Отново за правописа

  • 25 897
  • 558
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз лично, ама никак не се напъвам за нищо, това си ми е някакъв вид изкривяване, наследила съм го от майка ми. Като бутон за проверка на правопис съм - дай ми една гъсто изписана страница с една правописна грешка и на втората секунда погледът ми е там Crazy. Не го имам за нещо кой знае какво, липсва ми изрядност в доста по- съществени неща, така че.... Напъваш се ти да видиш несъществуващи интрижки.

# 16
  • Мнения: 559
Пълни глупости , твърде грамотно се казват и обратното . Не ми е критерий .  Peace Да си грамотен , не значи да си умен и адекватен за жалост и обратното .

Ето ти идеален пример как не трябва да се пише  Joy Май и аз не разбирам какво искаш да кажеш, макар да нямаш правописни грешки Simple Smile за пунктоацията няма да се захващам  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 4 051
Забелязвам някои грешки, някои вероятно ги пропускам. Вероятно и аз допускам сериозни грешки, но се старая да ги избягвам. Дразня се на чуждите, а когато осъзная своите се срамувам Simple Smile
Скрит текст:
А, ако цитираната група във ФБ е същата в която членувам... тц, тц, тц, там освен неграмотни, има и крайно злобни изказвания.

# 18
  • Мнения: 559
Аз лично, ама никак не се напъвам за нищо, това си ми е някакъв вид изкривяване, наследила съм го от майка ми. Като бутон за проверка на правопис съм - дай ми една гъсто изписана страница с една правописна грешка и на втората секунда погледът ми е там Crazy. Не го имам за нещо кой знае какво, липсва ми изрядност в доста по- съществени неща, така че.... Напъваш се ти да видиш несъществуващи интрижки.
И пак ти казвам не съди за другите по себе си ...
 

# 19
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Преди всичко вниквам (ако той позволява)
в текста. А евентуалните грешки не ме дразнят,
никога. Те са част от цялата картина - говорят
за автора понякога повече от думите.

# 20
  • Мнения: 2 457
Учудвам се как Лиляна не е дотичала с показалката, тогава ваше чудо  Laughing
 Предполагам в час е явно. Учебен час Simple Smile

# 21
  • Мнения: 9 991
Пълни глупости , твърде грамотно се казват и обратното . Не ми е критерий .  Peace Да си грамотен , не значи да си умен и адекватен за жалост и обратното .

Ето ти идеален пример как не трябва да се пише  Joy Май и аз не разбирам какво искаш да кажеш, макар да нямаш правописни грешки Simple Smile за пунктоацията няма да се захващам  Laughing

Доообре , това го каза ти, която използва 3 емотикона и 1 запетая ,а в колко изречения ,не е ясно . Добре , че аз съм пример  Mr. Green Mr. Green Mr. Green .

# 22
  • Мнения: 559
 Както виждаш, никой не разбра какво се опитваш да кажеш, а текста ти е толкова неугледно написан, че буквално бърка в очите. Само 2 изречения, а имаш 5 грешки ... Peace

# 23
  • Русе
  • Мнения: 654
Изречение започващо с И....хммм Wink

Всъщност това е често срещана заблуда сред мнозина. Изобщо няма никакво правило в българската граматика, което да забранява употребата на „и“ в начало на изречението, като даже такава е и регламентирана – използва се за въвеждане на изречението, когато то следва да се свърже смислово с предходните.

ПП: „пунктуация“ Wink

# 24
# 25
  • Мнения: 9 991
Както виждаш, никой не разбра какво се опитваш да кажеш, а текста ти е толкова неугледно написан, че буквално бърка в очите. Само 2 изречения, а имаш 5 грешки ... Peace

Който разбрал разбрал , не си ми критерий ти да ме поправяш , еле за грамотност неграмотно , пък ти пак се прави на недоразбрала  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 26
  • Мнения: 25 710
Пълни глупости , твърде грамотно се казват и обратното . Не ми е критерий .  Peace Да си грамотен , не значи да си умен и адекватен за жалост и обратното .

С първото съм съгласна, с второто – "и обратното" – не съвсем. Винаги се отнасям с предубеждение към съвсем неграмотно написани текстове, особено ако са медицински или нещо подобно. Направо си представям как умира човек заради правописна грешка.
Да, ако си голям спец в областта си, може да не ти е останало време да наблегнеш и на правописа, ама поне ще имаш достатъчно ум в главата да си намериш редактор, който да приведе текста ти в разбираем вид.
Да не говорим пък, че отказът да овладееш елементарни правописни и пунктуационни правила за мен е израз на явна демонстрация на неуважение към читателите си.
Ти не ме уважаваш и не се стараеш да направиш текста си читаем, аз от какъв зор трябва да прочета и уважа мнението ти?

# 27
  • Мнения: 9 991
Пълни глупости , твърде грамотно се казват и обратното . Не ми е критерий .  Peace Да си грамотен , не значи да си умен и адекватен за жалост и обратното .

С първото съм съгласна, с второто – "и обратното" – не съвсем. Винаги се отнасям с предубеждение към съвсем неграмотно написани текстове, особено ако са медицински или нещо подобно. Направо си представям как умира човек заради правописна грешка.
Да, ако си голям спец в областта си, може да не ти е останало време да наблегнеш и на правописа, ама поне ще имаш достатъчно ум в главата да си намериш редактор, който да приведе текста ти в разбираем вид.
Да не говорим пък, че отказът да овладееш елементарни правописни и пунктуационни правила за мен е израз на явна демонстрация на неуважение към читателите си.
Ти не ме уважаваш и не се стараеш да направиш текста си читаем, аз от какъв зор трябва да прочета и уважа мнението ти?

Иде ми на ум , че някой като няма за какво да се заяде с друг , намери една правописна грешка и "надува клаксона" , докато той и допуска  . Това ми е по-смешно и ми "вади "очите. Също някой си излял сърцето да каже нещо , пък било и не до там грамотно и го изкарват, все извършил смъртен грях , а никой не чете писаното . Става , че вместо да си изпишем веждите си избождаме очите. Няма креативни забележки ,а избиване на комплекси и злоба. А за очевадни примери , мисля хора от маалата не пишат в нета все пак  Wink

# 28
  • Мнения: 559
Както виждаш, никой не разбра какво се опитваш да кажеш, а текста ти е толкова неугледно написан, че буквално бърка в очите. Само 2 изречения, а имаш 5 грешки ... Peace

Който разбрал разбрал , не си ми критерий ти да ме поправяш , еле за грамотност неграмотно , пък ти пак се прави на недоразбрала  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Поредния ти пост от едно изречение и 3 грешки ... Да не говорим че смислово е написано, сякаш е писано от дете в 3 клас.

# 29
  • Мнения: 9 991
Както виждаш, никой не разбра какво се опитваш да кажеш, а текста ти е толкова неугледно написан, че буквално бърка в очите. Само 2 изречения, а имаш 5 грешки ... Peace

Който разбрал разбрал , не си ми критерий ти да ме поправяш , еле за грамотност неграмотно , пък ти пак се прави на недоразбрала  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Поредния ти пост от едно изречение и 3 грешки ... Да не говорим че смислово е написано, сякаш е писано от дете в 3 клас.

 Hug Mr. Green Hug

Общи условия

Активация на акаунт