Не пътувайте с Руал Травел!

  • 56 473
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Искам да споделя,защо повече никога няма да пътувам с Руал Травел.Когато се записвахме за екскурзията си бяхме харесали една дата,но разбрахме, че имат само две свободни места на последна седалка и се отказахме.Казаха ни, че има още свободни места за следващата дата и ние се съгласихме.Попитахме на кои седалки ще сме и ни казаха, че се падат самостоятелни,на предпоследен ред.Местата бяха толкова важни,защото имах здравословен проблем с краката и трябваше да имам пространство отпред,за да не ме болят. Съгласихме се да сме на предпоследните места и платихме екскурзията.В София обаче при настаняването се оказа, че сме на последните две места в автобуса 54 и 55.Попитахме представителя на фирмата,как така сме на тези места,нали настаняването е по реда на записването,а когато се записвахме имаше още свободни места след нас?Той ни каза, че сме 45-46 място,но така били седнали хората и така ще си седим.Примирихме се,но тогава започна кошмара.Ако някои е пътувал на последна седалка знае колко е неудобно, че няма достатъчно място за краката.През цялото време краката ни бяха свити и през първия нощен преход от Пловдив до Виена,което е над 1 000  км,краката ни отекоха,бъбреците ни заболяха и гърба и врата също. Това бяха близо 20 часа път.Краката ни бяха станали сини от удрянето в предните седалки. Когато попитахме екскурзоводката Мария Тютюнджиева,дали не може да се направи нещо по въпроса,защото отзад бяхме седнали 5 човека,а мъжа до нас си беше за две седалки,защото беше много пълен,нейния отговор беше”на моята седалка ли искате да седнете?”.”Откажете се тогава!”Тя ще ми казва на мен да се откажа,тя ли ми е платила екскурзията???Отпред имаше две седалки за шофьора,две за екскурзоводката на първите редове и две отпред до шофьора.6 седалки за 3-ма човека,а отзад ни бяха нагъчкали като сардини 5 човека.Дебелият мъж през цялото време спа върху нас.По начало е трябвало да му поискат да си плати за две седалки,като са го видели, че тежи 150 килограма.
Самата екскурзия НЕ беше организирана добре.В каталога им пише, че на първия ден в Париж се разглежда квартала Монмартр.Когато пристигнахме в Париж обаче ни зарязаха в квартал Вилежуиф(на другия край на Париж),оставиха ни в 14 часа в гетото на Париж,а Мария заедно с другата група(бяхме хора от двата варианта-стандартен и икономичен) се отправиха към техния хотел.Стаите не бяха готови и трябваше да чакаме с куфарите близо два часа.Хотела беше долнопробен,стаите мръсни,банята не се затваряше,наводняваше се коридора от водата,която нямаше къде да се оттича.Закуската беше половин твърда франзела и един кроасан.На руснаците им сервираха и сок,колбас и кашкавал.А кроасани и франзели за тях имаше на корем.Вместо да разгледаме квартал Монмартр ни замъкнаха по Парижкото метро и даже не искаха да ни върнат,а да се оправяме сами на връщане.Който е пътувал в метрото знае, че е плашещо и опасно за туристите там,особено за тези,които не знаят френски език. Квартала го разгледахме на последния ден в Париж.Мария Тютюнджиева въобще не преценяваше времето точно.За Айфеловата кула ни даде час и 20 минути общо за купуването на билетите и качването до върха,а опашките бяха огромни и на асансьорите и на касите долу.Накрая ни остана половин час да разгледаме кулата и да слезем до долу,като не разгледахме от  втория етаж,защото нямаше време,а направо се наредихме на опашката за третия.
Профучавахме през обектите,нали тя ги е видяла,защо и ние да ги гледаме?!Няма значение, че сме си платили за да ги видим и входните такси също.За замъка Белведере даде само 20 минути.Но иначе за тоалетна по магистралата даваше по 45 минути.Екскурзията беше 10 дневна,с 5 нощувки,през останалото време пътуването в автобуса беше пълен ужас,сгъчкани един до друг,отзад постоянно духаше и на последния ден вече настинах.Препоръчваше си да ядем и купуваме сувенири все от скъпи места,на които тя не сядаше....Сигурно има договор да води туристи.Отделно господина(ако мога да го нарека изобщо така)  не знаеше какво е баня,и към края на екскурзията се беше вмирисал доста сериозно,целият автобус го усети и  ние трябваше да търпим тази смрад 10 дни.
 Отношението на екскурзоводката и на шофьорите беше изключително нелюбезно и арогантно.Отнесоха се с нас все едно не сме си платили за тази екскурзия и нямаме права.Платихме над 1400 лева за това „удоволствие”!Преценете сами дали искате да си дадете парите на вятъра!Не се знае дали от първа седалка накрая няма да се окажете на последна.А ако сте на нея,по-добре се откажете веднага.Ще видите по-добре сръбските тоалетни,отколкото забележителностите в Париж.Когато си плащаш ти казват всичко,което искаш да чуеш,но нищо от това не се оказва  истина.Повече никога с Руал!НИКОГА!

# 1
  • Венера
  • Мнения: 858
Много неприятно преживяване.

# 2
  • Мнения: 50
Звучи доста неприятно наистина. Аз затова предпочитам сама да си организирам екскурзиите. Виждам много повече неща, а и в повечето случаи излиза накрая по-евтино. Например Барселона -3 нощувки ми излезна 250 евро на човек с полета Simple Smile но всичко беше закупено по от рано и билети и карта за забележителности и отстъпки и хотел.

# 3
  • Мнения: 14 418
Не оправдавам поведението на екскурзоводката и шофьорите,но останалото ми говори ,че
не сте за този тип екскурзии.Останалите споделени проблеми могат и се случват с всички турорганизатори.

# 4
  • Мнения: 874
Наистина много неприятна случка, но пък това ми доказва, че всичко е въпрос на екскурзовод и организация... Аз имам същото мнение за Бохемия (пътувах един път с тях и не искам да повторя), докато от Руал съм много доволна (пътувала съм 2 пъти с тях).

Подкрепям и мнението на  ivanna_pet  - най-добре е да си организираш сам екскурзия (по възможност) Wink   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 558
Аз съм пътувала два пъти с "Руал Травел" - екскурзиите с Баварските замъци и обиколка на Италия. Първият път пътувахме на предпоследната седалка Вторият път  на задната,но бяхме 4 човека. Явно съм била от последните записали се  или все така се случва. От ескурзоводите съм много доволна, особено от Боряна (с нея бяхме в Германия). И има нещо, за което съм безкрайно благодарна на фирмата (особено на дамата във Варненския офис). В денят, в който трябваше да довнеса сума за трета екскурзия ми съобщиха, че баща ми е починал. Отидох до офиса, за да дам парите и да кажа, че плащам екскурзията (защото трябва по договор), но няма да заминем.  Дамата не прие парите, които носех, лично се ангажира да говори с шефовете  и в крайна сметка ми върнаха и капарото. Още веднъж им благодаря за топлото и човешко отношение. Hug

Подкрепям и мнението на  ivanna_pet  - най-добре е да си организираш сам екскурзия (по възможност) Wink   bouquet
Моето мнение е, че си е друго с екскурзовод. Примерно Флоренция я разгледахме с Йорданка Боварини. Невероятно колоритна  дама, която ни даде  безкрайно много информация, още повече, че ако не се лъжа беше завършила там и история на изкуството. Ами галерия "Уфици" с нея си беше повече от невероятно изживяване!

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 20:01 от __EtnA__

# 6
  • Мнения: 50
Много мерси. Обиколила съм доста места и мисля, че най-важното е да проучиш добре мястото и забележителностите. Примерно в Барселона и във Венеция има Барселона кард, тя струва примерно 50 евро за 2 дена(не си спомням точно) но ти дава възможност да ползваш безплатно целия градски транспорт, достъп безплатен до много забележителности и големи отстъпки за останалите. В Лондон си купих предварително по Интернет билет за Хоп и Хоп бус и билет за 4 забележителности накуп с 45% отстъпка. В крайна сметка за 2 дена обиколихме с приятеля ми Лондон и видяхме почти всичко, включително имахме безплатен круиз по Темза. А и да не забравя спахме в 4 звезден хотел, който след дълги проучвания намерих, а беше на цената на 2 звезден в центъра на Лондон.
Така че ако имате желание и възможност по-добре четете в Интернет и заминавайте сами

# 7
  • Венера
  • Мнения: 858
Аз пък изкарах една страхотна екскурзия с Бохемия. Факт е, че до голяма част зависи от екскорзовода. Когато видиш, че се опитва да помогне и има човешко отношение. Разбира се не всичко зависи от тях, но си е друго поне да опитат.

# 8
  • Мнения: 874
__EtnA__ , аз също пътувах с тях до Баварските замъци и бях на последната седалка (4 човека бяхме) и дори ми беше по-удобно (по-широко), отколкото на нормална седалка. Боряна беше страхотна като екскурзовод!

С Бохемия ходих до Лондон (като минахме през още много места), но екскурзоводът и шофьорите бяха под всякаква критика...

Преди 2г си направихме сами екскурзия до Гърция и МАкедония - едно от неоспоримите предимства на такава екскурзия е, че може да посетиш местата, които искаш, без да се съобразяваш с някого. Пак сами си организирахме и почивка в Занзибар (излезе доста по-евтино от предлаганите оферти от агенциите)
 Hug

# 9
  • Мнения: 2 600
Много жалко, че така е станало.... голяма фирма, чувала съм и хубави отзиви.  Обаче, как може след като имате проблем с краката да се навиете на 10 дневна екскурзия с 5 нощувки... - това сигурно са поне три нощни прехода. Аз затова никога не ми е минавало през ума да пътувам с Руал, те имат много екскурзии с по няколко нощни прехода, но нощен преход е много ужасно, след като предния ден си обикалял забележителности и имаш намерение и на следващия ден да обикаляш забележителности... Ако трябва да съм честна, аз избягвах Руал, но като много "умна" се натресох на Бохемия, толкова ме е яд.... Явно наистина по-старите и големи фирми са се самозабравили и си лежат на реномето.
 Случайно се бях запознала с една госпожа, работеща в някакъв хотел "гранд" нещо си и аз даже й споделих за оплаквания от хотели, които чета тук и тя в прав текст си каза, че българите били еднократни посетители и нямало смисъл да се опитва да им се харесаш, те не повтаряли, а идвали други.....  Confused   То и човек като гледа всяко лято как се пише за фалирали фирми - явно и туристическите агенции си мислят същото "аз да им взема парите, пък другото майната му".

# 10
  • Мнения: 874
Само да вметна, че Руал и Бохемия са на един и същ собственик (заедно с още 2-3 агенции, на които не помня имената) Wink Въпрос на късмет е да улучиш добра екскурзия, явно...  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 600
Само да вметна, че Руал и Бохемия са на един и същ собственик (заедно с още 2-3 агенции, на които не помня имената) Wink Въпрос на късмет е да улучиш добра екскурзия, явно...  newsm78

Те ти булка, спасовден.... аз не знаех. Ако може някой да каже и другите фирми, ще съм благодарна. Не искам да си хвърлям парите на вятъра повече.

# 12
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте,
И аз бях на посочената екскурзия и аз преживях тези 10 дни, но по съвсем различен начин. Вярно е,  че не бяхме седнали най-отзад, а в средата на рейса, но се записахме и 3 месеца преди пътуването. И на мен краката ми бяха отекли и с болки, но нито за миг не бих обвинила  агенцията за това, за което знам, че съм се записала и съм се съгласила. Като тръгваш на екскурзия с нощни преходи трябва да си подготвен за неудобството…
Също така никой не ни кара насила да се возим в парижкото метро – разходката беше по желание и всеки имаше избор. Аз лично не ходих на тази разходка и не съжалявам.
За малкото време по най-важните за мен забележителности съм съгласна напълно. Наистина за Айфеловата кула времето беше безобразно малко и всичко мина в бързане и препускане по асансьорите. Но пък за сметка на това разгледахме добре града и следващият път ще отида на самостоятелно посещение и никой няма да ми дава зор.
Хотелите не бяха чак толкова зле, вярно е, че в парижкият хотел храната беше много мизерна, но той е известен с това…
Като цяло съм много доволна от Руал Травел и на 100% бих пътувала отново с тях, както и с Бохемия, които винаги са предоставяли изключително коректни услуги и са удържали на обещанията си към клиента. Поне в моя опит с тях.

Поздрави,
estrela

# 13
  • Мнения: 437
По този повод се сещам за цитат от един друг популярен форум за пътувания :

Примерна програма на произволна БГ агенции:
8 дни / 6 ношувки
20.06 - 27.06.2009г.

1 ден: В 05:00 ч. отпътуване от Пловдив, 06:30ч. от Пазарджик, в 08:00ч. от София за Хърватска. Транзитно преминаване през Сърбия. Изяждане по време на прехода първо на бързоразвалящи се продукти като пържени кюфтета и руска салата. Пристигане някъде в Хърватска мноого късно вечерта. Нощувка и баня /1/.

2 ден: Закуска. Отпътуване за Венеция. Отново ядене в автобуса на кой каквото си носи. Пристигане около обяд или следобяд. От Пунта Сабиони росни- росни след половин ден път с корабче се отправяме за площад “Сан Марко”. Разглеждане за около час забележителностите на града: площад “Сан Марко”, базиликата “Сан Марко”, двореца на Дожите, Моста на въздишките, Моста Риалто, Кулата с часовника.Пак на корабчето, после на автобуса. Настаняване в Лидо де Йезоло щото във Венеция няма какво да се прави през ноща. Нощувка и баня /2/.

3 ден: Закуска. Отпътуване за Сан Марино. Разглеждане много набързо на най-малката и най-старата Република в света: крепостната стена, Палаца Публико, статуята на Свободата. Следобед отпътуване за Рим. Настаняване в хотел в околностите на града за да може на другия ден удобно да се ползва автобуса до Рим и обратно. Нощувка и баня /3/.

4 ден: Закуска, качване на автобуса и през трафика за няма и час стигане до центъра на Рим. Разглеждане на Рим набързо, от 11 сутринта до 5 следобед, когато е приятно топло: площада на Републиката, Резиденцията, фонтана “Треви”, площад “Камподилио”, Пантеона, площад “Венеция”, Колизеума (само отвънка), църквата “Сан Клементе” / гроба на Св. Кирил /.Обратно с автобуса до хотела, баня, ядене от собствените хранителни запаси в хотелската стая и гледане на италианска телевизия. Нощувка с повече време за сън /4/.

5 ден: Закуска. Събиране на багажа и отново за няма и час до Рим. Посещение за около час на Ватиканския музей и катедралата “Св. Петър”. Отпътуване за Пиза и ако има време разглеждане набързо на Двора на Чудесата с Наклонената кула и Катедралата. Вечерта, след няма и два часа допълнително път с комфортния автобус, пристигане в Монтекатини, настаняване в евтин хотел. Нощувка и баня /5/.

6 ден: Закуска. Събиране на багажа, качване на автобуса и отново на път. Разглеждане много набързо забележителностите на Флоренция: църквата “Санта Кроче”, площада на Сеньорията, моста Понте Векио, катедралата “Санта Мария дел Фиоре”, площада на Микеланджело, галерия Уфици. В 15:30ч. отново на автобуса и отпътуване за Словения. Вечерта късно пристигане в Постойна. Нощувка в доста евтин хотел с възможност за баня /6/.

7 ден: Закуска. По желание за който не е много уморен, недоспал и може да понесе допълнителен тигел с автобуса разглеждане на пещерата Постойна яма. Отпътуване за България. Транзитно преминаване през Хърватска и Сърбия. Който е свършил консервите с русенско варено, ще трябва да издържи следващите 24 часа без да яде. Нощен преход.

8 ден: Пристигане, уморени, гладни, изтощени и вмирисани в България на обяд,.

Цената включва
- Транспорт (три четвърти от времето) с лицензиран туристически автобус, категория три звезди, нон-стоп екшън филми на видеото;

- 6 нощувки със закуски в отдалечени от търистическите забележителности хотели категория две/три звезди (1 нощувка в Хърватска, 1 нощувка в Лидо ди Йезоло, 2 нощувки в района на Рим, 1 нощувка в Монтекатини и 1 нощувка в Словения);

- Екскурзоводско обслужване, следвайте екскурзовода с червеното флагче вързано на телескопичната антена, за да не се загубите, не го изпускайте от поглед, не се зазяпвайте наляво надясно и го следвайте плътно, не изоставайте;

- Медицинска застраховка с асистанс (каквото и да значи това);




Цената не включва
Входните такси на посещаваните обекти, то и повечето забележителности се виждат от улицата а което е с пари така или иначе няма време за него;

# 14
  • Мнения: 6
Здравейте,
И аз бях на посочената екскурзия и аз преживях тези 10 дни, но по съвсем различен начин. Вярно е,  че не бяхме седнали най-отзад, а в средата на рейса, но се записахме и 3 месеца преди пътуването. И на мен краката ми бяха отекли и с болки, но нито за миг не бих обвинила  агенцията за това, за което знам, че съм се записала и съм се съгласила. Като тръгваш на екскурзия с нощни преходи трябва да си подготвен за неудобството…
Също така никой не ни кара насила да се возим в парижкото метро – разходката беше по желание и всеки имаше избор. Аз лично не ходих на тази разходка и не съжалявам.
За малкото време по най-важните за мен забележителности съм съгласна напълно. Наистина за Айфеловата кула времето беше безобразно малко и всичко мина в бързане и препускане по асансьорите. Но пък за сметка на това разгледахме добре града и следващият път ще отида на самостоятелно посещение и никой няма да ми дава зор.
Хотелите не бяха чак толкова зле, вярно е, че в парижкият хотел храната беше много мизерна, но той е известен с това…
Като цяло съм много доволна от Руал Травел и на 100% бих пътувала отново с тях, както и с Бохемия, които винаги са предоставяли изключително коректни услуги и са удържали на обещанията си към клиента. Поне в моя опит с тях.

Поздрави,
estrela


Явно за вас не е проблем,че са ви излъгали най-нагло.Аз се чувствам окрадена,обидена и ядосана.И в сайта и в каталога им пише,че на първия ден в Париж се разглежда Монмартр?Това,че се качихме на метрото не си е личен избор.....Платила съм си за този първи ден в Париж и от къде мога да знам,че ще стане такова нещо?Пише Монмартр,а пък аз да си седя в този долнопробен хотел ли????/Не съм медиум,но те не трябваха така да ни зарязват,не е коректно да си гледат тяхната работа при положение,че сме си платили ДА РАЗГЛЕЖДАМЕ, и те са също в Париж заради нас.Поне едно извинение да имаше!

# 15
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Платихме над 1400 лева за това „удоволствие”!

Това на човек ли е? newsm78
Скрит текст:
Помогнах на приятели да организират 4 дни в Париж. Самолетни билети, хотел близо до Айфеловата кула (много приятен), автобус панорамен за 3 дни с включено корабче, Айфеловата кула, автобус от и до Бове, пас за музеите за 4 дена на 4-я отидоха и до Версай и всички други разходи - 1400 лв общо за 2-мата - юни месец (без храна)

# 16
  • Мнения: 39
Точно преди два дни се обадих в Руал травел да си резервирам места за Баварските замъци за 9.12 и днес намирам това и сега може да си представите в какво чудене съм.Какво да правя?/въпросът е от мен за мен  Laughing/.Лошото при нас е че и на двамата работата ни е свързана с ежедневно пътуване и по-точно ние шофираме,не да се возим и ако си организираме сами почивката пак ще падне едно голямо каране,където всеки ден си го имаме че тук даже и повече може да стане,зависи.Ако си намерим с кого да споделим екскурзията няма да е много скъпа и сигурно както бяха писали някои от вас хотелите ща са на по-добра цена и локация.Все пак ако някой ми даде съвет,как да постъпя с удоволствие ще обсъдим нещата.

# 17
  • Мнения: 6
Платихме над 1400 лева за това „удоволствие”!

Това на човек ли е? newsm78
Скрит текст:
Помогнах на приятели да организират 4 дни в Париж. Самолетни билети, хотел близо до Айфеловата кула (много приятен), автобус панорамен за 3 дни с включено корабче, Айфеловата кула, автобус от и до Бове, пас за музеите за 4 дена на 4-я отидоха и до Версай и всички други разходи - 1400 лв общо за 2-мата - юни месец (без храна)

Не,за двама.Но само пътните и спането.

# 18
  • Мнения: 6
Точно преди два дни се обадих в Руал травел да си резервирам места за Баварските замъци за 9.12 и днес намирам това и сега може да си представите в какво чудене съм.Какво да правя?/въпросът е от мен за мен  Laughing/.Лошото при нас е че и на двамата работата ни е свързана с ежедневно пътуване и по-точно ние шофираме,не да се возим и ако си организираме сами почивката пак ще падне едно голямо каране,където всеки ден си го имаме че тук даже и повече може да стане,зависи.Ако си намерим с кого да споделим екскурзията няма да е много скъпа и сигурно както бяха писали някои от вас хотелите ща са на по-добра цена и локация.Все пак ако някой ми даде съвет,как да постъпя с удоволствие ще обсъдим нещата.
И аз така се двоумях,накрая се съгласих,но после горчиво съжалявах.Не рискувайте да си провалите почивката,организирайте си я сами.

# 19
  • Мнения: 48
Точно преди два дни се обадих в Руал травел да си резервирам места за Баварските замъци за 9.12 и днес намирам това и сега може да си представите в какво чудене съм.Какво да правя?/въпросът е от мен за мен  Laughing/.Лошото при нас е че и на двамата работата ни е свързана с ежедневно пътуване и по-точно ние шофираме,не да се возим и ако си организираме сами почивката пак ще падне едно голямо каране,където всеки ден си го имаме че тук даже и повече може да стане,зависи.Ако си намерим с кого да споделим екскурзията няма да е много скъпа и сигурно както бяха писали някои от вас хотелите ща са на по-добра цена и локация.Все пак ако някой ми даде съвет,как да постъпя с удоволствие ще обсъдим нещата.

Здравей, danielasz!

Не се притиснявай, чуди и съжалявай, че си се записала на Баварски замъци с Руал. Миналата пролет бях на тази екскурзия и съм толкова доволна, че трудно мога да го опиша Simple Smile) За съжаление датите не ми позволяват иначе сега отново бих тръгнала натам с тях. Тогава ни води Боряна Simple Smile) Страхотна е! Толкова увлекателно разказваше, че като се прибрах се зарових из историята на Германия и най-вече в тази на династията Вителсбахи, защото бях запленена от това, което Боряна ни беше разказвала. Така че настроивай се и весело Simple Smile)

За съжаление пътуванията с автобус не са приятни и  затова всеки сам прави избора си как, с какво и кого да пътува. Аз също имам проблеми с краката и ставите като цяло и ми е тясно в автобусите, но не съм се отказала да пътувам. А от Руал съм много доволна Simple Smile)

# 20
  • Варна
  • Мнения: 480
А някой пътувал ли е с Руал тази екскурзия  Виена - Будапеща - от Варна, Шумен, Велико Търново, Плевен?

# 21
  • Мнения: 581
Аз ви се  чудя как се решавате на тези автобусни екскурзии до Европа. Колкото и да е добра фирмата, колкото и да е организирано всичко, това пътуване си е пълно убийство. Ами то по-добре да е по-скъпа екскурзията, но да спите като бели хора в хотел, отколкото 10 дена, половината в нощни преходи. Хич не ми е ясно как става това да тръгнеш от България следобед, да пътуваш цяла нощ, и на другия ден слизаш от автобуса и те повличат на пешеходни обиколки, без да си се настанил в хотела, без да се изкъпеш, без да се преоблечеш.
На подобни екскурзии с автобус се хващам единствено до съседни държави-Турция, Гърция, Румъния. И пак е уморително.
А ние пък как се минахме с Бохемия... Ходихме до Тасос, края на октомври. Настаниха ни в едно селце Скала Принос. Селцето приятно, но се оказа, че абсолютно никакво заведение не работи.  Пристигаме вечерта, уморени и гладни. Настанихме се в хотела, изкъпахме се преоблякохме се, починахме малко и тръгваме да търсим някое заведение да вечеряме. Ама бяхме картинка просто. Два автобуса хора, от различни градове, сновем нагоре-надолу по улиците и като се срещне човек с човек, резонният въпрос е " Намерихте ли ресторант?" И никой не намери. Екскурзоводката безхаберно обясни "Ми извън сезона сме". Добре де, като сме извън сезона, вие как се наемате да правите екскурзия, да обещавате вкусни вечери в гръцки таверни, и изведнъж "Ми извън сезона сме". Никой не е предполагал, че извън сезона, означава да си легнем гладни. Всъщност имаше един-единствен ресторант, който отвори и то ...по повод сватба, не пускат други посетители. Е, жената в хотела предложи да ни направи сандвичи, но не е там въпроса. ..
Преди това пък ни изгубиха времето с турско-циганския град Ксанти. Оставиха ни цял следобед да се мотаем, в този отвратителен, мръсен град, без никакви забележителности. Ние така се уморихме и отегчихме, че отидохме на уговореното място за среща на грепата близо час по рано...и заварихме цялата група събрана вече. На хората им писнало да се мотаят и се събрали час по-рано. За сметка на това в красив град като Кавала, бяхме по-малко от два часа и препускахме като коне. Да разглеждаш ли, да хапнеш ли нещо, фрапе ли да пиеш...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Здравейте! Включвам се с мнение, понеже често пътувам и чета отзиви за всяка агенция, преди да предприема пътуване. Няма такава, за която да няма негативни отзиви! Моето първо пътуване с Руал тръгна с разочарование именно поради  настаняване на последна седалка, въпреки категоричното ми предупреждение, че не желаем. Обясниха ни, че сме на 35-36 място от 50, обещаха Simple Smile В последствие се оказа, че са го казали на поне 10 човека от екскурзията (дамата, която ни настаняваше с къса червена коса в автобуса изключително нагло ни заяви - това е положението). Бях бясна да разбера това при настаняването, но поне се бяха погрижили да сме сами със съпруга ми на последната седалка (а не 4 или 5 човека). Това е изключителен голям минус на фирмата, мисля, че са длъжни да предупреждават, че ще бъдете настанени там, да не кажа, че трябва да предлагат и последна седалка на по-ниска цена. Но за щастие екскурзията ни из Италия с Бистра Дечкова бе прекрасна и забравихме проблема с настаняването до края, понеже автобусът бе комфортен и не изпитвахме неудобство. Хотелите бяха хубави (изключвам района на Венеция), даже в Рим беше прекрасен хотела! При следващо пътуване с Руал - коледна Виена от Варна, след обяснение на гафа с настаняването от първата екскурзия, бяхме настанени на първа седалка до втората врата, благодаря на дамите от варненския офис Simple Smile Екскурзоводът беше доста отегчен - Иван някой си, но като цяло бяхме доволни. Екскурзията ни Париж - замъците по Лоара, бе страхотна, ужасно изморителна, но с Елка Георгиева бе повече от запомняща се, хотелите бяха на доста по-ниско ниво от Италия, но екскурзията е доста дълга и предполагам, за да се постигне добра цена, се налага настаняване в по-нисък клас хотели. Като цяло бих пътувала отново с Руал, но винаги настоявам до последно за гаранции по настаняването. Ако си променят политиката относно него, биха били чудесни. За пример пътувахме с Романтик холидейз - нова година 2015 г. в Монако, Френска ривиера беше чудесно организирана, записаха в договора на коя седалка ще сме и го изпълниха, хотелите бяха прекрасни, екскурзоводката беше малко като сърдита учителка, но като цяло беше красиво изживяване. Но като цяло четох ужасни  коментари, че хотелите са много зле и т.н. Може и да си взели поука. Ако не сте пътували с автобус с нощни преходи - опитайте някоя кратка дестинация и така се впускайте в дълги приключения. Аз лично обожавам да пътувам с автобус, защото виждам много места. Но бих редувала със самостоятелни посещения със самолет на големи столици. Все пак е доста изморително и наистина не е за всеки. А екскурзоводите правят екскурзията незабравима, те са много, много важни! Но разбира се от група с почти 50 човека винаги поне половината са мрънкащи и недоволни, малко са културните и разбрани хора, които се грижат и за комфорта на околните и не изнервят постоянно екскурзовода с понякога дребнавите си забележки. Винаги има гафове, но важното е човек да е позитивно настроен и туристическата агенция да се старае да гради добро име с всяка екскурзия, да приема критиките и да отстранява нередностите.

# 23
  • София
  • Мнения: 22 954
2 пъти съм пътувала с Руал.1 път бях доста разочарована,но реших все пак да им дам 2 шанс и 2-та екскурзия мина много добре.1 път бяхме Венеция-Кан-Ница-Монако-Флоренция.Още от автобуса започнаха проблемите,като подписваш договора пише - луксозен автобус,автобусът беше всичко друго,но не и луксозен,телевизорът не работеше изобщо,радиото и то,вечерите,които преминаха в нощен преход си умирахме от студ ( беше началото на септември)може би не ви звучи важно,ама доста пари се дават и тези неща са ти обещани,а не ги получаваш,извинявайте,ама до морето няма автобус без работещ телевизор.Както и да е това нищо не е - огромният проблем беше с хотелите,нито 1 хотел не беше наред.В 1 нямаше никаква топла вода,във 2 ни настаниха в неоправена стая,след което ни преместиха в изключително мръсна стая... Беше ужасно!Фирмата не пое никаква отговорност,отговорът беше,че във Франция често се случвало така. От екскурзоводските услуги съм много доволна,но то само това беше наред.2 път пътувахме до Виена и Будапеща - там вече нямаше никакви проблеми.Може би е било лош късмет 1 път,но очаквах някаква адекватна реакция от фирмата,поне някакво възстановяване на част от парите,все пак те отговарят за качеството на услугите.О забравих да допълня нещо важно : преди 1 ексурзия,когато се опитвах да получа информация,нещо ми се правеха на интересни и аз писах писмо до главния им офис,в който ми обясниха всичко с подробности.Когато отидох да се запиша за 2-та екскурзия,вместо да са по тихи от тревата и да се радват,че им давам 2 шанс,една от служителките започна да се заяжда,о вие ли сте писали оплаквания до София...Скоро ми предстои пътуване,но реших да избера друга фирма,малко е 50:50 при тях.

# 24
  • Мнения: 2 600
Питах в офиса им за оферта и ми казаха че политиката им за настаняването в автобус била по-особена - тези, които пътували от Пловдив до София ги сваляли в София за да се събере цялата група и след това пускали хората в автобуса по реда на записването, а те да си избирали къде искат да седнат. Примерно - записан си първи, пускат те първи и сядаш където искаш - отзад, отпред, следващия избира сред свободните места и т.н.
Моля пътувалите да споделят, дали е вярно това, защото разглеждам техни оферти сега  и се чудя.

# 25
  • София
  • Мнения: 22 954
Питах в офиса им за оферта и ми казаха че политиката им за настаняването в автобус била по-особена - тези, които пътували от Пловдив до София ги сваляли в София за да се събере цялата група и след това пускали хората в автобуса по реда на записването, а те да си избирали къде искат да седнат. Примерно - записан си първи, пускат те първи и сядаш където искаш - отзад, отпред, следващия избира сред свободните места и т.н.
Моля пътувалите да споделят, дали е вярно това, защото разглеждам техни оферти сега  и се чудя.

На 1-та еккурзия тези от Пловдив пътувахме с маршрутка до София,като дойде автобуса,ексурзоводката започна да изброява всички според реда на записване и всеки,който се качваше си избираше място,на 2 екскурзия не беше точно така.Тръгнахме от Пловдив директно с автобуса,с който щяхме да пътуваме за Европа,аз и приятелят ми бяхме единствените пътуващи от Пловдив ( но в автобуса имаше много хора,пътуващи от Стара Загора)На нас предварително ни казаха кои са ни местата,хората обаче седнали на тях отказах да станат и в София настана пълна неразбория,едно местене,едни чудеса,целият проблем дойде от това,че тези от Стара Загора не бяха уведомени къде трябва да седнат.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 480
Тотално взех да се отказвам от ексурзията Варна-Виена с Руал.
Като чета за тези проблеми с местата така като се замисля в други фирми не съм срещала подобен проблем.Явно това е нещо , което те не могат да отработят и клиентите се дразнят и негодуват с основание.Не знам на коя фирма да се спра за Виена,моля пепоръчайте ми,особено ако има варненки

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Да, сега като прочетох коментарите ви, сетих се, че на последната екскурзия беше една идея по-различно настаняването (беше в края на месец май 2014 година). Ние сме от Варна, но пътувахме самостоятелно до София. Да, автобусът идва празен, започват да настаняват по ред на записване (ние се бяхме записали в началото на април за края на май и бяхме от 50 човека 40-ти да кажем). Но всеки избира от свободните места към момента на влизането си в автобуса, тоест колкото по-рано си се записал - по-голям избор имаш. Нямаше караници и всичко мина спокойно, последната седалка мисля я бяха оставили празна, ако ми е правилен спомена. Много е неудобно, че всички хубави екскурзии тръгват от София Simple Smile Относно екскурзията Варна - Виена, настаняването става от офиса във Варна и така шансовете са минимални за проблем. Но трябва да настоявате да ви кажат кой по ред сте като записване и да уточните това. Ние бяхме на коледна Виена от Варна и всичко беше точно, както ни бяха обещали. И колкото по-рано се запишете - по-добре за вас. При отказ до 30 дни преди датата, депозитът се връща, така че определено е по-добре да е ранно записването. Аз разглеждам екскурзии за Баварски замъци и уви всички тръгват пак от София, най-тежък за мен е този преход: Варна-София Simple Smile Относно Виена - не знам доколко ви се занимава, но се намират самолетни билети по 60 евро в двете посоки, ние ходихме сами, с пътеводител на National Geogrpahic, бяхме и в близост до метрото, за 10 - 15 минути става придвижването  - все едно бях живяла там. Виена е един от любимите ми градове! Няма да съжалявате, както и да решите да я посетите. Примерно за Оданс травъл четох ужасни отзиви, включително и една позната ми сподели подобен проблем: че уж потвърдени пътувания отлагат 3 дни преди дата на заминаване, което е ужасяващо, Руал (пътувала съм с тях 4 пъти) и Романтик Холидейз (веднъж) са коректни в това отношение. 6-7 дни преди датата се обаждат да уточнят дата, час на заминаване, телефон на екскурзовод, даже са ми напомняли 2 дни преди екскурзията (присъствала съм на случай, да чакаме хора, които са забравили, че ще пътуват!). Но по принцип всеки път преди тръгване сърцето ми е свито да не ни поставят пред свършен факт с последна седалка, което не е нормално, толкова ли е трудно да упоменат местата в автобуса при записване?!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 480
Priqtelka,
благодаря за подробния и изчерпателен отговор.
Внесе някакво успокоение след всичко,което прочетох.Да наистина има ефтини билети,но е различно когато има кой да те  се развежда и разказва,още повече когато не си ходил.Би ли споделила на вас кой ви
беше ексурзовод.Доволни ли останахте от него ,огранизацията,хотелите?Ние мислим да отидем началото на май

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 23:51 от Nushlem

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Ние сме ходили във Виена сами и организирано, честно казано с екскурзията видяхме много неща, които нямаше да видим, ако бяхме отишли сами - имайки предвид какъв тип хора сме и както нямаме време за организация. Просто в група всичко става доста по-забързано и духът на града се усеща само в свободното време. Иван Димитров ни беше екскурзоводът - поднасяше ни информация по време на цялото пътуване, но само не ми хареса, че някак беше по-дръпнат и сякаш отегчен, но все пак по коледните празници сигурно не е най-приятното начинание. Но времето беше добре подредено, той е добре организиран, имаше поне 3-4 часа всеки ден свободно време, което си е страхотно. Моята препоръка е наистина да си купите пътеводителя, който споменах и да го прелистите, за да имате идея за свободното време, там има маршрути за по 30-40 минути, всичко най-ценно, което да не пропуснете, изключително лесен и приятен, има карта на метрото, с която няма как да се загубите.
http://www.book.store.bg/p73051/pytevoditel-national-geographic- … na-sara-uuds.html
Правеше ми впечатление, че някои хора в края на екскурзията разбираха какво са можели да видят и се сърдеха за пропуснатия шанс. Хотелът беше много приятен семеен хотел в един краен квартал, но имайки предвид, че беше ужасен студ по Коледа, беше страхотно отопляван, целият квартал беше тип австрийски китни къщи, бяхме със закуска и вечеря, нямахме забележки. Програмата е така организирана, че да не е  минус, че хотелът не е до метро. Можете да поискате имената на хотелите, в които ще бъдете настанени - посочват ги от Руал и можете да ги видите на картата. В Австрия стила на хотелите по стаите е по-различен от това, на което сме свикнали, някак по-ретро е Simple Smile Много ни хареса в Баден - беше включен в екскурзията, покрайнините на Виена са много красиви също. За мен дворецът Шонбрун, зоопаркът му, градините му са прекрасни и си заслужава човек да бъде цял ден там! Примерно посещението му беше до обяд, ние останахме сами там и с метро отидохме на мястото на срещата с групата следобед(има спирка на метрото точно до двореца, билетите се купуват от автомати и за 10 минути се стига до Операта, където беше срещата), вие си избирате, екскурзоводът се съгласява винаги. Ние сме били там през септември и беше приятно време, към 20 градуса и много красиво навсякъде, всичко в цветя. През май предполагам, ще е още по-красиво Simple Smile Белведере, националният исторически музей са други красиви забележителности. Като цяло Руал са с добра организация и добри екскурзоводи, човек все пак трябва да е зареден и с търпение при групови посещения. Желая ви прекрасно пътуване и дано останете доволни!

# 30
  • Варна
  • Мнения: 480
Приятелко ,ти си истинско съкровище  bouquet  bouquetпрегръщам те и ти благодаря от сърце за всички съвети и пояснения

# 31
  • Мнения: 249
Здравейте, Прочетох какво сте написали и се притесних. Руал имат една 6-дневна екскурзия до Румъния. Същата я предлагат и "Глобал тур". Аз отдавна искам да отида в Румъния, но фругите екскурзии са за максимум 3-4 дни, което ми се струва недостатъчно. Чудя се дали има смисъл да се записвам, предвид неразбориите, които описвате. 

# 32
  • Мнения: 206
 Все пак имайте предвид, че Руал са фирма която отдавна са на пазара и нещата вече са отренирани.Аз също съм пътувала с тях и като подмина настаняванета в автобуса за което и другите писаха /за мен лично нямаше значение къде ще седна/ съм доволна от пътуванията.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Nushlem, радвам се, ако съм помогнала!
Относно настаняването - винаги е по ред на записване (от опит и от разглеждане на общите условия на повечето агенции го казвам). Ако не се записвате 20-30 дни преди датата на пътуване, нямате основание за притеснение, а и ако бъдете настоятелни да ви кажат на кое място ще сте според последователността на записване, ще е много глупаво от тяхна страна, да не се съобразят, имайки предвид от колко години съществуват. За мен е много по-важно да не ми обещават, че е потвърдена екскурзията, а тя да не се състои и да разбера 3 дни преди това (при тях не съм чувала за подобен случай). Освен това както е описано всичко по каталог при Руал - така се случва - относно хотелите и организацията, поне такъв е моят опит за екскурзиите с тях за последните 2 години. Не съм имала разочарование относно хотели, организация, екскурзоводи, даже и шофьорите, които са наети с автобуса, са били винаги с голям опит и не сме имали случай на лутане поради незнание. Имало е малки гафове, но няма как без тях. Случвало ни се е да падне бушон в хотелска стая и да нямаме грам осветление, за 10 минути ни организираха смяна на стаята в Париж, благодарение на бързата реакция на екскурзоводката. От една група винаги ще чуете противоположни мнения - ще има недоволни, ще има и доволни, всичко е доста субективно. За мен е важно да не ме лъжат и да изпълняват обещанията си и въпреки първото ми разочарование с Руал, аз им дадох втори и следващ шанс, не съжалявам. Въпреки всичко опитвам и с други агенции, понеже търся конкретни дестинации и сравнявам програмите. Ще споделям опита си винаги, защото благодарение на отзивите на всички вас тук, съм правила своя избор и не съм съжалявала, винаги е много ценно да се споделя. Желая на всички незабравими пътувания и да тръгвате винаги с положителни очаквания, да посрещате леките гафове с усмивка, дано не се сблъсквате с големи разочарования, понеже веднъж започнала вашата екскурзия, има най-важната цел - да ви донесе усмивки и красиви спомени.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Пътували сме с Руал Травел два пъти . Единия до Италия , втория до Виена .Но , още месец май правя резервацията за август и държа да ми потвърдят на кои места ще сме седнали . Още повече ,че втория път бяхме с детето . Никога не са ни слагали на други места . Така ,че организирайте по - рано екскурзиите си. Ние оплаквания от Руал Травел нямаме .

# 35
  • Варна
  • Мнения: 480
Приятелко ,Мери много  благодарско.Ще се запишем до Виена,а бях се отказала тотално.Мисля да отидем на 02.05.2015 - 06.05.2015.Кога трябва да резервирам ,за да сме на първите места.До сега не сме пътували толкова дълго с автобус,дано ни понесе,до Турция и Гърция е много по-кратко,ще видим тук...

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
 Nushlem ,радвам се да помогна !  HugКолкото до местата мисля ,че колкото по- рано толкова по- добре. Ти ще си решиш. Може би началото на март. Naughty  Но искай непременно да ти кажат на кои места ще сте . И не се отказвайте много е хубава екскурзията до Виена . Само се обличайте по - топло ,че си е студено . Ние ходихме лятото и пак си бяхме с връхна дреха .

# 37
  • Мнения: 206
Записахме се февруари за екскурзия в Париж от 1.05 Тогава не знаех за съществуването на такава практика с местата Имахме право да си изберем места във втората половина на автобуса. По време на пътуването знаете хората се опознават говорят си и се оказа,че тези които бяха на предните седалки са се записали април, а първите четери седалки бяха за "редовни клиенти" баби реститутки / не че имам нещо против тях /Нямам претенции относно мястото в автобуса но това малко ме подразни.

# 38
  • Мнения: 581
Малко се отклонявам от темата, но винаги съм се чудела, защо е нужно преходът до европейски държави да е толкова убийствено дълъг, със всички агенции? Майка ми ми е разказвала, че като млада е пътувала по екскурзии до Германия, Чехия, Унгария, но винаги някъде по пътя се е преспивало, най-често в Румъния. Преглеждам екскурзиите на всички възможни агенции и навсякъде едно и също. Пътуваш почти едно денонощие, и на сутринта те смъкват полужив и с подути крака от автобуса и без да можеш да се настаниш в хотела, да се изкъпеш, да починеш те помъкват на пешеходни обиколки. На другата сутрин пък закуската е в 7. Това не е екскурзия, а мъчение.Да не говорим, че във всеки град препускаш като кон и нищо не виждаш.
Аз предпочитам да видя само една държава вместо три за два дни, но да разбера нещо от това.

# 39
  • Мнения: 2 600
Малко се отклонявам от темата, но винаги съм се чудела, защо е нужно преходът до европейски държави да е толкова убийствено дълъг, със всички агенции? Майка ми ми е разказвала, че като млада е пътувала по екскурзии до Германия, Чехия, Унгария, но винаги някъде по пътя се е преспивало, най-често в Румъния. Преглеждам екскурзиите на всички възможни агенции и навсякъде едно и също. Пътуваш почти едно денонощие, и на сутринта те смъкват полужив и с подути крака от автобуса и без да можеш да се настаниш в хотела, да се изкъпеш, да починеш те помъкват на пешеходни обиколки. На другата сутрин пък закуската е в 7. Това не е екскурзия, а мъчение.Да не говорим, че във всеки град препускаш като кон и нищо не виждаш.
Аз предпочитам да видя само една държава вместо три за два дни, но да разбера нещо от това.

Пари.... щото един хотел е минимум 40-50 евро най-усреднено. Все пак има и самолетни екскурзии, които са по-бързи и с по 1000 лева (пак усреднено) отгоре.

# 40
  • Мнения: 581
Да де, ясно че в парите е въпросът, но поне да предлагат и такъв вариант, пък всеки ще си реши дали му изнася или не.

# 41
  • Мнения: 166
Да де, ясно че в парите е въпросът, но поне да предлагат и такъв вариант, пък всеки ще си реши дали му изнася или не.
Мда, да си пътува който както иска (аз пътувам самостоятелно), но никога няма да забравя как изглеждаше една група бг туристи - всякаква възраст, спрели пред Сан Марко във Венеция - апатични, уморени хора, най-вероятно пътували щяла нощ. Да се чудиш по какво са се подвели - по това да знаят, че са били във Венеция или да са похарчили по-малко пари за целта.

# 42
  • Мнения: 940
Здравейте и от мен,мин.месец средата се записах за септ.Париж без нощен преход с Руал,има време бая и затова се надявам да сме от 1-те седалки,не че ме бърка и на последните 5 съм пътувал,надявам се да стигна до Версай и да се кача на кулата,като цяло за това отивам!Като цяло имаме мнг.хвалби от Руал и затова ги избрах,дано да са с покритие тези хвалби,чакам го с нетърпение! Simple Smile Като цяло съм си организирал плана за престоя,ако случайно не стигнем с фирмата до тези забележителности!Информирах се за карти (билети) за транспорта,имам карти на линиите и т.н.знам от коя спирка какво да взема! Simple Smile Мисля и до Евродисни да стигна! Simple Smile

# 43
  • Мнения: 889
Аз съм пътувала три пъти с Руал по различни дестинации и винаги съм оставала много доволна. Гледам, че най-голям проблем на хората са местата при настанява в автобуса. Влизането в автобуса става по реда на записване т.е. ако аз резервирам рано ще съм една от първите, които ще се качат и ще мога да си ИЗБЕРА къде да седна. Те не дават точно място, ти си го избираш от свободните като се качиш. Може да вляза първа, но да избера да седна на последната седалка например.

# 44
  • Мнения: 940
tarantula87 на кои дестинации сте ходила с тях? Simple Smile До Франция? Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 268
Само да вметна, че Руал и Бохемия са на един и същ собственик (заедно с още 2-3 агенции, на които не помня имената) Wink Въпрос на късмет е да улучиш добра екскурзия, явно...  newsm78

Те ти булка, спасовден.... аз не знаех. Ако може някой да каже и другите фирми, ще съм благодарна. Не искам да си хвърлям парите на вятъра повече.

Това не е вярно. Познавам личо собствениците на Руал и нямат нищо общо с Бохемия.

# 46
  • Мнения: 889
tarantula87 на кои дестинации сте ходила с тях? Simple Smile До Франция? Simple Smile

Да, едната ни екскурзия беше Париж-Виена-Залцбург с нощни преходи. Екскурзовод ни беше Константин. Програмата беше изпълнена точно. Аз лично се влюбих в Париж точно на тази екскурзия  Simple Smile
Другите ми екскурзии с тях са : Баварски замъци и Класическа Италия.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 129
надявам се да стигна до Версай и да се кача на кулата,като цяло за това отивам!... Мисля и до Евродисни да стигна! Simple Smile

За Евродисни - не знам, дано Ви се получи самоорганизирането, но до Айфеловата кула и Версай - гарантирано Руал ще Ви отведе.  Peace
Като цяло, смятам, че хора, които се оплакват от нощни преходи, задни седалки и оттекли крака, просто не са за автобусни екскурзии - особени по-продължителни като тази до Париж.  Sad

# 48
  • Мнения: 940
Благодаря ви,златни да сте!Ами в една др.тема писах,като цяло сме 3 пълни дни в Париж,чудя се 3-тия ден дали да е за Евродисни (отива цял ден там),или за разходка до Зоопарка + Аквариума + Музея Гравен (цял ден) + някоя др.забележителност!Третия ден ни е свободен целия!Това е,че аз искам разходката,а моята приятелка иска Дисни,малко не изживяно детство но знам,че каквото изберем,ще си изкараме весело! Simple Smile

Ами аз понякой път им влизам в положението,защото ако съм на тяхно място и аз няма да мога да ги издържа!!Има хора където си мрънкат за всяко най-малко нещо,колко пъти аз съм се дразнил от тях като екскурзиант а за екскурзоводите не знам! Simple Smile Ами защото някои гледат по евтиното,а с автобус е такова,аз обичам с автобус да се возя и не ме бърка,ходил съм със самолет но не си е такава тръпка! Simple Smile С автобус ще спрем в Лион,ще минем през Италия Торино и т.н. Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 май 2015, 16:59 от Leitenanta

# 49
  • Русе
  • Мнения: 129
като цяло сме 3 пълни дни в Париж,чудя се 3-тия ден дали да е за Евродисни (отива цял ден там),или за разходка до Зоопарка + Аквариума + Музея Гравен (цял ден) + някоя др.забележителност!

Да, според програмата на Руал - третият ден във френската столица е предвиден за самостоятелни посещения и разходки по интереси. За град като Париж - особено когато човек за пръв път отива там - едно нещо е абсолютно сигурно - там няма как да скучаете и да се чудите какво да правите. Има толкова много места за посещение, жалко, че времето никога не стига за всичко и дори този един ден ( третият Ви в Париж, според програмата) - ще Ви се види ужасно недостатъчен. И понеже споменавате музея Гравен, искам само да вметна, че нашият "руалски" водач сам ни препоръча и предложи да отведе всички желаещи от групата до същия този музей, вместо да се чудим коя посока да захванем. Така че - дори и в този уж самостоятелен ден - Руал няма да Ви изостави, а най-малкото - ще Ви помогне как да стигнете до където на Вас Ви се иска ( в това число - транспорт, посоки, връзки, дали времето изобщо ще е достатъчно и т.н.)  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 889
Благодаря ви,златни да сте!Ами в една др.тема писах,като цяло сме 3 пълни дни в Париж,чудя се 3-тия ден дали да е за Евродисни (отива цял ден там),или за разходка до Зоопарка + Аквариума + Музея Гравен (цял ден) + някоя др.забележителност!


И Дисни може да направите, но трябва да станете много рано. Пътуването до там е около 40 мин. в посока.  Освен това няма да можете да гледате вечерта светлинното шоу, защото е късно към 11:00-11:30, а то е уникално! Препоръчвам да оставите Дисни за другия път. За нашия свободен трети ден в Париж избрахме музея Гревен, да влезем в Лувъра и разходка с лодка по Сена (Руал ще ви я предложат). Изкарахме си страхотно, имахме време да разглеждаме без да бързаме, макар, че наистина времето в Париж лети.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 129
Препоръчвам да оставите Дисни за другия път. . ., че наистина времето в Париж лети.

И аз имах същото предвид  Praynig, но пък желанието за Дисни ако е толкова непреодолимо  Wink - може би ще се наложи да решавате на място Simple Smile

# 52
  • Мнения: 940
Ами аз горе долу съм се ориентирал къде са нещата,които искам да посета и с кои метра се стига до там,и може сами да си организираме нещата като станем по раничко разбира се Simple Smile Зависи,вече на място ще си ги решим нещата,има мнг.време,хубавото е че имам приятел там и ще се видим,е няма кола но кара рикша което пак нещо,и ще комбинираме нещата!Ще пробвам за 1 ден да видя максимума,което времето разрешава! Simple Smile Др. вариант,който мислих беше за колело да си наемем,но ще е неудобно с него! Simple Smile Аз знам,че Руал няма да ни остават ей така,до сега сме ползвали услугите и,не точно ние но близки хора и никога не са се дънели,предполагам че и този път няма,защото знаете всеки си мечтае да стигне да великия град Париж,и е събирал пари за да може да си го позволи,и за такива специални дестинации всеки гледа най-доброто,че да няма издънки! Simple Smile

# 53
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ходих с приятелки на подобна екскурзия , описана в началото на темата, преди 14 години, София - Виена - Будапеща. Агенцията не съм я чувала след това, но разковничето беше, че групата я водеше лелята на една от приятелките- затова се записахме.
Една друга от екскурзоводките им се разболя, лелята я преместиха на нейната екскурзия и при нас дойде друга.
С няколко думи - ужасна организация, спестена информация при предварителната организация, евтини хотели, малко време по забележителностите и развалил се автобус още след Калотина /взехме разстоянието от София до Виена за 22 часа/.

След такива 4 дни стигнахме в Будапеща. Дружно решихме с моята най-близка от дружината приятелка, че ние сме дотук. Оставиха ни без да кажат и дума и си тръгнаха. Разгледахме за още 2 дни града, возихме се с кораб по Дунава и после за около 10 часа с редовна линия се върнахме /не си спомням подробности за фирма, точни часове, но нещо такова си организирахме/

От това посещение във Виена вече не съм пътувала с агенция. Колкото и както мога, но съм си виновна сама!

Последна редакция: ср, 27 май 2015, 12:03 от InaDot

# 54
  • Мнения: 940
ами помните ли,в кой хотел сте били в Париж,защото аз все още не знам! Simple Smile

# 55
  • Русе
  • Мнения: 129
ами помните ли,в кой хотел сте били в Париж,защото аз все още не знам! Simple Smile

Ако ще пътувате с Руал, зависи кой вариант сте си избрали - стандартен или икономичен?!?  newsm78

# 56
  • Мнения: 940
Ами тя е без нощен преход и е с Италия,а не с Австрия!! Simple Smile Да кажем,че не е икономичен. Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 май 2015, 16:58 от Leitenanta

# 57
  • Русе
  • Мнения: 129
Аааааа, това е от по-новите програми на Руал. Тогава, нека да сподели който е пътувал по този маршрут... Peace

# 58
  • Мнения: 940
Благодаря ви,а може ли да кажете по стандартния маршрут кой е хотела,може да е той? Simple Smile

# 59
  • Мнения: 940
По нагоре споменахте за светлинното шоу на Кулата,искам да ви питам от колко часа почва,бях чел че е на всеки точен час по 5 мин.така ли е? Simple Smile

# 60
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
За мене Париж трябва да се усети като атмосфера, дух и обстановка.
За три дни, особено ако не сме били друг път в Града, може да се види малко.
При така органицирана програма бих оставила третия ден за разходка само навън - пл. Конкорд, ул. Риволи, пл.Вандом, кв.Маре и пл.Бастилия, бато муш по Сена, Големите Булеварди и Триумфалната арка ...

# 61
  • Мнения: 206
Ние си платихме разходката по Сена на Руал.Корабчето не мога да се сетя в колко часа беше, но точно като стигвахме до кулата корабчето спря и се включиха светлините беше наистина впечатляващо.Явно разхадката беше съобразена със светлиното шоу,което според мен е един голям плюс за агенцията

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Според мен до Париж -само със самолет ,иначе е убийство по пътищата .

# 63
  • Мнения: 940
Ами ние мислим да пропуснем разходката с корабчето!  Simple Smile Ами убийствено е за едни,а за др.не е,ние сме свикнали,даже ми е приятно! Simple Smile Обичам да пътешествам! Simple Smile Колко са 2500 км.? Simple Smile Обиколим малко Франция и след това Италия! Simple Smile

# 64
  • Русе
  • Мнения: 129
Според мен до Париж -само със самолет ,иначе е убийство по пътищата .

И все пак, всеки решава сам за себе си... Peace

# 65
  • Мнения: 940
Ами като цяло,аз съм дал толкова колкото ще излезе със самолет,хубавото е със самолета че си избираш хотел,а с автобуса който ти изберат! Simple Smile Но с автобуса има +,ще посетим и Страсбург и Лион,Торино и Падуа!А със самолета пристигаш вечерта и по обяд се връщаш последния ден! Simple Smile  Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 22 954
Ние бяхме на светлинно шоу от 22.00 миналата седмица,но с друга агенция,честно казано останах разочарована,очаквах да има някакви цветове,да е по-пищно,но,каквото е такова  Laughing Бяхме и на разходка с корабче,на една жена и стана лошо,дойдоха полиция,линейки...Сега,ако мога да избирам не бих се качила пак на корабчето,защото с автобуса видяхме всички забележителности така или иначе, с корабчето не беше кой знае какво изживяване  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 940
Е по пищно е само на празника на Франция,така ми казаха! Simple Smile Няма нищо пак сте го видели! Simple Smile

# 68
  • Русе
  • Мнения: 129
Всичко в крайна сметка опира до личните предпочитания и вкусове.  Peace  Не знам какви очаквания трябва да е имал човек  newsm78, за  да остане разочарован. Лично аз - не бих се отказала от преживяването - разходка с корабче по Сена, и то точно по вечерно време. Тогава човек има възможността да види града от съвсем различна гледна точка и по съвсем различен начин. Дори само гледката на осветените мостове и сгради (в това число и кулата), e достатъчно омагьосваща и незабравима. Да не говорим за това, което пък се случва край реката - групи от хора, танцуващи танго...салса....младежи, просто насядали край реката....улични музиканти - мисля, че именно този колорит и разнообразие от хора с разностранни интереси и занимания придават незабравимия чар на Париж, в който ще се влюбите завинаги!  Hug

# 69
  • Мнения: 206
Цитат на: nikoleta68 link=topic=796795.msg30946126#msg30946126н date=1433244835
Всичко в крайна сметка опира до личните предпочитания и вкусове.  Peace  Не знам какви очаквания трябва да е имал човек  newsm78, за  да остане разочарован. Лично аз - не бих се отказала от преживяването - разходка с корабче по Сена, и то точно по вечерно време. Тогава човек има възможността да види града от съвсем различна гледна точка и по съвсем различен начин. Дори само гледката на осветените мостове и сгради (в това число и кулата), e достатъчно омагьосваща и незабравима. Да не говорим за това, което пък се случва край реката - групи от хора, танцуващи танго...салса....младежи, просто насядали край реката....улични музиканти - мисля, че именно този колорит и разнообразие от хора с разностранни интереси и занимания придават незабравимия чар на Париж, в който ще се влюбите завинаги!  Hug

Напълно подкрепям казаното.Това което се вижда от реката с автобуса не се вижда, но всеки има различни предпочитания

# 70
  • София
  • Мнения: 22 954
Всичко в крайна сметка опира до личните предпочитания и вкусове.  Peace  Не знам какви очаквания трябва да е имал човек  newsm78, за  да остане разочарован. Лично аз - не бих се отказала от преживяването - разходка с корабче по Сена, и то точно по вечерно време. Тогава човек има възможността да види града от съвсем различна гледна точка и по съвсем различен начин. Дори само гледката на осветените мостове и сгради (в това число и кулата), e достатъчно омагьосваща и незабравима. Да не говорим за това, което пък се случва край реката - групи от хора, танцуващи танго...салса....младежи, просто насядали край реката....улични музиканти - мисля, че именно този колорит и разнообразие от хора с разностранни интереси и занимания придават незабравимия чар на Париж, в който ще се влюбите завинаги!  Hug

След посещението ми в Барселона през 2013 г очакванията ми явно наистина са станали много високи  Laughing

# 71
  • Мнения: 940
В Барселона ходихме през 2012 г.и в Мадрид и те са хубави градове!Септ.очакваме да дойде бързо! Simple Smile

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте,някой има ли записан за Баварските замъци на Руал скоро?

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Здравейте, върнахме се преди седмица от екскурзия Баварски замъци, но с Мондел травел (първо пътуване с тях) и сме повече от очаровани, първоначално се чудих доста между вариантите на Руал и този на Мондел. Но общо взето все някой замък липсва във вариантите на Руал и има нощни преходи, за пръв пътувах без нощни преходи и определено ще предпочитам този вариант вече, а да прекосяваш Словения и Австрия през деня е приказно. Много добре изградена програма, много добре подбрани хотели, а Бавария е просто мечта! Орлово гнездо на Хитлер определено ме впечатли страшно като място, замъците Линдерхоф, Нойшванщайн и Херенхимзее са приказни, езерото Кьонигзее, Констанц те оставят без думи, въобще гледките на езера насред  Алпите просто те карат да онемяваш. Шест дни ми се струваха страшно малко като време, но се нагледахме на красоти, препоръчвам горещо тази дестинация. Интересно ми е да споделят и тези, които са били там с Руал.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 436
Някой пътувал ли е с с тях екскурзия 55 +?Какво бихте споделили за тях?

