Семейна консултация

  • 6 569
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 365
Аз съм скептична към терапията като цяло. Защото терапевтът е професионалист. Там, където ние БГ-Мамите виждаме просто един муньо, той ще види наранена душа. И понеже му плащаш да лекува, ще я лекува таз душа за 20 кинта на сеанс, може и с години. Може да има подобрение, може и да няма, може и да стане по-зле.

Но терапевтът ще изиска от авторката на темата много, много търпение и ресурс.

На 25 години няма смисъл да се раздаваш така. Биещият мъж въобще не е болен, съзнава добре какво прави и ИЗБИРА да го прави, което го прави лош човек. Сега, за психолозите лоши няма, само нелекувани, но ние разсъждаваме простичко и затова бързо лепим етикета "лош", слагаме печат "не става за брак и деца" и те съветваме да бягаш.

Щото и от опит- бягането с дете е още по-трудно.

# 31
  • Мнения: 1 294
Аз съм скептична към терапията като цяло...

Именно! Съгласна с целия пост. И изобщо, да си се лекува той, ако си види проблема изобщо. Млада си да се жертваш така, нищо не му дължиш... Но няма да си нито първата, нито последната дето ще си затрие младостта по подобен тъп и безсмислен начин. Все едно ще живееш безкрайно дълго млада и по много животи... Да ама не.

И кога наистина успя „да си поживееш„? Хич да не говорим, че той живота всъщност не спира с проимването на семейство, само се променя. Времената са други вече ужким...

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 12:40 от palachinka

# 32
  • Мнения: 682
Аз съм скептична към терапията като цяло. Защото терапевтът е професионалист. Там, където ние БГ-Мамите виждаме просто един муньо, той ще види наранена душа. И понеже му плащаш да лекува, ще я лекува таз душа за 20 кинта на сеанс, може и с години. Може да има подобрение, може и да няма, може и да стане по-зле.

Работата на терапевта не е да измества фокуса от клиента към наранената душа на партньора му.

Не може с години да се терапевтира клиент, ако той не отбелязва прогрес. Работата на терапевта е и да прецени кога клиентът е достигнал потенциала си откъм промяна. Също и деликатно да прекрати сесиите, ако се създаде зависимост. И т.н.  И 20 лв за сеанс са малко Simple Smile

# 33
  • Мнения: 851
Мила щом така си решила браво евала на теб.Аз дете нямам  а искам но не съм казала от кой и кога.Мен майка ми ме отгледала сама и ми е намерила добър татко ай днес е модерно да си самотна майка .A И мен вече не ме страх има кой да ме застити

Според мен не е за евала моята наивност, но собствените грешки се проумяват впоследствие. Кой те защитава? Ти много малко от общата картинка споделяш и вече даваме съвети наслука. От цялата работа разбрах, че имаш възможност и характер да бъдеш самостоятелна, но просто го държиш този човек, така си решила. Търпиш го да те разиграва. Много по- силни и зрели жени от теб и мен са се пускали по тази пързалка, повярвай ми. Нито те са щастливи, нито децата им.

# 34
  • Мнения: 389
Значи смятяш за нормално мъжът ти да те бие и колегите да те съжаляват? Боже... Имай предвид, че и детето ще бие. Не знам съвет да давам ли, май не се и иска, но ти пожелавам да намериш щаститето без този "човек".

# 35
  • Мнения: 2 931
В 90% от случаите, когато жената пострада, "тя си го е заслужила". Затова насилниците не получават наказание.
    Насилниците не получават наказание, защото жертвите не желаят да потърсят помощ. Често им е втълпявано, че са си го "заслужили" и те вярват в това. Живеят с мисълта, че ще се промени "защото ме обича". Нужни са години да разберат, че насилникът задоволява лични потребности, а често опитите за промяна са търсене на нова форма на изтезания и рафиниране на насилника, за да не изпусне вече уловената жертва.
     На Татяна съвет не мога да дам. Тя не иска да се избави, а търси уверение, че незаменимият ще се промени и иска да вярва, че има начини затова. Виждам, че опитите да ѝ се помогне я карат да се вживява в ролята на неразбрана и неоправдана. Поне на мен такива мисли ми минават като чета постовете ѝ.

# 36
  • Мнения: 2 850
Татяна смята, че никой не я разбира, а на опитите да й се помогне, гледа като на поучения.  Хората в нейното положение искат разбиране и да, искат уверение, че могат нещо да променят, без да се налага да търпят насилника. Хубаво би било да можеха да прогледнат, но не могат. Като упоени и дрогирани са.  Confused  Трудно се излиза от такова умопомрачение.

# 37
  • Мнения: 2 931
Татяна смята, че никой не я разбира, а на опитите да й се помогне, гледа като на поучения.  Хората в нейното положение искат разбиране и да, искат уверение, че могат нещо да променят, без да се налага да търпят насилника.
     Мисля, че проявата на псевдоразбиране вреди на жертвите. Може да има умели терапевти, които да постигат резултати по този начин, но лаици, пишещи във форум, които са си изградили представите само на база житейски наблюдения или бегъл опит, трудно биха помогнали. Същото мисля и за критиката.

Общи условия

Активация на акаунт