Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 636
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Дали има чудо като...маратонки със стелки от ест.кожа  newsm78 или целите са са кожа?

# 61
  • софия
  • Мнения: 25 459
Дали има чудо като...маратонки със стелки от ест.кожа  newsm78 или целите са са кожа?
Има. Геокс са със стелка от естествена кожа. Имат и модели изцяло ест.кожа. В момента в английския амазон има добри намаления.

# 62
  • Мнения: 856
Вчера пазарихме.
Никакъв интерес от страна на ученика.
Оказа се че от доста неща имаме нужда.
Пластелин,нови гуми, нова линийка, нови папки джобове за рисуване и домашен бит, скицници.Отказах се от темперните бои, защото не съм сигурна дали въобще ще им трябват и тази година.
Не харесах несесер обаче.
Малкия ме изненада.Разглеждаме етикетите.Чудя се от кои да вземе , а той ми заяви , че с блестящ спайдърмен и блестящи коли неискал, защото щели да му се смеят.Та взехме най-обикновени-сини.
Цената на фолиото в Джъмбо е 1.49.

п.п.Из целия магазин се разхождаха майки със списъци , като в транс, татковци след тях с колички мълчаливо  и деца и видимо отегчени от случващото се. Laughing

# 63
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте.
И на мен хич не ми е училищно, въпреки, че на големия малък човек определено вече си му липсва училището и няколко пъти го каза. Ние тепърва ще ходим на море, та съм по-скоро на тази вълна, но позасилихме книжката, която трябваше да попълни лятото, да я завърши преди морето, че не ми се иска и нея да влачим. Нищо не купувам още, чакам родителска среща, а и си имаме повечето неща от първи клас. Само тетрадките и помагалата трябва да купим и подвържем  Peace.
Иначе миналата година в един момент госпожата ни попринуди да купим три папки-джоб и да разделим нещата в раницата в тях - математиката в един джоб, българския в друг и английски + роден край в трети, защото раниците си им стоят там цялата седмица и като почне час по 5 минути ровичкат из раниците, докато си съберат нещата.
Аз също обичам да изхвърлям и ми олеква, но пазя всички рисунки примерно - като порасне да хвърля каквото реши. Чудя се дали да не запазя и една тетрадка, дето се е учил да пише  Wink - за спомен.

# 64
  • у дома
  • Мнения: 7 141

Цената на фолиото в Джъмбо е 1.49.



В момента в Кауфланд е на промоция-1,39лв,снощи случайно го фиксирах и взех.



Аз също обичам да изхвърлям и ми олеква, но пазя всички рисунки примерно - като порасне да хвърля каквото реши. Чудя се дали да не запазя и една тетрадка, дето се е учил да пише  Wink - за спомен.

Аз съм запазила само най-първата му тетрадка по писане ,тази за диктовките също,по математика нищо не съм запазила.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 390
Хайде и аз да се запиша! Peace
Аз също всичко изхвърлих, макар че той в началото не даваше-можело госпожата да му поиска старите тетрадки ooooh!
Сега съм в търсене на униформени ризи 2-ра ръка, че не ми се дават по 21 лв за бройка! Close

# 66
  • София
  • Мнения: 1 531
Здравейте и в новата тема. Много хубави и полезни линкове на първа страничка! Браво!

Днес с настъпването на новия месец все си мисля за училището и подготовката за него.
Децата са още на село, но ги чакам до 2 дни да се върнат, за да обиколим магазините за някои нови дрешки.
Вкъщи също трябва да се прегледат гардеробите и да се освободи място.

Да не говорим, че още не съм изпрала раницата.  Blush

Обожавам пълните книжарници в началото на учебната година - мога дъъълго да седя и да разглеждам. Тази година ще купя май само тетрадки, химикалки и блокчета за рисуване.

# 67
  • софия
  • Мнения: 1 305
zvanche, сподели, моля за този печат за надписване, и за етикетите ми се иска да направя нещо по различно тази година.
Аз разчистих всичко, запазих няколко тетрадки и рисунки, но като гледах колко труд е хвърлило детето с малките си ръчички да пише, ми беше трудно да ги хвърля. Rolling Eyes
Купихме маратонки, доволна съм.
С фолиото имам чувството че няма да се справя. newsm78

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Дали има чудо като...маратонки със стелки от ест.кожа  newsm78 или целите са са кожа?
Има. Геокс са със стелка от естествена кожа. Имат и модели изцяло ест.кожа. В момента в английския амазон има добри намаления.
Warehause deals ли гледаш?Щото там няма почти нищо,особено номера като за нашите деца- 33/34 Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 1 732
Учебниците за втори клас се връщат, така ли? Това означава ли, че може да ни дадат някои баници за използване. Имам ужасни спомени от моето детство... Sad

# 70
  • София
  • Мнения: 3 610
Да, връщат се  Peace и да, може като нищо да попаднеме на баници  Rolling Eyes

Аз също пазя първите им тетрадки по писане(даже показвах на дребното как е писал брат му),
рисунки, повечето неща от направи си сам ,а останалото в коша.
Дрехи извадих някои от брат му,други ще купувам,обувки и гуменки вече взехме,моливи и флумастри също, тетрадки имаме от миналата година и единствено,ако потрябват малки квадратчета ще купувам.
Миши хич не е зорлия да започва,но не виждам и да страда особено.За нас с баща им имам чувството,че драмата е по-голяма  Tired Отново ставане,бързане, водене,прибиране .Сега и двамата ще са в едни смени,което както ми харесва, така и не съм доволна. Имам чувството ,че ще си пречат,а баткото е седми клас и определено ще му трябва съсредоточаване.
Ние играта "Светът" (на Брейн бокс) я имаме от Коледа и дребното е станал спец,защото  редовно си я разглежда.Той сега е на вълна държави и знамена  ooooh! За РД му подарихме глобус,тортата му беше цялата със знамена,на таблета е свалил куп приложения по темата и определено знае неща,с които и брат му не може да се похвали(а знае много),а ние направо се излагаме Embarassed Дано този интерес да се задържи и да му е в помощ за напред. Praynig

# 71
  • Мнения: 24 467
Моите учебници винаги са били нови- бяхме първи випуск по нова програма.
С големия син нещата не бяха така, но определено баници не е получавал, бяха си нормални за ползване.
Дори и в този вариант слагам прозрачно фолио- не е нужно да се маха изобщо, то не индивидуализира предишния собственик по никой начин /етикетът се лепи отгоре и след това се отстранява лесно/. То предпазва кориците на учебника и, едновременно с това, те се виждат. Ако някой иска да си го облича след това по друг начин- може, не е лишен от тази възможност. Не са ми връщали облечен по този начин учебник.

Почнахме с младежа заедно "Хари Потър". Той чете, аз- също.

А ние можем и спокойно да не ходим никога вече на училище, ако питам двата броя за мнението им по въпроса.  Sunglasses

# 72
  • софия
  • Мнения: 25 459
Моите учебници винаги са били нови- бяхме първи випуск по нова програма.
И аз бях такъв випуск.  Grinning
Дали има чудо като...маратонки със стелки от ест.кожа  newsm78 или целите са са кожа?
Има. Геокс са със стелка от естествена кожа. Имат и модели изцяло ест.кожа. В момента в английския амазон има добри намаления.
Warehause deals ли гледаш?Щото там няма почти нищо,особено номера като за нашите деца- 33/34 Rolling Eyes
Не. Но трябва дебнене. Ето за момчета http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_st_price-asc-rank?bbn=176961703 … A355005011%2Cn%3A!362350011%2Cn%3A1769609031%2Cn%3A1769617031%2Cp_89%3AGeox%2Cp_n_size_three_browse-vebin%3A5123271031%7C5123272031&sort=price-asc-rank
Аз взех http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00DVI3YXS/ref=oh_aui_detailp … ie=UTF8&psc=1 и http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00DVZWC5C/ref=oh_aui_detailp … ie=UTF8&psc=1. За по-малко от 20п. всеки. Даже сега първите са по-евтини. Моята е голяма съсипия на обувки и е с плоскостъпие. Единствено Геокса не успява да разкриви. Но не бих й взела на нормална цена и от наш магазин. Хубави са, но са овърпрайз. Добре, че е Амазон.

zvanche, сподели, моля за този печат за надписване, и за етикетите ми се иска да направя нещо по различно тази година.
Печата е от Лидл. Редят се буквички. Мъничко е, но е идеално за надписване. Г/д 3 реда надпис са 7/3 см.Не мога да намеря снимка.

Аз още в края на учебната изхвърлих доста тетрадки и почти всички учебници. Нямам къде да ги държа. Запазила съм рисунки, дипломи, може би и първата тетрадка  Thinking

Днес ходихме до пед-ка. Продължава да прави Т. Има някакъв ужасен секрет, който е заседнал в носа. Даде кръв и урина. Чакам резултатите. Продължавам да правя инхалации и бабешки магии. Дано не се наложи АБ. Пила е само веднъж в живота си и гледам да го избягвам.

Хубавото е, че покрай прегледа взехме картон за училище и няма да се налага да ходя пак. В норма сме Simple Smile  (133 см., 30 кг. Порастнала е.) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=794700.0;all

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 12:41 от zvanche

# 73
  • софия
  • Мнения: 1 305
 zvanche, Благодаря ще потърся такъв печат, макар и Лидл да не ми е удобен. Дано ви се размине АБ Praynig

# 74
  • софия
  • Мнения: 25 459
Пускат ги, когато има офис нещо-си. Peace

Общи условия

Активация на акаунт