Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 661
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 858
Направо си е манекенка с тези размери.

Ей, много му се играе на моето дете.
Сега съм си у дома и всеки ден го карам да почете и малко диктовка.Е такава мъка няма.Половин час работа , а едни уговорки.Накрая пак до караница се стига.
После мен ме почват угризенията , че го тормозя.
И едни такива терзания. Laughing
Как да обясня на дете, че са необходими малко занимания , за да му е по лесничко след това?Минимален труд от негова страна.Не му отнема от ценното за игра време.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 12:56 от ratridi

# 76
  • София
  • Мнения: 1 318
Извинявам се за глупавия въпрос, но тетрадките за втори клас със широки редове в малък формат ли трябва да бъдат? Родителската среща ще се проведе след началото на учебната година, гледах из нета, че второкласниците се нуждаят от тетрадки със широки редове. Тук идва и втория въпрос, това означава ли, че повече няма да пишат в тетрадки с тесни и широки?

# 77
  • софия
  • Мнения: 25 482
Джина, зависи от учителката. При нас ще си пишат на тесни и широки поне в началото.

Иначе за формата - като знам колко тежи чантата, не бих взела голям формат с много листа. Освен това не съм сигурна дали на самото дете ще му е удобно. Не са свикнали още. Peace

# 78
  • Мнения: 52
Здравейте записвам се при вас с Марая, ще ви изчета новата тема и пак ще пиша.  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 52
Няма да имам време да изчета всичко, но гледам говорите си за покупките. Аз раницата и канцеларските материали най-вероятно ще поръчам онлайн, не ми се обикаля по магазините с този корем (бременна съм), а дрешките ще купя от кварталните магазинчета, не държа на марки и на-вероятно ще съчетая пазара с дрешките за Марая, с тези на бебето. хич не ми се дават пари за раница, но малката хич не пази и раницата ни от миналата година, сега става за парцал за бърсане  ooooh! дооста се поохарчихме това лято, ремонти, кошара, количка.. За това съм решила раницата да е евтина и ако трябва ще купуваме всяка година нова. Повечето дрешки за есен-зима са ни умалели и ще трябва да се купуват, нямаме униформи. Направила съм си списък какви дрешки ще се купуват, за да ни е по-лесно, като почнем.
Скрит текст:
2 чифта дънки
2 чифта клинчета - тънки
2 чифта клинчета - дебели
3 тънки блузки с дълъг ръкав
3 дебели блузки
7 чифта тънки чорапки
7 чифта дебели чорапки
10 чифта гащички
есенно якенце или жилетка
маратонки или кецове
боти
За сега е това, препъръчвам да си подготвите такъв списък, много по-лесно е, аз правя така всяка година. По-дебелите дрешки най-вероятно ще купя на по-късен етап.  Simple Smile

# 80
# 81
  • Мнения: 858
Без всяване на смут. Laughing
Какви широки редове?
Аз съм заредила само с тесни и широки. Laughing Laughing

# 82
  • у дома
  • Мнения: 7 149
Без всяване на смут. Laughing
Какви широки редове?
Аз съм заредила само с тесни и широки. Laughing Laughing
Във втори клас минават на широки редове-по преценка на учителя става това.
 Някъде започват още в началото на втори клас,други втория срок,а трети към края на учебната година.
Факт е,че в учебните тетрадки редовете са само широки-поне в тези на Просвета   Peace

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 13:22 от svetlaem

# 83
  • Мнения: 24 467
При нас се почва годината твърдо на тесни и широки редове. Нормално е. Миналата година завършиха на такива.
Към ІІ срок ще почнат на широки.
Но горното няма голямо значение. Поне за мен. Моят на всякакви видове тетрадки пише все по един и същи начин. Наблягам само на правопис без друго, а той от модела на редовете не зависи.

# 84
  • Мнения: 858
Да , правописа е преди всичко друго.
Но се оценява и краснописа.
Колкото и да е вярно написаното, щом не се чете , не се признава.
Пиши по красиво! - бяха думите, които вечно присъстваха в нашите тетрадки.

# 85
  • Мнения: 24 467
Краснописът- не. Важно е да е четливо. Мен питай. У нас няма човек, който пише красиво, но пък всички си вадим хляба с писане. Важно е да се чете, а това не значи красиво.  Simple Smile
На краснопис държат основно някои начални учителки. По навик. Слава Богу това остава маловажно за напред.
Лично аз очаквам и в училище след няколко години да започне да се пише основно в ел. формат. Без друго в много държави това се прави редовно за ученически презентации и есета вече, както и за тестово изпитване. То вярно, че сме век назад в образованието /и не само там/, но чак толкоз в тази насока не вярвам да изостанем.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 13:52 от Judy

# 86
  • Мнения: 858
 Laughing Laughing Laughing
Добре, но аз пак тайничко ще завиждам на майките , горди с красиво изписаните тетрадки на отрочетата си.

# 87
  • у дома
  • Мнения: 7 149
Оф,моето пък пише красиво,но за сметка на това ужасно бавно ,идея нямам какво да направя,за да пише по-бързо-пише с лявата ръка и някак си написаното му остава скрито под пишещата ръка и спира,за да види какво е написал,не знам как да ви го обясня...Не че се мота,просто си изписва буквите бавно и се забавя.Подозирам,че на по-дългите диктовки чисто и просто няма да му стига времето,но каквото такова.

# 88
  • Мнения: 24 467
Laughing Laughing Laughing
Добре, но аз пак тайничко ще завиждам на майките , горди с красиво изписаните тетрадки на отрочетата си.
Аз- хич.
Много ми е важно да го науча да съставя смислени и правилни текстове, ясни откъм съдържание и правилни откъм правопис и структура.
Другото лично мен никога не ме е интересувало.
Казвам "да го науча", т.к. се съмнявам, че училището ще го направи. Нямам никакви очаквания. Ако стане- добре дошло, но съм се настроила и с това дете за самостоятелна работа по въпроса. Засега е още доста рано да предвидя доколко училището ще ни бъде полезно в тази насока. С големия син определено не ми беше.

Моят пише бързо.
Светлаем, просто упражнения са му майката- диктовки по 2-3 на ден /от по десетина изречения/, без много- много изчаквания и повторения и ще стане.

# 89
  • у дома
  • Мнения: 7 149
Лятото не сме правили диктовки,той пише доста вярно,много рядко допуска правописни грешки и просто не обича да прави диктовки,подозирам,че е  заради това,защото пише бавно....Иначе си е попълнил вече цяла тетрадка читателски дневник ,в който точно трябва той сам да си измисли какво му харесва или не му харесва в дадена книжка,кои са героите,автор,заглавие и за мен е много по-ценно това като умение-да може да разсъждава и затова зарязахме диктовките.А и с голямото ми дете сме правили мооооооого диктовки-резултат да пише по-бързо не видях,само намрази самото писане.При мен и двамата пишат много вярно -предполагам е  от това,че четат доста книги.

Общи условия

Активация на акаунт