ДУБАЙ 7-ма тема

  • 78 049
  • 759
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 12
Здравейте отново на вички Simple Smile
При мен изникна един въпрос относно разплащанията с карти. Какви карти се приемат в Дубай - дебитни, кредитни? Банкоматите какми карти приемат?

Малко се притесних, тъй-като се опитах да си закупя един ваучер за храна от дубайски сайт, но не мога да го платя, тъй-като повечето банки в България нямали някакъв сертификат за защита, който се изисквал в Дубай.  newsm78

# 166
  • Мнения: 62
Здравейте, резервирала съм Citymax al Barsha  от 08.01.2015г.- 13.01.2015. чрез Otel.com.Потвърдено ми е плащането като ме уведомиха,че няколко дена преди заминаването да им пиша кога пристигам.Въпросът ми е следния - писах директо на Citymax al Barsha за потвърждение и дали ми е включена закуска към сумата, но никой не ми отговаря. Моля някой,който е бил в този хотел да каже как е комуникирал.
  

# 167
  • Русе
  • Мнения: 856
Здравейте отново на вички Simple Smile
При мен изникна един въпрос относно разплащанията с карти. Какви карти се приемат в Дубай - дебитни, кредитни? Банкоматите какми карти приемат?

Малко се притесних, тъй-като се опитах да си закупя един ваучер за храна от дубайски сайт, но не мога да го платя, тъй-като повечето банки в България нямали някакъв сертификат за защита, който се изисквал в Дубай.  newsm78

Аз се разплащах с дебитна Виза Електрон на Райфайзен. Учудих се, че не ми искат пин код.  newsm78

Единствено в cobone  успях да платя. Пробвах се в groupon.ae, но там ми отхвърли плащането.

# 168
  • Мнения: 306
Здравейте, резервирала съм Citymax al Barsha  от 08.01.2015г.- 13.01.2015. чрез Otel.com.Потвърдено ми е плащането като ме уведомиха,че няколко дена преди заминаването да им пиша кога пристигам.Въпросът ми е следния - писах директо на Citymax al Barsha за потвърждение и дали ми е включена закуска към сумата, но никой не ми отговаря. Моля някой,който е бил в този хотел да каже как е комуникирал.
  

Ако не е упоменато че имаш закуска,значи нямаш. Иначе закуската е 40 дирхама (около 7-8 евро),обяда 55 дирхама,а вечерята 60.
Аз букнах хотела от букинг с фрее канцелейшън и самото плащане извърших в хотела с дебитната ми карта. Не знам как стоят нещата с Отел и защо е нуждо да им пишеш кога пристигаш. В сайта на букинг си има нещо като въпросник и там пишеш кам колко пристигаш и дали имаш някакви специални изисквания

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 221
Здравейте отново на вички Simple Smile
При мен изникна един въпрос относно разплащанията с карти. Какви карти се приемат в Дубай - дебитни, кредитни? Банкоматите какми карти приемат?

Малко се притесних, тъй-като се опитах да си закупя един ваучер за храна от дубайски сайт, но не мога да го платя, тъй-като повечето банки в България нямали някакъв сертификат за защита, който се изисквал в Дубай.  newsm78

Преди да заминем купих билетите за Бурж Халифа с карта Visa от FiBank (дебитна). Със същата карта запазих и хотела, като по сметка имах достатъчно пари, за да блокират неустойка, ако не пристигнем. Нямах никакви проблеми.
За автомобила под наем ползвахме кредитна карта от Алианц банк - отново не е имало проблеми.
И на място плащахме с дебитна карта Visa от Алианц банк.

Пари от банкомат не сме теглили и съветът ми е да не го правите и вие, защото таксата не е 1 лв Simple Smile
По-добре плащайте, където е възможно с карта.

Относно сертификата за банките, за който споменаваш, аз нищо не зная и не съм чувала за такъв  Peace Най-добре е да се обадиш на твоята банка и да попиташ.

