ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 960
  • 759
  •   1
Отговори
# 135
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Много интересни оферти има... Някой по-назад беше писал, че е ползвал ваучери, но не му обърнах внимание, а може би е трябвало...  newsm78

Пак съм аз.Дано не досаждам с въпросите си,но какво ще кажете за тези сделки,дали си заслужават?Доста са ефтинички и затова се чудя да няма нещо нередно.


http://www.kobonaty.com/en/deal/elite-class-limousine/1494/

http://www.kobonaty.com/en/deal/arabian-desert-tourism/1489/
http://www.kobonaty.com/en/deal/saluja-dhow-cruise/1493/

И още нещо Dubai Creek и разходка по Марината едно и също ли е? newsm78

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 221

За Дейра, аз мисля да не ходим,  макар че ми се иска да видя суковете и да си вземем нещо за спомен... Да ви питам продават ли и колко струват типичните местни "чаршафи", с който се обличат мъжете и жените.. Мъжа ми иска да си купим за спомен и даже се шегува,  че така ще отидем на следобедния чай в  Бурж ал Араб.. Joy

Няма какво толкова да го мислиш транспорта. Вие сте за 2-3 дни в Дубай, ползвайте таксита, за да стигнете максимално бързо до местата, които искате да видите. Естествено може да комбинирате метро + такси за по-далечните дестинации. Например ако ходите до Дейта, хванете метрото, по-бързо и евтино ще излезе. За всички дестинациите между Дубай мол и Марната най-удобно и бързо е да ползвате такси  Peace
Да, има ограничение за багажа в метрото. Виж сайта на Метрото в Дубай, посочени са конкретни размери, мисля, че имаше и отделен вагон за пътниците с голям куфар. Като цяло средно-статистическия куфар е Ок.

Традиционни чаршафи се продават по моловете и в Дейра по сергиите. Тези по моловете бяха в магазини от типа на Сваровски, Ралф Лорън и т.н. Не видях цени. Сигурно и в другите магазини има на по-прилични цени.
А тези в Дейра със сигурност са по-евтини, но дали си заслужава само за тях да се ходи до Дейра  Thinking

За круизите - определено Марината е по-добрият вариант. На нас нищо в Дейра не ни хареса - нито пазарите, нито крийка, до мола в този район не стигнахме. Марината е много хубаво място за разходка и вечер Simple Smile

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 11:10 от ma6ka_

# 137
  • Мнения: 4 730
А какво си носите от Дубай за спомен?   Нещо традиционно и интересно.. Четох за картините от шарен пясък и някакви фурми,  които ги има и в Карфура в Мола на емирствата. Какво друго може да се вземе за малки подаръчета на приятели и колеги?  newsm78

# 138
  • Мнения: 80
Аз също бях / и още съм/ фенка на чаршафите /абаи/ Simple Smile Обачеееее....стигнах до извода/който н е претендирам да е достоверен/ че в тези им облекла има някакво разделение на чаршафи за бедни и чаршафи за богати Laughing Когато се загледаш са толкова различни, някои изглеждат толкова луксозни... Ние в мола на емирствата и Ибн Батута видяхме само магазини за такива-цените саааааа...... Shocked Shocked Аз в джамията в Абу Даби и на сафарито обличах- е,много се харесах,ама много Simple Smile
Ние подаръци на всички взехме от Дубай Мол едни шишенца с пясък и изрисувани вътре камили  Simple Smile Иначе имаше много оригинални мини/10/10 см/ персийски килимчета- красота Simple Smile Но не всеки има къде да сложи нещо такова, докато шишенцата- хем шарено,хем красиво,хем символ на Дубай Simple Smile

# 139
  • Мнения: 4
браво,много се радвам за вас,дано си изкарате страхотно.И аз гледах същите дати като вашите,но все още не сме достатъчно подготвени финансово.И днес като гледам билетите на уиз пак са тръгнали нагоре.Нищо здраве да е............

# 140
  • Мнения: 4
браво,много се радвам за вас,дано си изкарате страхотно.И аз гледах същите дати като вашите,но все още не сме достатъчно подготвени финансово.И днес като гледам билетите на уиз пак са тръгнали нагоре.Нищо здраве да е............
публикацията ми беше насочена към pipi_rz,много съм зле с този вид общуване Simple Smile

# 141
  • Мнения: 294
браво,много се радвам за вас,дано си изкарате страхотно.И аз гледах същите дати като вашите,но все още не сме достатъчно подготвени финансово.И днес като гледам билетите на уиз пак са тръгнали нагоре.Нищо здраве да е............
публикацията ми беше насочена към pipi_rz,много съм зле с този вид общуване Simple Smile

Те така нагоре,надолу постоянно варират.Аз 2 пъти изтървах готини оферти докато успея най накрая.Не вземах най изгодните,но ми писна вече да дебна всеки ден по 5 пъти.А и от 2 години ще ходим ,няма да ходим.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 306

Да ви питам продават ли и колко струват типичните местни "чаршафи", с който се обличат мъжете и жените.. Мъжа ми иска да си купим за спомен и даже се шегува,  че така ще отидем на следобедния чай в  Бурж ал Араб.. Joy

Вярно, че има такива дрехи от различен плат и цени, съответно. В Карфур-а в Мола на Емирствата имаше такива одежди за мъже и за жени и не бяха много скъпи  Peace. Материята им беше като копринена.

# 143
  • Мнения: 306
Е, дойде време и аз да разкажа за нашето пътуване... Мечтано от няколко години и най-накрая осъществено. Организирах и разучих  всичко сама.
1.Пристигнахме на 23.09 на летище Ал Мактум.Полета беше 4.20ч.
Хванахме автобуса за Батутта в 20.00ч`. и от там с метро до Мола на Емирствата.Хотела си бях резервирала само за 200 евро(за 4 нощи) Ситимакс Ал Барша.Горещо го препоръчвам,с отлична локация и обслужване. (Но за сезона след октомври цената е двойна Simple Smile). Разходихме се в мола,вечеряхме и се прибрахме в хотела.
2.Сутринта закусихме в хотела(7евро на човек) и отидохме на  Голд Соук.Разходихме се,купихме си доста сувенирчета и подаръчета.Нагледах се на огромни златни накити. Само не ми хареса това че навсякъде те дърпат,предлагат ти разни дрехи-реплики,които тук можеш да намериш на по-ниска цена.
Ако предварително бях видяла че в Карфур продават същите сувенири дори на по ниски цени,нямаше да си ги купя от Соука.Хванахме метрото и отидохме в Дубай Мол - това е нещо огромно...
Заболяха ни краката докато стане време да се качим на Бурж Калифа.Бях си резервила предварително то тук за 16.00ч.,защото всичко друго беше продадено. Изживяването там горе е неуписуемо. Пожелавам на всеки да го види.Слязохме долу на фонтаните и гледахме представленията от 18.00 и 18.30. Невероятно красиво с много хубава музика.Уникално. После хванахме метрото и се прибрахме в хотела много изморени.
3.Хотела предлага безплатен трансфер до плажа и решихме да се възползваме. В 10ч. бяхме там,но беше толкова горещо че си направихме няколко снимки до Бурж Ал Араб(защото така или иначе нямахме намерение да го посещаваме)и си тръгнахме. Отидохме с такси до Марината. Добре че беше сянка да се разходим малко. Прибрахме се в хотела и чакахме да се обадят за Сафарито което предния ден букнахме. Забраха ни  от хотела в 16.00 със супер як джип и приключението започна. Това ми хареса дори повече от големите небостъргачи и всичко останало. Шофьорът беше супер-изправи ни на нокти ,но в същото време беше и много внимателен. Спря в пустинята за снимки с камилите които се разхождаха на свободен ход . После още малко dune bushing и ни закара в кампа който е в пустинята. Там пояздихме камила,който иска иска може да покара АТВ,направихме още снимки и влезнахме вътре,където пушихме наргиле и вечеряхме. Имаше танцьорка която танцуваше уникално Бели денс както и танцьор който изпълни Танура - това беше една наистина незабравима нощ. От там около 22.00 - обратно ни закараха в хотела.
3.Станахме сутринта пихме кафе с една стара позната украинка и решихме да се разходим до Дейра.Вечерта отидохме отново до фонтаните.,Изгледахме пак две представления и се прибрахме.
4.Сутринта(в 7ч.) хванахме такси до Джумейра Бийч Парк,защото безплатния бус до плажа ни караше до някакъв обществен на който нямаше чадъри. Отидохме рано,защото после става много горещо/Постояхме час -два,после на басейне в хотела.Събрахме багажа-оставихме го на рецепцията в Мола на Емирствата ,разходихме се,хапнахме и отидохме на Батута Мол. И там оставихме багажа,разхождахме се и за съжаление получихме смс че полета ще закъснее с 3 часа и половина,ако знаехме тази подробност по-рано нямаше цял ден да се шляем по моловете,а щяхме още нещо да видим.

Единствено ме е яд ,че Миракъл Гардън не можах да посетя(тъй-като още не е отворила врати),но пък съм решила след Експото през 2020г. живот и здраве да се върна.Ще има и още доста забележителности които ще са готови до тогава.
На всички заминаващи желая приятно и незабравимо пътешествие.
Ако някой има въпроси да пита  Laughing

# 144
  • Мнения: 4 730
mileto88, имам два въпроса към теб..., Безплатния автобус от Citymax al Barshа до кой плаж точно ходи? Около Марината или до Мадинат Джумейра? Пишеш, че последния ден сте си оставили багажа в  Ибн Батута мол. Това на гардероб за багаж ли? Къде точно се намира този гардероб,  на входа ли някъде?

# 145
  • Мнения: 1 005
А някой плувал ли е с делфин? Колко струва и колко време е?

# 146
  • Мнения: 306
mileto88, имам два въпроса към теб..., Безплатния автобус от Citymax al Barshа до кой плаж точно ходи? Около Марината или до Мадинат Джумейра? Пишеш, че последния ден сте си оставили багажа в  Ибн Батута мол. Това на гардероб за багаж ли? Къде точно се намира този гардероб,  на входа ли някъде?

Автобуса води точно до Jumeirah Beach Hotel и  Burj Al Arab. Това е обществен плаж и трябва сам да си носиш чадър. А ние хванахме метрото до Бизнес Бей и от там с такси за 10 дирхама до Jumeirah Beach Park,където входа е 5 дирхама на човек. Има сянки от палмите,а ако искаш можеш да си наемеш чадър за 10 дирхама.
Багажа го оставихме в супермаркета на Батута мола на Customer Service. А на Мола на Емирствата си има Customer Service точно преди входа на метрото. Оставянето на багажа е безплатно и на двете места.
 

Последна редакция: вт, 30 сеп 2014, 17:51 от mileto88

# 147
  • Русе
  • Мнения: 856
Имам купени 3 ваучера за тази сделка ( валидни до 31.10)

http://www.cobone.com/deals/food-dining-dubai/london-business-gr … 5-5-options/32375


Ако някой ги иска, ще му ги пратя  безплатно на лични да си ги принтира.

Валидни са за Дубай Мол, 2 етаж  Food Court- LONDON FISH AND CHIPS

# 148
  • Мнения: 4 730
Mileto88, а вие с ръчен багаж ли или с големи куфари бяхте?  Питам дали има проблем с големи куфари в метрото или при оставянето на гардероб в моловете?  Ние може би ще сме с един голям куфар и един голям салонен багаж по стандартите на Wizz air.. Дали ще имаме проблеми да ги оставим на гардероба в Ибн Батута мол преди полета и има ли ограничение за колко време ги оставяме? 

# 149
  • Мнения: 306
Mileto88, а вие с ръчен багаж ли или с големи куфари бяхте?  Питам дали има проблем с големи куфари в метрото или при оставянето на гардероб в моловете?  Ние може би ще сме с един голям куфар и един голям салонен багаж по стандартите на Wizz air.. Дали ще имаме проблеми да ги оставим на гардероба в Ибн Батута мол преди полета и има ли ограничение за колко време ги оставяме? 

Имаше някакви ограничения за метрото,но видях доста хора вътре с големи куфари,така че мисля че няма да има проблем.
Ние бяхме само с ръчен багаж който ни беше напълно достатъчен. Все пак е топло и носихме само летни дрехи.
Няма да има проблем да оставите багажа за колкото време си искате в супермаркета на мола.
А относно голям салонен - за мен това са излишни пари,но всеки си преценя. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт