ПАРИЖ 9

  • 55 090
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Луната
  • Мнения: 3 211
А такаа Mr. Green Уиз еър какви са тези щуротии дето ги правят.
Съжалявам за тези, на които е сменен полета Sad.
За сега за нашия на 14 ноември май няма нищо. Дано няма, че вече освен полета сме платили и апартамент, и входове за Айфеловата кула, и Лувъра. Май ще стоим на тръни докрая...
Да питам, че още нещо не се ориентирам добре newsm78.
Има ли забележителности в 3,4,5 зона (освен Версай и Дисни)? Че мисля да купуваме дневни карти за транспорта за 1 и 2 зона.

roje22 първа зона ти е напълно достатъчна Simple Smile
За ноември за сега няма размествания... Дано да няма и занапред Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 855
Woman in White, благодаря ти Hug и аз така мислех, че 1 и 2 зона ще са достатъчни, но да питам. Сега разгледах в сайта на уиз полетите до Париж и обратно. Успокоих се. Оставили са уикенд полетите. Т.е. в петък и понеделник Peace
Има ли други забележителности, за които е добре предварително да закупим билети или не? Simple Smile

# 62
  • Мнения: 6 031
А такаа Mr. Green Уиз еър какви са тези щуротии дето ги правят.
Съжалявам за тези, на които е сменен полета Sad.
За сега за нашия на 14 ноември май няма нищо. Дано няма, че вече освен полета сме платили и апартамент, и входове за Айфеловата кула, и Лувъра. Май ще стоим на тръни докрая...
Да питам, че още нещо не се ориентирам добре newsm78.
Има ли забележителности в 3,4,5 зона (освен Версай и Дисни)? Че мисля да купуваме дневни карти за транспорта за 1 и 2 зона.
Роже, за твоя полет не се притеснявай. Simple Smile  Просто преминават от лятно към зимно разписание и каквото са отменили това е.
Не се сещам за нещо много интересно в 3,4,5.
Ето една карта с някои от основните забележителности:
https://mapsengine.google.com/map/edit?hl=bg&authuser=0& … j8lM.k_zCsLmgHJEI

Допълвам - можете да не купувате билети предварително. През ноември хората са в пъти по-малко. Simple Smile

# 63
  • Ловеч
  • Мнения: 115
Здравейте, и ние имахме резервирани билети за Париж за 19.10, но вчера получихме имейл от Wizzai за промяна на полета... Sad и  се наложи да сменим датата за 17.10. и сега трябва да отменя резервацията на хотела и да търся нов. Много неприятно... също така и е сменен часа на пристигане 20:15мин.

За 19.10. си има полет newsm78 Да не е от 15.10. ?
Отменят полетите от сряда 08.10., 15.10. и 22.10. доколкото виждам
[/quote
Резервацията ни беше за 19.10 до 22.10, но обратен полет на 22.10 няма..., а имам предварително закупени билети за Айфеловата кула за 20.10 и така сега от 17.10 до 20.10.
Часът за кулата е в 12 около нея има ли метро, където да можем да си оставим багажа?
Благодаря предварително.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 855
Мимии, много ти благодаря за картата Hug Супер е! Като гледам почти всичко е на пешеходно разстояние от апартамента ни. Дори няма да ни трябва карта за транспорта за всеки ден ако е хубаво времето и позволява разходки Simple Smile

# 65
  • Мнения: 6 031
Мимии, много ти благодаря за картата Hug Супер е! Като гледам почти всичко е на пешеходно разстояние от апартамента ни. Дори няма да ни трябва карта за транспорта за всеки ден ако е хубаво времето и позволява разходки Simple Smile
Времето ще е ноемврийско, но важното е да не вали. Обличате се топло(не забравяйте да си вземете някоя шапка), защото понякога има един студеничък ветрец около Сена.
Наистина можете да отидете почти навсякъде пеша. До Сакре Кьор ще ползвате транспорт, до Версай, Дисни и Ла Дефанс(ако ще ходите до там). Малко далечко са и площад Република и Бастилията, но има достатъчно много неща, които да обикаляте пеша. Правила съм го. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 401
Донякъде промяната при нас излезе положителна. Цяла седмица ще сме в Париж  Heart Eyes .
Но пък наистина си беше малко стресиращо да го прочета.  И добре, че апартамента е свободен тези дни .

# 67
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Мимии, много ти благодаря за картата Hug Супер е! Като гледам почти всичко е на пешеходно разстояние от апартамента ни. Дори няма да ни трябва карта за транспорта за всеки ден ако е хубаво времето и позволява разходки Simple Smile

Роже при теб няма нужда от карта за транспорта, защото:
до Лувъра си за 15 минути пеша Simple Smile, до Айфеловата кула и Трокадеро си за 10 мин., а Триумфалната арка е на две крачки.
Бих ти препоръчала да си вземеш карнет от 10 билетчета (4 от и до Порт Майо, до Монмартър 4 и още 2, ако сте уморени).
Качете се и на корабче по Сена Simple Smile
И задължително с шалове както е писала Мимии (ние в края на юли бяхме с шалове Joy, а на Айфеловата кула и с пуловери Joy)

# 68
  • Мнения: 659
Потвърждавам всичко за ноември. Тогава съм била, е купих си шапка и шал от Париж.  Grinning
Никъде не сме чакали. На Айфеловата кула - 20минути, защото работеше само един асансьор. В Лувъра влязохме веднага.
Ох, що не си купих билети от това намаление! Tired

# 69
  • Мнения: 1 869
Записвам се да следя темата. За пръв път посетих любимия си град благодарение на информацията в тези теми. Сега с надеждата за ново посещение евентуално на пролет семейно.

# 70
  • Мнения: 1 289
Аз имах връщане от Париж на 08.10. Сега виждам, че няма полет на осми и от Париж за София. Трябва да си променям програмата..Трябва ли да чекирам отново?
Всъщност имам имейл-предлагат ми два дни по-рано, но аз ще искам 3 дни по-късно...Simple Smile
Тотално ме объркаха и мен....

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 18:44 от valya_bl

# 71
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Аз имах връщане от Париж на 08.10. Сега виждам, че няма полет на осми и от Париж за София. Трябва да си променям програмата..Трябва ли да чекирам отново?
Всъщност имам имейл-предлагат ми два дни по-рано, но аз ще искам 3 дни по-късно...Simple Smile
Тотално ме объркаха и мен....

Би трябвало с промените да се направи нов чекин Simple Smile

# 72
  • Мнения: 743
гледaм че тия дни времето е хубаво,но за дригия уикенд кой го знае,аз ще си нося сериозни дрехи да не треперя.

между другото в петък лувъра е отворен до 22 часа и около 4-5 часа следобед обикновенно е много спокойно.

айфеловата кула предпочитам да я гледам вечер от корабчетата по сена,не се натискам да се качвам

нямам търпение вече да се разхождам безцелно и3 тесните еврейски улични на marais  поxапвайки ненадминатите фалафели(казват че и холивудксите звезди се редят там на опашка )

bon voyage на всички!


неприятно за отменените полети ,ако някой пътува по работа му провалят бизнеса,но и ваканция да е пак объркват хората.

# 73
  • Мнения: 96
гледaм че тия дни времето е хубаво,но за дригия уикенд кой го знае,аз ще си нося сериозни дрехи да не треперя.

между другото в петък лувъра е отворен до 22 часа и около 4-5 часа следобед обикновенно е много спокойно.

айфеловата кула предпочитам да я гледам вечер от корабчетата по сена,не се натискам да се качвам

нямам търпение вече да се разхождам безцелно и3 тесните еврейски улични на marais  поxапвайки ненадминатите фалафели(казват че и холивудксите звезди се редят там на опашка )

bon voyage на всички!

неприятно за отменените полети ,ако някой пътува по работа му провалят бизнеса,но и ваканция да е пак объркват хората.


Къде се намира това място? Ще ми бъде любопитно да ги опитаме тези фалафели  Grinning Нищо не съм чувала досега за тях.

# 74
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 724
Фалафелите са на rue des Rosiers, в 4ти район:
https://www.google.fr/maps/place/Rue+des+Rosiers,+75004+Paris/@4 … 3596246,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x47e66e026986f57d:0xb6b7d4e587c91f03

А сандвичарницата с най-дълга опашка е Mi-va-mi (на номер май 23 беше...). И потвърждавам, че опашката е напълно заслужена Wink

Общи условия

Активация на акаунт