Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 563
  • 754
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 178
При нас са 21 - учебни помагала, учебници и уч, тетрадки за всички предмети
и  15 тетрадки А5 формат..за работа в клас, за домашна работа, за самоподготовка и тн, и тн ooooh!

И вярвате или не, си направих опис по кой предмет колко помагал и тетрадки имат... #Crazy

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 40 686
При нас носят раниците в понеделник и се взиман в петък.Няма такова мъкнене всеки ден Peace

п.п.Днес моя Убавец се похвали,че ги спукали от писане,ама той се справил Laughing

А вчера не можах да го снимам с букетите ooooh! Ама те веднага се строиха и после...карай!На късмет да е заплеса на майка му! Blush Grinning

# 317
  • София
  • Мнения: 6 360
И вярвате или не, си направих опис по кой предмет колко помагал и тетрадки имат... #Crazy

а, това е много добра идея - мерси!

# 318
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Чакайте да се посмеете-при нас първокласните започват от 8 и 20-миналата година бяхме така,а 2 клас започват от 7 и 30-ние живеем на 5-10 минути от училището пеша ,но аз го вдигам към 6 и 30 за да хапне нещо,защото по принцип изобщо може да изкара цял ден без да яде  Twisted Evil Та той толкова рано никога не е ставал и сутринта като го будя отваря очи и ми казва-Мамо,ти нещо си се объркала,на училище не се ходи посред нощ  hahaha - като го будех още беше тъмно...

# 319
  • София
  • Мнения: 1 318
Мойто горкото 25кг с мокри гащи едва си мъкне раницата.
За това ми дожаля тази сутрин. Моята е 19кг а днес освен раницата, носи и една чанта, в която си бе сложила книгата /Чарли и шоколадовата фабрика, да не помислите, че нещо от задължителната литература/, обяда и шише вода.

# 320
  • Мнения: 47 956
Ние с моя второкласник пропуснахме 1 учебен ден, тъй като сме в инфекциозна болница  Tired Е кофти старт, но дано ни е успешна учебната година

# 321
  • София
  • Мнения: 1 527
И мойта тръгна така натоварена сутринта - раница, торба за физическо, чантичка с храна и на всичкото това + чадър.

При нас всички учебници (с изключение на този по немски) са чисто нови. Сега не знам тярбва ли после да ги връщат или си остават за нас. Поразлистих учебника по математика, но не успях да се ориентирам дали попълват вътре както миналата година или не.

Lost, бързо оздравяване каквото и да ви се е случило. Peace

# 322
  • Мнения: 4 966
renni79, не се пише по учебниците, връщат се! И нашите са чисто нови. Hug

Не съм броила помагалата, но чантата и на моята кукла тежеше ужасно тази сутрин. И тя е 19 кг, днес я прибра брат й от училище, с автобус пътуват. Неговата е не по-малко тежка. Част от пътя е носил и нейната, горките деца... Добре поне, че днес не валя, че и това го мислих. Tired
LOST, оправяйте се бързо! Какво ви има? Hug

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 11:47 от Betty L.

# 323
  • Мнения: 7 947
За втори клас часовете са по 40мин вече, с междучасие 10мин и голямо от 20 мин.
Ние сме от 13.30 до 17.45, всеки ден по 5 часа.

За помагалата - не виждам нищо странно и притеснително - в програмата има часове само БЕЛ, часове Развитие на речта и БЕЛ ЗИП - първите седмици е малко объркващо, нопосле става съвсем лесно - кога какво да се носи.
При нас проблема обаче е, че често трябва да се носи всичко - госпожата понякога ги меша сама.

Но като видях учебника по агнлийски се стреснсах - доста сериозно 2ро ниво, а ние сме доста под него. Надявам се, че ще навакса с доп.часове, които ще има в занималнята ни.

# 324
  • софия
  • Мнения: 25 369
Много странно. При нас часовете са по 35 мин. Не са им дали програмата още. Днес имаха 4 часа и свършват в 16.30 ч. Петият час им свършва 17.20 ч.

# 325
  • Мнения: 7 947
Ами...може и това да е по усмотрение на ръководството, то май всичко така са го направили  Rolling Eyes
То ние от  първия ден в у-ще пишем на малки квадратчета например, а други познати деца и в 3ти са на големи още, не знам.
Като за първи ден ми е доста притеснено  ooooh!

# 326
  • у дома
  • Мнения: 7 140


Но като видях учебника по агнлийски се стреснсах - доста сериозно 2ро ниво, а ние сме доста под него. Надявам се, че ще навакса с доп.часове, които ще има в занималнята ни.

По кой учебник сте  newsm78
Ние сме по този
Скрит текст:
-и си започват с азбуката и елементарни неща...В първи клас не са учили АЕ.

# 327
  • Мнения: 856
Много доволен първокласник.
Никакъв стрес , че е в ново училище и с нови деца.
-Госпожата ни събира телефоните и ни ги дава само в голямото междучасие.
-Никой не говори в час.
-Много нови игри играхме.
-Хареса ми.
-Едно момченце ме почерпи с бонбони.

Е как да не съм доволна.
За момента ми се притъпиха притесненията.

Много помагала има и при нас,а още не са ни дали тези , които платихме.

 ♥ LOST ♥ бързо оздравяване и час по скоро да сте в училище.

И  нашия учебник по АЕ  е този.


# 328
  • Мнения: 7 947
Ами ние учим от мин.година всъщност. Но такова учене - да повтаряме песничките от диска и репликите - без да знаем какво всъщност се говори  Laughing
Вероятно е и моя вината, но просто нямах сили и по англ.да учим с него вечер, след като класната държи на краснопис и пишехме домашните наново след занималнята, вечер до към 8.
И да - по друга система сме, ама от къде да помня името - само вчера го видях учебника  Embarassed
Но си е работна тетрадка за писане на изречения и упражнения...

# 329
  • Мнения: 47 956
Благодаря ви, с диария и температура сме, вероятно вирус
Дано не учат много много тази седмица, че да не изпискаме много
Яд ме е че изпуснахме опознаването с новата госпожа в занималнята

Общи условия

Активация на акаунт