А съобразявате ли се със съседите ви?

  • 25 171
  • 212
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 577
Еее, ти нали няма да го пускаш по нощите. Вибрирал!
Грам не са добре съседите ти.
Сигурна съм че и още щуротии имаш за споделяне, с такива съседи...

# 61
  • SF
  • Мнения: 21 568
Ами шуми толкова, че спокойно си гледам телевизия, докато то чисти. А пък и батерията му не издържа около час-час и половина.. Аз чувам горе, когато се чисти с прахосмукачка, но чак пък да не ми издържат нервите... Като живеят хора, е нормално да се шуми - ходят, чистят, деца притичват, кучета, котета, падат предмети понякога, по-леки или по-тежки... Какво значи за всяко нещо да се ходи горе? Мене пък ме мързи да тичам по етажите.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 334
За мен най-ненормалната история в цялата  работа е това "събират храна от контейнерите за боклук, която складират в общото мазе." Не твоите токчета или прахосмукачка.

# 63
  • Мнения: 337
Не съм чела отговорите по-нагоре.
Мъжът ми е един такъв майстор, но от него знам, че винаги от 14:00 до 16:00 часа спира с шумната работа. Наредба, какво да се прави.
Когато дъщеря ми беше бебе и после като поотрасна преживяхме точно два съседски ремонта. Еми, никой с нищо не се съобразяваше. Особено едните, буквално всеки ден им зъняхме на вратата. (след 21:00/22:00 и между 2 и 4)
Относно съобразяването опитвам се да правя каквото е по силите ми. И честно казано то не е малко. Откакто дъщеря ми започна да разбира много добре какво и се обяснява, как се държат възпитаните хора и т.н. знае, че не се бяга/играе с топка/тропа по пода (и др. шумни дейности) в къщи. Защото някак не ме кефи тропането и блъскатето и после:"Ами то е дете." Ами то е дете, но е и човек нали. Като му обясниш, че живееш в общество, и има норми с които трябва да се съобразяваш, поднесено разбира се по начин съобразен с възрастта му, всичко е наред. Може би малката беше около годинка, когато схвана по-горните неща, за които съм писала, относно съобразяването със съседите. Живеем в панелка и няма как.

# 64
  • Мнения: 1 181
Аз се опитвам да се съобразям, въпреки че сегашните ми съседи не го заслужават.  Rolling Eyes Но съм на мнение, че е въпрос на компромиси. Случвало ми се е над нас да има тинейджър, който веднъж-дваж годишно правеше купони. Не съм правила проблеми, макар че продължаваха до след полунощ. Все пак не е системно. Случвало ми се е в съседния апартамент да живее полуглуха, но пък много мила баба, която усилваше ТВ на max на сериалите и новините. Пак не съм правила проблеми, какво да направи женицата. И съседски ремонти съм изтърпявала, за по няколко дена. Просто съм хващала детето и се изнасяме я на гости, я по площадки и градинки.

Като се замисля бих говорила със съсед ако системно проявява не съобразителност - музика, прахосмукачка и пр. От друга страна часовете по закон 14-16 никога не са ме устройвали, тъй като детето ми никога не е спяло по това време, а или преди тях или след тях.

# 65
  • София
  • Мнения: 23 128
Ние се съобразяваме, но все повече се убеждавам, че грам не го заслужават.
Надявам се в близко бъдеще да избягаме от този блок, защото са събрани накуп само мизерници, безделници и пияндури. Кучатата им масово пикаят и серат във входа (миризмата е по-зле от тази на централна ЖП гара), никой с никого не се съобразява, когато правят ремонти, не дават пари, когато нещо трябва да се отремонтира по общите части. Жива трагедия е, къде съм зяпала като се натресохме там.  ooooh!

# 66
  • София
  • Мнения: 1 340
Ние се съобразяваме, но все повече се убеждавам, че грам не го заслужават.
Надявам се в близко бъдеще да избягаме от този блок, защото са събрани накуп само мизерници, безделници и пияндури. Кучатата им масово пикаят и серат във входа (миризмата е по-зле от тази на централна ЖП гара), никой с никого не се съобразява, когато правят ремонти, не дават пари, когато нещо трябва да се отремонтира по общите части. Жива трагедия е, къде съм зяпала като се натресохме там.  ooooh!


Тонка... ти си добре. Моите а_ат между етажите... това е някакъв зверилник при нас.
Знаете ли аз най-много на кое се дразня. Тези, дето почват да ремонтират точно в 22часа. Дори да предположим, че тогава се прибира от работа, аз лично не мога да го разбера.
За протокола, ние си имаме двама, които са си обявили война.
Единия започва да дупчи /Боже, сигурно апартаментът му вече е целия в дупки/ точно в 2:00ч посред нощ, а другия му отговаря веднага в 2:10 с бормашина. Това е всяка нощ. Включително и на Нова Година Sad На който и да го споделя това - не ми вярва.
Също не мога да се примиря с това, да палят цигара в асансьора. Ма_ка му! Еми по-добре е да пръднат. Поне не е вредно за детето ми

# 67
  • Мнения: 2 850
Еее как мразя някой да пуши в асансьора Close толкова не може да изчака да слезе/да се качи. Мразя и бившите си съседи в един блок в Красно село как точно в 22,00 си хвърляха торбичката с боклук от терасата Crazy винаги в 22 фиииууу...