# 170
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Зписвам се и аз в темата, в края на ноември сме в Дубай  Party

Нямам търпение  Laughing

# 171
  • Мнения: 62

Ако не е упоменато че имаш закуска,значи нямаш. Иначе закуската е 40 дирхама (около 7-8 евро),обяда 55 дирхама,а вечерята 60.
Аз букнах хотела от букинг с фрее канцелейшън и самото плащане извърших в хотела с дебитната ми карта. Не знам как стоят нещата с Отел и защо е нуждо да им пишеш кога пристигаш. В сайта на букинг си има нещо като въпросник и там пишеш кам колко пристигаш и дали имаш някакви специални изисквания
[/quote]

Като букнеш от Отел веднага ти дърпа пари и в мейла,който получих пише да се свържа с тях дни преди заминаването, за да могат да приготвят стая предпоам.


# 172
  • Мнения: 4 734
marianamarianka, ако си резервирала хотел без FREE CANCELATION, тогава веднага при букването ти вземат парите от кредитната карта... А дали имаш или нямаш закуска, това е трябвало да ти пише - BREAKFAST INCLUDED... Но закуската обикновено не е включена, на място си вземаш ако искаш срещу 7 евро на човек... Има и стаи с включена закуска, но по-скъпите обикновено... Ако не си сигурна, може да питаш в хотела с е-mail (kaто цитираш номера на резервацията си)... Peace


mileto88, вие цялата сума за нощувките в Citymax al Barsha ли платихте на място с дебитна карта? Защото в BOOKING.COM, пише че само първата нощувка се тегли от кредитната карта един ден преди пристигането, а другите може и на място... Това е при FREE CANCELATION... Ние там имаме само 1 нощувка и не знам дали ще я изтеглят от кредитната карта предварително или може и на място да я платим? Иска ми се да е второто, заради лимита на кредитната карта, а после и депозит имаме за рент а кар... И на кораба имаме плащания само с кредитната карта... newsm78

# 173
  • Мнения: 306
marianamarianka, ако си резервирала хотел без FREE CANCELATION, тогава веднага при букването ти вземат парите от кредитната карта... А дали имаш или нямаш закуска, това е трябвало да ти пише - BREAKFAST INCLUDED... Но закуската обикновено не е включена, на място си вземаш ако искаш срещу 7 евро на човек... Има и стаи с включена закуска, но по-скъпите обикновено... Ако не си сигурна, може да питаш в хотела с е-mail (kaто цитираш номера на резервацията си)... Peace


mileto88, вие цялата сума за нощувките в Citymax al Barsha ли платихте на място с дебитна карта? Защото в BOOKING.COM, пише че само първата нощувка се тегли от кредитната карта един ден преди пристигането, а другите може и на място... Това е при FREE CANCELATION... Ние там имаме само 1 нощувка и не знам дали ще я изтеглят от кредитната карта предварително или може и на място да я платим? Иска ми се да е второто, заради лимита на кредитната карта, а после и депозит имаме за рент а кар... И на кораба имаме плащания само с кредитната карта... newsm78

Не си разбрала правилно. Първата нощурка ти я таксуват от картата в случай че се канселираш извън опоменатия срок(напр. в последния момент) Цялата сума платих в хотела. Ако се бяхме отказали тогава щяха директно да ми отдържат една нощувка като глоба.
Ако си с фрее канселейшън ще платиш може би на място,а ако не още като си буквала са ти взели парите

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 221
При резервация  с Free cancelation стойността на първата нощувка само се блокира, затова е нужна кредитна карта или дебитна с пари в нея. След като пристигнете, плащате на място, било то кеш или с карта, а блокирана сума се освобождава до 14 дни.
Това е практика в почти всички хотели резервирани с Free Cancelation  Peace

# 175
  • Мнения: 4 734
Аз съм с Free cancelation,  четох това за глобата ако не отидеш или конселираш след посочената дата,  но не разбрах дали ако отидем и платим на място ще ми запорират нощувката от кредитната карта.... newsm78  Това със запориранего на пари не е много приятно, защото всички кредитни карти са с лимит и така не може да ползваш тези пари.... Те се връщат разбира се, но в момента на екскурзията не може да разчиташ на тях... Sick

# 176
  • Варна
  • Мнения: 282
Аз съм с Free cancelation,  четох това за глобата ако не отидеш или конселираш след посочената дата,  но не разбрах дали ако отидем и платим на място ще ми запорират нощувката от кредитната карта.... newsm78  Това със запориранего на пари не е много приятно, защото всички кредитни карти са с лимит и така не може да ползваш тези пари.... Те се връщат разбира се, но в момента на екскурзията не може да разчиташ на тях... Sick
Не би трябвало да блокират пари ако всичко е наред. Досега винаги съм била така и плащам в брой на място. Не съм имала блокирана сума. Веднъж само ми бяха дръпнали пари предварително, но писах на BOOKING и оправиха нещата.


Аз как да намеря хубавият плаж Ал Мамзар? Нали били няколко, а петия най-хубав, или бъркам. Незнам дали ще успея да стигна до там, ама поне да знам къде отивам Laughing

Струва ли си да посетя Zabeel Palace, двореца на шейха или  Zabeel Park? Кое е най-впечетляващо?

# 177
  • Русе
  • Мнения: 856
Аз съм с Free cancelation,  четох това за глобата ако не отидеш или конселираш след посочената дата,  но не разбрах дали ако отидем и платим на място ще ми запорират нощувката от кредитната карта.... newsm78  Това със запориранего на пари не е много приятно, защото всички кредитни карти са с лимит и така не може да ползваш тези пари.... Те се връщат разбира се, но в момента на екскурзията не може да разчиташ на тях... Sick
Не би трябвало да блокират пари ако всичко е наред. Досега винаги съм била така и плащам в брой на място. Не съм имала блокирана сума. Веднъж само ми бяха дръпнали пари предварително, но писах на BOOKING и оправиха нещата.


Аз как да намеря хубавият плаж Ал Мамзар? Нали били няколко, а петия най-хубав, или бъркам. Незнам дали ще успея да стигна до там, ама поне да знам къде отивам Laughing

Струва ли си да посетя Zabeel Palace, двореца на шейха или  Zabeel Park? Кое е най-впечетляващо?



ilianagm, не съм ходила на тези места, но  Zabeel Palace може само отвън за снимка с пауните, а за Zabeel Park - ще бъде много горещо и не знам дали ще ти е приятна разходката тогава. Sick

И сега пак погледнах програмата ти. Видях и температурите, когато ти ще бъдеш в Дубай. Те са почти същите, когато бях и аз - 39 гр, но се усещат като 45 Mr. Green

9,30 Метро  до  Дубай Марина - разходка, Cayan building
11,30 с автобус 8 до Мадинат Джумейра (7,5 км), слиза се на спирка  Burj Al Arab Hotel 2, разходка с лодка
15,30 автобус  8, 88, С10, F55A до Jumeirah Beach Park, от там такси до Burj Khalifa
17:00 качване на Burj Khalifa,  
18.30 фонтаните, Dubai mall, вечеря

За този ден, според мен пропусни Марината.
Много ти е сгъстена програмата и не си се съобразила с температурите. Аз чакаш 8-цата на 45 гр. жега  Grinningи тя не дойде, че си хванахме такси да отидем на Джумейра плажа. На Мадинат Джумейра стояхме ( издържахме ) около 10мин навън само за снимки. За разходка с лодка не може й да си помислиш. Mr. Green

След това искаш на плаж - само да го видиш или да се къпеш newsm78. Защото имаш посещение на Бурж Халифа в 17ч, няма ли да се прибираш в хотела?


Ние винаги към обяд се прибирахме в хотела, е аз бях с дете.  Grinning Но не мога да си представя на тези жеги и влага с едни и същи дрехи да изкарам цял ден.  Rolling Eyes

Всичко това го пиша с най-добри чувства към теб. Hug Да си изкарате приятна и незабравима почивка като моето семейство. Peace

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 09:13 от maiche

# 178
  • Варна
  • Мнения: 282
maiche, няма да ходим на плаж, само ще хвърлим по едно око да го видим, че да знам дали да го посетим друг ден. От Джумейра бийч парк  (ако успея да позная как да сляза там) само трябва да се прехвърлим от автобуса на таксито за Халифа - най-близо е.

Вечер все пак не става ли хладно...Трябват ли ми връхни дрехи за навън (освен за мола)?

# 179
  • Мнения: 4
Здравейте, изкарах бордните карти на хартиен носител, друго трябва ли да се направи преди полета? Питам, защото има една опция в сайта на Уиз  Чек ин и не знам дали там трябва да се чекирам.

Общи условия

Активация на акаунт