Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 602
  • 754
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 7 947
Ами нормално да ти кажа, много нови неща така изведнъж им идват, поне според мен. И не разбирам какъв е смисъла да се пише оценка на нещо такова, което децата тепърва трябва да усъвършенстват.

# 646
  • Мнения: 1 053
mystic woman, e това е глупост при положение, че имат точно 1 път в седмицата развитие на речта.. и в помагалата се оплитаме и ние.
За пиещото вода в час дете имам собствено мнение по въпроса с това кой какво може да прави в 35мин час.  При отговор НЕ и пак да продължи да прави каквото си иска.. айде моля. После се чудим защо дописват, доучват у дома.


KOTE,аз не казвам,че в случая дъщеря ми  не е сбъркала,като не е послушала госпожата,но има и много по цивилизовани начини да покажеш на едно дете,че не може да си прави каквото си иска,отколкото дърпането на уши,пляскане и т.н.
Както и да е исках да чуя и Вашите мнения, благодаря  Wink

Последна редакция: чт, 02 окт 2014, 16:02 от miss_74

# 647
  • Мнения: 2 837
Разбира се, че издърпването на ухото е недопустимо. Аз също смятам, че децата трябва да спазват правилата, но двете действия са несъизмерими...
А иначе, ако не ми харесва атмосферата в класа, не бих чакала да премествам след четвърти клас. Реално тогава учителите са различни и може обстановката да е по-добра. Мисля си, че трябва да се реагира в момента, в който има проблем.

Последна редакция: чт, 02 окт 2014, 16:32 от Ана2

# 648
  • София
  • Мнения: 6 360
какво е това "развитие на речта"? при нас няма такъв предмет, нито такъв учебник/помагало...

имаме "четене с разбиране".

# 649
  • Мнения: 958
За мен е недопустимо учителката да постъпва така, особено при такъв повод- съгласна съм ,че трябва да има дисциплина, но всичко си има изключения. На родителските срещи миналата година класната пиеше вода, извини се предварително- може би някой татко трябваше да стане и да и издърпа ухото. Да не може непрекъснато да се наливат с вода и сок в часовете, да ядат, да нарушават дисциплината, но в същото време може да е много топло, сух и прашен е въздуха при наличието на толкова деца, на човек му пресъхва гърлото- престъпление ли е да се изпие глътка вода? А и след като не е съгласна може да я порицае по друг начин- не приемам за нормално физическата разправа, особено от такива малки поводи. Ами ако трябва да раздели две биещи се момчета какво ще направи? А ако са четвъртокласници и са едри като физика?
Аз не бих оставила детето си там, още повече до четвърти клас- това са още три пълни години, и то едни от най- важните за детето, години в които тази учителка е единствения авторитет. miss_74  съжалявам че ви се е случило, успокой  детето си, това е най-важното. Peace

# 650
  • Мнения: 1 053
За мен е недопустимо учителката да постъпва така, особено при такъв повод- съгласна съм ,че трябва да има дисциплина, но всичко си има изключения. На родителските срещи миналата година класната пиеше вода, извини се предварително- може би някой татко трябваше да стане и да и издърпа ухото. Да не може непрекъснато да се наливат с вода и сок в часовете, да ядат, да нарушават дисциплината, но в същото време може да е много топло, сух и прашен е въздуха при наличието на толкова деца, на човек му пресъхва гърлото- престъпление ли е да се изпие глътка вода? А и след като не е съгласна може да я порицае по друг начин- не приемам за нормално физическата разправа, особено от такива малки поводи. Ами ако трябва да раздели две биещи се момчета какво ще направи? А ако са четвъртокласници и са едри като физика?
Аз не бих оставила детето си там, още повече до четвърти клас- това са още три пълни години, и то едни от най- важните за детето, години в които тази учителка е единствения авторитет. miss_74  съжалявам че ви се е случило, успокой  детето си, това е най-важното. Peace

Боряна,благодаря за споделеното мнение.Може би трябваше да я преместя след 1 клас,сега вече при започнала учебна година не мисля,че е най-подходящо,прави сте,че до 4 клас са едни от най-важните години за детето,но дъщеря ми  както казах си харесва приятелчета и каза,че ще се постарае повече да не прави така  и да не ядосва госпожата  Rolling Eyes Силно се надявам това отношение на госпожата да е за последно,но ако се повтори иска не иска ще я преместя /поне в друг клас/.  Peace Peace

# 651
  • Мнения: 8 228
За какви купища от тетрадки и помагала говорите  Shocked
При нас е по-спокойно, определено. Има малки тетрадки, за работа в клас и домашно, само по български и математика. По другите предмети: околен свят, литература, развитие на речта, си ползват само учебните тетрадки. Въпреки че, за последното бих предпочела да ползват обикновена тетрадка, вместо учебната. Как да направиш преразказ или съчинение, като си ограничен в редовете? Ами ако не ти стигне мястото, какво правиш?
Имат сборник по математика за домашни и помагало по български, пак за домашно. И после, учебниците били безплатни. Безплатни, ама друг път. Задачите в тях са само за в часа. Поне в нашия клас успяват да си направят в час всичко от учебниците и учебните тетрадки. Реално там няма задача, която може да бъде дадена за домашно, просто защото са много малко.
Бележниците още не са ни ги върнали. Единствено ми е казал, че имал 6 по английски на някакъв тест и съответно 4 за едно домашно. Там, драмата с това как точно пишел буквите, продължава. Последно като са писали E и F учителката надълго им обяснявала коя чертичка колко трябва да е дълга и как средната на Е трябвало да е по-къса от другите, също и за долната на F  ooooh! По принцип все гледам да говоря добро за учителите, но този път не издържах и му казах да ги пише както му е най-лесно и да не мери чертички. Целта е да се научи на английски, а не на калиграфия. Много се ядосах. В първи клас класната не им е натяквала толкова за изписването на буквите на родния им език, колкото сега учителката по английски.
Иначе като цяло, впечатлението ми за първите три седмици е, че имат по-малко домашни като обем, спрямо първи клас. Тогава много го тормозеха преписите. Сега домашните по български са по-разнообразни и ги прави по-бързо и с по-голямо желание.

# 652
  • Мнения: 7 947
Значи общо по български, лит, развитие наречта и зип - имаме 4 за работа в клас и 4 за домашно - само тетрадки имам предвид  Crazy Отделно още 4 работни.

# 653
  • Мнения: 5 234
Значи общо по български, лит, развитие наречта и зип - имаме 4 за работа в клас и 4 за домашно - само тетрадки имам предвид  Crazy Отделно още 4 работни.
Един татко на родителската се пошегува и по физическо да носят по една тетрадка.  Joy

# 654
  • софия
  • Мнения: 25 436
Момичета, ужасно ядосана съм и се чудя как да постъпя. Нали в момента е мания да плетат неща от ластици. Днес едно дете от класа е носило 2 метални вилици да плете  Shocked  Та те дори в стола ядат с лъжици! Фантазията ми е доста голяма и дори не смея да напиша какво си представям, че може да се случи. Майката на детето е абсолютен кифльок. Не знам как да постъпя. Госпожата със сигурност не знае.

# 655
  • Мнения: 5 178
Скрит текст:
mystic woman, e това е глупост при положение, че имат точно 1 път в седмицата развитие на речта.. и в помагалата се оплитаме и ние.
За пиещото вода в час дете имам собствено мнение по въпроса с това кой какво може да прави в 35мин час.  При отговор НЕ и пак да продължи да прави каквото си иска.. айде моля. После се чудим защо дописват, доучват у дома.


KOTE,аз не казвам,че в случая дъщеря ми  не е сбъркала,като не е послушала госпожата,но има и много по цивилизовани начини да покажеш на едно дете,че не може да си прави каквото си иска,отколкото дърпането на уши,пляскане и т.н.
Както и да е исках да чуя и Вашите мнения, благодаря  Wink
[/spoiler]
"Възпитателния метод" не съм го коментирала. Нас ни гонеха от час, но вече и това не смеят, че отрочетата може да забият на някъде и после пак проблеми за учителя.
Айде като родители да помислим как учителите да наказват, така че хем да има ефект, хем да не е унизително, хем да не нарушават закони и правилници и да вредят на себе си..

# 656
  • Мнения: 5 178
Момичета, ужасно ядосана съм и се чудя как да постъпя. Нали в момента е мания да плетат неща от ластици. Днес едно дете от класа е носило 2 метални вилици да плете  Shocked  Та те дори в стола ядат с лъжици! Фантазията ми е доста голяма и дори не смея да напиша какво си представям, че може да се случи. Майката на детето е абсолютен кифльок. Не знам как да постъпя. Госпожата със сигурност не знае.

Кажете на учителката, с две думи и две прибрани вилици ще се реши проблема

# 657
  • Мнения: 2 837
КОТЕ, при всички положения начинът не е като издърпаш ухо. Твърдя го като някой, който е бил и от двете страни (и в някаква степен все още съм). Далеч съм от мисълта да твърдя, че децата са все прави, но да не оправдаваме абсурдни практики.
А да те изгонят от час заради това, че си пил вода, е   ooooh!

# 658
  • Мнения: 5 178
Добре, казах да помислим какви наказания са допустими .. Ако всеки реши да пие вода в час или да ходи до тоалетна ще има постоянен шум от от ципове на чанти и затварящи се врати ..

# 659
  • София
  • Мнения: 7 242
zvanche, моята плете на вилици. Не ми е и хрумвало, че са опасни (вързани са една за дръга с гръб). Изглеждат ето така: http://www.youtube.com/watch?v=qp7G7FO5XqA Определено камъните и пръчките в двора биха ме притеснили повече. Острите моливи също (голямата ми дъщеря има черна точка на бузата, татуирана от молив на съученик преди години).
Аз днес получих оплакване (не за пръв път), че моята е пасивна, разсеяна, скатаваща се и т.н. Явно ще трябва сериозно да се занимая с нея и малко да понамали игрите. От едно свръхамбициозно дете се превърна в пълен мързел и непукист...

Коте, говорим за малки деца. По повод споменаването ти на тоалетната. М.г. ходих да нося дрехи защото моята се изпуснала. Не ги пуснали в междучасие (обичайна практика), тя казала, но й казали да почака още малко и така... И смяташе, че тя си е виновна, че трябвало да каже, че положението е сериозно. Вчера трябваше да се видя с учителка от новото й училище. казаха ми да я изчакам пред вратата. 5 мин. не чух звук освен тихия й глас. По едно време вратата се отвори и излезе дете, което отиде до тоалетна. Видях, че стаята е пълна с деца 3-4 клас. И пазиха тишина, и слушаха с интерес, и не им беше забранено да ходят до тоалетна. Как ли успяват?

Последна редакция: чт, 02 окт 2014, 22:51 от Лекси

Общи условия

Активация на акаунт