БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 408
  • 716
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 230
Момичета, помагайте, че след броени дни потегляме:
1. Какво мислите за този хостел /който сме резервирали/ - и като разположение, и като условия:
 http://www.booking.com/hotel/es/hostel-casa-gracia.bg.html?aid=3 … p;type=total& ? Как според вас е най-удачно да се придвижим от терминал 2?
2. Времето за летни дрехи ли е вече?
3. Купихме онлайн билети за каза Батийо, това ще ни спести ли чакане?
4. По кое време на деня ще препоръчате да отидем на парк Гюел? А на Монджуик?
Времето е доста променливо - от адска жега на слънце, до вятър и откровен студ на сянка или при облачно време - особено на по-откритите места
Гюел - вижте да е ясно времето, иначе облаците скриват чудесната гледка към града
За транспорта - аз съм фен на такситата от/до летището - определено не мисля че метрото в комбинация с автобуса си струва малката разлика в парите на човек, особено натоварен с куфарите и надбягвайки часовника - за 5-10 лева на човек не си трошете нервите Peace

# 676
  • Варна
  • Мнения: 932
Времето в момента определено е за летни дрехи, вечер след 19 може по нещо леко отгоре. Първият ни ден тук не беше много горещо, но слънцето печеше силно и се прибрахме доста зачервени и след това не излизаме, без да сме обилно намазани със слънцезащитен крем. Към 14 - 15 си е съвсем горещо. Ние сме малко алтернативни туристи, моите момчета не проявиха интерес към Гауди и нещо пропуснахме забележителностите му, но музеят на Камп Ноу даже на мен ми хареса много, определено си заслужава да се види, после ходихме на дълга разходка из Монжуик, на олимпийския стадион и след това с телеферикото до плажа. В момента от площад Испания към фонтаните има автоизложение и се заобикаля, но вечер има много хора и човек се ориентира лесно откъде да мине. Нашите деца бяха супер доволни, че цял ден кръжаха ферарита по улиците, от въжената линия ( возенето си беше тяхна заявка ) и разбира се, от плажа. Водата е студена, за мен не става за къпане, но децата се потопиха.

# 677
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Хостела е на много добро място.

Относно билета за кулата - системата ти дава възможност да избираш час.

# 678
  • Русе
  • Мнения: 1 782
Времето е за летни дрехи. Снощи кацнахме. Имаше доста хора на плажа, но само няколко ентусиасти във водата. Парк Гюел го посетихме на обяд и беше жегаа. Той е доста на високо и има много качване. Все едно Шипка изкачвахме. Накрая изплезихме езици.  Laughing
Ще разказвам по-подробно като намеря време. Сега само на конкретните въпроси.  Peace

# 679
  • София
  • Мнения: 97
Здравейте, аз следващата седмица живот и здраве трябва да съм в Барселона. Информация за забелижителностите събрах доста и имам примерни маршрути. Интересно ми е обаче друго, препоръчени конкретни ресторантчета с хубава храна, кафенца с духа на града, магазини за чанти или дрехи на местни, интересни и достъпни марки... ето такива неща би ми било интересно да разгледам.
Ако някой има информация, ще ми е интересно предварително да съм подготвена

# 680
  • Мнения: 56
Здравейте,предстои ни пътуване на 19-ти,ще останем 7нощувки,хотелът ни е в централаната част-на Ла Рамбла.Искам повече инфо,тъй като ще пътуваме и със сина ми,който е на 18месеца.Та ясно,че за 7дни доста неща могат да се видят,но какво мога да спестя,какво не?!И аз ще попитам за тоалетните,къде,как,има ли по улиците и по забележителностите,около метрото или само тези в заведенията?
От къде се купуват или резервират предварително билети за забележителности?Очаквам коментари Simple Smile

# 681
  • Варна
  • Мнения: 932
Ние бяхме с децата, тоалетни винаги сме намирали лесно, не сме влизали да търсим по заведения. За билети за забележителности - кое конкретно? Има за всичко писано в темата
lubito , ако сте минали на плажа вечер към 7 и сте видели 2 хлапета във водата - моите бяха  Joy Пусто морски чеда, където и да ги водя, каквото и да им показвам, те си искат морето.
За магазини - не мога да помогна, ние основно се разхождахме, не сме ходили на шопинг.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 270
За Парк Гюел , колко време да се планира?Заслужава ли да се купуват билети онлайн и от кой сайт сте купували билети?

# 683
  • Русе
  • Мнения: 1 782
За Парк Гюел , колко време да се планира?Заслужава ли да се купуват билети онлайн и от кой сайт сте купували билети?

Ние го минахме съвсем набързо. Бях купила билети онлайн от техния сайт, нямаше голяма опашка, обаче не пускат преди да ти е дошъл часа. Също и със Саграда стана. Добре, че не купих билети и за къщите на Гауди. Тях ги снимахме отвън. От всички атракции, които посетихме най ми харесаха Фонтаните.

# 684
  • Мнения: 515
Здравейте, поздравления за страхотната тема! Много е полезна и систематизирана!

Предстои ми пътуване в началото на юни и съм харесала хотел близо до метростанция Sarria. Летим с wizz, дали ще успеем да стигнем до хотела с метрото, като се има предвид, че то работи до 24:00

# 685
  • София
  • Мнения: 1 270
От площад Испания до Рамбла , за колко време може да се стигне пеша?

# 686
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Момичета, някой има ли представа колко време е необходимо за музея на Пикасо? Тъй като ще пристигнем рано сутринта, има ли къде да се пие кафе и да се закуси?
Парка Гюел в платената или свободната част е по интересен? Колко време ми трябва и за него?
Видях, че има Хепи бар и грил, отзиви за него някой има ли?

Последна редакция: нд, 24 май 2015, 19:27 от I am the same

# 687
  • София
  • Мнения: 3 774
От площад Испания до Рамбла , за колко време може да се стигне пеша?

airamber

Разстоянието за пеша не е малко, и зависи в кой край на Рамбла искаш да отидеш ?
Над 2 км. поне половин час бързо ходене.
Ползвай най-добре метро, зелена линия и слез на Liceu....

Момичета, някой има ли представа колко време е необходимо за музея на Пикасо? Тъй като ще пристигнем рано сутринта, има ли къде да се пие кафе и да се закуси?

I am the same
Зависи, аз примерно много време стоя пред картини...
Но час и половина е нормално.
Има кафе-ресторант...

Последна разходка в Барселона, от този месец...

Barcelona, Spain

# 688
  • Мнения: 4 204
Bled, разкошни снимки.

# 689
  • Мнения: 515
Аз пак да питам  Grinning Запазихме си хотел, който е на метростанция Fabra i Puig - 7 спирки след площад Каталуния (на следващата след Саграда Фамилия), Летим с wizz, дали ще успеем да стигнем с метрото до хотела вечерта? Гледах, че с аеробуса май е най-бързо - 35 минути  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт