въпросче за попарата

  • 1 087
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 250
ние започнахме с попарата към 9-я мес. аз му я приготвям само с вода, сухари, масло и обезсолено сирене.Отначало започнах с половин сухарче , после  1, 2. повече от 2 не може да изяде той не е от най-ящните Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 266
По добре давай каша отколкото попара.Попарата няма никаква хранителна стойност.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
По добре давай каша отколкото попара.Попарата няма никаква хранителна стойност.
Е това точно пък не е вярно!Като хранителна стойност попарата и кашата са все едно и също - зърнена култура, сирене, масло, евентуално чай.Ако сравняваме пшеничена каша и попара от пшеничен сухар даже бих казала, че калориите и всичко като състав им е 1:1.

# 18
  • Мнения: 539
А пречи ли ако я правя с кърма-така ще стане млечно-зърнена манджа и ще е по-хранителна?

# 19
  • Мнения: 4 242
Може, само дето трябва да сгорещяваш кърмата за да може попарата да се "попари". Тогава пък много от съставките накърмата се губят, но пак е хранителна.

# 20
  • Мнения: 28
Вие как приготвяте този прословут кисел? А фатално ли е ако наобяд му давам само пюре,без кърма?

# 21
  • Мнения: 854
Киселите ги приготвям така: 100мл вода, една лъжица захар и на котлона. 2 лъжици нишесте царевично/пшенично с малко вода разбърквам, като заври водата изсипвам там и бъркам до сгъстяване. Като изстине плодово пюре или плодове/ако има в наличност/. Слагам и бисквити или овесени ядки.
А аз никога не съм му слагала кърма в манджите, ядеше си пюре детето и после си суче. Така че не е фатално според мен.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз никога не съм слагала кърма в манджите Rolling Eyes. Само водичка. От около 1-2 месеца давам млечни каши, че са много вкусни, ама само това...

# 23
  • Мнения: 43
Вие как приготвяте този прословут кисел? А фатално ли е ако наобяд му давам само пюре,без кърма?
Аз кисела го приготвям с царевични нишесте, пробава се в магазините или натурално ако намериш, или крем ванилия с царевично нишесте обаче. Рецептата е следната 130 гр,  течност - сок плодов, компот амо имаш домашен с малко захар, а някой мами слагат и от плодовото пюре. Нишестето го разтваряш в малко студена вода и го прибавяш като заври. Оставяш го да изстине малко и аз лично го смесвам с 30 или 60 мл. адаптирано мляко че хич не ми се занимава да се цедя. Да ти кажа на мен ми трябваше 3 дена докато уцеля как да ми стане хубав кисела. Ама хич не ме бива в кухнята.  Но имаше една тема в форума и тази рецепта една мама я беше написала и по нея.

# 24
  • Мнения: 1 014
Аз все още (1 година) не съм давала попара. Предпочитам да давам каши. Макар попарата да съдържа сирене и масло , ако се прави със сухар от обикновен хляб, не се приравнява към пълнозърнестата домашна каша. Нещо не одобрявам пълнозърнестия ръжен сухар на goldies, в състава му има някакъв соев продукт, не помня точно какъв, а аз не съм склонна да му давам все още соя. Това не е бебешки продукт, а съвсем обикновена индустриална храна. Бих искала да си взема машина за хляб и тогава бих могла и да премина на попари от домашен сухар, нооо на целия екшън и това отгоре ....
Относно кисела - аз не слагам захар. Като прибавя настъргания плод (сега обикновено ябълка, круша) той си става достатъчно сладък. Кисел правя, за да има разнообразие, не че е толкова важен за бебо (в смисъл самото нишесте) и задължително с пресен плод и от натурално нишесте без оцветители. Киселът във варианта от детската кухня - кремче само от нишесте, захар и ароматизатор:naughty:

# 25
  • Мнения: 28
Аз не мисля,че Демби ще изгуби много ако не му давам кисел за сега.Нещо не съм фен на нишестето Thinking ,а питах за пюрето на обяд без кърма,защото Мери се учуди,че не давам кърма при всяко ядене.Аз не мисля,че е фатално,ама исках да видя и вие как сте.А при мен има и друг фактор да давам само пюре наобяд-имам страшно много кърма и като не му давам наобяд, тя малко намаля и нощем не се събуждам в локви от кърма-голямо мъчение Sick ,иначе другите хранения са млекце,понякога следобед-каша(млечна).Та ме ядеше мисълта ,че си лишавам детето от кърма(наобяд),но не мисля,че е фатално(все пак той е на 7 месеца,а имам кърма за още 2 деца поне).Идва лято,иска ми се да мога да се разхождаме навън и да съм спокойна,че блузата ми няма да стане на петна 10 минути след като сме излезнали. Embarassed

# 26
  • Мнения: 983
Ние още не ядем попари, но на баткото ги правех така:
сухар, обезсолено сиренце, малко захар и масло. Всичко това заливам с вряла вода, може и чай.

Общи условия

Активация на акаунт