Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 588
  • 754
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 4 035
И ние в групата с лудницата, вчера приключихме чак след 12.30, изчакахме си цялото тържество, после в стаята влезна друг втори клас, та ги чакахме тях, после влезнахме ние, докато дадат програма, учебници, докато се разберем организационно какво и що и стана 12.30ч. Тръгват втора смяна, което мен  ме ужаси нямам никакъв готов вариант за прибиране в 17.15...
Ще слагаме решетки на двата отваряеми прозореца в класната стая, защото са на третия етаж, а и следващите 3г ще са все в тази стая.
Подвързахме и надписахме учебниците и тетрадките, търся сега да й купя сборника по математика на Булвест, вчера в 4 книжарници го нямаше, ще си го поръчам онлайн в крайна сметка.
Купона за стола е увеличен на 2.75 и има определени правила и часове за купуването на купони!!!
Иначе днес тръгна със страхотно настроение и желание, дано да е все така.

# 301
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз вчера бях на работа цял ден,та не успях да си изпратя човечето на първия учебен ден Sad  Баща му го е снимал,де .
Днес обаче хаоса започна с пълна сила още в 6,30 ,че брат му се успа и така...здрави нерви само да имаме да избутаме и тази ,заради баткото доста тежка,година Praynig
Ще са в нова стая на втория етаж, сутринта се щураха на къде да тръгнат  Simple Smile учебници ще им дават днес, пари за помагала събраха по 25лв ,дадоха ни и списък по всеки предмет какво ще е необходимо. Поне го има черно на бяло,да не се питаме след 1 седмица какво беше  Mr. Green
Като се прибрах и като се разчистих и ей го станало време да си го прибирам Crazy Приключват в 11,50ч

Да ни е спорна новата година и да са ни здрави слънчицата Simple Smile

# 302
  • София
  • Мнения: 1 528
Привет и от нас! Здраве и успехи за всички през новата учебна година!

Нещо много ми се струват учебниците и тетрадките по БЕЛ- раницата стана супер тежка, а даже липсват 2 от предметите, защото е само за 4 дена.  Shocked

Днес имат 1 час физкултура- бързаше да стигне навреме, за да се преоблече. Rolling Eyes

Честно казано аз още не мога да влезна в час -  снощи се лутах в нас като пиян морков докато приготвя всичко и помисля за всичко - раница, физическо, бележник и лична карта, декларации разни, храна, вода, кърпички, пари....

# 303
  • София
  • Мнения: 5 605
Как така приключват в 11.50? Тогава им свършват часовете ли?

# 304
  • София
  • Мнения: 9 108
Знаете ли каква е продължителността на часовете във втори клас  newsm78?

# 305
  • София
  • Мнения: 4 035
При нас и тази година ще са по 35мин.

# 306
  • Бургас
  • Мнения: 824
  bouquetЗдравейте и успешна учебна година на всички.

И на мен ми се виждат много учебниците,тетрадките и помагалата по БЕЛ.Общо 10бр.!

# 307
  • София
  • Мнения: 3 610
Как така приключват в 11.50? Тогава им свършват часовете ли?
Да  Peace
 Дали са им днес учебниците,добре изглеждат,не са нито изпомачкани,нито надраскани. Дано успеем да ги запазим и ние така. Чудя се още дали да купувам хартия или само с найлонови подвързии да ги обличам newsm78 Ясно,че с хартия ще се запазят повече,но така ме мързи.. Embarassed

Последна редакция: вт, 16 сеп 2014, 14:15 от liani

# 308
  • Мнения: 24 467
Честита нова учебна година! Heart Eyes
Желая много здраве на децата и всяко да намери по нещо интересно в училище, което да развива занапред с удоволствие и да го привлича към учението и мъдростта!

---------------------------------------------

Да, прекаляват, наистина, в идеята да реализират целта си- много бумаги- големи печалби. Български, Литература, Развитие на речта и ЗИП. По всяко чудо е учебник, голяма и малка тетрадка, че и по две понякога /за работа в клас и за домашно/.

# 309
  • Бургас
  • Мнения: 824
Честита нова учебна година! Heart Eyes
Желая много здраве на децата и всяко да намери по нещо интересно в училище, което да развива занапред с удоволствие и да го привлича към учението и мъдростта!

---------------------------------------------

Да, прекаляват, наистина, в идеята да реализират целта си- много бумаги- големи печалби. Български, Литература, Развитие на речта и ЗИП. По всяко чудо е учебник, голяма и малка тетрадка, че и по две понякога /за работа в клас и за домашно/.
Ние имаме по БЕЛ -една тетрадка за работа в клас,две за домашна,една учебна,учебник по БЕЛ,читанка,учебна тетрадка към чинанката,тетрадка за работа в клас към читанката и сборник.
Отделно по ЗИП учебник+тетрадка,а да и една тетрадка за упражнение...

# 310
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Честита нова учебна година! Heart Eyes
Желая много здраве на децата и всяко да намери по нещо интересно в училище, което да развива занапред с удоволствие и да го привлича към учението и мъдростта!

---------------------------------------------

Да, прекаляват, наистина, в идеята да реализират целта си- много бумаги- големи печалби. Български, Литература, Развитие на речта и ЗИП. По всяко чудо е учебник, голяма и малка тетрадка, че и по две понякога /за работа в клас и за домашно/.
Ние имаме по БЕЛ -една тетрадка за работа в клас,две за домашна,една учебна,учебник по БЕЛ,читанка,учебна тетрадка към чинанката,тетрадка за работа в клас към читанката и сборник.
Отделно по ЗИП учебник+тетрадка,а да и една тетрадка за упражнение...
Ние към изброените имаме и тетрадка по развитие на речта и ето това помагало http://www.izdatelstvo-slovo.com/kniga.php?kniga=198 Добре че всеки ден се носи различна част от тези неща...

# 311
  • Бургас
  • Мнения: 824

svetlaem-казваш,че и още може.. newsm78

# 312
  • у дома
  • Мнения: 7 140

svetlaem-казваш,че и още може.. newsm78

 hahaha винаги може повече  Twisted Evil

# 313
  • Бургас
  • Мнения: 824

svetlaem-казваш,че и още може.. newsm78

 hahaha винаги може повече  Twisted Evil
Мойто горкото 25кг с мокри гащи едва си мъкне раницата.

# 314
  • у дома
  • Мнения: 7 140

svetlaem-казваш,че и още може.. newsm78

 hahaha винаги може повече  Twisted Evil
Мойто горкото 25кг с мокри гащи едва си мъкне раницата.

Споко-моето е 24 кг,но при нас учебниците по ИИ,ДТИ,Музика си стоят в училище,а госпожана прави всичко възможно да осигури и втори комплект на всяко дете и тогава поне самите учебници ще стоят в училище и поне тях няма да мъкнат.

Общи условия

Активация на акаунт