# 75
  • Мнения: 2 600
Някой пътувал ли е с с тях екскурзия 55 +?Какво бихте споделили за тях?
Аз - на Тоскана 55, през май. Общо взето, като изключим нощните преходи, които не понасям, екскурзията за мен си беше супер. Спазиха програмата си абсолютно точно (ако това те учудва - с други две големи фирми, на по-големи и скъпи екскурзии - програмата им беше само за украса на сайта  Banghead ). Бяхме в хотелче в центъра на градчето, всякакви магазини и заведения наоколо. За самия хотел имаше оплаквания, че е шумен от едната страна, където минавал влак, но пък от нашата страна беше ОК, че даже и ловяхме безплатен интернет от бара от другата страна на улицата  Laughing   , понеже иначе нет от хотела имаше само в лобито. В самия хотел се засякохме с няколко други групи на Руал, явно са си постоянни партньори. Автобусът и шофьорите също бяха добри (Кричим експерес беше фирмата). Екскурзоводът Борислав беше също много отзивчив и с чувство за хумор. Въобще, на който ме пита, не мога да ги нахваля.  Laughing
Сега сме решили да пробваме още една екскурзия с тях през есента и се надявам всичко пак да е така добре организирано.  newsm49
 
П.П. Даже спирахме по пътя на един от големите супермаркети да се пазарува, както и имахме време за друг до една забележителност (хората бяха във възторг и грабиха щайги с алкохол и всякакви други неща). Нито ме е раздразнило, нито ми е харесало особено, нямаше нужда да купуваме нещо, но пък си беше разнообразие да поразгледаш. Храната в хотела не беше лоша, но беше леко еднообразна, но пък при тези пари си беше направо безплатна Simple Smile  

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 436
Някой пътувал ли е с с тях екскурзия 55 +?Какво бихте споделили за тях?
Аз - на Тоскана 55, през май. Общо взето, като изключим нощните преходи, които не понасям, екскурзията за мен си беше супер. Спазиха програмата си абсолютно точно (ако това те учудва - с други две големи фирми, на по-големи и скъпи екскурзии - програмата им беше само за украса на сайта  Banghead ). Бяхме в хотелче в центъра на градчето, всякакви магазини и заведения наоколо. За самия хотел имаше оплаквания, че е шумен от едната страна, където минавал влак, но пък от нашата страна беше ОК, че даже и ловяхме безплатен интернет от бара от другата страна на улицата  Laughing   , понеже
Благодаря за отговора!Предполагам и под тази възраст е имало хора.Вечерите какво представляваха?

# 77
  • Мнения: 2 600
O, половината бяха млади, че даже и не бяха комбинация един над 55, другите млади. Имаше групички само от 30-тина годишни хора.
Точно тази екскурзия беше закуска, обяд сух пакет и вечеря. Закуската беше от френски тип (в смисъл след като казаха, че не знам си коя тосканска принцеса закарала готвачите си във Франция, охнах), т.е. само сладки неща - разни кроасани, бисквити, кексове.  Crazy
Сухият пакет си беше постна работа, ябълка, сандвич, кекс, вода – всеки ден еднакъв и омръзва, но пък не беше никакъв проблем да си пазаруваш, ако имаш желание – време и магазини имаше.
Вечерите бяха доста разнообразни - местни манджи, понякога спагети, понякога друго, имаше и някакви супи, печено месо, една жена се заяде веднъж за ризото (доста настоятелно) и случайно или не, на следващия ден имаше ризото, което не си заслужаваше особено, имаше огромни казани със салати - зелена салата, боб с моркови  (не беше лоша), понякога руска салата. Като количество много храна - като качество между добро и средно.

# 78
  • Мнения: 940
Нали знаете всичко е до парите! Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 600
Нали знаете всичко е до парите! Simple Smile
Да, ама аз нямам претенции за ядене.
За мен е важно, като са написали, че ще се ходи еди къде си - да се изпълнява, а не  колко луксозни манджи ще има в хотела - заведения в градовете - бол, за всеки има оферти, в края на краищата това са екскурзии в градове, а не в планината или на полето.

# 80
  • Мнения: 940
Ами в повечето случаи екскурзиите се доплащат допълнително! Simple Smile Не сте ли имали изобщо отделни екскурзии? Simple Smile

# 81
  • Мнения: 2 600
Ами в повечето случаи екскурзиите се доплащат допълнително! Simple Smile Не сте ли имали изобщо отделни екскурзии? Simple Smile

Eстествено, че имаше допълнителни, и че се плащат допълнително. Това си е по желание. Имаше хора, които казаха, че са ходили  на плаж  или пък един ден във Флоренция самостоятелно и един ден с организираната екскурзия. Екскурзията до Флоренция беше около 30 лв, с влак казаха че билета е 11 евро. 

# 82
  • Мнения: 2 031
 Здравейте,има ли някой,който е ходил на самолетна екскурзия,организирана от Руал с WIZZ AIR след въвеждането на задължителните места в самолета?Упорито твърдят,че няма места в самолета и настаняването ставало "по реда на влизане",каквото и да значи това?
 Изобщо много съм разочарована от тази агенция,още преди да замина.Не дават никаква информация за хотелите,исках за си заплатя допълнително за самолетните места,също не може.Изобщо,взеха си парите и се държат все едно ти правят безплатна услуга от тях да мине.
 Също така,ако някой е запознат с водачите на групи на въпросната агенция - Иван Димитров,някакви отзиви за него?

# 83
  • Мнения: 940
Ами кога ще пътувате и до къде? Simple Smile

# 84
  • Мнения: 2 031
Ами кога ще пътувате и до къде? Simple Smile
Бари,09.10.
Днес се изяснихме с агенцията,имам вече места в самолета.Надявам се и при пътуването всичко да е наред,ще пиша отзиви,когато се приберем.

# 85
  • Мнения: 1 377
Ние в общи линии пътуваме с 3 фирми когато решим да ползваме услугите им защото по принцип сами си организираме нещата. Руал, Бохемия и Ориент 99. Няма екскурзия на която всички да са доволни от всичко, особено когато има нощни преходи -тежки са дори за млади хора като нас. Ние обикновено ползваме агенциите само за път от нас до хотела и там зарязваме групатаи пак караме самостоятелно. Виждаме се с екскурзовода на качваме в автобуса от България и обратно. Просто се договаряме с него или нея и сме независими от програма. Но сме отговорни.

Колкото до 55+ програма -това преди няколко години тръгна от испанското правителство и целеше насърчаване на пътуванията зад граница на възрастни хора с един придружител. Цените наистина бяха 55+. Програмата отдавна вече не съществува, но родните агенции я ползват като има за да привличат хора. Иначе и цени и организация са си съвсем нормални като на всички други.

# 86
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Здравейте
Някой да е пътувал до Кьолн с тази фирма скоро ?

# 87
  • Мнения: 394
Точно до Кьолн не, но преди две седмици се върнах от Бодензее и Баварските замъци. Тръгнах с предубеждение, но трябва да кажа, че в крайна сметка бях очарована. В Германия обикновено пътува Боряна от страна на Руал Травел. Нямам думи да опиша колко ерудирана е тя. И екскурзията беше чудесна и хотелите бяха много добри с хубава закуска- навсякъде имаше натурален сок, течен шоколад "Нутела", топено сирене "Филаделфия", а хляба, сирената и пушените меса бяха истински.

# 88
  • Мнения: 1 377
Не сме ги ползвали до Кьолн - до там има изгодни директни полети - през септември 2016 бяхме на Фотокина и летяхме. Но запазихме билети още януари, защото покрай събитието бързо се качваха цени - тогава обаче не съм сигурна имаше ли ги официално Раян, та летяхме с Луфтханза през Мюнхен. Средата на лятото колеги вече казаха, че са хванали промоции на Ryanair. Сега гледам, че Руал имат оферти за Кьолн точно с тях - та може да проверите. До сега няколко пъти сме пътували с тях и не сме имали проблем. Скоро пак сме с тях в Прага - обикновено за Прага точно избираме Руал - винаги са били коректни, поне при нас не е имало проблеми.

Иначе във всяка една туристическа агенция може човек да попадне на гафове - застраховка от това няма никъде.  

# 89
  • София
  • Мнения: 4 294
Така или иначе бе изровена темата и не беше писано от 2015 г.,  Grinning та да се възползвам и аз да питам - някой да е пътувал скоро с Руал до Италия? Искаме да посетим италиан.езера, моля за мнения, може и на лични.

# 90
  • Мнения: 249
Аз пътувах до Рим и Южна Италия. Върнах се на 30.05. Много добра организация и слабо екскурзоводско обслужване /претупваха нещата/, с много свободно време, което за една организирана екскурзия не е добър вариант. Миналата година през август пътувахме в тях до Москва и Санкт Петербург. Имаха страхотни местни екскурзоводи на български език.

# 91
  • София
  • Мнения: 22 954
Аз пътувах до Рим и Южна Италия. Върнах се на 30.05. Много добра организация и слабо екскурзоводско обслужване /претупваха нещата/, с много свободно време, което за една организирана екскурзия не е добър вариант. Миналата година през август пътувахме в тях до Москва и Санкт Петербург. Имаха страхотни местни екскурзоводи на български език.

A с кой екскурзовод бяхте до Италия?

# 92
  • Мнения: 249
Само с водач. Имаше местни екскурзоводи в Рим и Неапол.

# 93
  • Мнения: 2 031
И аз съм пътувала с Руал до Италия, вярно е че групата беше с водач само, но местните екскурзоводи точно в Рим и Неапол бяха много добри. В Неапол Антоанета Андонова http://www.pompeiguide.it/, а в Рим, Валтер Андреани, който разбива със знания и е голям образ.
Иначе съм доволна от Руал, в началото имаше малко проблеми с настаняването в самолета, защото държах да съм до прозореца, но всичко се разреши бързо. По време на екскурзията също имаше добра организация,  в денят определен за Капри времето беше лошо и корабчетата не пътуваха, но реагираха много бързо, като размениха дните и дори ни закараха до Дворецът в Казерта безплатно.

# 94
  • Мнения: 54
Аз не съм пътувала с тях, но приятелки ходиха в Италия, и знам че бяха много доволни

# 95
  • Мнения: 797
Здравейте, темата е за бутване и затова да питам. Разбрах че фирмата има хубави и лоши черти. Значи с Рианмар е по-добре да се лети?
Аз съм много ама много навита за Тоскана, но да си ида сама. Имам три италианки на които помогнах да намерят свястни ресторанти и да намерят НДК.
Та искам да питам кога има екскурзия за Тоскана към Руал? Гледах други фирми, предлагат само определен град и обиколка на областта, дегустация на вуна, зехтини. Някой има ли представа колко пари ще излезне сами да идем? Понеже съм самоук фотограф и имам мерак ще се качвам на влак, за една спирка, ще спирам и ще снимам. Ще е невероятно изживяване. Но хотелите по букинг и триваго са безбожни. В един прекрасен град със винарни видях невероятен мини дворец.

Иначе сега гледам екскурзиите на Руал и са доста скъпички. Искам да видя някои места но без обикаляне, примерно най-големите забележителности в Тайланд, Исландия, която ме грабна след гледане на един филм в който преброяват птици, Чили, Перу с мистичните си неща, Испания, Франция може би(след казаното за ужасната храна), Африка, да видя Килиманджаро, Америка, Инките, Венецуела, където четох и преведох биотопен акеавариум с диамантените тетри защото съм акваристка. И защо да не си позволя с еднократно апаратче подводно да ги снимам. Андите, националните паркове и каньони, едни чудесии, където от гейзерите се образуват чудни цветове под въздействието на бактерии. Абе изобщо1/4 свят. По-съгласна съм да ида за 3 дни в един град и наистина да почина. Но сега всичко освен Италия и Испания. Сигурно няма да ми достигнат парите и силите, както и живота за да осъществя мечтите си. В Индия искам да изкарам курс по истинска медитация, както казват че е правил Исус.
Дайте идея за автобусни и влакови превози в Италия, Испания. И някаква читава агенция за хотели.

# 96
  • Мнения: 1 377
Честно казано като фотограф мога да ти кажа че е най-добре да пътуваш сама или с компания да се организирате пак самостоятелно. Особено Тоскана.

В последните няколко години не само Руал но всички агенции започнаха да искат допълнително заплащане за екскурзиите из градчетата извън общата такса за екскурзията.
Програмите на Руал 55+ са на по-изгодни цени но точно в тях се доплаща всяко ежедневно пътуване.
Преди месе пътувахме с тях по тази програма за Прага именно заради цената понеже вкл 2 нощувки в Будапеща и 5 в Прага, и понеже ни беше 4-то ходене до Прага и града го познаваме много добре не се записахме за нито една доп. екскурзия и си останахме сами да снимаме Прага. Както се казва използвахме ги зради цената за път и престо като време,
 Организацията обаче им беше меко казано отвратителна - кофти екскурзовод на групата, ужасни хотели и в Будапеща и в Прага и кошмарни и неучтиви шофьори... целия автобус се възмутихме.

Изненадах се много защото преди 3 години пак с тях пътувахме за Прага и всичко беше супер.
Оказва се се и те и други агенции са си повишили цените но не и услугите, даже обратното.
Та съвет - ако имате възможност да се самоорганизирате чисто от фотографска гледна точка ще ви е най добре.
Ние винаги когато имаме възможност пътуваме така, за да можем да снимаме на воля и да сме независими от програма, група, време и прочие.

Конкретно за Тоскана най-добре е с кола, защото доста от местата за снимане по полетата извън градчетата...

# 97
  • Шумен
  • Мнения: 156
Здравейте!
И аз да побутна темата, подариха ни екскурзия в Италия, но сами трябва да си изберем вариант и съм в търсене на агенция и маршрут. Чета за Руал и другите фирми и се чудя какво да избера, че да не се разочароваме. Мисля си за класическа Италия, защото ще ни е първо ходене там. Моля за препоръки и отзиви и пресни впечарления от Руал.

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Разочарована съм от Руал травел... Втори път тази година се записваме на екскурзия с приятеля ми и сега разбирам, че отново няма да се осъществи. Става въпрос за екскурзия 5 дена в Италия и цената ѝ е близо 400 лв. Някак си невъзможно ми се струва точно за юли или август да не се събират по 25 човека желаещи за тази екскурзия (минималния брой пътуващи за да бъде осъществена екскурзията). На потвърдени за август има само екскурзии за 7 и над 7 дена и съответно по-скъпи. И между другото родителите ми имат този проблем от няколко години, включително и тази - харесват екскурзия, записват се и след това се оказва, че няма да бъде осъществена... сменят по 3 пъти екскурзиите, естествено накрая като осъществим вариант тази, която е повече дни и по-скъпа. Изглежда ми като някаква практика вече, а не просто случайност, вече за кой път се получава така... Rolling Eyes

# 99
  • София
  • Мнения: 607
Това с отменените екскурзии не е само при Руал. На родителите ми Бохемия отмениха Виена през юни, а на нас - Италия сега през август. Обяснението беше, че през лятото хората ходели на почивки, а не на екскурзии. И това въпреки, че в сайта им тези екскурзии бяха потвърдени.

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Ходели лятото на почивки, а за екскурзиите, които са над 7 дена и за повечко парички, има ограничени места, защото има много желаещи... Въпреки всичко се записахме на такава, защото бях обещала - екскурзията беше като подарък от мен.

# 101
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Здравейте,
в края на Май бяхме с Руал на автобусна екскурзия до Будапеща. Като цяло сме доволни от организацията и екскурзовода. Ноооооо хотела, в който ни настаниха беше меко казано ужасен... Понеже бяхме решили сами да си обикаляме из Будапеща - искахме предварително да знаем в кой хотел ще бъдем - за да си направим програма. Обаждах се всяка седмица - от Март до края на Май, но така и не ни казваха в кой хотел ще бъдем ! Казаха ни го 2 дни преди тръгването, а бяхме платили 3месеца по-рано!
Хотелът се казва "Polus" - на самия край на Будапеща - пътуването до центъра е около 50мин - 1час с автобус, а самия хотел..... можете да прочетете отзиви в Букинг.... и не се лъжете, че до него има мол - все едно сте в червения рум в Младост...Neutral Face

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Около 20 дни преди пътуването стават ясни хотелите, в които се настаняват туристите. Това е отговор от Руал травел, тъй като реших да попитам за един от хотелите, в който ще бъдем настанени по време на предстоящата ни екскурзия. Ще нощуваме общо в 3 ходела другата седмица, но сега успяха да ми кажат само два от тях, третият предстояло да се обяви.

Последна редакция: пт, 17 авг 2018, 13:26 от ❇Sisi_91❇

# 103
  • Мнения: 516
Здравейте,
обмислям резервация за Варна-Прага със самолет 07.10.-10.10.2022г. през РуАл.
Хотел, самолет, без допълнителни екскурзии.
Моля за скорошни впечатления от агенцията.
Ще посетя и техен офис в Бургас, но ще съм благодарна на всякакви мнения.
Благодаря !

# 104
  • София
  • Мнения: 1 842
Здравейте,
обмислям резервация за Варна-Прага със самолет 07.10.-10.10.2022г. през РуАл.
Хотел, самолет, без допълнителни екскурзии.
Моля за скорошни впечатления от агенцията.
Ще посетя и техен офис в Бургас, но ще съм благодарна на всякакви мнения.
Благодаря !
donatellla, все си мисля, че ще ти е по-лесно вместо да ходиш до офиси на агенции без да излизаш от Вас през лаптопа или телефона да си резервираш самолетни билети и хотел в Прага. Така ще си спестиш и търсенето на мнение дали са читави или не споменатата от теб агенция....

# 105
  • Мнения: 206
Здравейте,
обмислям резервация за Варна-Прага със самолет 07.10.-10.10.2022г. през РуАл.
Хотел, самолет, без допълнителни екскурзии.
Моля за скорошни впечатления от агенцията.
Ще посетя и техен офис в Бургас, но ще съм благодарна на всякакви мнения.
Благодаря !
Точно до Прага не съм пътувала с тях но до много други места.В Бургас момичето в офиса е много вежлива и усмихната и ще Ви отговори на всички въпроси.Последно пътувах през ноември 2021г

# 106
  • Мнения: 516
Здравейте,
обмислям резервация за Варна-Прага със самолет 07.10.-10.10.2022г. през РуАл.
Хотел, самолет, без допълнителни екскурзии.
Моля за скорошни впечатления от агенцията.
Ще посетя и техен офис в Бургас, но ще съм благодарна на всякакви мнения.
Благодаря !
Точно до Прага не съм пътувала с тях но до много други места.В Бургас момичето в офиса е много вежлива и усмихната и ще Ви отговори на всички въпроси.Последно пътувах през ноември 2021г
Чудесна информация !

# 107
  • Мнения: 516
Здравейте,
обмислям резервация за Варна-Прага със самолет 07.10.-10.10.2022г. през РуАл.
Хотел, самолет, без допълнителни екскурзии.
Моля за скорошни впечатления от агенцията.
Ще посетя и техен офис в Бургас, но ще съм благодарна на всякакви мнения.
Благодаря !
donatellla, все си мисля, че ще ти е по-лесно вместо да ходиш до офиси на агенции без да излизаш от Вас през лаптопа или телефона да си резервираш самолетни билети и хотел в Прага. Така ще си спестиш и търсенето на мнение дали са читави или не споменатата от теб агенция....
Проблем с организацията нямам, затруднението ми е с комуникацията, затова се нуждая от ТА.

# 108
  • Мнения: 29
Изключително сме разочаровани от изпълнението на програмата “Тоскана със самолет на полупансион”. Не избирайте тази програма и не се доверявайте на Руал Травел! Хотелите бяха със стандарт на долнопробен хостел, отвратителна храна, стари и неподдържани стаи с липса на базови удобства и лошо обслужване, а трябваше да отговарят на стандарт на хотел 3*; – Екскурзоводът Красимир Янков се прояви като мързелив, незаинтересован, държащ се иронично и подигравателно с някои от туристите; – Местната представителка на фирмата не оказваше никакво съдействие; – Бе начислена неадекватна надценка върху базовия пакет за изключително лошо качество на услугата. Подадохме групова жалба, на която получихме недобре обоснован отказ, придружен с недоказани обвинения към координатора, отговарящ за подаването на жалбата. Тонът на отговора на жалбата също бе неприемлив.

# 109
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Изключително сме разочаровани от изпълнението на програмата “Тоскана със самолет на полупансион”. Не избирайте тази програма и не се доверявайте на Руал Травел! Хотелите бяха със стандарт на долнопробен хостел, отвратителна храна, стари и неподдържани стаи с липса на базови удобства и лошо обслужване, а трябваше да отговарят на стандарт на хотел 3*; – Екскурзоводът Красимир Янков се прояви като мързелив, незаинтересован, държащ се иронично и подигравателно с някои от туристите; – Местната представителка на фирмата не оказваше никакво съдействие; – Бе начислена неадекватна надценка върху базовия пакет за изключително лошо качество на услугата. Подадохме групова жалба, на която получихме недобре обоснован отказ, придружен с недоказани обвинения към координатора, отговарящ за подаването на жалбата. Тонът на отговора на жалбата също бе неприемлив.
Интересно. Аз до колкото виждам в офертите им пише, че хотелите са 3 звезди...съвсем коректно.
Иначе е ясно, че когато не са съгласни с претенциите, тонът е неприемлив ...

Общи условия

Активация на акаунт