Ужас-пак ечемик!

  • 8 788
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Поради поява на ечемик на Ади я заведох на офталмолог.
Оказа се, че има нужда от очила и ечемикът се е появил точно заради това. - напрягане на очите без да съм забелязала - сложихме очила разбира се - Ади се оказа късогледа с акстигматизъм.
Детето трябва задължително да го види Офталмолог, а не педиатър.
и стига с тая кърма- идеалната среда за бактериите

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Поради поява на ечемик на Ади я заведох на офталмолог.
Оказа се, че има нужда от очила и ечемикът се е появил точно заради това. - напрягане на очите без да съм забелязала - сложихме очила разбира се - Ади се оказа късогледа с акстигматизъм.
Детето трябва задължително да го види Офталмолог, а не педиатър.
и стига с тая кърма- идеалната среда за бактериите

е къде съм писала за кърма #Crazy #Crazy, че използваш моя цитат Shocked #Crazy

# 17
  • Мнения: 2 006
Поради поява на ечемик на Ади я заведох на офталмолог.
Оказа се, че има нужда от очила и ечемикът се е появил точно заради това. - напрягане на очите без да съм забелязала - сложихме очила разбира се - Ади се оказа късогледа с акстигматизъм.
Детето трябва задължително да го види Офталмолог, а не педиатър.
и стига с тая кърма- идеалната среда за бактериите

е къде съм писала за кърма #Crazy #Crazy, че използваш моя цитат Shocked #Crazy
Предполагам иска да каже, че това е необходимо да се направи, а не да се слагат разни листа и да се капе кърма Laughing

# 18
  • Мнения: 7 640
да  Laughing, исках да се съглася с Лиорена и да добавя кърмата Laughing

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
да  Laughing, исках да се съглася с Лиорена и да добавя кърмата Laughing

oops, sorry, грешката е моя, не съм разбрала използването на цитата правилно.
просим милост Praynig Peace Sunglasses

# 20
  • Мнения: 98
На мен също ми  помогна кърмата ,и то това ми го каза очен лекар ,а иначе си бях готова за операция

# 21
  • Мнения: 1 735
Страхотно!
Днес имаме 1-ва годишнина от сватбата ,а аз се събудих с гаден ечемик!!!  #Cussing out #2gunfire
За втори път през живота ми се появява.
Първият път доста бързо си мина сам. Не мисля ,че трябва да се пипа ,особено с мръсни ръце!
Доколкото знам ,причината е в стафилококите и в липсата на витамин Б. Аз съм кърмачка ,значи си направих изводите... Отивам да си купя бирена мая. Дано ми мине бързо ,че е ебаси неприятното изживяване. Praynig

# 22
  • Мнения: 22
Аз имах мног проблеми с ечимици, когато бях студентка. Оказа се, че е скрито далекогледство, т.е. номално си виждам, но очите се напрягат доста за да "нормализират" картината. Не можеш да го усетиш, освен от необяснимото ежедневно главоболие. Откакто сложих очила за четене, да чукна на дърво, нямам никакви проблеми.
Съмнявам се, че детето ти има точно скрито далекогледство, но за честото избиване на ечемик си има причина и тя трябва да се открие от очен лекар. Успех!!!

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
...не правете мокри компреси - изобщо не го мокрете.
 - На кой клепач - горен или долен?

# 24
Компресче с лайка според мен би било най-щадящо. Аз така си излекувах много по-гадно от ечемик - хордеолум - и избягнах оперативната намеса, от която ми настрхваха косите. моята лекарка ми обясни лайката така: освен, че самата отвара е антибактериална, топлината на компреса (задължително топъл) активира кръвообращението и имунната система, да разкара гнойта. А за златните пръстени съм чувала не, че се търка, а просто лекичко се натиска да постои на мястото, но това още преди да "разцъфне" ечемика. Иначе има и мазила, като Иргамида, но за толкова малко детенце не знам...

# 25
  • Мнения: 2 534
Ако много често се появяват ечемици , може да имате нужда и от очила .

# 26
  • Мнения: 7 640
...не правете мокри компреси - изобщо не го мокрете.
 - На кой клепач - горен или долен?


и що newsm78

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
При ечемик на клепача, се допуска само суха топлина, попитайте който и да е Офталмолог...

# 28
  • Мнения: 1 586
и стига с тая кърма- идеалната среда за бактериите
Стига сте я плюли по инерция кърмата, де. Опитът е показал, че е ефикасна при очни инфекции, а изобщо и при инфекции на лигавиците. И въобще не е идеална среда за бактерии - отдавна са известни антибактериалните й свойства  Laughing. Не случайно спокойно може да се съхранява на стайна температура до 8 часа ...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 098
Препоръчват се най-вече  витамини от групата В.
Има ги в бирената мая, кламатските водорасли АФА, люцерната и т.н.
Паралелно с това трябва да се стимулира имунитета.

Кърмата помага най-вече за конюктивит.

Общи условия

Активация на акаунт