ПАРИЖ 9

  • 55 161
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 96
Фалафелите са на rue des Rosiers, в 4ти район:
https://www.google.fr/maps/place/Rue+des+Rosiers,+75004+Paris/@4 … 3596246,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x47e66e026986f57d:0xb6b7d4e587c91f03

А сандвичарницата с най-дълга опашка е Mi-va-mi (на номер май 23 беше...). И потвърждавам, че опашката е напълно заслужена Wink

Ще бъде посетено  Laughing А дали има още подобни нещица за опитване из Париж?

# 76
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 833
Има, разбира се Simple Smile Зависи какво търсите. Има и сладко, и солено, от всякакви народности, форми и цветове

Скрит текст:
то не само Париж, цяла Франция е така. И после се чудя, защо не успявам да отслабна  Laughing

# 77
  • Мнения: 96
Има, разбира се Simple Smile Зависи какво търсите. Има и сладко, и солено, от всякакви народности, форми и цветове

Скрит текст:
то не само Париж, цяла Франция е така. И после се чудя, защо не успявам да отслабна  Laughing

Ами аз питам за нещица от сорта на тези фалафели или сандвичи, например. На мене не би ми хрумнало да търся фалафели из Париж, но явно тези са необичайно вкусни и са станали популярни. За такива "незабравими" кулинарийки питам, няма значение дали са сладки или солени и от коя кухня са.
Аз тези фалафели специално си ги сложих в програмата, много ми е любопитно какви пък ще да са те   Laughing

# 78
  • София
  • Мнения: 660
Да видя какво сте обсъдили тук Simple Smile,че нямам нет на плажа,а в хотела се хваща,колкото да се каже,че има. Мими, благодаря 💐!

# 79
  • Мнения: 4
Записвам се да ви следя и започвам да преглеждам последните 2 теми отново. След първото посещение на Париж през март решихме да отидем пак първата седмица на октомври докато не се е развалило много времето. Много съм впечатлена от града и искам да се връщам там отново и отново. Сигурно ще сме пак в същия хотел , защото е евтин, има подземен паркинг и няма да се притеснявам за колата. Другата седмица ще правя програмата като този път ще включа влизане в Лувъра и още 1 музей може би(още не съм решила кой), а също и слизане в катакомбите. Отново ще се возим на корабче по Сена , този път планирам качване на Нотердам и/или Сакре кьор (предишният път се качихме на Арката).

Чудя се дали да ходим пак до Версай или да отидем единият ден до Шартр и още един замък на 30 км от него?! В очакване на коментари относно болднатите.

# 80
  • Мнения: 743
аз имам впредвид тези фалафели :L'As du falafel - 34, rue des Rosiers,много савкусни наистина и ако времето позволява  са още по-вкусни на пейка на Place des Voges

франзелите също са много вкусни,никъде другаде не могат да ги направят като във франция,топят се  в устата,както и всичко в буланжериите е мноого вкусно.

десертите им са много хубави за гледане и опитване,еклерите са фантастични(в бг правят някакво бледо копие ,ама много бледо Joy),pain au chocolat е калорична бомба но какво от това !

солените  палачинки са интересни за опитване,а прочутите macarons в оригинал какво да ги коментирам,мноого са вкусни ,особено като им види човек цената  #Crazy

цените в ресторантите са около 30-40 евро на човек,но има по-икономични вериги с добро качество,поне на мен ми харесват   http://www.flams.fr/
които сервират основно Tartes Alsaciennes , и грил ресторантите Hippopotamus : http://www.hippopotamus.fr/index.php?c=encemoment

имa едно бистро Le Poulbot http://www.bistropoulbot.fr/,близо до Place de Tetre,цените са около 30 евро на човек но който иска да опита истинската френска кухня това е мястото!

музеи,катедрали и площади добре е да се видят,но не само очите имат нужда от наслада.... Sunglasses

беше ми много интересно да науча преди време че бистро идва от руското бьстро
когато Наполеон окупирал Москва,французите имали руски готвачи във военните им бази,и понеже френските военни все карали руснаците да приготвят бързо ,тоест бьстро,от там французите дали името бистро на техните фаст фуд -семпли заведения

# 81
  • София
  • Мнения: 1 270
Според вас , колко дни преди полета Wizzair има право да го отмени.Възможно ли да направят подобна "изненада" 2-3 дни преди полет?

# 82
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Според вас , колко дни преди полета Wizzair има право да го отмени.Възможно ли да направят подобна "изненада" 2-3 дни преди полет?

Мисля, че не... 
Само ако няма фосмажорни обстоятелства, както беше случая преди години с изригналия вулкан

# 83
  • София
  • Мнения: 1 270
По-бързо ли се влиза във Версай , ако съм купила билети on-line?Ако искам да видя пеещите градини , задължително ли трябва да купя "паспорт тикет"?

# 84
  • Мнения: 1 792
Здравейте! Плануваме кратко (2-3-дневно) пътуване до Париж другия уийкенд и сега ще се върна да изчета последните теми, за да си набавя някаква информация. Ще ни е първо, със сигурност не последно, посещение в града и се колебая какво да видим и какво не.
Засега имаме билети само за Мулен руж (понеже са ни подаеък). Няма да влизаме в Лувъра, нито ще се качваме на Айфеловата. Това поне засега със сигурност. ММ иска да гледа градините на Лувъра, но се чудя дали има смисъл, предвид ограниченото време. Надявам се да не е било коментирано в последните теми (ако е - извинявам се, ще го открия по-късно днес  Blush), но може ли някоя от запознатите да ми предложи кратък списък на това, което трябва да се види на първо посещение, и това, което да се остави за по-дълъг престой. Благодаря предварително   bouquet

# 85
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 833
Crystalline, по принцип нищо не "трябва" да се види. Всички зависи от вашите желания, нагласа и способности за ходене.
Прегледай първият пост на първата страница, там съм дала примерни планове за разходка. Оттам може да комбинираш в зависимост от времето и възможностите ви.
Под "градините на Лувъра" сигурно имате предвид градините Тюйлери (понеже Лувърът като такъв няма градини)  Peace. Уточнявам, за да не стане объркване.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 686
Здравейте! Плануваме кратко (2-3-дневно) пътуване до Париж другия уийкенд и сега ще се върна да изчета последните теми, за да си набавя някаква информация. Ще ни е първо, със сигурност не последно, посещение в града и се колебая какво да видим и какво не.
Засега имаме билети само за Мулен руж (понеже са ни подаеък). Няма да влизаме в Лувъра, нито ще се качваме на Айфеловата. Това поне засега със сигурност. ММ иска да гледа градините на Лувъра, но се чудя дали има смисъл, предвид ограниченото време. Надявам се да не е било коментирано в последните теми (ако е - извинявам се, ще го открия по-късно днес  Blush), но може ли някоя от запознатите да ми предложи кратък списък на това, което трябва да се види на първо посещение, и това, което да се остави за по-дълъг престой. Благодаря предварително   bouquet

Моите топ 4:
1. Качване на Айфеловата кула
2. Посещение на Лувъра (половин ден)
3. Монмартр
4. Разходка по Сена (1ч.30мин)

Кои градини на Лувъра имате предвид? Ако става въпрос за Тюйлери - не си заслужава.

 Peace

# 87
  • Мнения: 1 792
Благодаря за бързите отгвори! Надявам се и още някой да се включи с мнения. Сега питах ММ какво точно има в предвид и той каза, че говорел за градините на Версай  ooooh!

Роца, хвърлих око на първата страница и видях доста полезна информация, която ще прочета на по-късен етап, но не видях нищо за кратка (наистина кратка) ваканция там. Предполагам, че ще са ни много полезни статиите за транспорта иииии наемането на колела, което ми звучи много примамливо, при положение, че и двамата обичаме този начин на транспорт.
Кари, благодаря за идеите, но всичко без Монмартър попада в графа "за следващия път, когато имаме повече време"  Peace Сега мислим да ги разгледаме само отвън.

# 88
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 833
Понеже споменаваш 2-3 дни, ето ти примерна разходка, копирана от първа страница (с уточнението, че където пише "посещение" е в зависимост от времето и желанието на посетителя):

Ден 1 – Големите Класики
-   Метро линия 8 до спирка Ecole Militaire ;
-   Вижте Ecole Militaire ;
-   Нагоре по Champs de Mars – по пътя може да се види Стената на мира (Mur de la paix) – до Айфеловата кула ;
-   Айфеловата кула – евентуално качване до 1 -2 -3 етаж;
-   Пресечете моста Pont d’Iéna до Esplanade de Trocadéro ;
-   Трокадеро, музеите от двете страни;
-   Или с метрото (линия 6), или пеша по avenue Kléber до Триумфалната Арка (l’Arc de Triomphe) ;
-   Посещение на Триумфалната Арка – евентуално качване за панорамно разглеждане на Париж;
-   Слезте по Шанз-Елизе (Champs-Elysées) до кръстовището с avenue Winston Churchill ;
-   Надясно по avenue Winston Churchill до музеите Grand Palais и Petit Palais от двете страни на авенюто (красива вътрешна градина в Petit Palais, видима от централното фоайе) ;
-   Върнете се на Шанз-Елизе и слезте надолу до Place de la Concorde ;
-   Пресечете Place de la Concorde и влезте в градината Тюйлери (Jardin de Tuileries) ;
-   Пресечете Тюйлери до Лувъра (централния двор с крилата Денон (Denon) и Ришельо (Richelieu), пирамидите, la Cour Carrée (Квадратният двор) – най-старата част на двореца) ;
-   Пресечете rue du Louvre и вижте църквата Сен-Жермен-л`Оксероа (Saint-Germain l’Auxerrois);
-   Продължете по rue de Rivoli до Кметството (l’Hôtel de Ville) ;
-   Пресечете Сена по моста le Pont d’Arcole до катедралата Нотр-Дам;
-   Посетете катедралата (евентуално кулите), отпред се намира le point Zéro, откъдето се измерват всички разстояния във Франция ;
-   Разходете се в парка отстрани на кетедралата до площад Jean XXII, вижте шпила със статуята на Йожен Виоле-льо-Дюк (Eugène Viollet-le-Duc) (архитектът, реставрирал катедралата през XIX век ) с чертите на св. Тома – единствената статуя до шпила с гръб към Париж ;
-   Върнете се по rue du Cloître Notre-Dame, минете покрай болницата Отел Дьо ’Hôpital Hôtel Dieu) – най-старата в Париж, до Съдебната Палата (Palais de Justice) и Сен-Шапел (la Sainte-Chapelle) ;
-   Посещение на Sainte-Chapelle (красиви витражи) ;
-   Връщане вкъщи/вечеря.

Ден 2 – Монмартър, Операта, плас Вандом
-   С метрото до станция Anvers ( линия 2) ;
-   По rue de Steinkerque до базиликата Сакре-Кьор (basilique Sacré-Cœur);
-   Изкачване по стълбите (или с въздушната линия) до базиликата, влезте вътре ;
-   Завийте наляво по улицата на гърба на Сакре Кьор до Place de Tertres ;
-   Слезте по rue Norvins и после по улицата надолу до лозята на Монмартър, вдясно се намира кабарето ‘Le Lapin agile’ ;
-   Нагоре по rue de l’Abreuvoir и rue Girardon (някъде по пътя е паметникът на певицата Далида) ;
-   Завийте по rue Lepic, продължете по нея. По пътя се намира Moulin de la Galette (кабарето от известната картина на Реноар) ;
-   Следвайте rue Lepic до станцията на метрото Blanche (линия 2) ;
-   Вземете метрото ( смяна с линия 3) до станцията Opéra ;
-   Излезте през изхода водещ към Place de l’Opéra ;
-   Посетете Операта Гарние (l’Opéra Garnier) - (входът, централното стълбище и залата с изрисувания от Марк Шагал таван са отворени за посещения, когато няма репетиции. Но се плаща – http://www.operadeparis.fr/L_Opera/Palais_Garnier/);
-   Идете по rue de la Paix до Place Vendôme (с колоната със статуята на Наполеон, бижутерите и хотел Риц) ;
-   От Place Vendôme хванете rue Saint-Honoré и я следвайте до rue Royale ;
-   Наляво по rue Royale до църквата Еglise de la Madeleine ;
-   Вижте l’église de la Madeleine, чиято архитектура наподобява древногръцки храм ;
-   Връщане вкъщи/вечеря.

Ако искате да идете до Версай, тогава предвиди поне половин ден там. Примерно, казваш, че имате билети за Мулен Руж, като предполагам, спектакълът е вечерта. Този ден, сутринта може да идете до Версай, после в ранния следобед да се върнете в Париж, да разгледате Операта и площад Вандом и после да се качите към Монмартър, където е Мулен Руж (под Сакре кьор). Или след Версай, да се качите направо към Монмартър, в зависимост от началния час на спектакъла.

Сега, това е примерно предложение  Peace. Замисли се какво изниква в съзнанието ти, като чуеш "Париж": романтична разходка по брега на Сена? Айфеловата кула? Триумфалната арка? Шанз Елизе? Лувърът? Тесни улички с кафенета, където влюбени са седнали от двете страни на масичките на тротоара и се държат за ръце? Парижката света Богородица и Квазимодо? Улица Феру, където живееше Атос (или пък беше на rue du Four?) и Люксембургския дворец, където тримата мускетари се дуелираха с гвардейците на карднала? Монмартър на Амели Пулен? Обърнатата пирамида и линията в Сен Сюлпис от "Шифъра на Леонардо"?

И в зависимост от това, си набележи местата за посещения. Защото за един човек влизането в Лувъра, например, е задължителна част от посещението в Париж, докато аз влязох в този музей едва след като живеех тук, а при предишните ми екскурзии дотам обикалях(ме) улици и паркове.

# 89
  • Мнения: 6 031
...
Сега, това е примерно предложение  Peace. Замисли се какво изниква в съзнанието ти, като чуеш "Париж": романтична разходка по брега на Сена? Айфеловата кула? Триумфалната арка? Шанз Елизе? Лувърът? Тесни улички с кафенета, където влюбени са седнали от двете страни на масичките на тротоара и се държат за ръце? Парижката света Богородица и Квазимодо? Улица Феру, където живееше Атос (или пък беше на rue du Four?) и Люксембургския дворец, където тримата мускетари се дуелираха с гвардейците на карднала? Монмартър на Амели Пулен? Обърнатата пирамида и линията в Сен Сюлпис от "Шифъра на Леонардо"?

И в зависимост от това, си набележи местата за посещения. Защото за един човек влизането в Лувъра, например, е задължителна част от посещението в Париж, докато аз влязох в този музей едва след като живеех тук, а при предишните ми екскурзии дотам обикалях(ме) улици и паркове.

Роца,  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт