.
Не е приятно.

# 17
  • Мнения: 2 931
Потърсих в Гугъл оригиналния източник, но такова нещо не намерих.
Малко по-горе, в поста на tanini е посочен оригиналния източник - Бъзиклийкс:
http://neverojatno.wordpress.com//?s=%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%80%D0 … D0%B2%D0%B0%D0%B9
Ето и част от условията му за ползване:

Скрит текст:
Условия за ползване

Всичко написано на тази страница е художествена измислица и не отговаря на действителността.
Съвпадението с реални събития, свързани с действително съществуващи субекти и обекти, носещи същите имена както героите в изложените писмени текстове е случайно и неволно. Всеки читател и посетител на тази страница приема безусловно гореизложеното.
Читателите са единствените, които носят отговорност, за това как приемат информацията от художествените измислици. Никой няма право да я разпространява (информацията), тълкува и внушава като истинна. Всеки, който отказва да приеме написаните пра- вила трябва да напусне този блог незабавно.
Авторите на блога НЕ носят съдебна, финансова, наказателна или каквато и да е друга отговорност за морални или финасови, или каквито и да е било щети нанесени от или косвено произтичащи от публикуваната информация. Творческите измислици са защитени от конституционно гарантираната свобода на словото, както и от авторското право и всички сродни нему права. Използването на материали от този блог става само с разрешение на авторите му или ако сложите линк към нашата страница.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 878
Само не виждам на кой тъп нашенски мозък му хрумна да сътвори тоз' боклук и с каква точно цел?

С цел да продемострирата тежките си комплекси - личностни и национални.

# 19
  • Мнения: 1 794
Още от първите редове ми стана ясно,че е писано от българин.Личното ми мнение е,че почти всичко отговаря на истината.Леко преувеличено,но пълно с болка и разочарование.За мен автора има за цел,не да обиди някого,а по-скоро да събуди.При втория по-внимателен прочит ме накара да си спомня.... Защо всъщност сме тук и защо се чувствам спасена.

# 20
  • Мнения: 1 040
Не знам дали статията е автентична , но знам един чужденец  с имот на Черноморието ни ,който съжалява за инвестицията си  и сега се опитва да го продаде .
И аз знам няколко, но не биха написали тая глупост.

# 21
  • Мнения: 559
Не знам вече колко пъти се каза, но този очерк е бъзик!

# 22
  • Под липата
  • Мнения: 620
Desss, защо иска да се отърве от инвестицията си? Заради шума, мръсотията, заради простотията, чалгарията, защо? Споделял ли ти е нещо или просто имаш информацията?
Любопитно ми е просто.

Аз познавам англичани, за които България пък е рай. Единият живее вече 10 години тук и пътуването му до Лондон по работа, го приема като наказание.
Другият е от 7 години и живее на село. Гледа кокошки, куче, овце, пуйки и патици. Сега се запали да гледа и гълъби. Казва, че в България е разбрал, какво означава свобода.

# 23
  • Мнения: 2 237
Не се връзвам на подобни статии. Не смятам, че сме прости. Измъчен и без самочувствие народ - да. И тая поговорка с Вуте...че тя навсякъде важи ! Сменете Вуте с Джордж и ей ви на. Да не би само българите  да са завистливи? Айде моля ви се.
На мен си ми харесва тук. Работя си, гледам си децата, близките ми са тук, здрави сме....какво повече да искам? Не копнея за чужбина, не копнея за ерво, долари, паунди и прочие. Тук съм родена, тук са родени и децата ми и няма да позволя някакви меркантилници опитващи се да се правят на оригинални да ми повлияят. Бъзик или не - игнор на подобни статии.

# 24
  • Мнения: 559
Познавам такива които се прибраха обратно в Англия, познавам и такива които още си седят в Бг... тези които останаха в Бг, придобиха бг маниери, занимават се с клюки, интриги, вълнува ги само къде какво продават по евтино, дори коментират кои били българи, кои цигани или пък турци, а това е нещо което едва ли биха коментирали ( дори не би им дошло на ума) в Англия ...
На скоро имаше класация на държавите където британците предпочитат да живеят , на първо място беше Испания, на второ Франция ... била съм и на двете места и бих живяла в южна Франция с удоволствие, та България много трудно би се сравнила с тези две държави ....

# 25
  • Мнения: 1 788
Имам съвсем приятелски въпрос.
Какво ви харесва в България?
Здравеопазването ли? Или спазването на законите от всички по равно? Реда и спокойствието?
Овчедушието към чуждите проблеми или вечното преклонение и скътаване пред силните на деня?
Възможността за укриване на доходите и "лъгане на държавата"?
Възможността за далаверки на дребно и едро?
Чувството за безнаказаност?
Природата, чиято чистота вече е под голямо съмнение?
И още много други, все в тоя ред, дух и тематика...  Tired

# 26
  • Мнения: X
Desss, защо иска да се отърве от инвестицията си? Заради шума, мръсотията, заради простотията, чалгарията, защо? Споделял ли ти е нещо или просто имаш информацията?
Любопитно ми е просто.

Аз мога да споделя моя опит с англичани, които искат да се "отърват от инвестицията си". Много голяма част от тях купуваха с чисто спекулативна цел. Оказа се обаче, че те са измамените камилчета и са купили на възможно най-високите цени, които самите те вдигнаха.  Mr. Green После се оказа и че трябва да правят разходи по тези инвестиции. Не само данъци, те купуваха през фирми, за които трябва да се плаща на счетоводител поне. Отделно поддръжката. С времето им стана ясно, че не само че няма да спечелят от тези инвестиции, но и че ще загубят голяма част от вложеното. После решиха да продават, но няма на кого.

# 27
  • Мнения: 559
Харесва ми морето, но и там в най скоро време няма да става за нищо и ще се къпем в фекалии ... Wink

# 28
  • Мнения: 559
Desss, защо иска да се отърве от инвестицията си? Заради шума, мръсотията, заради простотията, чалгарията, защо? Споделял ли ти е нещо или просто имаш информацията?
Любопитно ми е просто.

Аз мога да споделя моя опит с англичани, които искат да се "отърват от инвестицията си". Много голяма част от тях купуваха с чисто спекулативна цел. Оказа се обаче, че те са измамените камилчета и са купили на възможно най-високите цени, които самите те вдигнаха.  Mr. Green После се оказа и че трябва да правят разходи по тези инвестиции. Не само данъци, те купуваха през фирми, за които трябва да се плаща на счетоводител поне. Отделно поддръжката. С времето им стана ясно, че не само че няма да спечелят от тези инвестиции, но и че ще загубят голяма част от вложеното. Сега се мъчат да продават, но няма на кого.
Една голяма част от тях си купиха имоти именно с спекулативна цел и едно от нещата, които не понасям на англичаните е, че където и да отидат вдигат цените на имотите!

# 29
  • Мнения: X
Англичаните рядко купуваха точно до морето. Там купуваха и продължават да купуват руснаци и скандинавци. Англичаните се набутаха по селата в по-евтинки имоти.

Общи условия

Активация на акаунт