# 68
  • Мнения: 13 653
Еее как мразя някой да пуши в асансьора Close толкова не може да изчака да слезе/да се качи. Мразя и бившите си съседи в един блок в Красно село как точно в 22,00 си хвърляха торбичката с боклук от терасата Crazy винаги в 22 фиииууу...
[/quo

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 18:07 от MAMA NA jORI

# 69
  • Мнения: 13 653
Еее как мразя някой да пуши в асансьора Close толкова не може да изчака да слезе/да се качи. Мразя и бившите си съседи в един блок в Красно село как точно в 22,00 си хвърляха торбичката с боклук от терасата Crazy винаги в 22 фиииууу...
[/quo

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 18:06 от MAMA NA jORI

# 70
  • Мнения: 13 653
Живея в блок със 75 апартамента / 16 етажа/.
Все някой някъде прави ремонт, когато не са около нас добре, но скоро съседите отдолу правиха основен ремонт. Те не живееха още тук, майстора идваше рано и се започваше - къртене, тропане още в 9ч..Потърпях няколко дни и един след обяд в 14ч. тропнах по тръбите - разбра ме веднага.
Обаче съседката отгоре има навик, когато правят секс с гаджето много вика- не стига това,а й мъжа.
Много пъти съм се стряскала нощно време, обаче как да й кажа? Извинявай може ли по-тихо или пък да повикам полиция ? Какво да кажа?
Съседката до нас ранна пролет до късна есен готви на  терасата - Всеки ден зная какво ще вечерят, не се съобразява, даже много пъти имам пране на терасата, отворени прозорци , не, не и не.te]

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 18:27 от MAMA NA jORI

# 71
  • Мнения: 305
Кога що сме правили, винаги сме се съобразявали, поне за периода 13-16 часа. Наскоро съседите ни отдолу взеха стена да избиват (ама за какво ли им е ooooh! ) Хубаво, хората се съобразяват, ама като почнат с бормашините - ни телевизор, ни когото и да било мога да чуя, камо ли слушалки с музика да пусна  #Crazy Добре, че попрестанаха, ама са взех да чувам чука им, а после кой знай, може и друго да се чуе  Whistling
А, да добавя - това с пушенето не знам как да се оправя, особено като е малко асансьорчето. Понякога търпеливо проветрявам, но накрая с перманентен маркер ще напиша навсякъде, че не се пуши тука!  Crossing Arms
Другото, което ме беше изкарало от нерви наскоро беше, че децата на съседи с гумите на колелата бяха оцапали стените (а коридорът е бяло). Също някое и друго дете, отново мръсно, щрапнало лампата да си светне и по ключа кал, мръсотия  #Crazy (къде се завират тези деца пък)  Горката ни чистачка, тез родители не могат ли да видят какви ги върши детето им  newsm78

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 18:53 от TheHotChili

# 72
  • Мнения: 1 610
Съобразявам се разбира се...
Редовно вдигам вестника от пода и го пъхам в пощата на комшията .
Помагам на младите майки за количките.
Поздравявам.
Отстъпвам асансьора на хора от по-горните етажи, възрастни и пр...по преценка...
почти не ползвам асансьора, но редовно го плащам...
След обед и след 20 часа ограничавам шумовете в апартамента /тв, радио/
не каня Drunk "откачени роднини" и не правя шумни купони в къщи.
Псувам на ум кучкарите дето си изпикават кучето в асансьора или цели шепи с косми се търкалят по стълбището...

не сме ли  идеалния съсед?... 4470

# 73
  • Мнения: 4 199
Направо плюя в пазва, страшни неща прочетох...Да не казвам голяма приказка, но от април досега (на нов място сме) проблем не сме имали. Донякъде е разбираемо, тъй като сме на последен етаж, над нас са тавани и са ни спестени шумове от живущи. При съседите в момента тече основен ремонт, но в регламентирано време.

Веднъж направих гаф пред съседката отдолу, която се оказа и касиерката на блока Embarassed Подрязвах си цветята и едно клонче беше паднало между прането и, а се оказа маничка на тема чистота. Но просто помоли да внимавам, друг проблем не сме имали.

Единствено при последното идване на майсторите онзи ден неприятно впечатление ми направи, че след като шкуреха нещо в общите части, фините частици бяха покрили навсякъде и нямаше миене. Според мен беше редно съседите да излезнат и да минат с един парцал, а не само да метат, то това няма измитане. Но, макар и 11 етажен, в блока (засега) има ред и чистота, което не може да не ме радва.

# 74
  • Мнения: 4 199
Да вметна обаче за горчивите ми спомени от времето, когато имах съсед над главата си. Живеехме под наем, а съседът над нас е бивш собственик и на нашето жилище. Живееше си  бохемската и правеше съпричастни по неволя и нас. Почти всеки ден силна музика, тракане на токчетата на приятелката му, а нощем в малките часове и рано сутринта - задължителен секс маратон, микс от скърцане, охкане и викане.

Казахме на хазаите, погледнаха от комичната  страна на проблема и така и не се разреши. Докато една нощ, беше към 4 часа сутринта този човек не ни изправи косите. Аз като никога станах и отидох до тоалетната - тогава и видях колко е часа и полуспяща се дотътрузих до леглото. Шумове не чувам, спя с тапи и трябва да са доста силни.  Та не знам какво ме накара минути след като легнах отново да отворя очи и що да видя - една огромна фигура с дълга коса се е надвесила над леглото ни и се кани да се накътка до нас. Аз се вцепених и само успях с всичка сила да ритна мъжа ми по крака; той се сепна и инстинктивно се хвърли върху надвесилата се над леглото ни сянка.

Тогава натрапникът почна да вика и да се извинява, че объркал етажа и се оказа нашия добър познайник, съседа. Така и не разбрахме ключове ли са му останали или сме били оставили незаключено, нещо, което по принцип не се случва. Но си беше тръпка Crazy

Общи условия

Активация на акаунт