Япония

  • 71 745
  • 591
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 031
Подтикната от Пина, и аз се присъединявам мечтаейки да видя Япония скоро.

Да не ме забравиш и мен.  Hug

# 61
  • Мнения: 14 418
Е, нали се уточнихме заедно да го направим Hug

# 62
  • Мнения: 53
Stenk, благодаря за уточненията, не напpaвих връзка със съкратеното наименование на японските авиолинии. Но втория термин, мулти-сити, като че ли не може да се ползва при закупуване билети по интернет. Формите за попълване са само за еднопосочен билет или двупосочен, като няма възможност за изписване на други летища. И в такъв случай, отсечките между отделните летища са един вид - еднопосочни билети. Така ли е?

# 63
  • Германия
  • Мнения: 60
Stenk, благодаря за уточненията, не напpaвих връзка със съкратеното наименование на японските авиолинии. Но втория термин, мулти-сити, като че ли не може да се ползва при закупуване билети по интернет. Формите за попълване са само за еднопосочен билет или двупосочен, като няма възможност за изписване на други летища. И в такъв случай, отсечките между отделните летища са един вид - еднопосочни билети. Така ли е?
Не, не е така. Ако искаш да са ти билетите мулти -сити, горе вдясно има бутонче, трябва първо него да натиснеш. Тогава ти се отварят последователно полетата за полетите, които искаш.
Ето ти пример с турците:
http://www.turkishairlines.com/en-int/
Отвори този линки и там, където пише едно-двупосочен по- надясно в синьо пише мулти-сити.
Аз лично непрекъснато си купувам такива билети по нета и няма проблем. Друг е въпросът, че не всички компании го предлагат.

# 64
  • Мнения: 437
Аз също почти винаги купувам мулти- сити.
При различните авиокомпании опцията е под различно наименование , но повечето я предлагат.
При някой търсачки излиза когато избереш advanced search options.
Може да търсиш и в Kayak.com например.

# 65
  • Мнения: 97
Привет на всички - МНОГО БЛАГОДАРЯ за изчерпателната информация.
В момента чакам  едни приятели  да кажат дали ще ходим заедно и съм готова за резервации. Аз също гледам престоя да е сравнително малък, защото времето ми е ограничено и предпочитам да го прекарам в зяпане на красоти, отколкото във висене по летища. Някъде бях чувала, че е добре да не се сменят компаниите по маршрута, защото при изпускане на втория полет по вина на компанията от първия не ти поемат разноските за нови билети. newsm78

 Някой от наскоро пътувалите може ли да каже как стои въпроса с телефоните и евентуално интернета на същите. Има ли някакви пакети които могат да се закупят, за да не излиза безбожно скъпо. Поради естеството на работата на мъжа ми ще се налага честичко говорене  с България.

# 66
  • Мнения: 11 747
В почти всички, клонящо към всички, хотели има безплатен интернет. Парола дават на рецепцията или я има в стаята. Също на летищата има. На терминал за круиз по реката в Токио попаднах на свободен, безплатен нет, не помня какъв беше. Иначе, като цяло, се славят, че няма безплатен нет никъде...., други твърдят, че има на много места... Аз ползвах много в микробуса на тур агенцията, която ни разхождаше, първите 5 дни бяхме все с един и същи бус и имаше нет колкото си искаш в него. Но аз бях организирано в Япония.
Мобилния нет на виваком си го спрях от оператор тук, още преди тръгването, да не взема случайно да го ползвам, без да искам. Цената му е 25лв на мегабайт.

# 67
  • Германия
  • Мнения: 60
Интернет в хотелите има навсякъде безплатен. Аз лично си бях сложила телефона на самолетен режим и си говорех пред Viber-а, поне по два пъти дневно с Бг. Иначе, могат да се купят пакети за ИТ, ама мисля, че няма смисъл. Освен това, смартфоните си работят, но е много скъпо да говориш с Бг. някоя от безплатните програмки, при наличието на нет си е добро решение. Според мен.

# 68
  • Мнения: 437
Ако схващам правилно , съпруга ти му се налага да говори служебно което означава , че трябва да ползва титулярния си номер ?

Иначе има най-различни SIM карти които ти позволяват да говориш евтино в роуминг.
Например при  https://www.travelsim.bg/ е 39 евроцента от Япония към България , докато при Мтел и Глобул около 7 лева/мин.
Има и други подобни предложения.

Цитат
Япония към чужбина :
Outgoing calls € 0,39/min
Incoming calls € 0,00/min
Outgoing text € 0,35
Incoming text € 0,00
GPRS data€  25,00/MB


# 69
  • Мнения: 97
Stenk  - съвсем правилно си разбрал какъв  ни е проблема. Погледнах сайта ..... Наистина много добри цени предлагат. Това в комбинация с Viber ще свърши работа.

Тъй като ще разполагаме с 10 дни се опитвам да оптимизирам маршрута. Та се чудя като разгледаме токио за 2-3 дни и тръгнем към Киото, дали да спим само в него и оттам да правим дневни пътувания до околните градчета или да резервирам спане по трасето. В този ред на мисли струва ли си  да отскачаме до Каназава - доста встрани е от маршрута Токио- Киото. Би ми било интересно да посетим и някое по- нетуристическо местенце което си заслужава..... Май много искам за толкова кратко време  Crazy

Досадих с въпроси .....лека нощ !

# 70
  • Мнения: 134
Много благодаря на всички, включили се в темата. Изчетох коментарите с голям интерес.
Оформям туристическата програма и съм много въодушевена от предстоящото пътуване. Колкото повече чета и гледам снимки от тази страна толкова по-нетърпелива ставам да дойде края на март.  Grinning

# 71
  • Мнения: 134
Само да добавя още малко информация, която може да е полезна на някого  Simple Smile

Билетите закупихме повече от 6 месеца предварително - в началото на септември, използвайки търскачката SkyScanner за намиране на най-евтините билети - оказа се, че към момента това бяха билетите на Аерофлот - двупосочен билет София - Нарита - София за 2 възрастни бяха 1005 €, закупени от trip.bg Честно казано, в началото ни беше малко страх да се доверим на сайта, тъй като никъде не открихме мнения и отзиви за тях, но... сложихме главата в торбата, преведохме парите  Grinning и когато резервациите излязоха на сайта на авиокомпанията, си отдъхнахме!  Mr. Green Хотелите пък резервирахме през booking.com - ИЗКЛЮЧИТЕЛНО полезен и любим наш сайт - никога не ни е подвеждал! Очакваме с нетърпение датата Х  Mr. Green на заминаването! Също така ще си вземем и JR pass-ове за пътуването.


П.С. Относно JR пасовете - важат си 7, не 6 дни. На сайта си го пише, че важат за 7 календарни дни, като първият е деня на активирането - без значение дали ще го активирате в 01:00 или в 23:59 - първият ден изтича в 24:00 в деня на активирането.

За планиране на пътуванията с влак открихме ето този сайт http://www.hyperdia.com/ , като удобното е, че може да се селектират и само JR влакове - полезно за тези, които ще ползват JR pass.   bouquet

# 72
  • Германия
  • Мнения: 60
Stenk  - съвсем правилно си разбрал какъв  ни е проблема. Погледнах сайта ..... Наистина много добри цени предлагат. Това в комбинация с Viber ще свърши работа.

Тъй като ще разполагаме с 10 дни се опитвам да оптимизирам маршрута. Та се чудя като разгледаме токио за 2-3 дни и тръгнем към Киото, дали да спим само в него и оттам да правим дневни пътувания до околните градчета или да резервирам спане по трасето. В този ред на мисли струва ли си  да отскачаме до Каназава - доста встрани е от маршрута Токио- Киото. Би ми било интересно да посетим и някое по- нетуристическо местенце което си заслужава..... Май много искам за толкова кратко време  Crazy

Досадих с въпроси .....лека нощ !
Ние направихме така:  6 дни в Токио и 10 в Киото - оттам пътувахме навсякъде. Нещо като базова станция, че да не мъкнем багажи. Смятам, че ако не ходите в Никко, 3 дни за Токио стигат.
Ето, тук съм започнала да описвам всичко, ако нещо ще ти бъде полезно, заповядай:
http://magelanci.com/topic/3307-%D1%8F%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D … 0%BD%D0%B8%D1%8F/

# 73
  • Мнения: 97
Elinia    Hug Hug
Така е много лесно някой като ти сдъвче информацията. Впечатлена съм с какви подробности помниш всичко  Laughing

Chandni -    Цената на билетите е повече от добра. В момента са вече около 1450 евро средно за двама. Спрях се на Катарските авиолинии, тамън кацат късно следобяд в Токио. Ще можем да си отидем до хотела, да се оправим и хапнем и на другия ден с нови сили по маршрута.
Аз последно реших да е по Великден - хем да използвам почивните дни. Дано хванем края на цъфтежа на вишните.

Как ви се отрази часовата разлика - има ли опасност да проспя половината екскурзия  Mr. Green

И още един въпрос. Има ли някакво значение кога се поръчва паса - тази или следващата година ?


# 74
  • Германия
  • Мнения: 60
Elinia   Hug Hug
Така е много лесно някой като ти сдъвче информацията. Впечатлена съм с какви подробности помниш всичко  Laughing

Chandni -    Цената на билетите е повече от добра. В момента са вече около 1450 евро средно за двама. Спрях се на Катарските авиолинии, тамън кацат късно следобяд в Токио. Ще можем да си отидем до хотела, да се оправим и хапнем и на другия ден с нови сили по маршрута.
Аз последно реших да е по Великден - хем да използвам почивните дни. Дано хванем края на цъфтежа на вишните.

Как ви се отрази часовата разлика - има ли опасност да проспя половината екскурзия  Mr. Green

И още един въпрос. Има ли някакво значение кога се поръчва паса - тази или следващата година ?



1. Радвам се, ако мога да бъда полезна на някой пътешественик като мен. Аз също си организирах всичко сама, прочетох една камара информация, докато отсея каквото ми трябва. Нека на другите след мен да им е по- лесно. Освен това , магеланците напълно го заслужават  и заради тях описвам всичко така подробно, защото всички там го правят и помощта е взаимна и много ценна.
2. Пасовете поръчай след Нова година - идват точно за 5 дни. Когато ги поръчаш, веднага ги плащаш, заедно с куриерската услуга и те ти казват веднага на коя дата ще пристигнат. И пристигат точно на тази дата. Всъщност, пристигат ваучерите, които после обменяш за картата. В линка, който ти дадох съм обяснила подробно, да не се повтарям.
3. На мен лично, часовата разлика не ми влияе изобщо. Като се стъмни - лягам и заспивам, няма значение къде съм. малко нещо като кокошките

  

Общи условия

Активация на акаунт