ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 980
  • 759
  •   1
Отговори
# 375
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ако искаш да обърнеш директно в дирхами още от България, можеш да го направиш в Тавекс  Peace

Иначе ако ще обръщаш директно там пак е добре да имаш в себе си поне малка сума дирхами първоначално за всеки случай.

# 376
  • Варна
  • Мнения: 282
Приятели, моля ви все пак някой да ми отговори дали мога да разчитам на тази фирма-https://www.raynatours.com/city-tour/tour-details/New-Year-Party-In-Dubai-Marina-1883.aspx, искам да си направя подърък за ЧНГ, но незнам как да постъпя. Ако някой е ползвал тази фирма през сайта им в интернет и е плащал да ми пусне повече инфо. МОЛЯ ВИ!!!!!
Не знам какви опасения имате за агенцията, след като никой не е казал нищо негативно за нея. Аз ползвах услугите им през сайта и нямаше никакъв проблем - взеха ни от хотела навреме, не съм им звъняла допълнително да им казвам в коя стая съм. Споделих само, че нямаше рисуване с къна на сафарито. В хотелът ни имаше техни брошури, явно са голяма агенция. Мисля че смело можеш да резервираш, но гаранция никой от форума не може да даде.  Wink

# 377
  • София
  • Мнения: 168
Някой гледал ли е пеещите фонтани от лодка? Заслужава ли си?

# 378
  • Мнения: 2 817
Някой гледал ли е пеещите фонтани от лодка? Заслужава ли си?

Лодките спират по време на шоуто. Даже май и пътниците слизат от тях. Според мен няма особен смисъл.

# 379
  • До морето
  • Мнения: 7 060
Такаааа, долу- горе сътворих програмата и моля за малко до уточняващи въпроси:
 
Летим на 25.11 и пристигаме вечерта, настаняване в хотел и евентуално до мола на Емирствата, че сме близо до него.
 
На 26 и 27.11 сме с Биг Бъса. Ние сме много доволни от тези автобуси, ползвали сме ги из Европа и мисля, че най- качествено и подредено ще видим основните неща с него. След Биг Буса имаме планувани разходка по Марината едната вечер и пак мол другата Simple Smile

На 28.11 (Петък) - дупка до 15:30,  в 16:30 имаме час за Бурж Халифа, после фонтаните. Обаче 28.11 е Черният Петък! В Дубай има ли такова чудо, някой назад беше писал, че по принцип Петък в моловете е лудница, а представям си сега?

На 29.11 (Събота) целият ден е за Абу Даби + Ферари Уърлд

На 30.11 (Неделя) целият ден е за Аквапарка на Атлантис

На 01.12 (Понеделник) пак имаме дупка и следобяд мисля да запазим Сафари, което май отива до към 21-22:00

02.12 (Вторник) - дупка летим след обяд и имаме цял ден да се мотаме

Събоата, Неделята и Понеделника могат да бъдат разменени, ако някой знае нещо специфично, още нищо не съм запазвала, така, че дните са условни. В Петък дупката до обяд мислех да ходим на плаж, но имаше разни особенности за дните, ако може някой да припомни може ли в Петък да се ходи на плаж?

Колебая се дали си струва да си плащаме за екскурзия до АбуДаби, защото искаме да видим Джамията, Емирейт Палас и после да тичаме към Ферарито? Ще се оправим ли сами с градския транспорт или да вземем такси? Колко излиза Дубай-АбуДаби с такси, ориентировъчно?

Все го гледам този 1ви декември, гледам и прогнозите, уж не го дават студено, но 24-25 градуса ок ли са за Аквапарк?

Ако може някой ходил вече да се включи малко, че от много четене и писане, съвсем се оплетох и нз кое по- напред да направя и накрая ще пропусна нещо  Praynig

# 380
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Такаааа, долу- горе сътворих програмата и моля за малко до уточняващи въпроси:
 
Летим на 25.11 и пристигаме вечерта, настаняване в хотел и евентуално до мола на Емирствата, че сме близо до него.
 
На 26 и 27.11 сме с Биг Бъса. Ние сме много доволни от тези автобуси, ползвали сме ги из Европа и мисля, че най- качествено и подредено ще видим основните неща с него. След Биг Буса имаме планувани разходка по Марината едната вечер и пак мол другата Simple Smile

На 28.11 (Петък) - дупка до 15:30,  в 16:30 имаме час за Бурж Халифа, после фонтаните. Обаче 28.11 е Черният Петък! В Дубай има ли такова чудо, някой назад беше писал, че по принцип Петък в моловете е лудница, а представям си сега?

На 29.11 (Събота) целият ден е за Абу Даби + Ферари Уърлд

На 30.11 (Неделя) целият ден е за Аквапарка на Атлантис

На 01.12 (Понеделник) пак имаме дупка и следобяд мисля да запазим Сафари, което май отива до към 21-22:00

02.12 (Вторник) - дупка летим след обяд и имаме цял ден да се мотаме

Събоата, Неделята и Понеделника могат да бъдат разменени, ако някой знае нещо специфично, още нищо не съм запазвала, така, че дните са условни. В Петък дупката до обяд мислех да ходим на плаж, но имаше разни особенности за дните, ако може някой да припомни може ли в Петък да се ходи на плаж?

Колебая се дали си струва да си плащаме за екскурзия до АбуДаби, защото искаме да видим Джамията, Емирейт Палас и после да тичаме към Ферарито? Ще се оправим ли сами с градския транспорт или да вземем такси? Колко излиза Дубай-АбуДаби с такси, ориентировъчно?

Все го гледам този 1ви декември, гледам и прогнозите, уж не го дават студено, но 24-25 градуса ок ли са за Аквапарк?

Ако може някой ходил вече да се включи малко, че от много четене и писане, съвсем се оплетох и нз кое по- напред да направя и накрая ще пропусна нещо  Praynig

Aз бях 2010 срещу 2011г в Дубай. Температурите не ги помня точно. Ставаше за плаж и къпане в морето особено след обяд. В Атлантис като се плува с делфини дават неопрен. Водата в басейна беше доста студена, не е като тази в морето, но като се пораздвижиш не ти е студено. Аз съм от страшно зиморничевите жени. Всички в Атлантис бяха по бански и използваха аквапарка там.
По-рано в темата се писа, че в петък метрото работи след 14 часа. Така, че трябва сами да решите какво ще правите. Може би някъде с такси, или до близък плаж. Повечето хотели предлагат шатъли на всеки кръгъл час до най-близкия плаж.
Не знам да има "черен петък" в Дубай. Може и да съм го пропуснала. Peace 

# 381
  • Варна
  • Мнения: 282
Mariposa_Malva в петък сутрин може градините да посетите с такси от Мола на Емирствата, ако свършите бързо може и плаж да вместите на Марината или да се поразходите в мола.
За Дейра нищо нямате в програмата...

# 382
  • Мнения: 1 054
Някой купувал ли си е злато от Дубай и знае ли каква е цената, дали и изгодно и има ли нещо интересно?

# 383
  • До морето
  • Мнения: 7 060
Mariposa_Malva в петък сутрин може градините да посетите с такси от Мола на Емирствата, ако свършите бързо може и плаж да вместите на Марината или да се поразходите в мола.
За Дейра нищо нямате в програмата...

Ами Дейра сме  планували да я разгледаме с Биг Бъса!

А Джамията в Дубай работи ли в Неделя? И колко беше входа за там?

# 384
  • Мнения: 1 054
Някой купувал ли си е злато от Дубай и знае ли каква е цената, дали и изгодно и има ли нещо интересно?

# 385
  • Мнения: 1 054
Някой купувал ли си е злато от Дубай и знае ли каква е цената, дали и изгодно и има ли нещо интересно?

# 386
  • София
  • Мнения: 168
Как купувате билети за Бурж Халифа? Не ми дава да платя с дебитна карта само с кредитна ли е варианта?  Crossing Arms

Сафари резервирахме с https://www.raynatours.com  мисля, че с тях комуникацията на чат е най-бърза и лесна. Дадоха ни цена от 375 дирхама с включени 20 минути с бъги , 15 със ски и взимане от хотела.

# 387
  • Мнения: 437
Аз платих с кредитна , но явно понякога сайта им е бъгав и запецва. Стана от втория опит.

Цитат
Здравейте отново на вички Smile
При мен изникна един въпрос относно разплащанията с карти. Какви карти се приемат в Дубай - дебитни, кредитни? Банкоматите какми карти приемат?

Малко се притесних, тъй-като се опитах да си закупя един ваучер за храна от дубайски сайт, но не мога да го платя, тъй-като повечето банки в България нямали някакъв сертификат за защита, който се изисквал в Дубай.  newsm78

Всъщност мисля повечето банки в България имат такъв сертификат.

За Visa e Verified by Visa :
http://www.visabg.com/za-firmi/verified-by-visa-npobepeho-ot-visa/

За Mastercard е MasterCard SecureCode :
http://www.mastercard.us/securecode.html

Представляват допълнителен код който ви се изисква преди онлайн покупка и след като вече сте въвели всички останали данни като име на картодържател , срок на валидност и трицифрения код за сигурност на гърба на всяка карта.

Важи единствено за онлайн пазаруване иначе навсякъде си ползвате картата нормално само с ПИН кода.

# 388
  • Русе
  • Мнения: 856
Как купувате билети за Бурж Халифа? Не ми дава да платя с дебитна карта само с кредитна ли е варианта?  Crossing Arms

С дебитна и виртуална на ДСК не става. За това платих с дебитна на Райфайзен.

# 389
  • Мнения: 62
 Здравейте,
искам да резервирам билети за Burj Halifa, но само да ги резервирам без да плащам. Попълвам си име и тел и за колкото души и след това ми иска да плащам. Моля някой ако знае дали има опция само за резервиране да сподели.




Общи условия

Активация на акаунт