ДУБАЙ 7-ма тема

  • 78 061
  • 759
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 294
Здравейте на всички. Първо да благодаря на всички добри хора, които споделят мнението си и по този начин помагат на всички нас да се ориентираме по-бързо.
Аз имам следния въпрос, свързан разбира се с Дубай. Двуомя се между два хотела в ДубайМ
1.La Villa Najd Hotel Apartments
2.Auris Boutique Hotel Apartments


Някой знае ли дали от първия хотел La Villa Najd Hotel Apartments  може да се стигне пеша до Metro station Mall of Emirates или трябва да се хване автобус до метро станцията.

Благодаря предварително! Simple Smile


Не съм ходила още в Дубай,но като гледам на картата е до Мола на Емирствата и пише че е на пешеходно разстояние до него  Peace

# 91
  • Мнения: 12
Да и аз това прочетох, но от коментарите по темата разбирам, че не до всяко място можеш да се придвижиш пеша. Ако някой все пак е ходил иима представа ще съм му много благодарна ако сподели . newsm78

# 92
  • Варна
  • Мнения: 282
Здравейте на всички. Първо да благодаря на всички добри хора, които споделят мнението си и по този начин помагат на всички нас да се ориентираме по-бързо.
Аз имам следния въпрос, свързан разбира се с Дубай. Двуомя се между два хотела в ДубайМ
1.La Villa Najd Hotel Apartments
2.Auris Boutique Hotel Apartments


Някой знае ли дали от първия хотел La Villa Najd Hotel Apartments  може да се стигне пеша до Metro station Mall of Emirates или трябва да се хване автобус до метро станцията.

Aз ще съм  в La Villa Najd Hotel Apartments до 18.10 и като се върна ако не ти е късно ще кажа, но смятам пеша да се движа. Той е и до препоръчвания в темата Ситимакс, от който не съм чувала някой да ползва транспорт до станцията.

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 221
Аз имам следния въпрос, свързан разбира се с Дубай. Двуомя се между два хотела в ДубайМ
1.La Villa Najd Hotel Apartments


Някой знае ли дали от първия хотел La Villa Najd Hotel Apartments  може да се стигне пеша до Metro station Mall of Emirates или трябва да се хване автобус до метро станцията.

Благодаря предварително! Simple Smile

Да, на пешеходно разстояние е молът от този хотел. Един срещу друг са. В непосредствена близост е Ситимакс.
Аз също в началото бях избрала този хотел, но след това запазих Ivory Grand Hotel - съвсем близо до La Villa Najd Hotel Apartments.

# 94
  • Мнения: 12
ilianagm  ще се радвам да чуя отзивите ти от този хотел La Villa Najd Hotel Apartments, тъй-като има много различни мнения относно хигиена и отношение на персонала Simple Smile
 

# 95
# 96
  • Мнения: 2
Има ли някой който ще ходи към Дубай края на ноември, при това с някоя от нашите туристически агенции или агенциите са вече мит и всеки сам си организира всичко  Whistling

# 97
  • Мнения: 2 550
Някой наскоро върнал се, може ли да ме подсети, на тяхното летище директно към секюритито ли се ходеше ако не си с чекиран багаж или пак се минаваше през гишетата? Къде се мереше големия салонен багаж?

# 98
  • Русе
  • Мнения: 856
bla-bla, минава се на гишета, защото ти вземат принтираната бордна карта и ти дават техен билет.

Не съм писала в темата, само я следях и искам да благодаря на всички, които споделят.  bouquet omm

Благодарение на Вас и Роже, с когото си писахме на лични, посетихме с мъжа ми и дъщеря ми, която е на 7г, Дубай. newsm51

На колко познати казвах за Дубай, никой не вярва , че може да ти излезе много евтино.

Решението взех през юли като видях билети от 200лв отиване и връщане за 13-18 септември от София. Букурещ ми е по-близко, но бяха скъпи. Разбира се притеснението беше голямо как ще се справим с влажността и високите температури.

В темата доста се пишеше, че Дубай Марина е много красива и като видях евтини нощувки там, реших да букна хотел http://www.pearlmarinahotel.com/

Директно с хотела се свързах и платих 550лв за 5 нощувки, за детето не искаха пари. На място доплатих таксата от 10 дирхама на вечер. Следях мнения в трипадвайзър и букинг и те бяха много добри. Хотелът има и висок рейтинг. В стаите има оборудвана кухня с микровълнова, котлони, прибори, ютия с дъска, кантар. Всеки ден даваха дозички кафета, чай и 2 бутилки мин.вода.

Стаята ни беше на 7 етаж с изглед Марината. Виждаше се Шератон. Спахме на голямо кинг сайз легло и имаше място за тримата.

Хотелът се намира в края на марината, на 15 дирхама с такси  от Ibn Battuta Metro Station. Бях чела, че такситата не знаят хотела и винаги им казвах, че се намира до супермаркет Choithrams. Много удобно ми беше, че супермаркетът се намира на 2 мин от хотела и там пазарувахме всеки ден.


Ще следва продължение по-късно, че отивам да събуждам децата за училище.  Wink

# 99
  • Мнения: 294
Има ли някой който ще ходи към Дубай края на ноември, при това с някоя от нашите туристически агенции или агенциите са вече мит и всеки сам си организира всичко  Whistling

Ами май са мит,и аз така мислех с агенция,но като започнах да чета темите се отказах и сега си организираме сами.Вчера си купихме вече и билети.В момента излизат от 8-15.11  за седем дни 645 лв,за двама.Единствено се притеснявам за езика,че малко не ми се отдава говоренето  Embarassed

# 100
  • Русе
  • Мнения: 1 843
KrasimiRra Kicheva, аз и съпругът ми ще пътуваме с агенция,но в началото на ноември - 6- 13 ноември.

# 101
  • Мнения: 4 734
Някой ползвал ли е трансфер, осигурен от хотела до летището?  Как точно се урежда това?  Може и на лични... Благодаря. ..

# 102
  • Русе
  • Мнения: 856
Продължение

Какво предварително бях резервирала - билети за Бурж Халифа за 17:30ч. и ваучери за ресторант от http://www.cobone.com/deals/beirut?welcome=true#. Ресторантът беше точно под хотела и ваучерите ги използвах за обяд. Много изгодно е - консумираш за 60 дирхама, а плащаш 28 дирхама. Храната беше страхотна. Това е ресторанта -  http://www.elkencafe.com


Първи ден - полетът продължи 4ч и половина. Пристигнахме към 19 и 20ч. Алкохол бяхме купили от БГ. Дирхами в Русе не намерих, за това на летището смених малко долари за 3,61 курс. След това купих Silver Nol Card  за тримата по 30 дирхама ( 6 за пластиката + 24), защото на гишето нямаха дребни. Тези карти ги заредих още един път по 70Д в станция на метро. Точно в 20ч се качихме на автобуса F55 за Ibn Battuta Station. От там с такси до хотела - 15Д. Както и бях чела, шоф. не знаеше къде се намира хотела и искаше да го напътствам  Shocked

Втори ден - по план плаж на Дубай Марина до Хилтън. От Google maps видях, че се намира на 15мин пеша. Решихме да си вземем такси. Казвам му аз за плажа, той ми отговаря, че ще пътуваме около 1ч, заради трафика.  Shocked Наистина в момента сега в Дубай Марина има много строежи и допълнително строят трамвайна линия, заради която се работи 24часа. В таксито разбрах, че съм си забравила GSM- а, и му казах да се върнем обратно в хотела. Освободих го и решихме пеша да отидем на плажа. За времето - поносимо топло нонстоп. Винаги си носих връхна дреха като риза или жилетка. Влизам някъде обличам, излизам събличам. За дрехите - както в БГ, къси дънкови панталонки, потници, рокли до коляното, сандали. Много ми харесаха плажовете, които посетихме. Водата - невероятна. Плитичко, бистро, ситен пясък. Някой беше питал за чадъри - има на Марината ( казва се THE BEACH, JBR) до Хилтън  по 25Д. Дават ти малка, студена, ароматизирана хавлиена кърпа за охлаждане  Laughing. Има в близост магазинче за мин.вода - 40ст, кола- 80ст, сандвич - 3,00лв

Скрит текст:


Скрит текст:

Вечерта бяхме в Дубай Мол. Отидохме с метрото. Там вече обмених повечко пари на курс 3.65. Вечеряхме в Social house отвън, от който се виждат фонтаните.  Simple Smile По план трябваше да бъдем TGI Fridays, но беше затворен.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 15:19 от maiche

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 221
Трансфер осигурен от хотела се договаря със съответния хотел - пишеш мейл, обясняваш колко човека сте, кое е летището, кога е полетът и т.н. и ти изпращат цена и условия.

WizzAir също пуснаха услуга Трансфер вкл. и за Дубай. Можеш и при тях да провериш какви са цените. Влизаш в резервацията за полета и добавяш като услуга Wizz Shuttle Bus.

Не помня кой хотел избрахте, но имай предвид, че такси от летището до Mall of Emirates е приблизително 120 дирхама  Peace

# 104
  • Мнения: 4 734
В Citymax al Barsha ще сме и трансфера е100 дирхама, писах е-mail и ми отговориха,  но ми искат всички данни от кредитната карта /копие също да пратя/, което ми се вижда малко рисковано. . Затова питам дали така се процедира по принцип?  Дали не е възможно трансфера да се плати на място? Питам ако някой е ползвал такъв да сподели как е платил...

Общи условия

Активация на акаунт