Не пътувайте с Руал Травел!

  • 56 443
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Платихме над 1400 лева за това „удоволствие”!

Това на човек ли е? newsm78
Скрит текст:
Помогнах на приятели да организират 4 дни в Париж. Самолетни билети, хотел близо до Айфеловата кула (много приятен), автобус панорамен за 3 дни с включено корабче, Айфеловата кула, автобус от и до Бове, пас за музеите за 4 дена на 4-я отидоха и до Версай и всички други разходи - 1400 лв общо за 2-мата - юни месец (без храна)

# 16
  • Мнения: 39
Точно преди два дни се обадих в Руал травел да си резервирам места за Баварските замъци за 9.12 и днес намирам това и сега може да си представите в какво чудене съм.Какво да правя?/въпросът е от мен за мен  Laughing/.Лошото при нас е че и на двамата работата ни е свързана с ежедневно пътуване и по-точно ние шофираме,не да се возим и ако си организираме сами почивката пак ще падне едно голямо каране,където всеки ден си го имаме че тук даже и повече може да стане,зависи.Ако си намерим с кого да споделим екскурзията няма да е много скъпа и сигурно както бяха писали някои от вас хотелите ща са на по-добра цена и локация.Все пак ако някой ми даде съвет,как да постъпя с удоволствие ще обсъдим нещата.

# 17
  • Мнения: 6
Платихме над 1400 лева за това „удоволствие”!

Това на човек ли е? newsm78
Скрит текст:
Помогнах на приятели да организират 4 дни в Париж. Самолетни билети, хотел близо до Айфеловата кула (много приятен), автобус панорамен за 3 дни с включено корабче, Айфеловата кула, автобус от и до Бове, пас за музеите за 4 дена на 4-я отидоха и до Версай и всички други разходи - 1400 лв общо за 2-мата - юни месец (без храна)

Не,за двама.Но само пътните и спането.

# 18
  • Мнения: 6
Точно преди два дни се обадих в Руал травел да си резервирам места за Баварските замъци за 9.12 и днес намирам това и сега може да си представите в какво чудене съм.Какво да правя?/въпросът е от мен за мен  Laughing/.Лошото при нас е че и на двамата работата ни е свързана с ежедневно пътуване и по-точно ние шофираме,не да се возим и ако си организираме сами почивката пак ще падне едно голямо каране,където всеки ден си го имаме че тук даже и повече може да стане,зависи.Ако си намерим с кого да споделим екскурзията няма да е много скъпа и сигурно както бяха писали някои от вас хотелите ща са на по-добра цена и локация.Все пак ако някой ми даде съвет,как да постъпя с удоволствие ще обсъдим нещата.
И аз така се двоумях,накрая се съгласих,но после горчиво съжалявах.Не рискувайте да си провалите почивката,организирайте си я сами.

# 19
  • Мнения: 48
Точно преди два дни се обадих в Руал травел да си резервирам места за Баварските замъци за 9.12 и днес намирам това и сега може да си представите в какво чудене съм.Какво да правя?/въпросът е от мен за мен  Laughing/.Лошото при нас е че и на двамата работата ни е свързана с ежедневно пътуване и по-точно ние шофираме,не да се возим и ако си организираме сами почивката пак ще падне едно голямо каране,където всеки ден си го имаме че тук даже и повече може да стане,зависи.Ако си намерим с кого да споделим екскурзията няма да е много скъпа и сигурно както бяха писали някои от вас хотелите ща са на по-добра цена и локация.Все пак ако някой ми даде съвет,как да постъпя с удоволствие ще обсъдим нещата.

Здравей, danielasz!

