Февруари е далече, но коремчето личи ни вече ! 6 тема

  • 31 010
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Бургас
  • Мнения: 214
Благодаря на всички за прекрасните пожелания  Hug  bouquet Hug

Живи и здрави, с безпроблемни бременности и здрави бебета на финала!

# 391
  • Мнения: 366
Радвам се, че при всички прегледите са минали добре  Wink и дано до края все така да вървим  Praynig

mon_shery чести ти сини и розови гащи.

Аз не знаех, че ни се полагат само два прегледа по здравната каса с видеозон, защото никога не е ставало на въпрос, даже доки и потребителска такса не ми взима. Да ви кажа честно не съм чула някои да е казвал, че в нашата болница си плаща за ехографски преглед (като изключим Д преглед).

# 392
  • Мнения: 54
Аз не знаех, че ни се полагат само два прегледа по здравната каса с видеозон, защото никога не е ставало на въпрос, даже доки и потребителска такса не ми взима. Да ви кажа честно не съм чула някои да е казвал, че в нашата болница си плаща за ехографски преглед (като изключим Д преглед).
Бременните не дължат потребителска такса, както при редовните консултации при АГ, така и при преглед от специалист (ако е с направление, разбира се). Може да се плаща единствено в лаборатория за вземане на биологичен материал, но в лабораторията, в която ходя бременните са освободени от всякакви такси, стига да е с направление.

# 393
  • Мнения: 1 174
Аз не знаех, че ни се полагат само два прегледа по здравната каса с видеозон, защото никога не е ставало на въпрос, даже доки и потребителска такса не ми взима. Да ви кажа честно не съм чула някои да е казвал, че в нашата болница си плаща за ехографски преглед (като изключим Д преглед).
Бременните не дължат потребителска такса, както при редовните консултации при АГ, така и при преглед от специалист (ако е с направление, разбира се). Може да се плаща единствено в лаборатория за вземане на биологичен материал, но в лабораторията, в която ходя бременните са освободени от всякакви такси, стига да е с направление.
macalenceto е права бъдещите майки, не дължат потребителски такси, но това не пречи на много д-ри да забравят и да си поискат, пък ако мине номера. Дори в Щерев "по погрешка" еднокринолога ми беше начислил таксата и макар там да си водя женската консултация, отказаха да ми я махнат, докато докторката не потвърди, че се е объркала с начисляването й.

# 394
  • Мнения: 37
Amaebg, това с Щерев вече ми се струва прекалено. Таксата е 3 лв. и не че на фона на цените е нещо огромно, но въпроса е принципен. И ми е смешно, че точно в Щерев си искат 3 лв.Simple Smile
Че и после не искат да ги махнат, въпреки че им пише в компютъра, че си следиш бременността там:)
Такива неща много ме дразнят.
Моята АГ не се е правила на ударена засега, даже тя сама ми каза, че не се плаща потребителска такса.

Честито на рожденичките! И на мамите видели пола. Аз ще има да почакам.

# 395
  • Мнения: 54
macalenceto е права бъдещите майки, не дължат потребителски такси, но това не пречи на много д-ри да забравят и да си поискат, пък ако мине номера. Дори в Щерев "по погрешка" еднокринолога ми беше начислил таксата и макар там да си водя женската консултация, отказаха да ми я махнат, докато докторката не потвърди, че се е объркала с начисляването й.
Точно затова го написах - някои момичета не знаят какво им се полага и съответно недобросъвестните лекари не се посвеняват да си поискат пари, които после си прибират в джоба и не отчитат никъде.

Amaebg, В Щерев не е ли платена женската консултация и другите прегледи да се плащат отделно?

