Февруари е далече, но коремчето личи ни вече ! 6 тема

  • 28 578
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35
Здравейте мили мами . И аз да се запиша в новата темичка . Отдавна не съм писала . Мина БХС всичко е наред и май ще имаме момче, но докторката не беше сигурна . Беше много активно бебчето мърдаше крачетата . Стори ми се 2 вечери подред , че го усещам , но не съм сигърна дали не са просто червата ми   Thinking Thinking
   Стерилната урина също е чиста , било е външно замърсяване .
Аз се мажа с един концентриран крем на Палмърс , много е хубав , но на мен ми мирише много силно , което определено е голям минус.
На 8-ми септември сме на преглед пак - нямам търпение  baby_neutral Понеже имам епилепсия ще трябва в 20 седмица да ида на ехокардиография , пак при Чавеева.  

# 31
  • Мнения: 94
Да се оплача и аз - не знам какво ми става днес хормони ли, нерви ли. Усещам някакво напрежение и ме сърби ужасно кожата и не ме свърта на едно място  Mr. Green На някой случвало ли му се е дали може да е от хормоните?

# 32
  • Мнения: 1 174
Честита нова темичка, само хубави новини тук! Praynig

Днес бях на преглед, бебка е добре, отговаря си на размерите - 17 + 4 г.с. Приличаше на малко извънземно, хихи. И май ще я правим акробатка или гимнастичка - беше си качила едното краче на главата. Laughing АГ-то ми позволи да пътувам до Турция, но каза, че трябва да внимавам много - никакво влизане в морето - най-много само до коленете за разхлаждане. Едно не ми е ясно - защо някои АГ-та препоръчват плуването в морето, а други са готови със закон да го забранят? newsm78 #2gunfire
Поради прекомерното замърсяване на водоизточниците и намалените защитни способности на организмите ни в момент като този. , докторите не препоръчват да се плацикаме в морето. Препоръчват басейните заради "уж" хигиената . Но аз съм на мнение, че химикалите и прекомерната употреба на хлор също вреди, на кожата най-вече.

# 33
  • Мнения: 22
Здравейте,
така като чета аз съм късметлийка, защото съм в 16-та седмица и съм нямала гадене или повръщане до този момент. Главоболието обаче не ми се размина!
При мен всичко е нормално, но... още не мога да усетя бебо да рита. Честно казано нямам търпение за това. На последния ми преглед гинеколожката каза, че плаценатат ми е предна. Не знам дали някой има същата диагноза. Докторката ме успокои, че плацентата била два вида- предна и задна, но ровейки се в нета установих, че май при предната  по-късно се усещат движенията на бебока, има вероятност бебо да не се завърти както трябва по време на раждането, че много често не се обръщало, било седалищно и прочие. Но аз съм оптимист и знам, че всичко ще е наред. Всички трябва да сме позитивни в крайна сметка.  Heart Eyes

Относно качването на килограми, аз следя дали съм в норми тук :  http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
За мен е важно да не наддавам много по време на бременността, защото имам дискова херния и просто килограмите не се отразяват добре на кръста ми. И без друго си ме боли по принцип, а с увеличаване на месеците ще става все по-интересно! Simple Smile

За стриите аз лично се мажа с мас, която смесвам с лосион за тяло, за да убия миризмата. Да, вярно, че звучи гадно, но имам няколко приятелки, които са се мазали с мас и нямат нито една стрия. Вярно, че всяка кожа е различна, но моята е податлива към стрии и знам, че ако не се мажа ще се сдобия с много нови стрии.
  Hug

# 34
  • Мнения: 2 171
Дали плацентата е предна или задна няма кой знае какво значение. Общо взето вероятността къде ще се образува е 50:50. Проблем е, когато е ниска и покрива шийката. С предна плацента наистина се усещат по-късно движенията и май са малко по-леки (поне при мен бяха така). С втората ми бременност бях с предна плацента, родих нормално. Бебето се беше обърнало главично още от 32 седмица.

# 35
  • Мнения: 54
За стриите аз лично се мажа с мас, която смесвам с лосион за тяло, за да убия миризмата. Да, вярно, че звучи гадно, но имам няколко приятелки, които са се мазали с мас и нямат нито една стрия. Вярно, че всяка кожа е различна, но моята е податлива към стрии и знам, че ако не се мажа ще се сдобия с много нови стрии.
И аз се мажех с мас, защото имам присадена кожа, която не може да се разтяга като другата и съответно имам нужда от по-сериозно омазняване. Започна обаче миризмата да не ми понася. Смесих я с розова вода уж да я ароматизирам, но нищо не се получи. Току-що пробвах твоя вариант и е доста по-добре. Много благодаря за идеята  Hug
 
А иначе и аз съм от късметлийките без гадене и повръщане като теб Simple Smile

Леко бременеене на всички!

# 36
  • Мнения: 39
Хайде и аз да се запиша в новата тема

# 37
  • Мнения: 8 939
Тук днес има намаление на  дрехи за бременни -60%, но аз нищо не си харесвам май. Хубавото на този сайт е, че можеш да върнеш всичко, което не ти става или не ти харесва, напълно безплатно.

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 08:57 от alina_si

# 38
  • Мнения: 37
Ох момичета като ви чета как си нямате гадене и повръщане ми става по-лошо даже:) Аз съм в 14 седмица и се надявах да започне да поотминава вече. Не е силно, но е едно такова постоянно това гадене. Скоро повръщане не е имало обаче:)

По отношение на работата и казването и оставането, аз не съм казала още. Имам една бележка от АГ-то, която мисля да пусна по мейл на ЧР след като устно кажа на шефовете. А за работа сигурно ще остана до края, до 45-дневния имам предвид, въпреки че зимата, сняг, коли, не ми се разкарва, ама каквото дойде:)

За мазането и аз се мажа с Палмърс, но може да взема да потърся и аз свинска мас, да ги смеся, че моята кожа е податлива според мен на стрии. Аз се мажа всяка сутрин, лосиона си попива бързо.

Сема и Alina_si, винаги давате много добра информация:) Благодаря!

А да попитам момичетата на възраст над 35 год. правихте ли първия БХС? Как са ви резултатите? Аз моите още не съм ги показвала на докторката за тълкуване, но мисля че втория няма да го правя. Вие?

Успешен ден на всички!

# 39
  • Мнения: 48
Здравейте момичета!
Относно мазането и аз мисля да се мажа със свинска мас. Много мои приятелки са адски доволни, а също и аз - преди да забременея съм се мазала няколко пъти. Тогава миризмата не ми пречеше, по-скоро това, че маста много бавно попива в кожата. Мисля да я използвам като стане по-студено, че много загрява Simple Smile
Искам да ви се похваля. Бях страстен пушач преди да забременея. Като разбрах,че съм бременна си казох - ще пуша по 2 цигари на ден. И така я карах 1 седмица. По едно време просто спрях да паля и тези 2 цигари. Някак си изгубих желание и така ди сега. Вчера имах работа из града и минавах през един подлез - е какви миризми ме удариха. От една страна храни, от друга всякакви други...Честно, преди никога не съм усещала така миризмите - и от бременността е, но и преди с тези цигари какво да усетя...Стана ми много хубаво, само бивш пушач може да ме разбере напълно. Много се гордея със себе си, а и с бебето, което ми премахна цигарите от съзнанието и подсъзнанието Simple Smile

# 40
  • Мнения: 28
Аз също имам сърбеж по корема,но в една статия прочетох че е нормално защото кожата се разпъва.Иначе изобщо не повръщам ,всичко  си ям , но най -много обичам шоколад и плодове.И най- радостното е че нямам никакво главоболие откакто съм забременяла. Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 153
Хайде и аз да се запиша тук Simple Smile Таничка, мерси за новата тема!  Hug

Идеята за свинската мас + крем е супер Simple Smile Аз само не знам от къде да намеря мас. Дотук на 2-3 места попитах и нямаха.

Искам да издиря някъде готини дрехи за бременни. Дотук само  Н&М ми допадат донякъде. Поне дънките май са симпатични. Аз обмислях даже,че може просто да мина с по-широки дрехи, а да не са спец за бременни  newsm78

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 214

А да попитам момичетата на възраст над 35 год. правихте ли първия БХС? Как са ви резултатите? Аз моите още не съм ги показвала на докторката за тълкуване, но мисля че втория няма да го правя. Вие?
Аз скоро ще навърша 35 год. Резултатите ми са готови и нямам търпение да ги обсъдя с док, че в такива филми се вкарвам от сутринта  ooooh!

Против появата на стрии се мажа с кремчето на Мустела - дано да ми помогне, че имам от предишната бременност по бедрата и д-то.

# 43
  • Мнения: 105
Аз също съм над 35, моята докторка ме прати направо на късния БХС, всичко е наред, излезе ми нисък риск!
За мазането-аз мажа с пшеничното масло на Икаров, обаче когато се сетя, мисля, че трябва по-сериозно да подходя  Wink

# 44
  • Мнения: 328
Здравейте!
Благодаря за новата тема  bouquet
Аз утре съм на преглед и нямам търпение да видя моето слънчице Heart Eyes Ще видим и дали АГ ще потвърди предположението за пол, което направи лекарят от ФМ Wink
Btw от както влязох в 4-ти месец апетита ми определено нарасна и килограмите по-лесно се качват Sad Гледам да внимавам какво ям, сега поне има много плодове и зеленчуци, а зимата не знам какво ще правя.
Киселини и аз получавам понякога, основно вечер и не мисля, че само с храната са свързани. Изтръпвания поне за сега нямам.
Хайде отивам да се изпъна с някоя книжка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт