БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 428
  • 716
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3
За Монтджуик е много лесно: като слезете от метрото на Паралел има стрелки за фоникуляра ,следвате ги без да се излиза от станцията ,то е едно малко влак4е ,един вагон само ,качва ви точно до станцията на лифта .с лифта до замъка еднопосочен билет е 7.80еу
За Монсеррат: метро до Placa Espanya ,там търсите знака на FGC ,оранжев на цвят, ходи се малко повече ,но транспорта им е уреден перфектно ,няма да се объркате .излиза се от метрото и билета се купува от автомати на FGC ,има служители които помагат на туристите. билета е комбиниран ,tren+ aeri ,20.20 ey ,ако не искате с лифта,билета може да се комбинира с влакче. Манастира е у
никален ,а за да се види отблизо статуята на Черната Мадона се виеше дълга опашка.
Разбира се това ,което харесва на всеки човек е различно и индивидуално

# 661
  • София
  • Мнения: 660
За такситата няма нищо специално,летището е близо и дори може и по-евтино да ви излезе. Ориентировъчно само като цена - от площад Испания до спирка на метрото Llacuna /Sant Marti/ ни взеха 10 евро.

# 662
  • софия
  • Мнения: 25 991
На нас от летището да апартамента, който беше на 2 крачки от Саграда Фамилия, таксито ни излезе 30 е.

# 663
  • София
  • Мнения: 660
Значи можем горе долу на километраж да го сметнем  Laughing  От летището до Ла Саграда го дава 15 км,значи около 2 евро на км. С автобуса от летището до Каталуня и после с градски транспорт мисля,че дори може и по-скъпо да излезе от таксито.

# 664
  • Мнения: 207
tyntyrymyntyry, благодаря много за отговора, плаж може би няма да има, все пак тръгваме от Варна, сигурно там е в пъти по-хубаво, но ще оставим плажуването за лятото тук.
Тъй като сме с цялата челяд, от летището по-добре да вземем такси. Има ли нещо специално за такситата? В смисъл - менте таксита като тук или просто отивам на първото, давам адреса и всичко е ОК? Опитвам се да взема Барселона Кард от сайта с 10 % отстъпка, но нещо ми отказва. Знам ли дали не е в картата проблемът. Имам време до довечера де. Куфарите са готови, мен треска ме тресе вече, но аз съм си така преди път обикновено.
Плажа навсякъде е един и същ насладете се на града!

# 665
  • Русе
  • Мнения: 1 782
Настъпи момента и за нашето пътуване. Утре излитаме. Мисля, премислям кое как да подредя за 2 пълни дни и половина. Наложи се да разместя програмата за събота и неделя, защото мачът, който ще посетим го изместиха за събота, 18ч. Та ето това измислих:
Събота: Купих билети за парк Guell за 12ч, за да може преди това да закусим и да се ориентираме. Според Гугъл ни трябват около 40 мин. да стигнем до там. Мисля да си дадем поне час. После ще се върнем в апартамента да се освежим и ще ходим на Камп Ноу. Мисля да обядваме в парка. Някой тук каза, че е много приятно да се седне като на пикник.
Мислех дали след мача ще имаме време за Фонтани..Той би трябвало да свърши в 20ч, а шоуто на Фонтаните е от 21 нататък.
Неделя: Купих онлайн билети за Саграда за 11:30. След това мисля да видим двете къщи на Гауди, Рамблата, Бокерията и да вечеряме някъде ( дали в Барселонета или не ще видим).
Понеделник: Полетът ни е в 20:30. В 18:30 трябва да сме на летището, т.е. 17ч мисля да се отправим натам. Може би ще се разходим из Готическия квартал, статуята на Колумб, плажа и ще оставим малко време за пазаруване.
Много ми се иска да ги видим тия фонтани, само не знам кога. Или в събота, или в неделя трябва да е.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 932
lubito, и моите мъже ще ходят на този мач. Вчера беше полуфинала, можеше и на него да отидат Simple Smile, но късно пристигнахме. Ние сме вече в Барселона, сега се излюпи домочадието, закусваме и поемаме. С билетите за мача има 25 % намаление за музея за семейство, мисля ние да отидем към 15 ч на Камп Ноу да имаме време да разгледаме там, после аз с малките да се приберем към града, а големите да си гледат играта.

# 667
  • Мнения: 5 647
Преди около 3 седмици се върнах от Барселона. Влюбих се в този град, уникално място.
Обиколихме доста места, но има още какво да се види, а искам и да гледам мач на Барса на Камп Ноу. Simple Smile Не можахме да видим фонтаните, защото по това време не работеха.  Планирам второ пътуване до там в най-скоро време.

# 668
  • Мнения: 2 473
  Lubito,приятно и с много хубави емоции изкарване на екскурзията!
 Сподели като се върнете впечатления! Grinning В хотел или апартамент под наем отседнахте?

Последна редакция: чт, 07 май 2015, 22:27 от Roo Roo

# 669
  • Русе
  • Мнения: 1 782
Благодаря!
Със сигурност ще споделя.  Peace Наехме апартамент от airbnb. Намира се на 2 спирки от площад Espanya.

# 670
  • София
  • Мнения: 76
 Аз съм планирала да ходя със семейството през септември. Следя темата от скоро . Simple Smile

# 671
  • Варна
  • Мнения: 932
Днес бяхме в Зоологическата градина, цял ден прекарахме там. И на нас, и на децата много ни хареса. В 12 и в 16 ч са представленията на делфините, в 13:30 - на тюлените. В момента част е в ремонт, ще променят саваната, но пак могат да се видят жирафите, слоновете. Аз имам малко смесени чувства към животни в клетки, но тук има свободно разхождащи се пауни навсякъде, в клоните на дърветата някакви птици си правят гнезда, местата на животните са така направени, че изглеждат почти свободни. Когато сме с децата си правим плановете според тях и днешният ден мина много добре. За въжената линия от плажа се оказа, че вечер работи до 19, но се пълни още от 17, момичето ни каза да ходим сутрин, когато отваря, тогава ще е по-лесно да се качим.

# 672
  • Мнения: 184
Сега видях, че нощта на музеите ще е по време на престоя ни в Барселона.  Party По принцип не съм много по музеите и не съм планирала, смятах да отидем само до CosmoCaixa. Кои други бихте препоръчали, които да не са и на огромно разстояние един от друг, нощта ще е от 19:00 до 1:00?  Thinking

# 673
  • Мнения: 45
Момичета, помагайте, че след броени дни потегляме:
1. Какво мислите за този хостел /който сме резервирали/ - и като разположение, и като условия:
 http://www.booking.com/hotel/es/hostel-casa-gracia.bg.html?aid=3 … p;type=total& ? Как според вас е най-удачно да се придвижим от терминал 2?
2. Времето за летни дрехи ли е вече?
3. Купихме онлайн билети за каза Батийо, това ще ни спести ли чакане?
4. По кое време на деня ще препоръчате да отидем на парк Гюел? А на Монджуик?

# 674
  • Мнения: 184
Прогнозата е за 20+ градуса, и за плаж ще става, според мен. Simple Smile

Може ли малко помощ с билетите за Sagrada Familia? Искам вход + една от кулите и смятах да избера например 12:00 часа и после за кулата 13:15, за да има време след аудио гайда. Но чета по сайтовете, че като купиш билета ти изписва само часа за кулата и че можеш да влезеш 15 минути преди това, не по-рано. Това вярно ли е?

Ето тук: http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187497-i44-k6258281-Silly_ … na_Catalonia.html

Съвсем се обърках, а не искам да си купя билети и да висим 1 час.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт