ДУБАЙ 7-ма тема

  • 78 014
  • 759
  •   2
Отговори
# 555
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
stenk, цените на оригиналните парфюми не са с 20% по-ниски.

Нито в Сефора, нито в бутиците на дизайнерите. По суковете са ментета.

# 556
  • Русе
  • Мнения: 856
Maiche,разликата в първоначалната такса и тарифите е между обикновените таксита и вановете,или имаш в предвид,че тази разлика се получава,ако поръчаш такси от хотела?
Когато звъннеш от телефон, тогава има разлика в първоначалната тарифа. Според мен, ако няма ван пред хотела, няма да ти откажат поръчка по телефона.

# 557
  • Мнения: 132
Мерси много!Благодарение на всички вас се чувствам подготвена за Дубай!Направила съм програмата,няма да досаждам сега с нея,дано да е изпълнима,не за друго,а защото сме 3 семейства и се страхувам да не губим време докато слизаме от различни таксита и се търсим кой къде е.Затова ще гледам да намерим по-големи коли,че да се движим в пакет.И метрото ще ползваме,но сигурно в тоя период ще е натоварено.Но все ще се оправим.Само за самата Нова година се притеснявам,защото нямам никакъв план,освен да отидем преднатавечер,за да се ориентираме в обстановката.Но не съм сигурна,че е достатъчно.Даже не знам какво да ви питам като съвет,но все се надявам на някой да му хрумне нещо Simple Smile

# 558
  • Мнения: 4 734
Аз да питам може ли една Nol card да се ползва от двама души? В Лондон например можеше, много хора си ги подаваха през автоматите... Освен това купуваме първоначално за 20 дирхама, а кога зареждаме отново,  как да преценим?  Ние ще ползваме повечето таксита, че няма май удобен транспорт до круизното пристанище... Но в самия Дубай може да вземем и метрото, например между Марината, Мола на Емирствата и Дубай Мол.. Колко пари да си заредим, че да не се притеснявам дали ще стигнат или не?  Или всеки път да проверяваме колко са ни останали. ... newsm78

# 559
  • Мнения: 437
Цитат
Stenk  в Ibis Al Barsha ли сте?
Ако сте там близо ли са спирката на метрото и плажа до него?

Не , в Ibis Mall of Emirates сме.

П.С.Може да е така за парфюмите , аз купих един на "Салвадор Дали" ,който много харесвам , но от години не го намирам у нас.В стария Дубай дори не съм поглеждал. С години приятел който работеше в Дубай ми купуваше оттук изгодно , но може нещата вече би не са същите. При техниката със сигурност е 20-25 % по-евтино отколкото у нас. Днес обикалях с калкулатор за едни неща които съм си набелязал да купувам за подаръци по Коледа.Заради гаранцията обаче ще им ги купя от България.

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 20:29 от stenk

# 560
  • Мнения: 437
Аз да питам може ли една Nol card да се ползва от двама души? В Лондон например можеше, много хора си ги подаваха през автоматите... Освен това купуваме първоначално за 20 дирхама, а кога зареждаме отново,  как да преценим?  Ние ще ползваме повечето таксита, че няма май удобен транспорт до круизното пристанище... Но в самия Дубай може да вземем и метрото, например между Марината, Мола на Емирствата и Дубай Мол.. Колко пари да си заредим, че да не се притеснявам дали ще стигнат или не?  Или всеки път да проверяваме колко са ни останали. ... newsm78
Не знам за двама души. Ние всеки ден щъкаме между Мола на Емирствата до Дубай Мол - 13 минути е с метрото ( струва 5 дирхама , защото са в различни зони) и между Мола на Емирствата и Дубай Марина - това пък отнема 11 минути (в рамките на една зона са -3 дирхама)
Картата е 25 дирхама с включен кредит от 19 дирхама.На всяко излизане при чекване виждаш колко са ти останали.На всяка метростанция може да вкарваш пари по картата от автомати или на гише. Ако в картата обаче останат по-малко от 7.5 дирхама системата няма да те пусне да минеш дори пътуването до твоята точка да е по-евтино. Най-добре нищо не вкарвай в началото и после ще видиш доколко ще я ползваш.

Не съм се интересувал , но предполагам ако я върнеш накрая ти връщат депозита за картата и евентуално останалата сума в нея ? Някой знае ли дали е така наистина ?

Последна редакция: сб, 06 дек 2014, 09:23 от stenk

# 561
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Не съм се интересувал , но предполагам ако я върнеш накрая ти връщат депозита за картата и евентуално останалата сума в нея ? Някой знае ли дали е така наистина ?

Можеш да я върнеш, удържат си 5 дирхама такса, другото ти го възстановяват.

# 562
  • Мнения: 437
Аха и аз така предполагах
Благодаря ти !

# 563
  • Мнения: 4 734
Благодаря ви, вече май всичко ми е ясно, дано не изникнат изненади... Тръгваме след три дни...

# 564
  • Мнения: 437
Тръгвай смело тук със сигурност е по- уредено от Белгия. Много цивилизовано място е и ви желая страхотни изживявания !!!

# 565
  • Мнения: 4 734
stenk, Благодаря... А ти пиши и други полезни и интересни неща, аз ще чета до последно темата..  Докато имам интернет и аз ще се включвам.. Peace Пиши и за времето,  падат ли температурите постепенно или няма промяна за декември. ..

# 566
  • Мнения: 437
За огромно мое съжаление довечера отлитам , но времето е чудесно денем и нощем Simple Smile

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 41
От два месеца чета темите за Дубай, защото ми предстои пътуване за Нова година. Благодарение на темите програмата ми е готова. Ще ползвам чартърен полет на туристическа агенция, хотел и задължителната Новогодишна вечеря, но всичко останало организирам сама. Днес попаднах на интересен сайт за колективно пазаруване в ОАЕ, който не съм видяла да е публикуван тук - http://www.dubaideals.ae/. Има интересни предложения, може да бъде полезен за пътуващите. Има и предложения за новогодишната нощ.

# 568
  • Мнения: 1
Здравей те знаете ли дали ,има таксита от летището Ал Мактум където каца wizzair  до квартал Теком  или ако някой е ходил с какво се е предвижвал? Благодаря предварително Simple Smile

# 569
  • Мнения: 1 054
От два месеца чета темите за Дубай, защото ми предстои пътуване за Нова година. Благодарение на темите програмата ми е готова. Ще ползвам чартърен полет на туристическа агенция, хотел и задължителната Новогодишна вечеря, но всичко останало организирам сама. Днес попаднах на интересен сайт за колективно пазаруване в ОАЕ, който не съм видяла да е публикуван тук - http://www.dubaideals.ae/. Има интересни предложения, може да бъде полезен за пътуващите. Има и предложения за новогодишната нощ.

с коя агенция сте ние сме с астрал холидеис за нова година

Общи условия

Активация на акаунт