ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 949
  • 759
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 437
Ако купуваш долари , а после обръщаш доларите в дирхами сигурно е по-изгодно направо да купиш дирхами в БГ .  Предполагам освен "Тавекс" в "Никар" - ите ( на "Гладстон" и срещу пазара на "Граф Игнатиев" ) също имат в наличност.
Ако вече имаш долари или евро е все тая , но със сигурност и ние ще сменим поне 200 дирхама да има за едно такси ако се наложи нещо непредвидено.

# 421
  • Мнения: 21
dalina_50 , изпратих  запитване към посолството и очаквам отговор.

evil queen , благодаря Ви за изчерпателният отговор - наясно съм с документите теоретично в този вариант, но ние понеже винаги пътуваме комплект, досега не се е налагало. Вие сте пътували съвсем скоро и не мога да разбера това приумица от нашата агенции ли е или какво. За пример ще дам парадокса, че моя приятелка се върна преди седмица от Лондон, пътува само с детето. Нищо допълнително не е представяла като документи освен тези, които са задължителни. Аз звънях в общината, за да попитам за въпросния дубликат на акта за раждане при което получих въпроса дали е за ЕС или не, т.к. издавали на български и триезичен. Казвам, че ми трябва за Дубай, а тя ми обяснява, че не знаела за какво ми трябва дубликат, но че и някаква госпожа вчера искала, защото щяла да пътува за Лондон .... Върви разбери ....  Права сте, че няма логика да искат превод и легализиация на акта и аз недоумявам защо, но като "ми пуснаха мухата" ... Не съм Корейшио Кейн, но правя разследване тук - от толкова много хора, няма начин някой да не знае  Wink

# 422
  • Мнения: 18
Интересно за какво е този дубликат. Документът на детето е паспортът, той е издаден на базата на удостоверението за раждане и в него се съдържа всичката необходима информация.

Но ако ще пътувате по-спокойно, извадете си дубликат.
Успех!
 

# 423
  • Русе
  • Мнения: 856


КАРТА НА ТРАМВАЙНАТА ЛИНИЯ

Най-новото попълнение към транспортна мрежа на Дубай бе пуснато в експлоатация на 11 ноември.
Проектът за въвеждането на трамвай в Дубай се реализира през последните няколко години и струва първа фаза 3.7 билиона дирхама. Първоначално в експлоатация ще бъдат пуснати само 11 станции с дължина 10,6 км

 - Екип от 35 шофьори ще работят на смени в 11 трамвая от 6:30 до 1.30 вечерта в делнични дни. В петък, трамваите ще работят от 9 до 1.30 вечер.

 - Dubai Tram е първият в света, който има климатизирани станции.

 - Трамваите ще имат седем кабини, една Gold клас, две за дами и деца и четири сребърни .

 - Той е свързан с Metro Dubai в две станции -  DAMAC и Jumeirah Lakes Towers  в Dubai Marina - и Palm Jumeirah  Monorail.

 - Тарифата е AED3 независимо от разстояние с  Nol Silver карта. Валидирането с Nol Card  става в станцията в началото и края на пътуването, а не в трамвая. Ще е нужно минимум Dh7.5 като Nol баланс, за да се возите в трамвая.
 

Последна редакция: вт, 18 ное 2014, 17:00 от maiche

# 424
  • Мнения: 294


КАРТА НА ТРАМВАЙНАТА ЛИНИЯ

Най-новото попълнение към транспортна мрежа на Дубай бе пуснато в експлоатация на 11 ноември.
Проектът за въвеждането на трамвай в Дубай се реализира през последните няколко години и струва първа фаза 3.7 билиона дирхама. Първоначално в експлоатация ще бъдат пуснати само 11 станции с дължина 10,6 км

 - Екип от 35 шофьори ще работят на смени в 11 трамваи от 6:30 до 1.30 вечерта в делнични дни. В петък, трамваите ще работят от 9 до 1.30 вечер.

 - Dubai Tram е първият в света, който има климатизирани станции.

 - Трамваите ще имат седем кабини, една Gold клас, две за дами и деца и четири сребърни .

 - Той е свързан с Metro Dubai в две станции -  DAMAC и Jumeirah Lakes Towers  в Dubai Marina - и Palm Jumeirah  Monorail.

 - Тарифата е AED3 независимо от разстояние с  Nol Silver карта. Валидирането с Nol Card  става в станцията в началото и края на пътуването, а не в трамвая. Ще е нужно минимум Dh7.5 като Nol баланс, за да се возите в трамвая.
 

Ние бяхме на 14.11 в Дубай Марина и трамвая работеше.И аз се изненадах,не знаех че има трамваи.

# 425
  • Мнения: 4 730
Благодаря за отговорите, ние живеем в Белгия и имаме евро... Мислех там на летището да сменя за дирхами, защото тук нямат такива (живеем в малък град)... Но пък ако в банката дам заявка, може да ми доставят и дирхами, само не знам на какъв курс, може да ми е доста неизгоден....  newsm78 Някой знае ли какъв е курса евро-дирхами? Просто да отида да питам в банката тук как ще ми обменят... Поне за първия ден и за такси, че сме с доста багаж... Mr. Green

# 426
  • София
  • Мнения: 1 945
bora_bora, както някой по-напред беше уточнил, документи при излизане от страната с малолетно дете се изискват само от българските гранични власти. Тъй като вие не сте женени и сте с различни фамилии, независимо, че пътувате и двамата родители с детето, ви искат акт за раждане, тъй като в него са записани имената на родителите на детето. Според мен е достатъчно само нотариално заверено копие от акта за раждане и евентуално оригинал, който само да покажете. Туристическата агенция най-вероятно се презастрахова като ви иска дубликат и легализация от акта за раждане или пък наистина вече са затегнали контрола по границите.

Последна редакция: вт, 18 ное 2014, 16:00 от dechy

# 427
  • Мнения: 306
Благодаря за отговорите, ние живеем в Белгия и имаме евро... Мислех там на летището да сменя за дирхами, защото тук нямат такива (живеем в малък град)... Но пък ако в банката дам заявка, може да ми доставят и дирхами, само не знам на какъв курс, може да ми е доста неизгоден....  newsm78 Някой знае ли какъв е курса евро-дирхами? Просто да отида да питам в банката тук как ще ми обменят... Поне за първия ден и за такси, че сме с доста багаж... Mr. Green

Само искам да споделя че когато ние бяхме в Дубай (преди месец и половина) сменях долари ,евро и паунди,тъй като разполагах и с трите валути се оказа че ми е най-изгодно да сменям паунди.
Просто споделям. Нямаше смисъл да обръщам в долари,че после в дирхами и т.н.
Разполагах с някакви суми от трите валути и се възползвах,защото при всяка смяня губиш.
На летището курса не е хубав. Там смених само 50 дирхама за нол картите

# 428
  • Мнения: 18
@bora_bora

Надявам се, че това ще изясни въпроса:
http://www.nsgp.mvr.bg/Guide/tr_persons.htm

# 429
  • Мнения: 21
evil queen ,
 
Нямам представа защо ника ти е такъв, но аз те прекръствам на златната кралица   bouquet
Благодаря !

# 430
  • Мнения: 5
Здравейте, впечатлена съм от пълната и подробна информация, която откривам тук, затова реших да се присъединя. Предстои ми пътуване към Дубай и имам някои въпроси,ако някой може да ми отговори,ще ви бъда много благодарна.А като се завърна живот и здраве ще споделя и аз опит и впчатления.
Та искам да знам как стои въпросът с паркирането там, ако се наеме кола,разбирам,че излиза доста евтино.Но паркингите платени ли са,има ли беплатни зони или е като при нас и изобщо всичко.
Другитя ми въпрос е контактите им като нашите ли са или ще ми трябва накрайник?
Благодаря предварително Simple Smile

# 431
  • Мнения: 306
Здравейте, впечатлена съм от пълната и подробна информация, която откривам тук, затова реших да се присъединя. Предстои ми пътуване към Дубай и имам някои въпроси,ако някой може да ми отговори,ще ви бъда много благодарна.А като се завърна живот и здраве ще споделя и аз опит и впчатления.
Та искам да знам как стои въпросът с паркирането там, ако се наеме кола,разбирам,че излиза доста евтино.Но паркингите платени ли са,има ли беплатни зони или е като при нас и изобщо всичко.
Другитя ми въпрос е контактите им като нашите ли са или ще ми трябва накрайник?
Благодаря предварително Simple Smile

Контактите са тройки,но специално в нашия хотел бяха пригодени и за двойка.Носи си за всеки случай.
С паркирането не знам как стои въпроса. някой друг да сподели

# 432
  • Мнения: 132
Здравейте!За Нова Година сме в Дубай.Резервирахме някои екскурзии от тази агенция,според мен на добри условияhttp://www.abctoursdubai.com/ Не съм я срещала във форума,затова я давам като идея.

# 433
  • Мнения: 12
Ако някой е ползвал Dubai City Tour може ли каже какво представлява? Само се минава с автобуса покрай различните места или има възможност да слезеш и да ги посетиш.

# 434
  • Мнения: 22
Четох назад почти всички теми, или съм пропуснала или не го пише, но да си задам въпроса, че в събота летим: Трябва ли да нося наши плажни кърпи??? Не ми се иска да си заемам място от багажа ис това. Тези, които са ходили на плаж, с техни ли са били или от хотела?

Общи условия

Активация на акаунт