Не се притиснявай, чуди и съжалявай, че си се записала на Баварски замъци с Руал. Миналата пролет бях на тази екскурзия и съм толкова доволна, че трудно мога да го опиша Simple Smile) За съжаление датите не ми позволяват иначе сега отново бих тръгнала натам с тях. Тогава ни води Боряна Simple Smile) Страхотна е! Толкова увлекателно разказваше, че като се прибрах се зарових из историята на Германия и най-вече в тази на династията Вителсбахи, защото бях запленена от това, което Боряна ни беше разказвала. Така че настроивай се и весело Simple Smile)

За съжаление пътуванията с автобус не са приятни и  затова всеки сам прави избора си как, с какво и кого да пътува. Аз също имам проблеми с краката и ставите като цяло и ми е тясно в автобусите, но не съм се отказала да пътувам. А от Руал съм много доволна Simple Smile)

# 20
  • Варна
  • Мнения: 480
А някой пътувал ли е с Руал тази екскурзия  Виена - Будапеща - от Варна, Шумен, Велико Търново, Плевен?

# 21
  • Мнения: 581
Аз ви се  чудя как се решавате на тези автобусни екскурзии до Европа. Колкото и да е добра фирмата, колкото и да е организирано всичко, това пътуване си е пълно убийство. Ами то по-добре да е по-скъпа екскурзията, но да спите като бели хора в хотел, отколкото 10 дена, половината в нощни преходи. Хич не ми е ясно как става това да тръгнеш от България следобед, да пътуваш цяла нощ, и на другия ден слизаш от автобуса и те повличат на пешеходни обиколки, без да си се настанил в хотела, без да се изкъпеш, без да се преоблечеш.
На подобни екскурзии с автобус се хващам единствено до съседни държави-Турция, Гърция, Румъния. И пак е уморително.
А ние пък как се минахме с Бохемия... Ходихме до Тасос, края на октомври. Настаниха ни в едно селце Скала Принос. Селцето приятно, но се оказа, че абсолютно никакво заведение не работи.  Пристигаме вечерта, уморени и гладни. Настанихме се в хотела, изкъпахме се преоблякохме се, починахме малко и тръгваме да търсим някое заведение да вечеряме. Ама бяхме картинка просто. Два автобуса хора, от различни градове, сновем нагоре-надолу по улиците и като се срещне човек с човек, резонният въпрос е " Намерихте ли ресторант?" И никой не намери. Екскурзоводката безхаберно обясни "Ми извън сезона сме". Добре де, като сме извън сезона, вие как се наемате да правите екскурзия, да обещавате вкусни вечери в гръцки таверни, и изведнъж "Ми извън сезона сме". Никой не е предполагал, че извън сезона, означава да си легнем гладни. Всъщност имаше един-единствен ресторант, който отвори и то ...по повод сватба, не пускат други посетители. Е, жената в хотела предложи да ни направи сандвичи, но не е там въпроса. ..
Преди това пък ни изгубиха времето с турско-циганския град Ксанти. Оставиха ни цял следобед да се мотаем, в този отвратителен, мръсен град, без никакви забележителности. Ние така се уморихме и отегчихме, че отидохме на уговореното място за среща на грепата близо час по рано...и заварихме цялата група събрана вече. На хората им писнало да се мотаят и се събрали час по-рано. За сметка на това в красив град като Кавала, бяхме по-малко от два часа и препускахме като коне. Да разглеждаш ли, да хапнеш ли нещо, фрапе ли да пиеш...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Здравейте! Включвам се с мнение, понеже често пътувам и чета отзиви за всяка агенция, преди да предприема пътуване. Няма такава, за която да няма негативни отзиви! Моето първо пътуване с Руал тръгна с разочарование именно поради  настаняване на последна седалка, въпреки категоричното ми предупреждение, че не желаем. Обясниха ни, че сме на 35-36 място от 50, обещаха Simple Smile В последствие се оказа, че са го казали на поне 10 човека от екскурзията (дамата, която ни настаняваше с къса червена коса в автобуса изключително нагло ни заяви - това е положението). Бях бясна да разбера това при настаняването, но поне се бяха погрижили да сме сами със съпруга ми на последната седалка (а не 4 или 5 човека). Това е изключителен голям минус на фирмата, мисля, че са длъжни да предупреждават, че ще бъдете настанени там, да не кажа, че трябва да предлагат и последна седалка на по-ниска цена. Но за щастие екскурзията ни из Италия с Бистра Дечкова бе прекрасна и забравихме проблема с настаняването до края, понеже автобусът бе комфортен и не изпитвахме неудобство. Хотелите бяха хубави (изключвам района на Венеция), даже в Рим беше прекрасен хотела! При следващо пътуване с Руал - коледна Виена от Варна, след обяснение на гафа с настаняването от първата екскурзия, бяхме настанени на първа седалка до втората врата, благодаря на дамите от варненския офис Simple Smile Екскурзоводът беше доста отегчен - Иван някой си, но като цяло бяхме доволни. Екскурзията ни Париж - замъците по Лоара, бе страхотна, ужасно изморителна, но с Елка Георгиева бе повече от запомняща се, хотелите бяха на доста по-ниско ниво от Италия, но екскурзията е доста дълга и предполагам, за да се постигне добра цена, се налага настаняване в по-нисък клас хотели. Като цяло бих пътувала отново с Руал, но винаги настоявам до последно за гаранции по настаняването. Ако си променят политиката относно него, биха били чудесни. За пример пътувахме с Романтик холидейз - нова година 2015 г. в Монако, Френска ривиера беше чудесно организирана, записаха в договора на коя седалка ще сме и го изпълниха, хотелите бяха прекрасни, екскурзоводката беше малко като сърдита учителка, но като цяло беше красиво изживяване. Но като цяло четох ужасни  коментари, че хотелите са много зле и т.н. Може и да си взели поука. Ако не сте пътували с автобус с нощни преходи - опитайте някоя кратка дестинация и така се впускайте в дълги приключения. Аз лично обожавам да пътувам с автобус, защото виждам много места. Но бих редувала със самостоятелни посещения със самолет на големи столици. Все пак е доста изморително и наистина не е за всеки. А екскурзоводите правят екскурзията незабравима, те са много, много важни! Но разбира се от група с почти 50 човека винаги поне половината са мрънкащи и недоволни, малко са културните и разбрани хора, които се грижат и за комфорта на околните и не изнервят постоянно екскурзовода с понякога дребнавите си забележки. Винаги има гафове, но важното е човек да е позитивно настроен и туристическата агенция да се старае да гради добро име с всяка екскурзия, да приема критиките и да отстранява нередностите.

# 23
  • София
  • Мнения: 22 945
2 пъти съм пътувала с Руал.1 път бях доста разочарована,но реших все пак да им дам 2 шанс и 2-та екскурзия мина много добре.1 път бяхме Венеция-Кан-Ница-Монако-Флоренция.Още от автобуса започнаха проблемите,като подписваш договора пише - луксозен автобус,автобусът беше всичко друго,но не и луксозен,телевизорът не работеше изобщо,радиото и то,вечерите,които преминаха в нощен преход си умирахме от студ ( беше началото на септември)може би не ви звучи важно,ама доста пари се дават и тези неща са ти обещани,а не ги получаваш,извинявайте,ама до морето няма автобус без работещ телевизор.Както и да е това нищо не е - огромният проблем беше с хотелите,нито 1 хотел не беше наред.В 1 нямаше никаква топла вода,във 2 ни настаниха в неоправена стая,след което ни преместиха в изключително мръсна стая... Беше ужасно!Фирмата не пое никаква отговорност,отговорът беше,че във Франция често се случвало така. От екскурзоводските услуги съм много доволна,но то само това беше наред.2 път пътувахме до Виена и Будапеща - там вече нямаше никакви проблеми.Може би е било лош късмет 1 път,но очаквах някаква адекватна реакция от фирмата,поне някакво възстановяване на част от парите,все пак те отговарят за качеството на услугите.О забравих да допълня нещо важно : преди 1 ексурзия,когато се опитвах да получа информация,нещо ми се правеха на интересни и аз писах писмо до главния им офис,в който ми обясниха всичко с подробности.Когато отидох да се запиша за 2-та екскурзия,вместо да са по тихи от тревата и да се радват,че им давам 2 шанс,една от служителките започна да се заяжда,о вие ли сте писали оплаквания до София...Скоро ми предстои пътуване,но реших да избера друга фирма,малко е 50:50 при тях.

# 24
  • Мнения: 2 600
Питах в офиса им за оферта и ми казаха че политиката им за настаняването в автобус била по-особена - тези, които пътували от Пловдив до София ги сваляли в София за да се събере цялата група и след това пускали хората в автобуса по реда на записването, а те да си избирали къде искат да седнат. Примерно - записан си първи, пускат те първи и сядаш където искаш - отзад, отпред, следващия избира сред свободните места и т.н.
Моля пътувалите да споделят, дали е вярно това, защото разглеждам техни оферти сега  и се чудя.

# 25
  • София
  • Мнения: 22 945
Питах в офиса им за оферта и ми казаха че политиката им за настаняването в автобус била по-особена - тези, които пътували от Пловдив до София ги сваляли в София за да се събере цялата група и след това пускали хората в автобуса по реда на записването, а те да си избирали къде искат да седнат. Примерно - записан си първи, пускат те първи и сядаш където искаш - отзад, отпред, следващия избира сред свободните места и т.н.
Моля пътувалите да споделят, дали е вярно това, защото разглеждам техни оферти сега  и се чудя.

На 1-та еккурзия тези от Пловдив пътувахме с маршрутка до София,като дойде автобуса,ексурзоводката започна да изброява всички според реда на записване и всеки,който се качваше си избираше място,на 2 екскурзия не беше точно така.Тръгнахме от Пловдив директно с автобуса,с който щяхме да пътуваме за Европа,аз и приятелят ми бяхме единствените пътуващи от Пловдив ( но в автобуса имаше много хора,пътуващи от Стара Загора)На нас предварително ни казаха кои са ни местата,хората обаче седнали на тях отказах да станат и в София настана пълна неразбория,едно местене,едни чудеса,целият проблем дойде от това,че тези от Стара Загора не бяха уведомени къде трябва да седнат.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 480
Тотално взех да се отказвам от ексурзията Варна-Виена с Руал.
Като чета за тези проблеми с местата така като се замисля в други фирми не съм срещала подобен проблем.Явно това е нещо , което те не могат да отработят и клиентите се дразнят и негодуват с основание.Не знам на коя фирма да се спра за Виена,моля пепоръчайте ми,особено ако има варненки

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Да, сега като прочетох коментарите ви, сетих се, че на последната екскурзия беше една идея по-различно настаняването (беше в края на месец май 2014 година). Ние сме от Варна, но пътувахме самостоятелно до София. Да, автобусът идва празен, започват да настаняват по ред на записване (ние се бяхме записали в началото на април за края на май и бяхме от 50 човека 40-ти да кажем). Но всеки избира от свободните места към момента на влизането си в автобуса, тоест колкото по-рано си се записал - по-голям избор имаш. Нямаше караници и всичко мина спокойно, последната седалка мисля я бяха оставили празна, ако ми е правилен спомена. Много е неудобно, че всички хубави екскурзии тръгват от София Simple Smile Относно екскурзията Варна - Виена, настаняването става от офиса във Варна и така шансовете са минимални за проблем. Но трябва да настоявате да ви кажат кой по ред сте като записване и да уточните това. Ние бяхме на коледна Виена от Варна и всичко беше точно, както ни бяха обещали. И колкото по-рано се запишете - по-добре за вас. При отказ до 30 дни преди датата, депозитът се връща, така че определено е по-добре да е ранно записването. Аз разглеждам екскурзии за Баварски замъци и уви всички тръгват пак от София, най-тежък за мен е този преход: Варна-София Simple Smile Относно Виена - не знам доколко ви се занимава, но се намират самолетни билети по 60 евро в двете посоки, ние ходихме сами, с пътеводител на National Geogrpahic, бяхме и в близост до метрото, за 10 - 15 минути става придвижването  - все едно бях живяла там. Виена е един от любимите ми градове! Няма да съжалявате, както и да решите да я посетите. Примерно за Оданс травъл четох ужасни отзиви, включително и една позната ми сподели подобен проблем: че уж потвърдени пътувания отлагат 3 дни преди дата на заминаване, което е ужасяващо, Руал (пътувала съм с тях 4 пъти) и Романтик Холидейз (веднъж) са коректни в това отношение. 6-7 дни преди датата се обаждат да уточнят дата, час на заминаване, телефон на екскурзовод, даже са ми напомняли 2 дни преди екскурзията (присъствала съм на случай, да чакаме хора, които са забравили, че ще пътуват!). Но по принцип всеки път преди тръгване сърцето ми е свито да не ни поставят пред свършен факт с последна седалка, което не е нормално, толкова ли е трудно да упоменат местата в автобуса при записване?!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 480
Priqtelka,
благодаря за подробния и изчерпателен отговор.
Внесе някакво успокоение след всичко,което прочетох.Да наистина има ефтини билети,но е различно когато има кой да те  се развежда и разказва,още повече когато не си ходил.Би ли споделила на вас кой ви
беше ексурзовод.Доволни ли останахте от него ,огранизацията,хотелите?Ние мислим да отидем началото на май

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 23:51 от Nushlem

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Ние сме ходили във Виена сами и организирано, честно казано с екскурзията видяхме много неща, които нямаше да видим, ако бяхме отишли сами - имайки предвид какъв тип хора сме и както нямаме време за организация. Просто в група всичко става доста по-забързано и духът на града се усеща само в свободното време. Иван Димитров ни беше екскурзоводът - поднасяше ни информация по време на цялото пътуване, но само не ми хареса, че някак беше по-дръпнат и сякаш отегчен, но все пак по коледните празници сигурно не е най-приятното начинание. Но времето беше добре подредено, той е добре организиран, имаше поне 3-4 часа всеки ден свободно време, което си е страхотно. Моята препоръка е наистина да си купите пътеводителя, който споменах и да го прелистите, за да имате идея за свободното време, там има маршрути за по 30-40 минути, всичко най-ценно, което да не пропуснете, изключително лесен и приятен, има карта на метрото, с която няма как да се загубите.
http://www.book.store.bg/p73051/pytevoditel-national-geographic- … na-sara-uuds.html
Правеше ми впечатление, че някои хора в края на екскурзията разбираха какво са можели да видят и се сърдеха за пропуснатия шанс. Хотелът беше много приятен семеен хотел в един краен квартал, но имайки предвид, че беше ужасен студ по Коледа, беше страхотно отопляван, целият квартал беше тип австрийски китни къщи, бяхме със закуска и вечеря, нямахме забележки. Програмата е така организирана, че да не е  минус, че хотелът не е до метро. Можете да поискате имената на хотелите, в които ще бъдете настанени - посочват ги от Руал и можете да ги видите на картата. В Австрия стила на хотелите по стаите е по-различен от това, на което сме свикнали, някак по-ретро е Simple Smile Много ни хареса в Баден - беше включен в екскурзията, покрайнините на Виена са много красиви също. За мен дворецът Шонбрун, зоопаркът му, градините му са прекрасни и си заслужава човек да бъде цял ден там! Примерно посещението му беше до обяд, ние останахме сами там и с метро отидохме на мястото на срещата с групата следобед(има спирка на метрото точно до двореца, билетите се купуват от автомати и за 10 минути се стига до Операта, където беше срещата), вие си избирате, екскурзоводът се съгласява винаги. Ние сме били там през септември и беше приятно време, към 20 градуса и много красиво навсякъде, всичко в цветя. През май предполагам, ще е още по-красиво Simple Smile Белведере, националният исторически музей са други красиви забележителности. Като цяло Руал са с добра организация и добри екскурзоводи, човек все пак трябва да е зареден и с търпение при групови посещения. Желая ви прекрасно пътуване и дано останете доволни!

Общи условия

Активация на акаунт