Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 580
  • 754
  •   1
Отговори
# 405
  • у дома
  • Мнения: 7 140


Нашите си имат домашни на кило. Хич не ги жалят.

И при нас така,но аз не се впечатлявам,защото моето е от тези,които не се мотаят и за около час е написал всичко.Баткото беше при същата учителка и същия обем домашни ги пишеше за 3-4 часа  ooooh!

# 406
  • Мнения: 8 223
Измина първата учебна седмица. Синковецът казва, че не му се ходи на училище и съжалява, че ваканцията е свършила, но това е малко поза, сутрин с радост тръгва.
Ще бъдат само първа смяна, но при нас цялото училище е така. На занималня не ходи.
Помагалата наистина са доста, но в програмата, която ни раздадоха часовете по български, литература и развитие на речта са разписани отделно и е пределно ясно кога какво трябва да се носи. Има обаче малко дисбаланс в теглото на раницата за различните дни. В петък му беше много лека, само 4 часа с по-малко помагала, а в четвъртък беше ужасно тежка - 5 часа и предмети с повече тетрадки. Учебниците по час на класа, музика, дбт, рисуване ще си стоят в класната стая. Отново имат шкафчета, където могат да си оставят принадлежностите за рисуване и гуменките за физическо. Реално, спрямо миналата година, се изместиха с 2-3 стаи по коридора.
По английски сме по Blue Skies. Лошо впечатление ми направи обаче, че още на първата страница има правописна грешка. При картинките към азбуката вместо "umbrella", са написали "unbrella". Не съм оглеждала подробно как е нататък, ама вади очите и дразни.  Sad
Другите ни учебници са на "Булвест". Така беше и миналата година. Хубави изглеждат, но и тях не съм разглеждала подробно. Не ми харесва, че всички учебни тетрадки по БЕЛ са голям формат и май не са разделени на отделни части. Поне аз не видях някъде да има номер. Затова са и доста тежки. Миналата година тетрадката по БЕЛ беше на три части и това ми се струва по-добрия вариант. Младежът въобще не се трогна от новите си учебници и тетрадки. Тръсна ги на бюрото и хукна да играе. Поне един поглед да им беше хвърлил, един да разгърне, да види какво са му дали...
Най-неприятното е, че модул туризъм ще трябва да карат всеки понеделник като шести час. Това за децата, които не ходят на занималня. Другите ще си го карат след занималня в 16ч. Останалите трябваше да избираме - дали да ги водим един път седмично в 16ч в училище за модула или да е 6ти час в понеделник. Моят обаче е до 16ч,16:15 понякога, на тренировки. Невъзможно ми е да го върна в училище. Като е 6ти час ми е малко по-приемливо, но той е бесен, защото тогава ще закъснява за тренировки, а заедно с него и брат му, защото той вече също е в училище предучилищна. Ще видим как ще се нагодим към този модул, но и мен ме яд, че ще закъснява за сериозни занимания за да подскача 30 минути в салона.

# 407
  • София
  • Мнения: 4 035
Какво ще го правят този модул туризъм в училище? Нашите го имаха в програмата си миналата година всеки петък 6ти час, но реално не са го взимали, а няколко пъти през годината ги водиха на екскурзии.
Джам, прекрасно е, че историята се е разплела и се надявам да приключи след като учителите вземат мерки, а това да не остави трайна следа у децата Peace

# 408
  • София
  • Мнения: 3 390
Е какво има да му учи на текста? Смисъл виждам, че в клас пред госпожата просто ще го прочете по-добре.
При моят син четенето вече не е проблем. Но всъщност и по четене, и по околен свят трябва да разказват текстовете, което изисква първо добро познаване на текста.
Втори ден -загубен телефон.
Уф, че кофти. Tired Няма ли шанс да се намери?
Бубчето, при нас също ще има две еднодневни екскурзии, както и обиколка на музеите и паметниците в града.
Да ви споделя, че направихме ФБ страница на родителите на децата от нашия клас. Аз я администрирам. Ако някой има опит с това, може да ми сподели добри практики. Simple Smile

# 409
  • у дома
  • Мнения: 7 140

Да ви споделя, че направихме ФБ страница на родителите на децата от нашия клас. Аз я администрирам. Ако някой има опит с това, може да ми сподели добри практики. Simple Smile

Ние имаме от миналата година още,но при нас госпожата я направи и съответно тя е администратор-ами на мен лично ми е полезна-когато нещо се чудя и питам,все някой ми отговаря  Peace

# 410
  • Мнения: 5 178
FB страницата беше решена още на първата родителска среща миналата година Laughing Намирам я за лесен начин за контакти с всички родители.. Например за тазгодишната РС госпожата написа там съобщение, след което преброихме кои са видели и кои не съобщението..обадихме се по телефона точно на двама родители,  но и те вече знаеха ..


Да ви се "похваля" в някакъв сборник имат задача за домашно дето и моя капацитет не разбра какво трябва да се прави.. Сега ще питам къде, къде във ФБ  Joy

# 411
  • у дома
  • Мнения: 7 140



Да ви се "похваля" в някакъв сборник имат задача за домашно дето и моя капацитет не разбра какво трябва да се прави.. Сега ще питам къде, къде във ФБ  Joy

Ако е тази където от 10 вадиш 10 и пак остава 10 ,отговора е ръкавиците  Joy Joy JoyАко е друга,давай я насам...

# 412
  • Мнения: 5 178

Това помагало имате ли го?

Стр 11 зад 1

# 413
  • у дома
  • Мнения: 7 140
За съжаление-не...
По математика помагалата им са тези
Скрит текст:
-1 част
-2 част
По ЗИП математика са тези
Скрит текст:

# 414
  • София
  • Мнения: 3 390
Не, нямаме го. Напиши задачата  smile3508

# 415
# 416
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами, според мен, както е даден примера....след това продължаваш с долните две квадратчета-празното и 7 и съответно пишеш
20=13+7=7+13
20-13=7
20-7=13
Като изчерпаш до долу всички квадратчета, правиш и другите колони по същия начин.
Например за първата колона-двата реда квадратчета под 12:
12=1+11=11+1
12-1=11
12-11=1

12=5+7=7+5
12-5=7
12-7=5
После продължаваш със следващите три реда по две квадратчета под 14 и т.н.

# 417
  • Мнения: 5 178
Госпожата казала да решат пирамидата и нашто търси пирамида, е да ама не пирамида това.. И аз си мислех като теб, спира ме само това, че в колоната на 20-ката се повтаря задачата с 8-мицата

# 418
  • София
  • Мнения: 4 035
Ние също тази година направихме ФБ страница, според мен е адски удобно и полезно, освен това имаме и мейл лист с голяма част от родителите и пращаме общи мейли. Иначе в групата могат да се качват снимки освен информация и е удобно после да си ги дръпнат останалите родители.

# 419
  • Мнения: 8 223
Ох, като почнат едни такива задачи да дават, дето да се чудиш какво да правиш  ooooh!
В учебната тетрадка на сина ми имаше нещо такова - едни триъгълници, с числа по върховете и страните, някои липсват и съответно трябва да ги откриеш. Той си написал всичко вярно, но навсякъде е поправено. На ред са по три такива триъгълника и явно някой капацитет е решил, трябва да има зависимост между числата във всички триъгълници. Съгласна съм да се търси зависимост, ама като го искат, да го напишат с думи като условие, а то такова няма, само едни картинки... И какво да обяснявам на детето, вярно си решавал, ама не е трябвало точно така, защото авторът нещо друго си е имал наум  Close
Добре че много-много не се трогва от такива неща. Помрънква малко и бързо забравя.

Общи условия

Активация на акаунт