# 396
  • София
  • Мнения: 153
sarnichkata , от Сф ли си и къде ходи на ФМ? Simple Smile Аз имам час във Фемина на 24.09. Товага ще съм 20 г.с. Много се надявам да има опция за диск или да ми качат на флашка малкото човече да си го гледкам Simple Smile
Относно въпроса ти за раждането през нощта и док- аз ще раждам при приятелка на майка ми и нямам съмнение, че ще се отзове веднага щом и докладвам,че нещата започват. Предполагам,че все пак с предварителен избор на екип няма как да не дойде докторът,  който си избрала Simple Smile

# 397
  • Мнения: 173
Добро утро и от мен. При мен всеки път ме гледат, но си плащах за видеозон. Само когато ме записаха за ЖК не платих. Потребителска такса не са ми искали. Последния път си изпросих мерене на кантар и мерене на кръвно. Ханша не пожелаха да ми премерят  newsm78 идея си нямам защо.
Сега ме интересува, не трябва ли да пускат всеки месец кръв и урина? На мен само веднъж досега са ми пускали. И после правих и БХС. Аз ли трябва да им припомням пак? newsm78
При Марков е ясно, че вероятно няма да се класирам, но препоръчайте друг добър лекар за ФМ в София?

Честито на рожденничките! Бъдете най-щастливите, обичани, красиви и здрави Simple Smile

# 398
  • Мнения: 37
Кръв и урина пускат мисля, че няколко пъти, но не всеки месец, общо мисля, че са 3. Но като се казва кръв мисля, че е само кръвна захар, а не ПКК.
Микробиология е 2 пъти -  в началото и в края, преди раждането.
А на ехограф се полагат само 2 гледания (3 при рискова бременност).
Има един документ (имаше линк някъде към него) "Програма Майчино здравеопазване" и там пише какво се полага.
За ФМ най-много от мамите мисля,че ходят във Фемина, но не знам за никой конкретен доктор там. Изглежда там апаратурата е добра и повечето правят ФМ.
Gwendolyn, изглежда много често трябва ние да им напомняме какво да се пуска и гледа:)

# 399
  • София
  • Мнения: 153
Gwendollin , на мен ми препоръчаха клиника Фемина за ФМ и там ще ходя живот и здраве Simple Smile

# 400
  • София
  • Мнения: 6 840
Аз бях във Фемина, не знам във фейса ли писах или тук. Запис може само на диск, доплаща се 40лв.

# 401
  • Мнения: 54

Сега ме интересува, не трябва ли да пускат всеки месец кръв и урина? На мен само веднъж досега са ми пускали. И после правих и БХС. Аз ли трябва да им припомням пак? newsm78
При Марков е ясно, че вероятно няма да се класирам, но препоръчайте друг добър лекар за ФМ в София?


Кръв и урина се пускат веднъж в 1ви триместър и по веднъж в 5, 8 и 10-ти лунарен месец. Пак е по преценка на лякаря все пак. Ако има проблеми се пускат по-често.

За ФМ моята док ми препоръча МЦ Марковс (д-р Марков или д-р Павлова - в този ред Simple Smile). Записах се при Павлова. За диска мисля, че 20 или 30 лв. ми казаха, не си спомням точно. Много момичета ходят във Фемина и също са доволни, но за лекари не мога да препоръчам там.

# 402
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Мами, току що ми мина прегледа. Докторът е бил извикан на спешно секцио и се забавил 2 часа и аз като отидох имаше 20-30жени преди мен Tired
След почти 2 часа чакане, влязох точно за минута, даже не можах да видя бебето,погледна го за секунда, каза да пия магнезий и трябваше да влиза следващата. А над месец чакахме да видим бебчо.
Важното е,че всичко е наред, поолекна ми bowuu

# 403
  • Мнения: 366
Аз ще хода на ФМ в МЦ "Св. Петка" и по-точно при д-р Стратиева. Спрях се на нея, защото имам наблюдения от братовчедка ми, сестра ми и една приятелка. Преди около 2,5 г. ходих с братовчедка ми при нея да и правят ФМ и като цяло останах доволна от отношението и обстойният преглед затова и още тогава реших, че като забременея някога при нея ще отида. Wink

# 404
  • Мнения: 1 066
mon_shery:Честито Simple Smile
Виждам, че бъдещите мами от Русе станахме 5-6 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт