Взимате ли децата си с вас, когато ходите на разходка в чужбина?

  • 13 373
  • 351
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 666
В тази връзка винаги ми е правило впечатление как в чужбина, чужденците туристи са масово с децата, като най-често те са три. Кое на собствен ход, кое в количка, обикалят и си разглеждат забележителностите най-спокойно.

При тях отглеждането от баби не е така разпространено. Иначе не виждам смисъл да се помъкнеш с 2-3-5 годишно по музеи и кръчми, да спи под масата.
 

# 16
  • Мнения: 14 654
Нищо не плюя, всеки си решава сам, а това какво съм видял аз, нищо не значи, всеки има различно виждане и разбиране.

Taка ли, а това какво е?
Има и още един момент, хора които не искат да взимат децата си, обикновенно самите деца също са доста разглезени, искат постоянно различни неща  ежеминутно, но затова са си виновни родителите,  така са ги възпитали. Едва ли не, децата им са в тежест и във всеки удобен момент се захвърлят на баби и др роднини.

Подчертавам ти точно думичките, по които разбрах каква е целта на темата, да похвалиш себе си за сметка на другите, които не взимат децата с тях. При друго положение бих дала и примери, за да покажа гледаната си точка, но в случая не виждам смисъл. Навивай се на воля колко яки родители сте Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
На почивки ги вземаме, но на екскурзия - не.
Взехме голямата преди две години и пишман станахме. Ходенето по забележителности и музеи и беше като каторжен труд и я разбирам. В един момент бутането в тълпата ти отнема повече от разглеждането на интересното.

# 18
  • Мнения: 25 633
Иначе не виждам смисъл да се помъкнеш с 2-3-5 годишно по музеи и кръчми, да спи под масата.

Има смисъл, как да няма?
Друго си е детето да започне да реве, да се тръшка, да капризничи насред музея или кръчмата и да пречи на останалите - иначе кой ще разбере, че си бил там?
Има голяма разлика между "отидох да видя и чуя" и "отидох да си направя снимки, за да докажа, че съм бил, и да се хваля после"

# 19
  • Мнения: 3 294
Никъде не е писано дали ги взимате по музеи, , питането е за разходки, но се изметси за един вид такива.
За разходки, където се гледат музеи и др не е за малки деца, вярно е, но много хора не ги взимат, дори на плажни дестинации, поради същата причина, да си починат и това е винаги. Със сигурност пак има някаква причина

# 20
  • Мнения: 14 654
Друго си е детето да започне да реве, да се тръшка, да капризничи насред музея или кръчмата и да пречи на останалите - иначе кой ще разбере, че си бил там?
Има голяма разлика между "отидох да видя и чуя" и "отидох да си направя снимки, за да докажа, че съм бил, и да се хваля после"

Е то това са невъзпитаните деца, авторът специално им отдели едно изречение и на тях, колкото да ни стане ясно, че неговите не са такива.
След месец отивам точно да чуя, чакам този концерт повече от половин година и не си представям да съм там с двете ми деца и племенницата, които ще се отегчат до смърт. Не че няма родители, които водят (а може би, за да съм в тон с темата, трябва да кажа влачат) децата си по концерти, но аз това нещо го намирам за много неприемливо и се надявам до мен да няма някое ревящо, което да заглушава цигулката.

# 21
  • Мнения: 1 103
щом те интересува водим ги, но в много случаи защото няма на кого да ги оставим. Т.е. бабите ни и те са градски, за съжаление, и за децата е по-добре да са с нас.
Ако имахме баби на село бих ги оставяла винаги там.

# 22
  • Мнения: X
Вземаме ги, защото няма на кого да ги оставим, много е просто. Иначе дете под 3-4 г. за мен е напълно безсмислено да се влачи на дълъг път (не говоря за почивка на море или планина), така или иначе няма да има никакви спомени. След тази възраст вече - да, ще има полза и за него.

# 23
  • софия
  • Мнения: 25 476
Ауууу, ние "влачим" нашето и по концерти. Миналата седмица по нейно желание ходихме специално до Пловдив. Не рева, не се тръшка, не се отегчи. А сме я помъкнали по подобни от преди 3-4 години. И тогава не е ревала. Следи кога Васко Василев има концерти и не пропуска да поиска да отидем.
Миналата година в Лондон обикалянето й хареса (а имаше дни, в които капвахме от ходене) 100 пъти повече от Дисни, където дори помрънкваше.
Аз съм от родителите, които споделят мнението, че пътуване с детето е споделяне на неповторимо преживяване, а не отглеждане на дете извън "вкъщи", тежест, пречка да си почина или каквото и да било подобно. Не изисква много по-различни грижи от тези, когато си вкъщи.
Но, все пак вече е на 8 г.

# 24
  • Мнения: 574
Да винаги водя детето си с мен на почивка. За мен детето не ми е в тежест или пречка за да си изкарам почивката. Искам да споделя емоцията и видяното с него. Защото стана дума и за музеи то е до как го научиш. Моя е на 6 и ходи с нас по музеи от малък и се е научил как да се държи вътре. Разглежда и се възхищава без да пипа. Изчаква търпеливо на опашката преди да влезем без да нервничи, защото знае че вътре ще е интересно. Аз също не разбирам хората които оставят децата си при бабите при всеки удобен момент. Аз го оставам само когато се налага и имам служебни ангажименти. През другото време сме винаги заедно. Толкова хубаво си изкарваме двамата, че той само пита кога ще е събота и неделя за да сме свободни.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 977
Не намирам нищо осъдително в това да не вземеш детето си на екскурзия в чужбина,както аз описах нашата не беше с цел да седим в Лондон,а да го разгледаме и не мисля,че на 3 годишния ми почти бебок щеше да му е приятно и забавно.Никога няма да забравя точно там в Природонаучния музей се редим на опашка,за да видим динозаврите,дълга опашка,уморителна,та на нея имаше семейство с дете на около 3-4,което не спряха да гонят и търсят и по-лошото бебе в количка на около 6 месеца,което прирева явно гладно,нямаха какво да му дадат и започнаха някаква сладко желе от една тубичка да му сипват в устата,накрая само и само мир да е му дадоха тубичката то само да се маже и смуче сладката гадост,с мъжът ми останахме удивени,минаваше един и това дете трябваше да е някъде на спокойно място да се нацока и да заспи блаженно,а не да виси на опашката на музея,за да видят родителите му динозаврите.
Иначе за море и планина според мен е безумно да не се водят децата,че ние заради тях плануваме тези почивки,да сменят въздуха,надморската височина,нали това е здравословно.Да се калят в морето и т.н. Там да не си вземеш детето вече си е мързел,а за тези дето си ги хвърлят от петък вечер до неделя вечер на някоя баба съм без думи,но всеки сам си решава.
Позволявали сме си преди/откакто сме с беба не/ да оставяме сина за една нощ на някоя баба,но е било инцидентно и рядко,някой купон за рожден ден например,където сме знаели,че ще останем по-докъсно,но всяка събота и неделя да съм без детето,айде няма нужда,аз съм го родила да му се радвам и да е около мен,не да го давам за отглеждане на баби.

И всичко си е до дете,моя на концерт на Васко Василев едва ли ще успея да го замъкна,дори той самия няма да иска,разбира се на 5 е,може би на 8 ще мисли по друг начин,възрастта също е много ключова,сега бих го завела с кеф в Лондон и знам,че ще му е интересно и ще се забавляваме,но на 3 не.

Може би трябва да уточняваме и възрастта на децата и видът на излизането в чужбина,разлики има много,нюанси също.

# 26
  • софия
  • Мнения: 25 476

И всичко си е до дете,моя на концерт на Васко Василев едва ли ще успея да го замъкна,дори той самия няма да иска,разбира се на 5 е,може би на 8 ще мисли по друг начин,възрастта също е много ключова,сега бих го завела с кеф в Лондон и знам,че ще му е интересно и ще се забавляваме,но на 3 не.

Може би трябва да уточняваме и възрастта на децата и видът на излизането в чужбина,разлики има много,нюанси също.
Опитай. Моята беше на горе-долу толкова. Но преди това беше ходила и на доста други концерти. Освен от възрастта, зависи от личния пример и възпитанието.
Скрит текст:
Много свидна снимка за нея. До сърцето е диск с автограф от концерта. ръката не я ми цяла седмица Laughing

Последна редакция: чт, 04 сеп 2014, 19:38 от zvanche

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Твоето момиченце ме накара да се усмихна   bouquet

# 28
  • Мнения: 12 666
Ауууу, ние "влачим" нашето и по концерти. Миналата седмица по нейно желание ходихме специално до Пловдив. Не рева, не се тръшка, не се отегчи. А сме я помъкнали по подобни от преди 3-4 години. И тогава не е ревала. Следи кога Васко Василев има концерти и не пропуска да поиска да отидем.
Миналата година в Лондон обикалянето й хареса (а имаше дни, в които капвахме от ходене) 100 пъти повече от Дисни, където дори помрънкваше.

Е, за такива деца става дума. А не за такива като моите , дето дай им да нагъват пица и да ритат топка.

# 29
  • софия
  • Мнения: 25 476
Трещи, не си ги пробвала. Никой не бяга от хубавото.
Но друго много съществено е броя на децата. Аз имам едно. Може би за това е по-"възпитана". Ако са 2,3 има с кого да се разсейват Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт