Берен Саат преди и след Intikam, в очакване на новите проекти на екипа! Тема 11

  • 81 094
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 555
 Wink  Ето го и в завършен вид 2-рия рекламен клип за "Patos Rolls" Peace


 Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 46
  • София
  • Мнения: 9 335
Ехххх! Прекрасна е  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Това момиче става все по-красиво и по-красиво. А аз я обичам все повече и повече  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 3 555
 Wink  Като приятен завършек на първия почивен ден един клип от "Спомни си любима"   с кадри от сцените на преведените досега с руски субтитри  11 епизода   Peace


Г-це БУ   Hug

# 48
  • AMS
  • Мнения: 6 435
Привет, момичета!!!
Благодаря, че сте се отбили в темата.
Най-после изгледах Спомни си любима. Хареса ми и съжалявам, че по-рано не съм направила това.

Скрит текст:

Не беше лесно. Нямах много време и потърсих старите теми. Не ми помогнаха много, даже никак.  Не намерих постове по съдържанието. Дори и да има такива, трудно се откриват между кафетата и закачките. Преводите във  vbox не мога да отварям. Преведените серии на руски са ми недостатъчни. Не искам да обидя никой!!! Просто споделям как гледах Спомни си  любима.
Не бях чела нищо за сериала и знаех само, че участва Берен и Джансел.
Не знам колко сезона е сериала, но аз ги определям за три, заради показаните три периода.
Хвърлих се в сериала, без предварителна подготовка. Първите епизоди вървяха добре, но после, когато политиката навлезе сериозно в сериите, се оказа, че трябва да търся допълнителна информация.  Този епилог на края, май трябваше да бъде, като предговор в началото, за да ме накара да се заровя по-отрано за информация.
Да не забравя, да ви предупредя, че гледах без превод и каквото и да напиша, не го приемайте за чиста монета.
Установих, че на мен ми трябва един документален филма за събитията, които са отразени в сериала. Искам и мнението на политолог, който познава най-новата турска история.  
Това не е сериал за любовта на Ясемин и Ахмет. Това е политическа драма и романтиката все повече отстъпва на политиката.
Само да вметна, че в романтичната част, най ме впечатли историята на Руя и Неждет баба, но сериала  ми харесва, заради политиката.
Разбрах, че най-новата история на Турция е използвана и покрай!!! нея е разказана историята на Ясемин и Ахмет.
Повечето от артистите ги бях гледала в други сериали, а новите ми бяха много интересни. Изключително приятно ме изненада актьора в ролята на Неждет.  Също ми хареса и артистите, които за пръв път видях, в ролята на Ашък и Харун.
За артистите - информация бол, но историята  и политиката, трябва да я четеш от архивите на вестниците.
Знаех предварително, че е имало три военни преврата - 60-та, 71-ва и 80-та година.
За първия период основно беше процеса срещу правителството на Демократическата партия /Ръза - бащата на Ясемин/
За  хронологията на тези години можех да съдя само по имената на известните политици. Помъчих се да си сглобявам картинката, с това, което знаех за  Иньоню, Демирел, Еджевит, ...
Започнах да търся историята на политическите партии в Турция, но не открих.
За втория преврат има повече в сериала, но пък третия ме върна към предишните два, за да се сетя за някой неща и да започна гледането по друга логика.
Но няма лошо -  Любовната линия се развиваше достатъчно драматично.
Та, гледайки втория период - 70-те години, вече започна да ми и просветва политически. Всъщност започнах да отчитам кога и как е разположен сериала във времето, което пресъздава и във времето, когато се заснема и излъчва.
През втория период за образите на Денис и Яшар, много се зачудих. На Денис му казваха комунист, а на Яшар фашист. Известно време прескачах тези "младежки организации" и после се светнах, че това са парtии и движения в крайно лявото и крайно дясното политическо пространство.
Крайно лявата партия  ПКК / партията на кюрдските комунисти/ е забранена и за това не се споменава, но пък са представени левите младежки движения.
За крайно дясната пария се сетих по флаговете с трите полумесеца. Това е Milliyetçi Hareket Partisi / МНР/ основана през 1969г. /Това е партията на сивите вълци./  Али Агджа е нейн член. Дадоха и убийството на Абди Ипекчи - журналист от вестник Мелиет. /Много са религиозни МНР - сцената Ашък с булчинската рокля и Яшар на молитвеното килимче./
Другата партия, която присъства в сериала е републиканската - Cumhuriyet Halk Partisi / СНР/, основана от Ататюрк, после разцепила се  и ...
В периода преди 80-та се създават и други партии, но ...

Та думата ми беше, за това, че дори и да имам пълен превод не е сигурно, че ще разбера сериала, ако не знам историята.

Ето два линка, който ми помогнаха да се ориентирам.
http://www.referati.org/sledvoenno-razvitie-na-turciq/48941/ref
http://www.bg-istoria.com/2014/01/28-1960-1971-1980.html


За политическите съдебни процеси, на който бяха отделени доста серии, срещу Демократическата партия /Ръза/, срещу групата " комунисти"  през 70-те години, срещу младежите през 80-те, завършили с осъждането, с избиването и затриването на всички, трябва доста да се " чете между редовете". Успелите да се спасят, избягаха в чужбина.
Безсилието на правосъдната система е налице, поради огромния политически натиск.
В този сериал за пръв път сцените в затворите не ми бяха излишни.
Боже, какъв терор, какво изтезаване и мъчение, не за друго, а за политическа принадлежност.

Знаех и от преди, че първомайските манифестации в Истанбул са грандиозни и в сериала ги видях, но чак тогава се сетих защо гледах толкова серии прислужницата Емине и съпруга ѝ. Ами те именно пресъздаваха дейността на профсъюзите. /И накрая и той в затвора./

Ролята на журналистката Севим /лелята на Ахмет/ и всички, които работиха в редакцията на YOL /път/-  ми показа през какви перипетии минава свободата на словото.

Разпознах и тайните служби - Националната разузнавателна организация, съкратено МИТ  Milli Istihbarat Teskilati, MIT. Именно от тях беше измъчвана Севим. Показваха периодически оня шеф в кабинета, я  за процеса на Реза, я за бомбата в сладкарницата , когато раниха Тео. Тоя гаден шев на тайните служби ми се стори вечен.  Още Шефкет беше привикан при него преди процеса на Реза. Показаха, че е близък със Сивите вълци - партийния шеф на Яашар.
Накрая Неждет му занесе папка. Мисля, че това са материали, които ще послужат в бъдеще за един нов процес срещу отговорните за преврата през 1980. Новият шеф пък взе първо неговото досие, така, че ....

Документалните кадри, колкото и бързо да минаваха, все зацепвах по нещо - за конгресите на партиите, за митингите, акциите, терора,  за Албаите / полковниците , алевите, атентатите,  бомбите, за Демирел, Еджевит, Ербакан, Тюркеш, Йозал, Байкал, ...

Трудни времена за всички. А накрая статистиката за загиналите и пострадалите ме уби.

Много хора са ми казвали - Не се интересувам от политика. Да правят каквото щат политиците. Да ама не.  Вижда се и в този сериал, че тази политика, обръща съдбите на най-обикновени хора и техните деца. Всички те са като обрулени есенни листа, които политическия вятър носи насам натам.
Разбрах и защо днешното управление ликвидира парка Гези и Таксим, като традиционно място за изразяване на недоволството от политиката. Разбрах и изборните резултати от последните избори при съседите.

Животът и борбата продължават и по ирония на съдбата, историята се повтаря.




Много ми харесва музиката и слагам една от песните.






Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 13:33 от Di...va

# 49
  • Мнения: 3 555
 wavey  Добро утро и приятен ден   wavey
Дива   Hug   много благодаря и страхотна изненада направи със споделените впечатления или по-точно ... твоя "послеслов" на СЛ  Kissing Heart  Flowers Bouquet Two Hearts Two Hearts Two Hearts

 Wink  Като магнит ме привлича и досега СЛ  #Crazy
Скрит текст:
Без значение, че беше 4-тия турски сериал, който гледах и не последен  newsm78  но непрекъснато се връщам на него и не съм изненадана, че по един или друг повод съседите си "спомнят" за СЛ с нови или препечатване на стари публикации  Naughty  А за феновете на Джансел и Берен във ФБ и ТТ е винаги актуален   Peace  дори и вчерашната дата е "отбелязана" с този клип от последния 68 епизод ...  ooooh!  
https://www.youtube.com/watch?v=DmAYsCsDcOk
Има и нова публикация, в която освен СЛ се споменават още два сериала свързани с политическите събития на тази дата 12.09.1980 г.
http://www.agos.com.tr/haber.php?seo=televizyon-bir-hatirlama-me … &haberid=8089
Нямах много време и само малко отделих за 3-тия сериал "Bu Kalp Seni Unutur Mu?", също на Томрис и беше написано, че е предхождан от СЛ, отново участва Окан Я./Неждет/ и дори Енгин Х. / нашия Хакан/  Wink
Всички сме чели последното интервю на Берен и това, че тя си дава почивка е не само умората и в прав текст го казва :
 
Цитат
Говоря за цялата система на сериалите,която ни изправя на нокти. За баланса в тези условия, които ни предлагат. Също така за рейтингите, за Висшия съвет,който ръководи телевизионните и радиокомпаниите в Турция- RTÜK. Заради това някои проекти прекъсват или се съкращават.
Бих искала за малко да се оттегля и да погледна на нещата отстрани и да реша в каква посока да поема в бъдеще.
И Джансел втора година не се появява с нов сериал и от последния репортаж с него се чете същото. Снима филми, четем за репетиции в театрална постановка за този сезон, но сериал ...  ooooh!
Много харесвам и тази музикална композиция и не само защото веднага се появява една или друга сцена от СЛ ... не само ... ooooh!   "Firtina"...  newsm78  не очаквам този сериал дори да е закупен от някой наш ТV канал да бъде излъчен   Sad  


 Rolling Eyes  Спирам засега с писането, но не и с интереса си към СЛ  Peace  реала ме зове ...  Hug
И едно кратко допълнение  Embarassed
Скрит текст:
Джансел в туита сподели, че много харесва този нов сериал за Мендерес "Bu Kalp Seni Unutur Mu?"  Peace  биографичен и е в жанра : драма, политика, любов  и от 15 епизода, излъчени 10-ти септември 2013 - 24-ти януари 2014.

Интересен ми е и на мен заради СЛ информацията за него . Последно четох, че е един от тримата политически лидери на турската република след Ататюрк и Тургут Йозал с мавзолей ...  newsm78

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 12:52 от dai4e

# 50
  • Мнения: 3 555
 smile3555  Като си прочетох последния пост ми идва да  smile3538   Banghead
 newsm74  е този сериал "Спомни си любима" и е за една чудесна AŞK  от първия до последния епизод   Kissing Heart Two Hearts Two Hearts Two Hearts


 Peace  Ето и един от хубавите колажи на Диана за СЛ с любимите й Ахмет и Ясемин  Heart Eyes

 Hug Hug Hug

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 14:21 от dai4e

# 51
  • Мнения: 3 555
 newsm10  И днес има хубави вести за Берен във фейса  smile3501
Beren Saat Greece сподели снимка на BerenSaatFans.
преди 4 часа

The article releted to Beren Saat's new social project. She voiced a film for support the girls which can't go to school. Beren Saat didn't ask any money for this work.

В превод с  google дословно  Embarassed :   В статията, свързана с новия социален проект Берен Саат е. Тя изрази филм за подкрепа на момичетата, които не могат да отидат на училище. Берен Саат не поиска никакви пари за тази работа.

Дива  Hug сложи този рекламен клип преди 3 дни  Peace на Берен за образователната кампания  "Baba Beni Okula Gönder" / "Татко заведи ме на училище" / в Турция за 2014г.  

Последна редакция: нд, 14 сеп 2014, 17:31 от dai4e

# 52
  • Мнения: 3 555
 newsm10  И още една хубава вест за Берен във ФБ днес  smile3501
Beren Saat Greece
преди 41 минути
#BerenSaat on the cover of TV-Grama in Chile.
Thanks #berensaatfans


В превод с  google :  Берен Саат на корицата на TV-Grama в Чили.
Благодаря #berensaatfans

 Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 53
  • Мнения: 3 555
 wavey Привет в първия ден на новата седмица   wavey  


Beren Saat Fans
преди 7 часа
Beren Saat #NEW
http://instagram.com/p/s8Eyk9qVt3/?modal=true
чувствам се обичана.



 Hug Hug Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 9 335
Дайче - Пак със страхотна изненада, много хубава Беренджик Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 3 555
 thumbsup  Честит първи учебен ден на учители и ученици  




http://www.youtube.com/watch?v=PT5OmavfOWg

Г-це БУ    Hug

# 56
  • Мнения: 3 555
 Wink  Новата снимка от партито  "Нощ на звездите" на канал Д преди 3 дни  Peace само на  Берен с Кенан и бизнес дамата Arzuhan Doğan Yalçındağ


Споко, проверих !!!  Stop  бизнес дамата е омъжена с две деца и е с 20 години по-голяма от Берен   Joy Joy Joy

# 57
  • Мнения: 3 555
 Grinning  От феновете на Берен  Peace Heart Eyes Hug
Fans de Beren saat
преди 7 часа
What Do You Prefer ?
Beren Saat in 2010 Or in 2014
'' in My Opinion ..Her Beauty Is Increasing Evreyday And Evrey Year''



2014


2014

# 58
  • Мнения: 3 555
 Wink    Grinning   Peace


 Hug Hug Hug

# 59
  • Мнения: 3 555
 wavey  Добро утро  Hug
 Wink Като нова ми е тази снимка на Берен   newsm78 Laughing Peace
 

 ooooh!  Искам и аз такъв късмет поне за миг на живо да видя любимата си актриса Берен  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт