Защо всички им носят шоколад???

  • 1 932
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И на мен не ми е минало през ума да казвам на някого /още по-малко да набивам в нечия глава/ какво е редно да подари или донесе на детето ми. Не виждам проблем в шоколада. Аз по принцип не купувам сладко, защото не обичам и децата изобщо не са научени да налитат на сладко. Ако им подарят шоколад го слагам в хладилника и те си взимат когато искат. Наталия е и алергична и яде само бял, а малкия май не обича. Напоследък майка ми купува шоколади и децата, ако изобщо се сетят, взимат по блокче-две.

Та дори и да ви подаряват, не виждам какъв е проблема. Едва ли всеки ден ви стоварват торба с лакомства и шоколади за по 50 лв. и това генерално би могло да разстрои режима ви на хранене.

А и ябълки, банани и други полезнотии всеки гледа да подсигури на децата си така или иначе. Къде по-приятно е да е нещо, което по-рядко е достъпно. В крайна сметка, целта наистина е да се радват децата.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
в интерес на истината аз съм казвала на бабите да носят плодове вместо онези "миризливите", но против шоколада не съм съветвала никой. Laughing

# 17
  • Мнения: 2 567
И аз не виждам проблем в носенето на шоколад. А и все пак нали не носят по цял самосвал  Wink, а и толкова да е мама и тати защо са  Sunglasses
Все пак шоколада е хубаво нещо, когато се яде умерено.

И на моята докато беше на година и нещо не и давах шоколади, ама вече е достатъчно голяма и не мога да и забраня нещо, което вижда, че аз с удоволствие консумирам. Просто не и позволявам да прекалява.
А и тя всеки ден яде мляко и плодове така , че един шоколад от някой гостенин от време на време ще го преживеем. Важното е, че човека е искал да зарадва детето.

Това което обаче не и давам да яде и мисля, че е много по вредно за зъбите са близалките дето стоят и се въртят ли въртят из устата.

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
За да си хапват сладко мама и татко! Така де,по-добре шоколад, отколкото други захарни изделия или снаксове.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 666
Ами какво друго да занесат?
....сок и бисквити, та до бонбони, локум, сладки, солети и т.н.
Обикновено шоколад носят хората които нямат малки деца.

Тези неща са по-вредни от шоколада, пък се и пълнее от тях.

# 20
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Шоколадите ги скривам веднага. Нели досега не е опитвала, затова не се опитва да си ги прибере Mr. Green.  Малко кофти се получава, но реално шоколадът  е за мен Embarassed Компенсирам често с подаръци обаче Flutter Flutter Flutter

# 21
  • Мнения: 3 153
Когато носят шоко си знаят, че на входа ще го конфискувам в моя полза, така че обикновено купуват от шоколадите, които аз харесвам. Малкия най-много някое парченце да отнесе и с тва си остава!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Моля, моля у дома на почит са шоколадовите мечета и яйца.
Като шоколада го ядат мама и тате. В момента в който се извади играчката и забравя за шоколада.
А иначе на никого не бих могла да казвам какво да носи на децата ми. Ако някой има желание да донесе нещо, това според мен не трябва да става под моя диктовка.
Какво да и се донесе дъщерята командва само майка ми, на която и се налрежда бабо искам близалки, дъвкави (дъвчащи) бонбони и мечета.
Само дето всичко минава през митническият контрол, сиреч през мен и накрая на нея и се отпускат само малки дневни дажби.  smilie=smile3508.gif]
 

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз нося разни шоколадови лакомства като ходя в къщи с деца. Може би защото шоколад може да се купи в последния момент от всяко дюкянче. Ако отивам при особено скъп човек, чиито деца не съм виждала отдавна е по-вероятно да им купя играчка + вкусотийка. Но когато отивам при някого рутинно и съвсем съм забравила, че ще се видя и с децата му е цяло чудо, че съм се сетила и за шоколад. Къде ще обикалям плод-зеленчуците и пазарите за плодове, но за соковете ще си взема поука Mr. Green Винаги обаче давам шоколада на родителите с уговорката, че той знае кога е подходящото време за даването му.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Пфу! аз по този въпрос съм тотално объркана  Crazy
От една страна съм много ядосана на всички,които носят боклуци на детето, от друга-съм на мнението,че всеки ще носи,каквото поиска.
Говорила съм по този въпрос единствено с най-близките, с които мога да си го позволя и знам,че ще ме разберат и ще оценят кое е правилно.

Обаче този въпрос си е генерален. Нямаме изграден вкус към плодовете. Наскоро имаше тема от какво не може да се лишите. Доколкото видях само един човек спомена плодове,за сметка на сладкиши и пържени картофи.
Аз въобще не си падам по ябълки примерно,а се ядосвам,че синът ми не ги иска.

Говорих един ден с една приятелка по този въпрос. Казах й,че искам да носят на детето ми плодове. Реакцията й беше:ама ти луда ли си-то да не е болно!



# 25
  • Мнения: 1 608
Мен също ме дразнят шоколадовите подаръци. Ако някой обича детето то той и мисли за него - носи плодове.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 711
Никога не бих казала на някой, какво да носи на децата ми. Wink
Не ми се вижда тактично. Поне някой, ако ми каже така, ще се обидя, най-малкото или ще ми стане кофти. Confused
Или най-малкото ще отнема радостта на този, който подарява нещо на децата ми.
А нататък, аз си зная, как ще процедирам. Дали да си го изям аз или да го дам на децата.
Поначало не ги лишавам от това. Преценявам на момента. Wink
Абсолютно подкрепям това мнение!А като забраня да се яде шоколад още повече ще засиля апетита към него!Не забравяйте,че забранения плод е най-сладък!!!

# 27
  • Мнения: 574
В началото започнах със бял шоколад, а останалите бяха добре дошли за мен. Аз добре се справям с опаковките и целофаните.

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Разрешила съм да носят само яйце или мече с играчка - хем се радва на играчката, хем има малко шоколад.  Wink
Веднъж идва на гости братовчедка ми (а дребният беше на около две години, още не му давах шоколад да яде) и му носи голям шоколад. Тя му го бутне в ръцете, аз го взема. Тя го издърпа от мен и пак - мушва го в на дребния лапите.  #Cussing out
Викам й да ми го даде, пък тя: "Аз на него съм го донесла, не на теб!" Laughing

# 29
  • Мнения: 1 320
Когато беше малък / големия / не обичаше шоколад  Rolling Eyesи бабите с нежелание носеха ... не се смейте
моркови. Това се ядеше в неограничени количества. След това почти след 3-та годинка прояде , но дори и сега изяжда 3-4 парченца най-много.
Как да го спра?! Не смятам , че това количество би му навредило. Пък и се опитвам да го "угоя"  Mr. Green.
Малкия е друга работа  ooooh!, него го ограничавам не повече от 2 парченца  Naughty.
И .. каквото остане за мама и тате  Embarassed.
А иначе яйцата и мечетата са добър избор за подарък , защото и двете хлапета не харесват шоколада им и обръщат внимание само на играчките. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт